Autor Wątek: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow  (Przeczytany 53535 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #160 dnia: Marca 05, 2012, 21:35:14 pm »
Coś musiałes popsuć bo nagle kolory się pozmieniały mimo, że w opcjach wtyczki mam ustawione zupełnie inaczej. O kurde... w ogóle zmiana kolorów w opcjach niezłe cyrki teraz robi........ Poklikaj zobaczysz....

PS pewnie niektórzy będą się burzyć, że teraz w ogóle nie da się wybrać opcji "brak filtra" z menu (mnie akurat to nie przeszkadza)

PS2 ktoś mi wspomniał, że fakt istnienia przezroczystości tej belki z ikonkami pod oknem komunikatora wynika z kaprawego theme - może rzeczywiście mógłbym tam coś pomieszać, żeby dorobić tło komunikatora?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #161 dnia: Marca 05, 2012, 21:47:17 pm »
Ad ogólnie)
Cytuj
zmieniony silnik renderowania kart (acz nie skonczony)
to jest pewnie problem. Jak nieskończony to trzeba czekać. Dobrze, że Adrian wdraża nowe? lepsze? rozwiązania jak mniemam.

Ad PS2) Wydaje mi się, że to kwestia Windows Aero, bo w Win XP wygląda to inaczej. Jeśli chodzi o "kaprawego" thema to możesz wyłączyć przezroczystość na pasku kart w oknie rozmowy, ale nie tu... przynajmniej nic o tym nie wiem. Schodzimy z tematu ;p

Adrian - dzięki za szybką reakcję. Jak zawsze.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #162 dnia: Marca 05, 2012, 22:02:34 pm »
Ach gdyby tak Kaw udostępniał ważne info dotyczące zmian aby niesamowici ludzie od wtyczek mogli również wprowadzić zmiany zanim nagle wszystko się popsuje z powodu jednej aktualizacji.....

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #163 dnia: Marca 05, 2012, 22:21:39 pm »
Cytuj
Coś musiałes popsuć bo nagle kolory się pozmieniały mimo, że w opcjach wtyczki mam ustawione zupełnie inaczej. O kurde... w ogóle zmiana kolorów w opcjach niezłe cyrki teraz robi........ Poklikaj zobaczysz....

U mnie wszystko hula na kolorach oprócz podglądu wybranego koloru (w opcjach) (EDIT: zauważyłem, że jednak działają, ale może po ZASTOSUJ czy coś, bo nie działały), aczkolwiek na standardowym wyglądzie (taki używam) czcionka jest pogrubiona...

btw. wygląda że będzie można usunąć informacje o restarcie wtw bo wszystko działa w trybie rzeczywistym. GRATKI ! :) Aaaa... ikonka jest nędzniejsza ;p Bbbb... przy starcie WTW domyślnie otwiera się zakładka nr 2, a nie 1.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 22:36:57 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #164 dnia: Marca 05, 2012, 22:29:36 pm »
no ja tam sobie poustawiałem kiedyś gradienty i zupełnie inne kolory żeby się ze stylem komponowało, ale nijak się to teraz ma do tego co widać. A dziwne działanie to np. zmieniam jakiś kolor, klikam zastosuj, po czym każda pozycja na liście ma ten kolor (mówię o liście w opcjach), natomiast w oknie komunikatora nic się nie zmienia. Do bani.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #165 dnia: Marca 05, 2012, 22:38:27 pm »
No ja tego problemu nie mam... poczekajmy na to co powie Adrian. Mnie cieszy, że pracę nad wtwListTabs (najbardziej potrzebnej dla mnie wtyczki) się ruszyły :)

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #166 dnia: Marca 05, 2012, 22:50:58 pm »
aha i nie wiem co się stało, ale po starcie komunikatora jakaś inna zakładka jest domyślna, nie pamiętam czy była opcja ustawiania domyślnej i zniknęła czy coś się stało.....

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #167 dnia: Marca 06, 2012, 04:36:44 am »
o ile wczesniejszy bug potrafil calkiem mocno irytowac (u mnie np z jakies 10x pojawialo sie okno edycji filtrow - bez zadnego klikania) o tyle problem z kolorami da sie przezyc jakis czas. do konca tygodnia powinienem to poprawic.

a z kolorami problem moze byc, bo teraz tam jest ARGB (a mozliwe, ze gdzies mam uzyte zczytywanie wartosci 'po staremu')

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #168 dnia: Marca 06, 2012, 06:45:45 am »
no to jak ARGB Adrianie to musisz ColorDialog zastąpić czymś lepszym... a może po prostu daj Edit do wpisania wartości przezroczystości obok?

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 06, 2012, 12:01:16 pm »
A co z zakładką "Brak filtra", będzie czy nie będzie?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #170 dnia: Marca 06, 2012, 12:05:10 pm »
No przecież zakładka "Brak filtra" działa tak samo jak te ludki w panelach, więc po co? Opcjonalnie można by dać checkboxa.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 06, 2012, 12:09:38 pm »
Po to żebym nie musiał za każdym razem lecieć na dół okna i szukać tego małego ludka (którego swoją drogą jak już wspomniane było można by usunąć) i mieć wszystko ładnie w 1 miejscu.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 06, 2012, 12:26:23 pm »
Cóż... jestem także za, ale nazwa będzie taka jak w menu czyli "Brak filtra" (bleeeee), bo Adrian do niego się odwołuje. W konnekcie była możliwość zmiany zakładki "Wszystkie" czy tam "*" i gdyby tu tak było to OK. Ale wprowadzenie "Brak filtra" bez możliwości wyłączenia lub zmiany nazwy stanowczo bym negował.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #173 dnia: Marca 06, 2012, 14:36:34 pm »
kiedys byla karta 'brak filtra' i tez sie dalo nazwe zmienic...

