Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67867 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 18, 2010, 19:23:59 pm »
W odległej przyszłości, w galaktyce zajmę się tym przyciskiem kiedyś tam :D.....

Co do wtyczki wycinków ;) to i tak pierwiej muszę jakiś podstawowy (mało zaawansowany) edytor grafiki skrobnąć, więc póki co się na to nie napalajcie. Szkoda, że wtyka do mirandy byłą stworzona w c++ builderze. Bo bym tylko musiał ją sportować i by stykło na początek, a tak trzeba skrobać od podstaw :P Ale, że po sesji mam ferie jakiś miesiąc czy coś koło tego, to może przysiądę wtedy nad tym... póki co ta wtyczka ma status RC, czyli nic nowego ino poprawianie ewentualnych błędów :P (koniec offtopa :P)

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 18, 2010, 19:31:02 pm »
no, ale jak zrobisz od nowa to będzie lepszy kod :D
okej, czekam, czekamy :P

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 18, 2010, 19:40:54 pm »
Mam tylko nadzieję, że jak Cię wena ogarnie to taki przycisk koło X się znajdzie. Tylko żeby Cię poprawkami nie ścigali bo nici i z ferii i z wtyczki będą ;D.

Post Merge: Stycznia 19, 2010, 19:51:47 pm
Przy aktualizacji wtyczki sounds adriana007 wywaliło AppBar'a tzn okno się chowało, ale nie można było go przywrócić. Prawdopodobnie po aktualizacji uszkodziło bibliotekę utlSnapHook.dll bo nie dało jej się za cholerę skasować. Wystarczyło od nowa skopiować wtyczkę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2010, 19:51:47 pm wysłana przez Jarson »
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 21, 2010, 14:48:53 pm »
nie pamiętam, czy ktoś tutaj pisał o tym, że dobry byłby tajmer wsuwania okna po zabraniu kursora : )

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 21, 2010, 15:02:39 pm »
Tak, ja pisałem, że tego timera nie powinno być :D
edit: błagam o wybaczenie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2010, 20:47:55 pm wysłana przez charfa »

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 21, 2010, 19:39:05 pm »
dlaczego tak uważasz? ;P
przecież jako osobna opcja było by to dobre, ja bym np. chciał z 2 sekundy przerwy po odsunięciu myszki..

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 21, 2010, 20:49:17 pm »
Pisałem to wtedy, jak był ten sam timeout na wysuwanie i chowanie, a wolałem, żeby się od razu chował.
Jako osobna opcja to może sobie być :)

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:51:42 pm »
no właśnie, tak myślałem :D
trzeba teraz czekać aż nasze guru się wyrazi :D przydały się ten przycisk zatrzymywania okna no i właśnie timer :D
, a wtyczka działa dobrze jak na razie : )


Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:37:05 pm »
Co do timera, to jutro mogę dodać, znaczy dzisiaj :D..... ale jeśli chodzi o przycisk, to jeszcze muszę się zastanowić. Bo nie bardzo chce mi się aż tak mocno ingerować w okno listy kontaktów :D

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 22, 2010, 05:31:24 am »
w sumie masz rację, jeśli można dodać to 'natywnie' to okej, ale jak miałbyś dużo roboty i musiałbyś kombinować to nie ma sensu..

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania za krawędzią ekranu listy
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 22, 2010, 15:17:13 pm »
Update obiecany ;).... timer chowania listy kontaktów działa podobnie jak przy wysuwaniu, czyli jak się kursor porusza. I nie marudzić, bo tak będzie i koniec kropka. Jeśli ktoś nie chce mieć go włączonego wystarczy ustawić opcję na 0 ms :P

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 22, 2010, 17:55:30 pm »
bardzo fajnie działa : ) teraz przypadkowe wyjechanie po za krawędź okna nie wsuwa z powrotem :D
a powiedz mi jeszcze nie da się ominąć musowego resetowania komunikatora po zmianie opcji? bo co bym nie ustawił np. timer to muszę zresetować :)

jeszcze raz dzięki za timer.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2010, 09:16:26 am wysłana przez zhvir »

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 22, 2010, 22:25:59 pm »
Świetna sprawa z tym chowanie, jeśli tylko dołożysz ten przycisk o którym rozmawialiśmy już wcześniej to będzie wtyczka w 100% sprawna.
Ale zdarzyła Ci się mała literówka - w opcjach wtyczki "Wylaczyć border..." i pasowałoby uaktualnić opis wtyczki.
To na razie tyle. Jeszcze raz dzięki.
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 23, 2010, 15:21:54 pm »
Opis wtyczki zapomniałem uaktualnić ;) bo miałem to zrobić. Co do tej literówki, to dziwne, bo w edytorze formy okna w visualu jest ogonek. Później zobaczę dlaczego tak się dzieje.

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 25, 2010, 17:56:18 pm »
A nie dałoby rady dodać funkcji, że okienko wyskakuje dopiero, gdy klikniemy na krawędź ekranu...? Byłoby ekstra.

Offline zhvir

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 25, 2010, 18:28:47 pm »
od klikania to jest ikonka w trayu
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 25, 2010, 18:44:34 pm »
Przy okazji to poprosiłem Kaworu o zajęcie się pewnym elementem który dotyczy wtyczek
http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=787

@ drunkenbear
chyba powinieneś na to luknąć : )

edit: czy dałbyś radę zrobić też żeby po najechaniu na pasku zadań w Win 7 na okno główne (jeśli w opcjach mamy żeby tam się wyświetlało) wysuwało okienko? :) troszkę roboty, ale fajnie by to wyglądało.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2010, 20:58:05 pm wysłana przez MarkoBicz »

Offline kacperpo

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 25, 2010, 18:48:12 pm »
od klikania to jest ikonka w trayu

no,to po co częśc tej wtyczki, jak mamy ikonke w trayu.

Offline zhvir

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:22:44 pm »
z tego co mi wiadomo żadna część wtyczki nie odnosi się do klikania, a raczej chodzi w niej o to żeby nie klikać
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 25, 2010, 21:25:49 pm »
Powalczę z tą wtyczką w lutym po sesji. Póki co zacząłem skrobać inną ;) a jak to mawiają, trzeba kuć żelazo póki gorące...