Autor Wątek: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow  (Przeczytany 53354 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 31, 2010, 17:32:27 pm »
Propozycję do "to do or not to do":

  • zmiana kolejności wyświetlania zakładek (filtrów). Wiem, że to dotyczy Kawiora (:P), ale Wy wiecie lepiej jak Go poinformować tak, aby się tym w ogóle zajął. W zakładkach mogloby to wyglądać tak, że chwytamy konkretną z shiftem i zmieniamy kolejność (jak np w FireFoxie)
  • stylowanie wszystkich zakładek windowsowym themem. Bajerem byłoby kolorowanie zakładek na różne kolory (tak jak jest to w przypadku grup, ale tego raczej się nie spodziewam ;))
  • możliwość ukrycia zakładki głównej ze wszystkimi kontaktami (tej domyślnej *)
  • chwycenie kontaktu (z shiftem) da możliwość przeniesienia go do innej grupy (zakładki) tak jak to jest w przypadku standardowego wyświetlania "drzewka". Widzę to tak... po przeciągnięciu kontaktu na daną zakładkę otwiera się ona i dopiero w odpowiedniej grupie upuszczamy kontakt (nie dla każdego zakładka=grupa)
  • powolny dwuklik (jak na plikach) da możliwość zmiany nazwy zakładki/filtru.

Proszę nie krytykować pomysłów. Nie są niezbędne i pewnie 80% jest niewykonalne, ale może niektóre przydatne. Mnie cieszy, że w ogóle istnieją zakładki i jestem wdzięczny adrianowi007 za to :)

Znacznik quote służy do cytowania a nie do wyróżniania tekstu jeżeli chcesz jakoś zaznaczyć tekst mogłeś użyć wypunktowania //Vimes

Poprawione, aczkolwiek: musi Ci się nieźle nudzić :) Pograj lepiej w StarCrafta 2.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2010, 12:12:02 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 31, 2010, 18:39:47 pm »
1. sprawa do kawa, jak to przeczytal, to wie ocb. po prostu zmiana kolejnosci filtrow na liscie
2. kolory beda pobierane z okna wtw, ale to troche daleka przyszlosc
3. bedzie w nastepnej wersji (bedzie ukryta, jezeli istnieje chociaz jeden filtr)
4. niewykonalne, brak implementacji filtrow w api (a by sie przydalo, chociaz pobieranie listy filtrow i mozliwosc wlaczenia ktoregos z nich)
5. raczej niewykonalne :P

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 31, 2010, 18:59:43 pm »
No i wiemy czego się spodziewać :)

Cytuj
3. bedzie w nastepnej wersji (bedzie ukryta, jezeli istnieje chociaz jeden filtr)

To nie jest dobre rozwiązanie. Lepiej opcja "Ukryj zakładkę bez filtrów". Bo jak zrobisz tak jak napisałeś, to będzie trzeba wszystkie grupy, kontakty itd mieć ujęte w filtrach. A jak ktoś będzie chciał tylko filtr z Facebookiem to po co ma tworzyć filtr dla reszty ? Prawda ? :)

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 31, 2010, 19:39:07 pm »
zrobie tak, bo to najlatwiejszy sposob implementacji i tyle :P zrobisz filtr dla reszty i po problemie :P

Offline Luki_91

  • Narybek
  • *
    • LukiSoftware - IT blog
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 02, 2010, 12:49:12 pm »
A jest możliwość utworzenia zakładki "online" wyświetlającej tylko kontakty dostępne? Chociaż raczej inaczej powinienem ująć pytanie: Jak utworzyć filtr wypluwający tylko kontakty ze statusem innym niż "niedostępny"? Jakaś dodatkowa wtyczka do tego? Czy może dałoby się to zaimplementować do samej wtyczki wtwListTabs?

Offline piaseq

  • Narybek
  • *
  • www.bbriderz.pl
    • www.bbriderz.pl
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 02, 2010, 12:53:55 pm »
A opcja Widok->Ukryj kontakty offline nie wystarcza?
bike4life

Offline Luki_91

  • Narybek
  • *
    • LukiSoftware - IT blog
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 02, 2010, 13:01:17 pm »
O ile się nie mylę to działa tylko w trybie listy. Gdy ustawione mam drzewko opcja ta jest wyłączona. No i działa dla wszystkich zakładek a ja bym chciał mieć te zakładki co teraz PLUS dodatkową wyświetlającą tylko kontakty online.
Właściwie to dlaczego ta opcja jest oddzielnie a nie jako filtr? Chyba nie byłoby problemu ją skopiować do filtrów skoro i tak jest już w kodzie programu...
Ewentualnie jeśli nikt nie ma ochoty na takie zmiany to czemu ta opcja działa tylko w trybie listy? Mógłbym sobie włączać ją gdy mam ochotę ale nie widzi mi się zmienianie w tym celu co chwilę sposobu wyświetlania listy kontaktów...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 02, 2010, 13:12:14 pm »
Chyba nie byłoby problemu ją skopiować do filtrów skoro i tak jest już w kodzie programu...
Byłby;

Ewentualnie jeśli nikt nie ma ochoty na takie zmiany to czemu ta opcja działa tylko w trybie listy?
Bo przy drzewku jest dostępna dla każdej grupy osobno.

