Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67883 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 25, 2010, 21:39:57 pm »
mam nadzieję, że zapisujesz sobie nasze notacje :D

uchylisz tajemnicy rąbek ;> wycinki vs facebook ;>

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 26, 2010, 17:32:14 pm »
z tego co mi wiadomo żadna część wtyczki nie odnosi się do klikania, a raczej chodzi w niej o to żeby nie klikać

a wg. mnie chodzi o to, żeby było łatwiej i wygodniej.

Offline Kpc21

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #122 dnia: Lutego 07, 2010, 21:40:00 pm »
U mnie nie działa na okno rozmowy.

Edit:
Wszystko działa, po prostu używałem nie tej wtyczki (wtf_Dock, a nie utlSnap) i dlatego wydawało mi się że powinna być taka opcja, a jej nie było.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2010, 16:01:09 pm wysłana przez Kpc21 »

Offline zhvir

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #123 dnia: Lutego 07, 2010, 21:56:46 pm »
@Kpc21: podaj wersję wtyczki
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2010, 11:40:00 am wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #124 dnia: Lutego 08, 2010, 10:17:42 am »
tez macie czasem tak ze chowanie okna głupieje? Zaczyna się samo chować i pokazywać samo bez przerwy, muszę restartować WTF. System Windows 7 x86. Wszystko inne działa poprawnie

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #125 dnia: Lutego 08, 2010, 16:42:59 pm »
Ale samo z siebie, czy przy rozciąganiu bądź przesuwania po krawędzi? I do której krawędzi masz przypięte okno

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #126 dnia: Lutego 08, 2010, 21:18:14 pm »
tak samo z siebie, czasem kiedy wyjadę kursorem z okna chowa się, a po chwili samo wyjeżdża z zawrotna prędkością i tak w kółko. przypięte mam do górnej krawędzi.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #127 dnia: Lutego 08, 2010, 22:53:38 pm »
Szczerze nie spotkałem się z tym przypadkiem.... ale przyjrzę się jak będę znowu grzebał w kodzie, bo możliwe, że coś przegapiłem ;)

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #128 dnia: Lutego 09, 2010, 09:35:14 am »
zauważyłem też ze ten problem występuje najczęściej (jeśli nie tylko) gdy okno główne jest wielkości takiej ze sięga od górnej krawędzi do dolnej (do paska narzędzi)

Offline lukas77

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #129 dnia: Lutego 10, 2010, 01:29:46 am »
Mi tak się dzieje zaraz po zainstalowaniu, wywaliłem wtf_dock, zainstalowałem wtyczkę, wszedłem w opcje, zaznaczyłem wtyczka jako AppBar, restart i cały czas głupieje. Po restarcie nic się nie zmienia, wyjeżdża i chowa się. Wielkość okienka ok. poł ekranu, przypięte do prawej krawędzi... Kilka restartów i dalej to samo.
Działa OK przy wyłączonej animacji wysuwania i chowania okna, po włączeniu wtyczka fika.

Offline suhy

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 10, 2010, 09:49:54 am »
Nie wiem jak to ma działać ale te appbar u mnie nie chce ruszyć... w ogóle nic się nie dzieje :( Przy restarcie orły latają, a co do ukrywania border i caption listy kontaktów - jest super... jeszcze jak by się dało zrobić przezroczyste tło tylko...
Windows 7 x86

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #131 dnia: Lutego 10, 2010, 23:59:50 pm »
Przecież przeźroczyste tło masz w opcjach WTW. Sekcja Interface, przewiń na sam dół :D

AppBar działa tak, ustawiasz sobie okno przy krawędzi, dobierasz wymiary. W opcjach ustawiasz przy której krawędzi ma być AppBar, restartujesz WTW i po najechaniu na krawędź okno się będzie wysuwać ;D. Acha no i nie przypinaj do tej samej krawędzi na której masz pasek Windowsa.

Podłubałem dzisiaj trochę w kodzie wtyczki, póki co są takie zmiany. Nowa wersja póki co nie jest dostępna publicznie :P Wrzucę ją jutro albo pojutrze, zależy jak owocne będzie dalsze grzebanie...

v.0.1.1:
- Poprawiona animacja wysuwania oraz chowania okna, nie powinna zapętlać teraz
- Poprawiony opis wtyczki
- Poprawiony błąd obcinający ogonek w opcji ;D
- Dodany GUID
- Dodane dwie opcje do menu w trayu: Uruchom ponownie, Opcje
- Ustawienie timerów i opcja animacji wysuwania okna nie wymagają już restartu komunikatora

Offline suhy

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #132 dnia: Lutego 11, 2010, 00:30:15 am »
chodzi mi o przezroczystosc tylko tla, nie ikonek, nazw i opisow. a co do appbar to niestety ale mam wszystko poustawiane jak nalezy i nie trybi... nic sie nie rusza. i tak jak mowilem orly lataja bez przerwy

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 11, 2010, 09:13:06 am »
Na Win7 x64 czasami okno sie nie wysuwa na pustym pulpicie, wystarczy jednak uruchomic lub wyciagnac z paska jakiekolwiek okno innej aplikacji (browser, klient poczty, itp) i wtw wysuwa sie bez problemu.
Wtw przypiete do prawej gornej krawedzi.

- Dodane dwie opcje do menu w trayu: Uruchom ponownie, Opcje
In your face Kaw. ;D

Offline sober

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 11, 2010, 14:01:41 pm »
Podłubałem dzisiaj trochę w kodzie wtyczki, póki co są takie zmiany. Nowa wersja póki co nie jest dostępna publicznie :P Wrzucę ją jutro albo pojutrze, zależy jak owocne będzie dalsze grzebanie...
No to czekam, bo fajna to rzecz. :)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #135 dnia: Lutego 11, 2010, 16:36:07 pm »
Mam dla was wersję beta v.0.1.1
utlSnap_v.0.1.1-beta

v.0.1.1:
- Poprawiona animacja wysuwania oraz chowania okna, nie powinna zapętlać teraz
- Poprawiony opis wtyczki
- Poprawiony błąd obcinający ogonek w opcji ;D
- Dodany GUID
- Dodane dwie opcje do menu w trayu: Uruchom ponownie, Opcje
- Ustawienie timerów i opcja animacji wysuwania okna nie wymagają już restartu komunikatora
- Poprawka wykrywania pełnego ekranu, teraz powinno być ok (przynajmniej mam taką nadzieję :D)
- Przy resaizie i przesuwaniu listy kontaktów zablokowane jest chowanie się jej. Teraz nie powinno zapętlać AppBara

Proszę o testy. Jak ktoś znajdzie jakiś błąd, to niech zgłasza go dokładnie opisująć. Czyli wersja, co się robiło, i takie tam. Żebym mógł łatwiej zlokalizować w kodzie problem. A ja idę walczyć dalej z wtyczką...
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 01:22:21 am wysłana przez drunkenbear »

Offline mariuszdziad

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #136 dnia: Lutego 11, 2010, 17:12:05 pm »
A dałoby się tak zrobić, żeby przy opcji: "Wyłączyć border i caption..." zaokrąglało rogi okna?

Offline zhvir

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #137 dnia: Lutego 11, 2010, 17:23:05 pm »
@up: raczej nie

btw. wyłączenie bordera i caption to już jakaś podstawa to zrobienia częściowego skórkowania ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline suhy

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #138 dnia: Lutego 11, 2010, 17:25:12 pm »
dzieki najnowszej becie cos ruszzylo i sie rusza za bardzo bo jak najade jest ok ale jak zjdade to zaczyna sie koncert... tak jak by sie ciagle zamykal. Rozwiazaniem jest nie wlaczac animacji

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #139 dnia: Lutego 11, 2010, 20:46:04 pm »
Do której krawędzi masz przypięte okno?