Autor Wątek: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow  (Przeczytany 53356 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #180 dnia: Marca 06, 2012, 17:59:54 pm »
@up: nie, to jest standardowa czcionka dla kontrolek (w sensie jak nie ustawisz zadnej, to taka jest...)

aktualizacja na au, jakos udalo sie wygospodarowac troche czasu na to

btw naprawde podziwiam inteligencje osob, ktore maja napisane jasno jak sprawa wyglada i pomimo tego musza stwierdzic co jest zle...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 06, 2012, 19:34:07 pm »
Jest już lepiej, ale ciągle ta belka z zakładkami wygląda dziwnie. Mam standardową skórkę



Offline part

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 06, 2012, 19:58:44 pm »
Zdaje się, że autor zapomniał przetestować nowej wersji przy zakładkach po lewej ;) Etykiety z pionowych zmieniły się na poziome i widać tylko ich początek. Byłbym wdzięczny za możliwie szybką poprawkę.
Swoją drogą "dziura" na dole zakładki też wygląda kiepsko - w takim widoku powinna być po prawej...
I wreszcie przydało by się, aby rozmiary ustawiały się jakoś równomiernie, a nie ile wlezie w jednej kolumnie, a w drugiej zostają 3 wielkie zakładki...

Po odznaczeniu standardowego wyglądu czcionka robi się pionowa, ale jest zorientowana w odwrotną stronę niż dotychczas, tzn. spód po lewej zamiast po prawej - jeżeli to zamierzona zmiana, to wypadałoby, aby było to konfigurowalne. Co ciekawe po ponownym zaznaczeniu standardowego wyglądu zakładki wyglądają znów jak w starej wersji wtyczki (niestety pomijając czcionkę), ale tylko do ponownego restartu wtw:

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 06, 2012, 20:35:08 pm »
wg jakiej zasady sortowane są zakładki w oknie komunikatora, a wg jakiej pokazywana jest domyślna po starcie?

gdy np. nazwę filtr "Wszyscy" i wstawię przed nim gwiazdkę albo inny znak to wędruje na początek w oknie komunikatora, ale po restarcie i tak domyślny widok wyświetla drugą z kolei (za to pierwszą alfabetycznie zakładając że znaki inne niż litery są olewane). Jakaś możliwość konfiguracji tego?

Offline part

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 06, 2012, 21:10:09 pm »
To może ja odpowiem jak ja sobie z tym poradziłem (nie wykluczam, że da się prościej, ale nie znam takiej metody) - wymagana znajomość podstaw XML (lub na zasadzie analogii html lub bbcode lub dowolnego innego języka znaczników) i warto robić kopię zapasową modyfikowanego pliku, a w ogóle, to nie pamiętam już, czy przypadkiem nie trzeba działać przy wyłączonym WTW, żeby nam nie nadpisał radosnej twórczości przy wyłączaniu czy coś:
1. Mlaskasz WTW/Otwórz lokalizację profilu
2. Otwierasz dowolnym edytorem tekstu (acz najlepiej takim kolorującym składnię) plik contactFilters.xml
3. Zmieniasz kolejność elementów set wg uznania (zwracasz szczególną uwagę, aby przenosić cały set od znacznika otwierającego do zamykającego wraz z filtrami, które są w środku)
4. Upewniasz się, że nie pokaszaniłeś sobie zagnieżdżenia znaczników
5. Elementowi set, który bardzo lubisz nadajesz atrybut selected o wartości 1 - będzie aktywny po starcie, jednocześnie upewniasz się aby nie było problemów, że tylko jeden element ma ten atrybut
6. Zapisujesz
7. Odpalasz WTW - tada!:P
Nie odpowiadam za poniesione straty i inne takie.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 07, 2012, 10:02:09 am »
Ale się tu napisało od ostatniej wizyty. Mam propozycję... nie piszcie, że to g#^()& czy jak wolicie, bo autor zaznaczył, że nie jest to ostateczna wersja, a nad tą będzie pracował przynajmniej do końca tygodnia. Dla mnie jest wiele plusów, chociażby zmiana kolorów w trybie rzeczywistym. Panele również uważam za potrzebne i walczyłem o dodanie opcji "wycisz dźwięki" do nich zamiast w menu, gdzie nie widać od razu co jest zaznaczone. Tu widać tego sens: http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/sounds/msg23924/#msg23924

Wracając do zakładek... czcionka się zmieniła i na pewno nie jest standardowa dla kontrolek Adrianie. W delphi stawiając ten komponent nadal mam wcześniejszą wersję. Nadal brzydka ikonka! ;p Wcześniejsza pasowała chociażby do panelowej utlNews! ;p Widzę, że po AU czcionka jest OK, tylko czepiam się ;)

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 07, 2012, 11:07:06 am »
To tak przy okazji, skoro prace nad wtyczką trwają. Może dałoby się wprowadzić możliwość wyboru ikony? Znaczy nie tyle wyboru co podobnie (chyba) do wtyczki Emots - standardowo jest jakaś, ale można też wrzucić swoją do userTheme.

Ta nowa to już mi w ogóle nie pasuje do koncepcji:

:P
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 08, 2012, 10:52:58 am »
podstaw sobie w userTheme pliczki:

wtwListTabs16.png
wtwListTabs32.png

Offline kasper93

Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 08, 2012, 14:26:22 pm »
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 08, 2012, 18:31:43 pm »
@part

hmm zrobiłem dokładnie jak pisałeś, ale z niewiadomych przyczyn nadal domyślną zakładką po starcie jest nie ta co trzeba... :/ Upewniłem się milion razy, że parametr "selected" jest tylko w jednym miejscu (tam gdzie chciałem), ale nie działa.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 08, 2012, 23:36:47 pm »
nowa wersja na AU
powinno byc juz wszystko ok ;p

Offline Miziak

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 14, 2012, 20:08:27 pm »
Ja mam taki pomysł wydaje mi się przydatny tyle, że trzeba by potruć naszemu kochanemu Kaworu o nowe funkcje API ale do rzeczy może kiedyś się doczekam. Miło by było gdyby wyszukiwanie kontaktów przez wpisanie z klawiatury początku czy tez całej nazwy kontaktu odbywało się w obrębie grup zawartych w karcie w której aktualnie się znajdujemy, bo w tej chwili gdy szukam kontaktu to w wynikach mam syf ze wszystkich protokołów...
Byłbym wdzięczny za rozpatrzenie propozycji :P

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 14, 2012, 22:43:01 pm »
tu raczej nie tu ta propozycja...

Offline szpon5

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 05, 2014, 21:46:18 pm »
Na Twojej stronie adrian jest napisane, że najnowsza to 0.4.3.0, a pobiera się 0.4.2.0 - sprawdzane na x86