Offline Luki_91

  • Narybek
  • *
    • LukiSoftware - IT blog
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 02, 2010, 13:42:03 pm »
Bo przy drzewku jest dostępna dla każdej grupy osobno.
No tak, przyznaję że dopiero teraz odkryłem magię tego buttona na belce grupy. Ale to wcale nic nie zmienia bo w tej chwili sytuacja wygląda tak, że jeśli chcę mieć podział na grupy i jednocześnie widzieć tylko kontakty online to muszę klikać ten magiczny button na wszystkich grupach po kolei.
Może w takim razie prostsze rozwiązanie. Nie da się zrobić tak, żeby w trybie drzewka opcja "Ukryj kontakty offline" również działała? Takie coś: jeśli jest tryb listy, opcja wałkowana przeze mnie działa jak dotychczas. Jeśli jest tryb drzewka, opcja ta działa jak zaznaczenie magicznych buttonów na każdej z grup. I po sprawie. To chyba nie jest aż tak pracochłonne? ;>

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 02, 2010, 14:09:26 pm »
Nie da się zrobić tak, żeby w trybie drzewka opcja "Ukryj kontakty offline" również działała?
Dać się da, nie bedzie zmieniona zapewne obecnie zachowanie acz. ;P

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 02, 2010, 14:53:22 pm »
ty mi lepiej do api wybrowadz kolorystyke okna golwnego (i jak juz tak, to przy okazji chata tez) - chociaz jako COLORREFy!
a nie tu pierdolami sie zajmujesz :P

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 02, 2010, 14:56:15 pm »
Ej, zrobic dodatkowego buttona klikajacego w buttony 'online' kazdej z grup jednoczesnie to moze i jedna linijka jesli sa odpowiednie eventy wyprowadzone ;P

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 02, 2010, 15:06:26 pm »
takich eventow to z tego co wiem nie ma - ja sie podpialem pod WM_COMMAND (jeden z hack'ow jaki zastosowalem, zeby zrobic zakladki :P)
a jak ten kwadracik na belce grupy zaznaczyc to w ogole nie mam pojecia (jakbym mial, to bym pewnie ta wtyczke napisal albo to dodal do tej)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 02, 2010, 15:14:41 pm »
Akurat to do kaworu i jego eventow nie bedacych w api mowilem ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 02, 2010, 15:43:06 pm »
ty mi lepiej do api wybrowadz kolorystyke okna golwnego (i jak juz tak, to przy okazji chata tez) - chociaz jako COLORREFy!
a nie tu pierdolami sie zajmujesz :P
Szybciej będzie jak sobie xml sparsujesz ;P

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 02, 2010, 16:50:26 pm »
no tak, musze expata linkowac tylko po to, zeby pobrac 2 albo 3 kolory -.-
co za problem, przeciez i tak gdziesz masz zachowane te colorref'y albo brush'e - mi tam rybka czy to czy to, juz z tym sobie poradze :P a skoro to juz jest w kodzie, to wystarczy tylko wyprowadzic do api - przeciez nie prosze o implementacje drzewa binarnego listy :P :P

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:02:12 pm »
Hm nie wiem czy to tak tylko u mnie ale na win xp x86 z ta wtyczka nie wyskakuja juz tooltipy na kontaktach.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 03, 2010, 14:11:11 pm »
Jak masz najnowszą nightly WTW, to się nie dziw.
Zainstaluj albo ostatnią betę komunikatora, albo najnowszą nightly wtyczki dostępną tutaj:
http://adrian12.w.tkb.pl/wtw2/wtwListTabs/ng/

Swoją drogą, jeśli korzystasz z nightly to zalecam też, na bieżąco śledzenie BLIP'a - unikniesz takich niespodzianek.

Offline Tribiasz

Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 08, 2010, 00:44:02 am »
Nie wiem dlaczego, ale w najnowszej wersji wtyczki pokazuje mi się taki błąd zakładek jak na zdjęciu. Win XP, x86, SP3, najnowsze Nightly
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 09, 2010, 19:29:01 pm »
No fajnie ze sie wtyczka pojawila dot. zakladek na liscie kontaktow tylko ze troche inna idea niz niegdys w K czy GG. O_o

takie życie //zhvir
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2010, 19:46:25 pm wysłana przez zhvir »
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->