Autor Wątek: [utlWeather] Pogoda w WTW  (Przeczytany 69607 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #240 dnia: Kwietnia 25, 2014, 13:43:44 pm »
mógłbym przepisać skrypt aktualizacji tak żeby sprawdzał wersję WTW i czy jest ona zgodna z aktualną wersją wymaganą przez wtyczkę no ale nie chce mi się :v

Ok - to wczuj się w położenie przeciętnego użytkownika WTW. Aktualizuję wtyczkę (w tym momencie to już praktycznie bez znaczenia czy pobieram z Twojej strony, czy przez mechanizm aktualizacji WTW) - po uruchomieniu WTW - crasch! Nie można właściwie nic zrobić. Komunikator jest bezużyteczny (nie można wejść w opcje i odznaczyć używanie wtyczki). Nie każdy lubi (i potrafi) grzebać w plikach - tylko dzięki temu mój WTW ożył.
Rada - tworzyć wersje działające z ostatnią stabilną WTW! Wersje działające tylko z nowszymi betami - specjalnie oznaczyć i NIE umieszczać na serwerze aktualizacji. To przecież nie wymaga dodatkowej pracy i wysiłku...

Edit. Jest zaznaczone w tym wątku, że działa tylko z najnowszą betą (zwracam honor). Ale ki diabeł umieścił taką wersję na serwerze aktualizacji?

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #241 dnia: Kwietnia 25, 2014, 13:58:56 pm »
Wstecznej kompatybilności nie będzie, bo nie :P

Taka sytuacja że kompilator WTW zmienia się na najnowszy w becie, a za chwilę w stabilnej i nie chce mi się robić osobnych wersji pod betę i stabilną bo mam ciekawsze zajęcia ;p jak już wiele razy mówiłem pisanie wtyczek to moje hobby ;p

btw, niedługo wyjdzie nowa wersja wtyczki, ze zmienionym api pogody (bo accuweather mi się przestało podobać i w ogóle oni mają api płatne, a korzystanie z api przeznaczonego do wtyczki firefoxa było zdaje się niezbyt legalne :v) i innymi "rzeczami", nad którymi się bardzo napracowałem ;p a że jestem biednym studentem i że hobby z którego jest coś więcej niż własna satysfakcja jest lepszą sprawą to zachęcam do wsparcia
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #242 dnia: Kwietnia 25, 2014, 14:27:43 pm »
Zapewne datki sypną się jak manna z nieba przy takim podejściu do sprawy. "Nie bo nie", "nie chce mi się" - gratuluję dobrego samopoczucia. Właśnie przestaję korzystać z Twojej wtyczki - skoro Jesteś taki biedny i jest Ci tak ciężko - nie będę Cię nadwyrężał...

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #243 dnia: Kwietnia 25, 2014, 15:11:55 pm »
nie będę Cię nadwyrężał...

dziękuję, od razu poczułem się lepiej :)
czasami wydaje mi się że Wy wszyscy myślicie że ja nie mam nic innego do roboty tylko siedzę i piszę wtyczki pod wtw -.-

co do umieszczenia tej wersji na serwerze aktualizacji to jak już wcześniej pisałem, musiałbym zmienić skrypt obsługujący pobieranie plików z serwera żeby wersja działająca pod betą była dostępna ręcznie, a niedostępna przez aktualizacje ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #244 dnia: Kwietnia 25, 2014, 15:40:56 pm »
Ok - to wczuj się w położenie przeciętnego użytkownika WTW. Aktualizuję wtyczkę (w tym momencie to już praktycznie bez znaczenia czy pobieram z Twojej strony, czy przez mechanizm aktualizacji WTW) - po uruchomieniu WTW - crasch! Nie można właściwie nic zrobić. Komunikator jest bezużyteczny (nie można wejść w opcje i odznaczyć używanie wtyczki). Nie każdy lubi (i potrafi) grzebać w plikach - tylko dzięki temu mój WTW ożył.
Rada - tworzyć wersje działające z ostatnią stabilną WTW! Wersje działające tylko z nowszymi betami - specjalnie oznaczyć i NIE umieszczać na serwerze aktualizacji. To przecież nie wymaga dodatkowej pracy i wysiłku...

Edit. Jest zaznaczone w tym wątku, że działa tylko z najnowszą betą (zwracam honor). Ale ki diabeł umieścił taką wersję na serwerze aktualizacji?

