Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67929 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:54:57 am »
hehe nie wiem ;D
Ale fajnie by było np :
- Listę kontaktów dać na prawą stronę
- Okno rozmowy na lewą, zamiast do paska :P
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwca 18, 2010, 14:06:56 pm »
utlSnap_v.0.1.2-x64-beta2
utlSnap_v.0.1.2-x86-beta2

Zmiany v.0.1.2 - Beta2:
- Przekompilowana z nowym API
- Poprawiony błąd wywijania orła przez wtyczkę
- AppBar przepisany timer, teraz 1ms=1ms ;D
- Znowu działa przyciąganie okna rozmowy

proszę o testy

@MarkoBicz:
Sprawdź czy nadal tobie się chowa i nie chce pokazać. Myślę, że problemem był timer...

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwca 18, 2010, 14:34:06 pm »
- Znowu działa przyciąganie okna rozmowy
Hmmm albo ja robię coś nie tak, abo nie wiem jak ma to wyglądać? :)
Oko rozmowy przysuwam do krawędzi i nic się nie dzieje.

Opcje mam zaznaczoną.
A jak ją odznaczę(i nawet restart wtw zrobię) to niczym to się nie różni w zachowaniu okna.
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwca 18, 2010, 15:02:13 pm »
Hmmm albo ja robię coś nie tak, abo nie wiem jak ma to wyglądać? :)
Oko rozmowy przysuwam do krawędzi i nic się nie dzieje.

Ale to tylko przyciąga do krawędzi przy przesuwaniu okna :P. Okno chata nie ma AppBara ;] i mieć nie będzie póki co ;D

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwca 18, 2010, 15:42:02 pm »
Skąd mi się wzięła blokada usunięcia utlSnapHook.dll? Nie żebym sobie nie poradził ale zdziwiło mnie to...

EDIT Win XP  x86
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwca 18, 2010, 16:18:34 pm »
Oki dzięki za wyjaśnienie :)

PS: jest mały błąd.
W poprzedniej wersji tego nie dostrzegłem, ale też występuje ;)

W czym problem :
Kiedy wtyczka jest włączona i ma po włączane wszystkie opcje działania(szczególnie AppBar i Caption)

Przy próbie Wyłączenia wtyczki w menadżerze wtyczek:
- wywala komunikat DEP
- WTW chce raportować błąd, zalicza Crash

Po odznaczeniu opcji(szczególnie AppBar i Caption) i restarcie WTW.
dopiero można wyłączyć plugin, inaczej j/w.

I chyba tyle x)
Da się to naprawić? :)

Vista x86
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwca 18, 2010, 20:37:42 pm »
Kolejna beta3
x64-beta3
x86-beta3

Poprawiony błąd wysypujący przy wyłączaniu pluginu w opcjach i kilka innych które sam znalazłem.

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwca 18, 2010, 20:49:05 pm »
Niestety.. nadal to samo u mnie występuje :(
Najpierw odznaczyć AppBar i Caption, zastosować - Reset WTW i dopiero wtedy można wyłączyć x]

Nie Spiesz się z tym aż tak, w pośpiechu coś możesz przeoczyć.
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwca 23, 2010, 02:53:37 am »
W autoupdate jest nowa wersja wtyczki.

Offline Czarny

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
  • .easy!
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwca 23, 2010, 05:42:27 am »
jeśli to nie jest duży problem to przydało by się przysuwanie do krawędzi osobnych okien rozmowy... bo na daną chwilę nie są przysuwane :)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwca 25, 2010, 20:35:17 pm »
Już jest nowa wersja z obsługą przyciągania okna rozmowy w przypadku wyłączonych zakładek. Jako, że nie wymyśliłem póki co lepszego rozwiązania, to trzeba odptaszkować opcję "zakładki" w opcjach wtyczki :P

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwca 25, 2010, 22:47:25 pm »
mi dalej znika okno jak je wyłącze na superbarze przez przypadek..

edit: nie można by tego hocka do lokalnego folderu dać?

