Autor Wątek: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu  (Przeczytany 35407 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 08, 2009, 21:29:23 pm »
Przyłączam się do prośby o jakiś komunikat "obrazek został wysłany" / "nie udało się". Gg jest na tyle nieprzewidywalne że za każdym razem muszę pytać.

Poza tym to wtyczka jest, jak ktoś wyżej wspomniał, jedną z podstawowych rzeczy w dzisiejszym komunikatorze, nie potrafię już bez tego.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 08, 2009, 21:48:42 pm »
A ja proponuję by przed wysłanie sprawdziła wtyczka, czy użytkownik jest dostępny, bo tylko wtedy obrazki są wysyłane. Nie pamiętam czy musi mieć Cię również na liście, ale z tym IFem pewnie byłby już problem.

Offline sonnarch

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 09, 2009, 21:11:57 pm »
Obrazki są *odbierane* tylko, kiedy użytkownik jest dostępny, ale to się tyczy jedynie klienta GG (choć nie jestem pewien czy nadal tak jest). Sam protokół pozwala przesyłać także do niewidocznych.

Offline SephiroT

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 11, 2009, 14:41:27 pm »
Profesionalista nie jestem wiec z gory przepraszam jezeli cos zle nazwe.

Ja mam jedne problem / pomysl.
Nowe GG oraz Konekt maja rozne protokoly przesylania obrazkow. Wtyczka bylaby genialna gdyby  przy wysylaniu obrazka wtyczka wysylala w odpowiednim protokole.
Wysylanie w obu protokolach na raz / wybor protokolu w jakim ma byc wyslany obrazek  / Autorozpoznawanie.
Kazda z tych opcji by byla rewelacyjna i napewno przyciagnela wiele osob. Troche nieporeczne jest przeskakiwanie z jednego komunikatora na drugi zeby wyslac komus fragment obrazka :P

Daloby sie cos z tym zrobic?
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2009, 14:47:44 pm wysłana przez zhvir »

Offline soulburner

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 19, 2009, 14:12:52 pm »
Dość pobieżnie przedarłem się przez ten temat, i chyba tylko jedna osoba to zaproponowała - mianowicie, chodzi o możliwość wysłania wycinka zamiast przez dany protokół w oknie rozmowy, to na serwer ftp, imageshack lub inne serwery hostujące obrazki, czy też przez http/php (zdaje się, że zmodyfikowana wtyczka tlenowa tak własnie robi - wysyła obrazek przez POST). Da radę takie coś popełnić? :)

edit - ewentualnie proszę podzielić się kodem, to sam to zrobię ;)

Offline MusX

  • Młodzież
  • **
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 19, 2009, 18:55:45 pm »
komus to ruszylo na win7 x64?

Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 19, 2009, 21:29:30 pm »
Na przykład mi, ale mam wszystkie visuale zainstalowane, więc może to dzięki któremuś z nich.
Inna sprawa, że występuje błąd wspomniany już wcześniej przez zhvira, czyli część obrazka jest nieczytelna, ale w archiwum jest cały.

Offline arcz

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 20, 2009, 18:58:48 pm »
Mnie na win7 x64 wtyczka śmiga aż miło.

Offline MusX

  • Młodzież
  • **
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 21, 2009, 11:19:36 am »
a teraz widzę, błąd był spowodowany tym, że ze starego x86 kompa wziąłem wtykę, a tu osobna na x64 :) teraz ładnie śmiga :)

Offline szametu

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 23, 2009, 08:12:04 am »

Poza tym to wtyczka jest, jak ktoś wyżej wspomniał, jedną z podstawowych rzeczy w dzisiejszym komunikatorze, nie potrafię już bez tego.

od tego sa serwisy hostingowe i nie masz problemu z zyciem i nerwami. grow up doode
stop histerii wobec osob nie uzywajacych polskich znakow ... zdiagnozowawszy u siebie ADHD

