Autor Wątek: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging  (Przeczytany 20603 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 08, 2015, 00:59:45 am »
Dostępny jest kolejny build, który powinien współpracować już z więcej niż jednym kontem.

@kkw Teraz powinno już działać jeśli tylko wybierzesz kontakt z protokołu XMPP.

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 09, 2015, 14:00:51 pm »
@kkw Teraz powinno już działać jeśli tylko wybierzesz kontakt z protokołu XMPP.

Nadal to samo. Metakontakt xmpp + gg, "Protocol is not yet supported: GG". Build: 0.2.2
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 09, 2015, 18:46:32 pm »
@kkw: Potwierdzam Twoje obserwacje - do tej pory nie korzystałem z metakontaków WTW, ale postaram się rozwiązać ten problem w następnej wersji (btw, dzięki za zgłoszenia błędów).

EDIT:
Do pobrania jest kolejna wersja, która powinna już poprawnie obsługiwać metakontakty.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2015, 01:32:22 am wysłana przez blad3master »

Offline daromar

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 11, 2015, 16:19:55 pm »
Po moich testach, gmail/gtalk działa a przez skype nie.  Fajna sprawa dzięki :)
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 12, 2015, 23:56:36 pm »
@daromar Miło, że się podoba - w nagrodę dla Ciebie i innych jest nowa wersja z kolorowymi ikonkami :P

Offline zhvir

Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 13, 2015, 07:14:54 am »
czy ikonki można podmieniać?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Thufir

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 13, 2015, 13:10:21 pm »
Super pomysł na wtyczkę. Fajnie że chciało Ci się to zrobić. Ode mnie wielki plus. Właśnie zainstalowałem i kilka pytań z mojej strony:
1. Jeżeli ktoś zaczyna komunikację ze mną mam taką wiadomość:

 [wtwOTRmessaging] Rozpoczęto prywatną rozmowę z użytkownikiem 'w@xxx'
Jak mogę zacząć komunikację szyfrowaną z inną osobą, nie widzę nigdzie opcji wymiany kluczami.

2. Rozumiem, że na razie jedyną metodą uwierzytelniania jest ręczna akceptacja kluczy?

3. Chciałem coś jeszcze, ale mam sklerozę, jak mi się przypomni, to dam znać :)

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 13, 2015, 18:56:56 pm »
@zhvir Na razie ikonki są zaprute, ale pojawi się taka możliwość.

@Thufir
1. Po zainstalowaniu wtyczki, w oknie rozmowy nad polem gdzie wpisujesz tekst pojawia się przycisk, który ma treść "nieprywatna/prywatna/niezweryfikowa". Kliknij, a rozwinie sie menu. Kluczami się nie martw - same się wygenerują i zostaną wymienione z Twoim rozmówcą - w Twoim interesie jest jedynie upewnienie się, że odcisk klucza jest poprawny.

2. Obecnie tak. Jeśli wtyczka będzie cieszyć się zainteresowaniem to pewnie zaimplementuję pozostałe możliwości.

Ponieważ dostałem już kilka pytań jak używać OTR postaram się na swojej stronie zamieścić krótkie FAQ.

Offline Thufir

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 14, 2015, 05:59:06 am »
@blad3master, dzięki za odpowiedź. Już ogarniam :)

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 15, 2015, 22:40:46 pm »
Do pobrania jest już kolejna wersja, w której można sobie już podmieniać ikonki na własne (info na stronie wtyczki). Ponadto komunikaty wtyczki mają inny styl w czacie, a poza tym poprawiłem błędy, które mogły pojawić się przy wyładowywaniu wtyczki.

Offline zhvir

Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 17, 2015, 08:14:33 am »
Folder z ikonami proponuję zgodnie z zasadami przenieść do userTheme
Inna sprawa: w opcjach czcionka jest strasznie duża. Można ją bardziej ujednolicić w porównaniu z innymi oknami w opcjach?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline chief

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 20, 2015, 09:06:56 am »
Dobra, a ja mam taki problem, że po zainstalowaniu wszystko fajnie śmiga lecz kiedy uruchamiam komunikator ponownie to dostaje komunikat coś w stylu "Wprowadzone ustawienia szyfrowania nie pozwalają na szyfrowanie rozmowy".  Ogólnie jest to trochę denerwujące.