@mucha: sytuacje z tym opisalem wczesniej, stary trick z wm_windowposchanging dzialal swietnie do czasu wprowadzenia paneli (a to takie trywialne nie jest (albo ja tego nie zauwazylem), zeby zmienic rozmiar/pozycje listy kontaktow bez spieprzenia jakiegos innego elementu po drodze - patrz panel statusow poszczegolnych sieci, belka opisu, etc)

mowilem, ze postaram sie dokonczyc ten silnik renderowania do konca tygodnia wiec nie ma co tematu walkowac (mowilem tez wiele razy dlaczego 'brak filtra' zostalo przeniesione na panel wiec tez nie ma sensu za specjalnie walkowac :p)

Offline Rygiel

  • Narybek
  • *
    • Forum - Barton Fighter 50
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #174 dnia: Marca 06, 2012, 15:07:58 pm »
Niee! CO to jest? Oszpeciło tą wtyczkę jak nic! Teraz jest to wgl. nie wygodne. Można jakoś używać poprzedniej wersji? Bo poprzednia była lepsza i wszystko działało mi poprawnie..


"Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."

Offline kasper93

Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #175 dnia: Marca 06, 2012, 15:32:29 pm »
hmm, jak dla mnie to wygląda tak samo oO Tylko wszystkie karty są kolorowane jako aktywne, wiem, że to nieskończona wersja, ale jakbyś tego nie zauważył to piszę :)
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #176 dnia: Marca 06, 2012, 16:07:46 pm »
Co to k!@@$@ ma być? Gdzie mogę ściągnąć poprzednią wersję, a nie to nowe brzydkie gówno :-/








Pierwsza jest "standardowa" na standardowe skórce, brzydkie, duże, z dupy wzięte.


Drugie, po wyłączeniu opcji "standardowy wygląd" w opcjach, zrobiło się czarne, a zakładki "skype" w ogóle nie widać.

Offline piaseq

  • Narybek
  • *
  • www.bbriderz.pl
    • www.bbriderz.pl
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #177 dnia: Marca 06, 2012, 16:33:28 pm »
Przyłączam się do pytania skąd wziąć poprzednią wersję. U mnie zakładki działały bez zarzutu a teraz mam WIELKIE i brzydkie nagłówki, na które nie mogę patrzeć. Do tego zajmują więcej miejsca i okno musi być szersze aby nie przerzucało zakładek do drugiej linii.
bike4life

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #178 dnia: Marca 06, 2012, 16:42:38 pm »
mam nadzieję, że z wtw nie skończy się tak jak z tlenem, że każda aktualizacja wprowadzała tyle baboli, albo nawet starych błędów, które były wcześniej usunięte, że nie było sensu w ogóle aktualizować ani komunikatora ani wtyczek bo tylko nerwy i czas człowiek tracił....

Sorry za lekki offtop, ale uważam, że współpraca na linii Kaw <---> Wtyczkopisarze powinna być jakoś uporządkowana, bo taki chaos niczemu nie służy. WTW jest bardzo elastyczne, większość sugestii społeczności (czyli użytkowników jakby nie było) znajdują szybko swoje odzwierciedlenia czy we wtyczkach czy funkcjonalności kolejnych wersji, ale wprowadzanie rzeczy na sztywno "bo tak" bez możliwości konfiguracji przez użytkownika czy też całkowitego wyłączenia uważam, że po prostu nie przystoi WTW, który chyba póki co wyrobił sobie dobrą opinię.

Wracając do tematu: jakiekolwiek zamieszanie by nie było z zakładką "brak filtra" myślę, że to powinno być konfigurowalne - kto chce sobie wyłączy, kto chce - zmieni nazwę, a ja jeśli już muszę to mieć to chciałbym odfajczyć tam pokazywanie kontaktów z niektórych protokołów.

Co do zakładek pod oknem komunikatora (czy jak wy to tam nazywacie - paneli) ani ja ani też nikt z moich znajomych nie widzi sensu w tym. Gdyby 3/4 wtyczek z tego korzystało to może, ale skoro nie korzysta to dlaczego nie mógłbym sobie tego po prostu wyłączyć?

Podsumowując: skoro to wszystko robią ludzie... to niech robią dla ludzi.

Offline piaseq

  • Narybek
  • *
  • www.bbriderz.pl
    • www.bbriderz.pl
Odp: [wtwListTabs] - zakladki na liscie kontaktow
« Odpowiedź #179 dnia: Marca 06, 2012, 16:45:44 pm »

Przed aktualizacją


Po aktualizacji

* wtwListTabs.7z (13.44 kB - pobrany 217 razy.)
Stara wersja!

Rozumiem, że to jakaś opcja dla niedowidzących bez możliwości deaktywacji? ;)
bike4life