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 23, 2009, 10:39:25 am »
od tego sa serwisy hostingowe i nie masz problemu z zyciem i nerwami. grow up doode

zrozum. jestem leniwy. nie chce mi sie robic zrzutu, odpalac programu, wklejac, zapisywac, wlaczac przegladarke, wchodzic na serwisy hostingowe, szukac pliku, wysylac, kopiowac linka, wklejac...
chce kliknac "wyslij fragment zrzutu ekranu" i zaznaczyc obszar.
nie wiem co ma do tego growing up. raczej im starszy tym bardziej wygodny sie robie.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 23, 2009, 11:08:32 am »
google up for JING, powinno zainteresować ;]

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 23, 2009, 17:42:10 pm »
znam Jinga. jest okej, przydaje mi się do pracy. ale do zwykłego używania, nie chcę kobyły chodzącej w tle tylko po to żeby wysłać komuś obrazek, bo to przesada w drugą stronę ;) tym bardziej, że da się to załatwić lepiej - czyli tak jak jest w wtw, konnekcie i tlenie. na szczęście mi działa. odpowiadam tylko Szametowi ktory sie mnie uczepil i kaze dorosnac ;) podsumowujac i konczac bezsensowna dyskusje:
moze jak sie raz na rok wysyla obrazek to mozna go wrzucic na shacka i podeslac linka. jesli czesto, to jing. jesli raz na jakis czas szybko pokazac cos komus w rozmowie - swietnie jest miec pod klikiem opcje "zaznacz / wyslij". dosc.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 23, 2009, 17:51:29 pm »
podsumowujac i konczac bezsensowna dyskusje:
moze jak sie raz na rok wysyla obrazek to mozna go wrzucic na shacka i podeslac linka. jesli czesto, to jing. jesli raz na jakis czas szybko pokazac cos komus w rozmowie - swietnie jest miec pod klikiem opcje "zaznacz / wyslij". dosc.

i temu panu można polać czego tam sobie zażyczy ;)


EDIT: zdażyło mi się akurat dzisiaj użyć wtyki do wysłania skrina pulpitu, na widoku miałem okno rozmowy (co jest normalne), jak widać na załączonym obrazku menu zostawiło po sobie drobny ślad - to wina wtyczki, wtw, moja?
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2009, 18:11:24 pm wysłana przez refresh »

Offline Pragmatic69

Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 23, 2009, 18:44:42 pm »
Mi osobiście brakuje opcji "przechwyć schowek" lub coś w tym rodzaju, wiadomo o co chodzi. Choć jakoś wątpię by wtyczka była jeszcze jakoś rozwijana.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline szametu

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 23, 2009, 20:03:39 pm »
skoro zachciewa sie podobienstwa do aqq (yack) to jesli juz takowe cos powstanie niechaj dodane bedzie do prawoklika aby bylo polecenie 'zrob skrena i wyslij ...' aby pozniej ktos nie przylaz i nie stekal i narzekal ze za duzo klikania musi zrobic, aby ss wyslac
stop histerii wobec osob nie uzywajacych polskich znakow ... zdiagnozowawszy u siebie ADHD

Offline Kinder112

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 01, 2009, 21:56:11 pm »
Cześć, przeleciałem przez ten wątek ale nie natknąłem się aby ktoś miał problem taki jak mój. Używam win 7 x64 i aktualnej wersji wtw. Po dograniu plugina (tak w wersji x64) pojawia mi się opcja "wyślij wycinek" ale nie można jej rozwinąć (nie ma podmenu) a samo kliknięcie w nią nic nie robi. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?

Offline zhvir

Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 01, 2009, 22:02:12 pm »
Prawdopodobnie masz betę z błędem dotyczącym tego menu.
Najnowsze wersje nightly mają to już poprawione.
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kinder112

  • Narybek
  • *
Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 01, 2009, 22:04:52 pm »
Rozumiem że Nightly to build nocny, który nie jest brany pod uwagę update'ra ? Z tego co mi program wyświetla mam (amd64) kompilacja:1225 listopad 29 2009

Offline zhvir

Re: [utlWycinek] Wysyłanie wycinków ekranu
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 01, 2009, 22:14:19 pm »
sprawdź ostatnią nightly na http://minefield.k2t.eu/wtf/0.7/
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...