Offline kebaab

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 26, 2015, 14:13:31 pm »
Cytat: chief link=topic=5136. msg36482#msg36482 date=1424426816
Dobra, a ja mam taki problem, że po zainstalowaniu wszystko fajnie śmiga lecz kiedy uruchamiam komunikator ponownie to dostaje komunikat coś w stylu "Wprowadzone ustawienia szyfrowania nie pozwalają na szyfrowanie rozmowy".   Ogólnie jest to trochę denerwujące.

Cześć

Używam WTW od paru dni i muszę powiedzieć, że to najprzyjemniejszy komunikator jaki udało mi się zdobyć pod Windows (pomimo kilku wad).  Wtyczka OTR to było to właśnie brakujące ogniwo, które skłoniło mnie do porzucenia tego parszywego Pidgina którego nie znosze.  blad3master - jesteś moim Bogiem :*

Wtyczka jest ok i działa.  Jest jeden bardzo upierdliwy błąd o błąd o którym pisze chief - też z nim walczę.  Mianowicie z jakiegoś tajemniczego powodu wtyczka OTR okazjonalnie sama zmienia sobie policy na "nigdy" (OTRL_policy=0) w pliku config, co w praktyce powoduje, że szyfrowanie jest wyłączone.  Trzeba za każdym razem wchodzić do ustawień wtyczki i to zmieniać.  Na razie chyba udało mi się ten problem rozwiązać, poprzez zmienienie zmianę atrybutów pliku wtwOTRmessaging. ini na "tylko do odczytu".  Teraz jak zmieniam ustawienia wtyczki, to zmiany nie zapisują się w configu :)

Potestuje to parę dni i dam znać czy to pomaga.


Offline kebaab

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 27, 2015, 08:28:31 am »
Niestety - zmiana atrybutów pliku nie pomaga.  Pomimo, że config ustawiony jest na sztywno, wtyczka i tak co jakiś czas sama zmienia sobie policy na "0".  Wielka prośba do autora - moze dałoby się to poprawić? To zapewne jakiś banalny błąd, a kompletnie rujnuje całą włożoną w tą wtyczkę dobrą pracę.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 27, 2015, 21:03:35 pm »
A mi wciąż brakuje obsługi protokołu GG przez tę wtyczkę :)

Offline kebaab

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 02, 2015, 08:49:37 am »
Tylko właściwie jaki jest sens robienia wtyczki OTR do GG pod WTW? I tak ludzie którzy jadą na GG jej nie użyją.  A jeśli ktoś już posunął się do odpalenia WTW to równie dobrze może założyć konto XMPP, tylko po to, żeby rozmawiać na szyfrowanym kanale.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 02, 2015, 14:50:44 pm »
@kebaab
Szczerze to ja i większość moich znajomych używamy w WTW tylko sieć GG, dlatego byłoby to dla nas przydatne. XMPP nie używam, bo nie jest mi potrzebne:)

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 09, 2015, 20:19:43 pm »
@chief, kebaab

Dzięki za info - miałem już podejrzenia, że niestety wtyczka w "niektórych" okolicznościach gubi ustawienia, co więcej, możliwe, że może dojść także do nadpisania klucza prywatnego. Ostatnio nie miałem za wiele czasu ale postaram się w ciągu kilku dni to lepiej przetestować.

@Tachion
Co do wsparcia GG (lub innych porotokołów), to jest to kwestia wsparcia pewnych funkji API przez te protokoły, na których opiera się ta wtyczka. Możemy jedynie liczyć na to, że pewnego dnia Kaworu sprawi nam miłą niespodziankę :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 11, 2015, 15:05:41 pm »
No przeciez Ci pisalem, ze w GG są dodane. ;P

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 11, 2015, 21:20:37 pm »
@Kaworu
Testowałem na najnowszej nightly i rzeczywiście hooki CEL dla GG się odpalają, jednak niestety wtyczka powoduje jakiś błąd w protoGG.plug i wylot WTW (jednocześnie XMPP działa OK).

Wyglądą jakby wtyczka GG ignorowała flagę WTW_MESSAGE_FLAG_CEL dla WTW_PF_MESSAGE_SEND i powodowała wywołanie hooka WTW_CEL_MESSAGE_BEFORE_SEND, co powoduje zapętlenie. Kaworu, rzucisz okiem na kod? To chyba nie jest oczekiwane zachowanie skoro wtyczka XMPP nie daje takich objawów.