Dlatego, aby uniknąć tych "crashy" o których piszesz, Kaworu wprowadził "bezpieczny start WTW" (czy jak to się tam nazywa). Wciskasz przycisk "ctrl" podczas uruchamiania WTW i komunikator włącza się bez wtyczek. Ta funkcja dostępna jest już w wersji beta WTW i w przyszłości będzie również dodana do stabilnej wersji. Także już nie będzie raczej takich problemów.
Obecna sytuacja z wtyczkami jest spowodowana (z tego co mi wiadomo) przejściem komunikatora WTW na VS2013 i zmianą API. Każda wtyczka musiała być na nowo kompilowana itp. Stąd mogą teraz występować różne problemy z wtyczkami. Po wyjściu nowej stabilnej wersji (oby stało się to w maju) powinno być już wszystko ok, przynajmniej mam taką nadzieję. :D
P.S.
Trochę off topic.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #245 dnia: Maja 05, 2014, 23:07:43 pm »
Aktualizacja, do działania wymagana najnowsza beta :P

Przenieśliśmy się na serwis openweather.com, reszta w liście zmian do której łącze jak zawsze w pierwszym poście ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #246 dnia: Maja 06, 2014, 17:27:24 pm »
mrg, niestety, bubel... Zamula mi strasznie wtw... Jak w końcu znalazł mi jakąś miejscowość (po kilkudziesięciu sekundach "Braku odpowiedzi"), to kolejna zwiecha była po kliknięciu "OK" w ustawieniach, później w miejscu, gdzie powinna być pogoda, miałem tylko takie czarne kółko (strzałki?), po najechaniu na to pole zamiast strzałeczki pojawiało się to kółko "pracy" komputera. Ponowne wejście w opcje i kliknięcie w zakładkę Twojej wtyki, jak na razie zawiesiło mi całkiem wtw ("brak odpowiedzi").

Windows 7 x64

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #247 dnia: Maja 06, 2014, 17:28:21 pm »
u mnie działa :P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #248 dnia: Maja 06, 2014, 17:35:58 pm »
Po zabiciu procesu i uruchomieniu (domyślnie była Wawa), nie ładowało pogody z niej, tylko miałem non stop to kręcące się kółko. Podejście kolejne do opcji, udało mi się zmienić miejscowość, udało mi się nawet kliknąć OK (oczywiście po drodze kilka "zawieszek" na kilka - kilkadziesiąt sekund). Pojawiła się ta miejscowość, ale bez żadnych danych temp 0 i kolejne wejście w opcje znów "brak odpowiedzi" i bez zabicia procesu nie szło dalej. Posprawdzam, jak się zachowuje po wyłączeniu innych wtyczek.

-----
Edit:

Niestety, dalej lipa, aczkolwiek krótsze czasy były "Braku odpowiedzi" (a przynajmniej tak mi się wydawało).

Offline Morfeusz_2005

  • Narybek
  • *
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #249 dnia: Maja 10, 2014, 23:05:28 pm »
Poprzednia wersja pogody znajdowała mi więcej miejscowości. Obecna widzi tylko te większe...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #250 dnia: Maja 11, 2014, 01:55:07 am »
@mrg: robienie requestów w głównym wątku jest bardzo złym pomysłem, zrób sobie workera

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #251 dnia: Maja 11, 2014, 07:07:53 am »
@adrian007, nie robię requestów w głównym wątku ;p

coś musiałem popsuć jak grzebałem ostatnio, ale na razie nie mam czasu by to naprawić ;p a co do miejscowości, to wszystkim się dogodzić nie da ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #252 dnia: Maja 11, 2014, 08:25:06 am »
jak masz 'brak odpowiedzi' na oknie znaczy, że blokujesz czymś wątek główny ;p

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #253 dnia: Maja 11, 2014, 16:28:52 pm »
to ja wiem ;p ale jeszcze nie wiem czym to blokuję ;p na pewno nie requestem, bo to działa w osobnym wątku ;p update będzie w tygodniu, bo chyba będę miał na to czas ;p

btw, jak wypuszczałem update to wszystko działało, a potem przestało xd
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #254 dnia: Maja 11, 2014, 20:06:14 pm »
do http masz api wtw które działa asynchronicznie więc nawet wątku nie musisz robić :p

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #255 dnia: Maja 12, 2014, 05:26:12 am »
Czyli to jednak nie były moje urojenia ^^ Uffff ;)

Offline nawias

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #256 dnia: Maja 13, 2014, 09:14:45 am »
U mnie z ostatnią betą działa ok z wyjątkiem niewyświetlających się ikon pogody na cały tydzień. Temperatury się urywają od dołu (ale to może z powodu właśnie tych ikon).

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #257 dnia: Maja 13, 2014, 19:22:32 pm »
aktualizacja, zróbcie testy ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline nawias

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #258 dnia: Maja 14, 2014, 11:17:38 am »
Brak ikon pogody w widoku całego tygodnia. Aktualizacja resetuje ustawione miasta. Po aktualizacji domyślnym miastem jest Warszawa. Poza tym ok.

ps: Po najechaniu wskaźnikiem na temperaturę również brak ikony.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda w WTW
« Odpowiedź #259 dnia: Maja 14, 2014, 14:42:30 pm »
sprawdź czy Ci się ikonki skopiowały do PluginData, bo u mnie działa ;p
aktualizacja resetuje miasta przy pierwszym uruchomieniu bo zmienił się serwis z którego pobieramy dane ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby