Autor Wątek: [utlWeather] Pogoda w WTW  (Przeczytany 74912 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 31, 2013, 18:08:35 pm »
Nowa wersja z blokiem.

Wtyczka nie uwzględnia scrolla listy kontaktów, przez to dane dotyczące np. temp. sa schowane pod paskiem.

Offline zhvir

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 31, 2013, 18:30:21 pm »
ano nie uwzględnia, co jest napisane w pierwszym poście w info
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mirtin

  • Narybek
  • *
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 31, 2013, 19:19:56 pm »
W takim razie chciałbym się dowiedzieć (ponieważ nie znam specyfikacji) czy wtyczka pobiera te informacje jako liczby, stringi czy w innej formie, której nie można zanalizować?

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 31, 2013, 21:13:24 pm »
pobiera to jako ciąg znaków ;p wtyczka miała się jeszcze dłuuuuugo nie ukazać no że ale wyszła beta WTW.im to i wtyczka też wyszła ;p następnym razem będę ją trzymać u siebie dotąd aż wszystko będzie działać a reszta sobie poczeka ;>

hm.. lokalizacja się resetuje? to chyba pierwszy taki przypadek ;p wtyczka była testowana całkiem długo na kanale IRC ;p poza tym @mirtin, nie chcesz to nie korzystaj, ewentualnie napisz sobie własną wtyczkę ;)

@krzychuls, co do ikonki, hm.. nie miałem czasu przetestować tego na WinXP no ale skoro wcześniejszy system stylizacji działał to i ten powinien ;P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #144 dnia: Lutego 07, 2013, 00:11:28 am »
A teraz pytanie co ze starą wersją ? Bo mi np. podobała się pogoda na liście między kontaktami i sam wybierałem gdzie to chcę.
Więc może przełączany tryb albo dostępna starsza wersja wyglądu jako alternatywna tak by móc np. mieć obie wersje na raz albo się zdecydować na jedną. Poza tym wcześniej zauważyłem że ilość kolejnych dni tygodnia zwiększała się wraz z szerokością okna a teraz mam stałą liczbę na co niestety wpłynąć nie można.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #145 dnia: Lutego 07, 2013, 14:53:14 pm »
nie chce mi się dopisywać od nowa funkcji z kontaktami ;> (trzeba ogarnąć dodatkowe miejscowości i w ogóle, za dużo z tym roboty a ja leniwy jestem ;p) wybaczcie ;>

a i przecież ilość kolejnych dni tygodnia zwiększa się wraz szerokością listy... do maksymalnie 8 ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #146 dnia: Lutego 07, 2013, 16:21:14 pm »
mrg no nie do końca, znaczy pojawił mi się następny dzień ale dopiero po ponownym odpaleniu komputera, nie wiem czemu tak dziwnie.

Co do reszty to poproszę jednak o starą wersję działającą po prostu z nowszym WTW, właściwie to nie rozumiem skąd nagle takie niedziałanie, to ktoś tu chyba nie dba o kompatybilność wsteczną.... że wtyczki muszą być zmieniane, trochę to głupie.

Więc poprosiłbym jednak o tą opcję w kontaktach tak przy okazji, bo ma to swoje zalety.

Poprosiłbym o jak najszybsze udostępnienie styli np do obecnej wersji bo... ja rozumiem że zrobiłeś wtyczkę dla siebie, jak bym się nauczył C++ zamiast pascala i innych rzeczy w średniej szkole to też bym sobie pisał, zająłem się innymi rzeczami i teraz już po studiach za mało mam czasu na naukę czegoś nowego. Ale wolałbym styl: jakby połączenie razem szczegółowych danych na dziś + ogólne na kilka dni, drażni mnie to wskazanie na temperaturę żeby się grafika pojawiła: chmurki, słońca, czy czegoś tam... itd. jedne dane są na lewo drugie na prawo, wolałbym większą czcionkę i ogólnie u mnie to wygląda trochę do dupy bo mam większy monitor i jeżeli stylem mógłbym jakoś to okiełznać to poproszę ;)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #147 dnia: Lutego 09, 2013, 15:13:33 pm »
u mnie działa pogoda na kolejne dni, u innych też skoro się nie skarżą ;p a wersji z kontaktami nie będzie ;p

obecna wersja nie obsługuje stylizacji więc nie możesz prosić o style, bo takowe nie istnieją ;p

a teraz UWAGA:
jeśli ktoś mi podrzuci (jakiś przyjemny dla oka ;>) projekt graficzny wyglądu pogody, tzn. widoku głównego, umieszczenia przycisków, i widok pogody na dni kolejne, z niekoniecznie wszystkimi informacjami zawartymi obecnie na panelu to wypuszczę wersję obsługującą style pisane w html+css z której obecnie korzystam ;P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #148 dnia: Lutego 12, 2013, 14:55:40 pm »
aktualizacja ;> informacje w pierwszym poście, w changelogu :P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #149 dnia: Lutego 13, 2013, 04:52:22 am »

rath

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #150 dnia: Lutego 13, 2013, 07:55:02 am »
mam wrazenie jakby opcja aktualizacji co x minut nie dzialala, i czasem zwiesza wtw ta wtyczka (taki 30 sek freez)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #151 dnia: Lutego 13, 2013, 08:52:16 am »
wysokości panelu nie można zmienić, wynosi ona 100px ;p ale może kiedyś dodam, jakoś w następnym eonie ;>

@rath, odpal konsolę włącz "Debug messages" i sobie obserwuj jak aktualizuje ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

rath

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #152 dnia: Lutego 13, 2013, 08:57:16 am »
pytanie co oznacza godzina podana w () przy nazwie miasta ;> bo nie wiem czy to data aktualizacji czy czego :P

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #153 dnia: Lutego 13, 2013, 09:00:07 am »
to jest godzina o której wykonano pomiar ;p (tzn nie we wtyczce tylko ogólnie z której godziny ta informacja jest ;>)
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

rath

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #154 dnia: Lutego 13, 2013, 09:02:03 am »
oki, wszystko git tylko te freezy ;/ w poprzedniej wersji tez byly ale ciezko to jakos wytlumaczyc, poporstu gdy wrzucam wtw na pierwszy plan to czasem zwiecha i po parunastu sekundach jest oki ;/

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #155 dnia: Lutego 13, 2013, 09:14:11 am »
dodam jeszcze tylko, że ten pogodowy panel zasłania kontakty, które są pod nim co sprawia szczególny kłopot z tymi które znajdują się na końcu listy i nie da się już ich wyżej przewinąć.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #156 dnia: Lutego 13, 2013, 10:06:09 am »
poniżej panelu jest taki fajny przycisk którym możesz sobie ukryć panel pogody ;P

freezy są pewnie przez to że hm.. czasami długo trwa pobieranie danych ;> ale chyba mogę to inaczej zrobić, ląduje do TODO ;>
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

rath

  • Gość
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #157 dnia: Lutego 13, 2013, 10:44:46 am »
oby szybko wyszedl fix na te freezy bo to bardzo denerwuje :P pozatym zadnych zastrzeżen co do dzialania wtyczki :P

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #158 dnia: Lutego 13, 2013, 11:38:48 am »
Cytuj
freezy są pewnie przez to że hm.. czasami długo trwa pobieranie danych ;>
oj nie ładnie coś takiego robić bez jakiegoś asynca ;P

Odp: [utlWeather] Pogoda na liście kontaktów
« Odpowiedź #159 dnia: Lutego 13, 2013, 12:19:37 pm »
Cytuj
wysokości panelu nie można zmienić, wynosi ona 100px ;p ale może kiedyś dodam, jakoś w następnym eonie ;>
Kurde  znowu tyle czekać ?  :( Przecież to też wpłynie na rozwijanie własnych styli :P