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwca 25, 2010, 23:01:16 pm »
Na to nic nie poradzę ;) tak wtw napisane jest. Klikasz ikonę w trayu to okno się ukrywa, klikniesz na pasku windowsa (jak masz to w wtw włączone), to zniknie, więc to nie jest błąd mojej wtyczki :P

No przecież możesz trzymać hooka w katalogu profilu. Na stronie pierwszej wątku poczytaj sobie o tym.

Offline Pragmatic69

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwca 26, 2010, 11:55:11 am »
W najnowszej wersji wtyki zauważyłem coś dziwnego...

Mam zaznaczone chowanie się listy kontaktów za krawędź ekranu i dziś już 2 razy przydarzyła się sytuacja w którym okno to zaczyna "świrować", tj. samoistnie i w bardzo szybkim tempie chowa i pokazuje się, na nic przy tym nie reagując, nie wiem jak to dokładnie opisać ani też co tak do końca powoduje to zjawisko. Po kilkunastu sekundach uspokaja się i już jest normalnie.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwca 26, 2010, 12:05:31 pm »
no tak, ale nie aktualizuje automatycznie tam hooka i o to postuluję :P

w trosce o proces wyszukiwania wątków na forum prosiłbym o poprawne pisanie: hooka a nie hocka //zhvir
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2010, 17:16:17 pm wysłana przez MarkoBicz »

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwca 26, 2010, 14:47:51 pm »
@MarkoBicz: Chcę nieśmiało zauważyć, że wtyczek też tam nie aktualizuje wtw automatycznie. Marudzisz nie tej osobie co trzeba :P

@Pragmatic69: W nowej wtyczce doszła jedna opcja w configu, więc możliwe, że wystarczy config wtyczki usunąć. I problem powinien ustąpić. Jeśli się tak nie stanie, to przyjrzę się temu dokładniej. Tylko musisz mi podać przy której krawędzi przypięte i w jakiej sytuacji zapętla się (przesuwanie okna, wysuwanie, resize, itd). Możliwe też, że hook masz nieaktualny w przypadku gdy go trzymasz w katalogu profilu.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwca 26, 2010, 17:10:35 pm »
no niezbyt, bo ja mam wszystkie wtyczki w Plugins64 i są tam aktualizowane :P

dziwne tylko, że przechowuje wtw kopię zaktualizowanych wtyczek w głównym folderze, ale zgłosiłem to już, także czy nie możesz zrobić żeby hooka aktualizował też w folderze lokalnym?

EDIT wracając do tematu znikającego okna to nie mógłbyś zrobić tak jak było kiedyś, że po zamknięciu przypadkowo okna głównego to wtyczka je na nowo wywołuje? wtedy nie było problemu ze znikającym oknem za krawędzią ;p wystarczyło zamknąć je na pasku zadań i poczekać aż wtyczka je otworzy na nowo????

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwca 26, 2010, 17:28:59 pm »
:s/zakładki/karty
;P

Offline Pragmatic69

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwca 30, 2010, 12:40:01 pm »

@Pragmatic69: W nowej wtyczce doszła jedna opcja w configu, więc możliwe, że wystarczy config wtyczki usunąć. I problem powinien ustąpić. Jeśli się tak nie stanie, to przyjrzę się temu dokładniej. Tylko musisz mi podać przy której krawędzi przypięte i w jakiej sytuacji zapętla się (przesuwanie okna, wysuwanie, resize, itd). Możliwe też, że hook masz nieaktualny w przypadku gdy go trzymasz w katalogu profilu.

Wszystko na pewno jest aktualne - czysta instalacja, niestety problem znów wystąpił dziś dwukrotnie. Szukam sposobu jak go wywołać. Chodzi o wysuwanie okna okna zza prawej krawędzi.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Dimension

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwca 30, 2010, 13:02:47 pm »
Ja w ogóle całe to pokazywanie WTW po najechaniu na krawędź widzę inaczej...a tak samo, jak w Tlenie 6 za pomocą wtyczki 'Pokaż Tlen":
http://ekipa.tlen.pl/forum/index.php?showtopic=9993
Pasek pionowy/poziomy przy krawędzi wybranej jako bitmapa, klik powoduje pokazanie WTW. 1px szerokość.