Autor Wątek: [utlWeather] Pogoda w WTW  (Przeczytany 69582 razy)

0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 26, 2012, 17:07:19 pm »
poprzez automatyczną aktualizacje masz Jun 19 2012 (0.9.10.3377) a nie Jul 19 2012 (0.9.10.3377) ;p czytaj dokładnie i ludzi nie denerwuj :P

innymi słowy nie masz wersji nowszej niż wymagana nightly, zresztą sprawdź to w Info->O programie ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 26, 2012, 18:22:36 pm »
o.O Faktycznie

Od miesiąca nie było aktualizacji WTW? To co ja klikałem kilka dni temu? Przecież coś klikałem żeby się uaktualniło... ; / Dziwny ten system.

Chylę czoła, kajam się i ze wstydem chowam w kąt. Faktycznie jest Jun... no to czekam w takim razie na update core'a czy jak to nazwać... dzięki i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
wypadłem z obiegu...

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 26, 2012, 18:33:18 pm »
są aktualizacje ale w nightly póki co :P (całkiem dłuuuga lista ;>) wtyczka wymaga nightly podanej w pierwszym poście gdyż od niej została wprowadzona poprawka dzięki której ta wtyczka może funkcjonować ;)
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 26, 2012, 19:02:44 pm »
a ta aktualizacja o której piszesz to pewnie jakiejś innej wtyczki którą masz była.

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:14:09 am »
Gdy ustawiam grupę z pogodą na samej górze listy kontaktów to ta przykrywa mi wszystkie inne grupy(gdy są zwinięte) lub spory fragment listy kontaktów gdy grupy są rozwinięte. Jak daje nizszy priorytet dla grupy(o 1) to górną grupę widać a resztę wciąż zasłania kontkaty pogody. Dopiero po umieszczeniu grupy z kontaktem pogody na samym dole listy wszystko się normalizuje.

Zainstalowana najnowsza nightly z 31.07

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 04, 2012, 16:48:54 pm »
nie rozumiem problemu ;p jakiś screen?
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:35:17 am »
Archiwum jest chyba uszkodzone. Przy próbie instalacji otrzymuję komunikat: Nie udało się rozpakować archiwum. Przy próbie otworzenia 7zipem i WinRarem to samo, błąd archiwum.

Pozdrawiam,
Wobi

EDIT: Teraz śmiga. Dzięki mrg :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 08:58:29 am wysłana przez wobi »

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:41:04 am »
jest problem z pobieraniem załączników z forum ;p pobierz stąd -> utlWeather.wtwExtension
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 08, 2012, 07:54:40 am »
Cytuj
nie rozumiem problemu ;p jakiś screen?

Chodziło o to, że kontakt pogody będąc na górze listy zasłaniał inne kontakty.
Problem rozwiązał się sam wraz z nową nightly. 

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 09, 2012, 09:54:26 am »
Jako, że oficjalna wersja retail Windows 8 jest już dostępna "nieoficjalnymi" kanałami, wiec zgłaszam dwa bugi tak na przyszłość. ;)

1. Wtyczka nie lubi się z IE 10 i nie wyświetla tekstu, dodatkowo przy domyślnym stylu (wtyczki) rozciąga się na całą długość okna.
2. Podczas wyłączania komunikatora powoduje zaliczenie crasha przez całe WTW w 100% przypadków.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:27:41 am »
to nie problem tej wtyczki, bo u mnie działa dobrze (Win8 x64 na VM VirtualBox) ;p
sprawdź lepiej swój system ;p

@1. poza tym.. nie wiem dlaczego ta wtyczka ma się niby gryźć z IE10? O.o wyjaśnij mi to bo nie rozumiem ;p (wtyczka nie korzysta z IE10 ;p)

@2. żadnego crasha nie mam ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 09, 2012, 11:24:17 am »
U minie też Win8 x64.

1. Podejrzewałem IE 10, bo to właściwie jedyna istotna różnica między Win8, a Win7 gdzie na tej samej konfiguracji wtyczka działa bez zarzutu, ale Twój post podsunął mi inną myśl. Bug (crashe też) występuje tylko, jeśli renderowanie listy kontaktów jest ustawione na sprzętowe Direct2D.

2. Loga z crasha podesłałem do Kaworu, z prośbą, żeby podesłał do Ciebie jeśli jest w nim coś istotnego.

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 09, 2012, 11:28:06 am »
A gdy zmienisz domyślny silnik renderowania na inny niż IE? Też to występuje?

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 09, 2012, 11:36:58 am »
Tak, ale to dla listy kontaktów nie ma znaczenia. Wybór między Tridentem, a HTMLayout jest tylko dla okna czata.

Swypnięte z HTC DHD przez Tapatalka.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 09, 2012, 13:49:44 pm »
Nie wiem czy nie napiszę teraz głupoty, ale według mnie lista kontaktów nie ma nic wspólnego z IE, a tylko z WinAPI. IE potrzebne jest do renderowania (zamiany kodu html na obraz) w oknie rozmowy.

BTW. Kiedy nie ma połączenia z internetem trójkącik ! jest ładny, ale niepotrzebnie kontakt zajmuje wtedy tyle miejsca. Proponuje go zwężyć w tym przypadku lub w ogóle nie wyświetlać na liście (hide jeżeli wtw umożliwia takie zdarzenie).

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 09, 2012, 15:51:13 pm »
@switalski.piotr, przecież napisałem, że wtyczka nie korzysta z IE ;p a poza tym ta wersja nie jest jeszcze wersją finalną... ludzie z irc'a wiedzą o przyszłych usprawnieniach, a reszta będzie żyć w nieświadomości dopóki nie wyjdzie nowa wersja ;>
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 09, 2012, 20:39:26 pm »
Wiem, wiem... ale napisałeś, że wtyczka nie korzysta z IE 10, a ja uświadamiam go, że cała lista nie korzysta w ogóle z żadnego IE - przynajmniej tak mi się zdaje.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 20, 2012, 10:59:02 am »
Aktualizacja, dość duża ;p wakacje mnie rozleniwiły i trochę za długo to trwało, no ale w końcu wróciłem do pisania :d info o nowych funkcjach w pierwszym poście ; ) enjoy! ;P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 20, 2012, 11:12:44 am »
pięknie! w końcu po starcie wtw pogoda jest na górze listy kontaktów :) jakiś tutorial co do ikonek? czy ich rozmieszczenie też mozna sobie pozmieniać w xml-ach? bo defaultowo ta pogoda jest mało kompaktowa i pożera 1/6 ekranu w pionie :D

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 20, 2012, 11:27:22 am »
w pierwszym poście masz info.... ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby