Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67875 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #160 dnia: Lutego 18, 2010, 14:10:17 pm »
i te okno jednak czasami nie wywołuje się ;/ znika i nigdzie go nie ma

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 18, 2010, 16:34:41 pm »
A czasami przypadkiem nie klikasz ikony w tray?:> Bo jak ją klikniesz przy wysuniętym oknie, to ono znika i musisz je ponownie pojawić kliknięciem, wtedy działa wszystko w normie...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 18, 2010, 18:00:52 pm »
tray wyłączony mam, sam się starałem o to żeby była taka możliwość :P no nic, wyłączyłem wysuwanie okna i tak będzie najlepiej :P (protest ku wtyczce wycinków xD)

Offline Dimension

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #163 dnia: Marca 20, 2010, 13:32:45 pm »
Ukryte okno można wywołać tylko, jeśli jakaś aplikacja jest na wierzchu. Jeśli żadna na wierzchu nie jest [a wystarczy kliknąć na pulpit], po najechaniu okno się nie pokaże.. :/
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2010, 13:52:06 pm wysłana przez zhvir »

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #164 dnia: Marca 20, 2010, 15:27:15 pm »
no mówiłem, że znika i d*** ;] mam nadzieję, że autor teraz kończy nową wtyczkę wycinków :P

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #165 dnia: Marca 21, 2010, 18:08:38 pm »
Autor czasu nie ma na nic, bo co chwilę jakieś bzdury pisze na laborki... Zauważyłem że okno znika w dwóch przypadkach:
- po wciśnięciu ESC przy aktywnym oknie listy kontaktów
- po kliknięciu ikony w tray
W obydwu przypadkach wystarczy kliknąć w ikonę tray i okno powraca :P

Co do nie wysuwania się okna przy aktywnym pulpicie. Hmmm nie spotkałem się z tym. Możliwe, że hooka macie nieaktualnego.

Ponawiam, jak zgłaszacie błąd to piszcie jaki system i jaka jego wersja x64 czy x86.

Offline Dimension

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #166 dnia: Marca 21, 2010, 18:16:50 pm »
Ukryte okno można wywołać tylko, jeśli jakaś aplikacja jest na wierzchu. Jeśli żadna na wierzchu nie jest [a wystarczy kliknąć na pulpit], po najechaniu okno się nie pokaże.. :/
Cytat: drunkenbear
Ponawiam, jak zgłaszacie błąd to piszcie jaki system i jaka jego wersja x64 czy x86.
utlSnap 0.1.1 (build 130), Windows 7 Ultimate x86 build 7600, IE8, zawsze najnowsze nigtly WTW.

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #167 dnia: Marca 21, 2010, 18:32:53 pm »
U mnie na XP 32bity działa jak marzenie... Świetny pomysł i wypas wtyczka ^^


Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #168 dnia: Marca 21, 2010, 21:15:35 pm »

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 21, 2010, 22:39:04 pm »
no ja mam x64 win 7 i czasem po prostu okno się nie wysuwa więcej :/ jest na pasku i się nie wysuwa i dupaaaaaaaaaaaaaaa.. :/ wtedy działa tylko zabijanie procesu

ps. kiedy będziesz miał czasz szefie? :D

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #170 dnia: Marca 25, 2010, 20:25:49 pm »
Może po świętach ;] trudno powiedzieć, podłapałem jeszcze zlecenie, więc trochę doba o 12h nawet za krótka :D Ale w święta posiedzę nad wtyczką i poszukam przyczyny. Co do drugiej wtyczki, to trudno mi wyrokować kiedy się pojawi ;]

@buttie: Sam używam win7 i jakoś nie mam problemów z wtyczką. Hmmm chowasz za bottom jak mniemam, a pasek windowsa też masz przy dolnej krawędzi? Jeśli tak, to jest główna przyczyna ;] bo nie testowałem działania wtyczki w opcji chowania pod pasek Windowsa. I generalnie jest tak zaprojektowana aby tego nie robić.

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 27, 2010, 11:57:30 am »
Okno chwytam za top, ale to akurat nie ma znaczenia, bo problem występuje przy uchwycie z każdej strony. Aktywne mam UI/BottomMode, czyli zintegrowaną listę kontaktów z pulpitem. Doskonale wiem, że właśnie to powoduje błąd, ale mam cichą nadzieję, że da się to jakoś naprawić.
A nawet jeśli nie, to będę się męczył dalej, bo nie zrezygnuje ani z bottom, ani z utlSnap. ;p

(Co dziwne, na XP też mam listę zintegrowaną, ale tam bug się nie objawia.)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 29, 2010, 09:18:59 am »
@buttie: Niestety na kolizje z innymi wtyczkami, albo opcjami niewiele mogę poradzić.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 05, 2010, 20:24:40 pm »
drunkenbear

weź proszę napraw ten błąd ze znikającym oknem appbar, tzn. jak mam tylko na superbarze WTW, to często znika okno i nie da się go przywołać, we wcześniejszych wersjach jak kliknąłem na WTW na superbarze to wracało..

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #174 dnia: Kwietnia 14, 2010, 12:55:24 pm »
Dobra przejrzałem kod dokładnie. Jako, że nie występuje u mnie ten problem, to może pomożecie mi zlokalizować na mocy swoich doświadczeń.

Zatem nasuwają mi się dwa problemy, które mogą powodować brak możliwości przywołania okna:
- po pierwsze, zauważyłem, że czasami okno wysuwa się pod innym. Więc włączyłem opcję "okno główne zawsze na wierzchu". I ten problem u mnie odpadł. Więc jeśli tak jest u ciebie Marko, to spróbuj tego.
- jeśli jednak, to nie to. To przychodzi mi na myśl możliwy błąd w wykrywaniu aplikacji pełnoekranowych. Czy podczas takiego zachowania masz jakieś pełnoekranowe okno? I czy po jego zminimalizowaniu nadal się nie wysuwa?

Może wspólnie dojdziemy, co powoduje ten problem ;]

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #175 dnia: Kwietnia 14, 2010, 13:31:00 pm »
chyba masz rację, zaznaczyłem always on top i mogę zamknąć okno po czym znowu pojawia się na pasku, czyli tak jak powinno być :) przynajmniej w tym miejscu działa już dobrze, ale myślę, że już będzie okej więc widzę takie rozwiązanie w pierwszym poście:

wtyczka do poprawnego działania wymaga uaktywnienia opcji 'okno główne zawsze na wierzchu'

chyba, że chcesz się bawić w to i zrobić tak, aby wtyczka tą opcję sama wymuszała : )

jednakże jak by błąd znowu wystąpił to dam znać wieczorem : )


Post scalony: Kwietnia 14, 2010, 20:02:06 pm
jednak błąd dalej jest, mam włączone chrome i jak klikam na superbar to nie wraca, tak jakby wisiało gdzieś w tle.. , ale to pierwszy raz dzisiaj więc ta opcja coś tam dała..
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 20:04:36 pm wysłana przez MarkoBicz »

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #176 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:36:40 pm »
Nie wiem, czy to ten sam błąd, bo u mnie pojawia się na XP, ale może przyczyna ta sama, więc łatwiej będzie namierzyć. U mnie okno czasami po uruchomieniu nie chce się w ogóle wysunąć. WTW uruchamiam zazwyczaj jednocześnie z Firefoksem (mam pod jednym gestem myszy odpalenie obu). Oba się uruchamiają, Firefox normalnie (zmaksymalizowany), WTW miga jakimiś ramkami (pewnie zanim się wtyczka załaduje to na chwilę się pokazuje), potem znika. Mogę jeździć po górnej krawędzi (pasek zadań na dole) ile wlezie i się nie pokazuje. Nie ważne, czy zminimalizuję tego Firefoksa, uruchomię inną aplikację, pokażę pulpit. Za to jest niezawodna metoda na przywrócenie okna - muszę kliknąć PPM na ikonkę WTW w tray'u. W tym momencie pokazuje się okno WTW i od tej pory działa normalnie - chowa się i wysuwa jak należy. A czasami od razu działa prawidłowo.

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #177 dnia: Kwietnia 15, 2010, 15:14:49 pm »
U mnie włączenie 'okno główne zawsze na wierzchu' poprawiło sytuację na tyle, że mimo przy focusie na pulpicie WTW się nadal nie wysuwa, to zaczyna się wysuwać po przeniesieniu focusa na Taskbar.
Przeboleje to, bo nie muszę już teraz przywoływać żadnego obcego okna na pulpit żeby się dostać do listy kontaktów. ;)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #178 dnia: Kwietnia 16, 2010, 12:23:38 pm »
Dobra wprowadziłem drobne poprawki do hooka w wykrywaniu aplikacji pełnoekranowej, powinien teraz działać lepiej.

utlSnapHook-x64-beta1
utlSnapHook-x86-beta1

Proszę o przetestowanie. Jednocześnie przypominam, że hook wpierw szukany jest w katalogu Components, a potem dopiero w katalogu profilu.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 14:22:16 pm wysłana przez drunkenbear »

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 11, 2010, 14:22:41 pm »
Mam rozumieć, że teraz wszystko działa jak należy? Jeśli nie ma problemów, to w tym tygodniu włączam poprawki hooka do oficjalnego wydania.