Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67884 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 11, 2010, 09:12:02 am »
@lukaszde: Wrzuc wtyczke recznie i usun plik utlSnap.config. Mialem podobnie na WIn7 x64 kiedy AU zle dociagnelo biblioteke z hookiem.

Edyta: Na XP tez wystapil problem z instalacja biblioteki, wiec cos jest chyba nie tak z AU. Kaw z tego powodu dostal kilka dumpow, nie bedzie zadowolony... ;)

Edyta 2: Przy ustawieniu TOP albo BOTTOM jednak sie zapetla na XP, nie bardzo mam czas sprawdzic w tej chwili jak to wyglada na x64.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 09:22:23 am wysłana przez buttie »

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 11, 2010, 09:29:06 am »
Wtyczke pobralem recznie, wiec blad AU odpada.
Przyciaganie do prawej krawedzi/dolnej, zrobilem ponowne testy (kasujac config) i zapetlanie wciaz wystepuje.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 11, 2010, 10:31:02 am »
Wieczorem, jak wrócę zobaczę, co jest grane. Może do tego czasu ktoś napisze, czy też tak się dzieje na x64.

Offline sWirus

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 11, 2010, 10:53:39 am »
Wtyczka coraz lepsza ^^

Cytuj
Więc jakoś sWirus będziesz musiał przeżyć.

;/ jakoś przeżyje... <rozgląda się za liną>

A tak na serio to przy ustawieniu TOP też mam automatyczne chowanie się i wysuwanie okienka (Mam Win 7 x32).
Tzn działało dopóki nie spróbowałem zresize'ować okienka...
Myślełem że może znowu powodem jest za duży rozmiar okienka ale jak zmniejszylem znowu to nie wiele to zmieniło.
Naprawiło się po usunięciu configa... do czasu kolejnej próby resize'u.

Przy okazji jak się zapętla to wyłączenie programu powoduje wywalenie się programu czasami, ale to raczej jedno wynika z drugiego więc naprawienie jednego naprawi drugie. Z drugiej strony może to świadczyć o jakimś ukrytym bug'u przy wyłączaniu wtyczki.

Nie wiem czy to z powodu wywalenia się czy nie ale nie zapisuje mi też pozycji okna. Po ponownym włączeniu chowa się na samym środku górnej krawędzi ekranu (ustawiałem je z boku górnej krawędzi).


Edit:
Odwołuje... usunięcie konfiga nie zawsze pomaga. Za to zadziałało (tzn nie mam teraz automatu wysuwanie/wsuwanie), kiedy po zmianie ustawień we wtyczce wyłączyłem WTW i włączyłem ponownie (a nie jak to wcześniej robiłem WTF->Uruchom ponownie). Okno jednak dalej po "wył/wł WTW" uparcie pojawia się na środku górnej krawędzi a nie z boku.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 11:02:01 am wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:00:58 am »
Na x64 sie nie zapetla i przy ustawieniu TOP jest wszystko ok. Gorzej przy BOTTOM, schowana lista przykrywa belke i wysuwa sie gdy wskaznik znajduje sie w dowolnym polu zajmowanym przez wysunieta liste.

Nie wiem czy to z powodu wywalenia się czy nie ale nie zapisuje mi też pozycji okna. Po ponownym włączeniu chowa się na samym środku górnej krawędzi ekranu (ustawiałem je z boku górnej krawędzi).
To jest akurat bug w samym wtw, jesli nie masz aktywnego UI/BottomMode to po kazdym restarcie wtw przyciagnietego do lewej krawedzi, uruchomi sie on na srodku ekranu (problem nie wystepuje na XP).

Edyta: Teraz zauwazylem kolejnego buga wystepujacego na wszystkich systemach: lista sie nie wysuwa w ogole jesli focus jest ustawiony na pulpicie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 11:27:56 am wysłana przez buttie »

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:18:01 am »
, ale powiedz mi drunkenbear czemu dalej wtyczka nie wykrywa timeoutu najechania na krawędź, tzn. zawsze się wysuwa, no i przy starcie programu widać jak by się kawałek okna listy ukrywał, można by to jakoś w tle zrobić : )

wtyczka emotek by się bardzo przydała, sam mam swoją paczkę i powiem szczerze, że regexp jest bardzo fajne, ale ta o d Adriana ma błędy i jest totalnie nierozbudowana, a on powiedział, że nie chce mu się jej rozwijać więc jak byś ją zaczął tworzyć to masz u mnie piwo :D zhvir edit: kolejny OT? pogadajcie sobie na PM!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 15:16:05 pm wysłana przez zhvir »

Offline sWirus

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:09:09 pm »
To jest akurat bug w samym wtw, jesli nie masz aktywnego UI/BottomMode to po kazdym restarcie wtw przyciagnietego do lewej krawedzi, uruchomi sie on na srodku ekranu (problem nie wystepuje na XP).

Heh to sporo tłumaczy... ale w sumie dzięki temu spróbowałem włączyć BottomMode przy włączonym appBar i mi pasi jeszcze bardziej (swoją drogą nie wiem czemu, ale wcześniej byłem przekonany, nie próbując nawet, że takie coś nie będzie działać zbyt fajnie).

Edyta: Teraz zauwazylem kolejnego buga wystepujacego na wszystkich systemach: lista sie nie wysuwa w ogole jesli focus jest ustawiony na pulpicie.

Taa też właśnie zauważyłem. Troche denerwujący bug, ale z drugiej strony żadko kiedy używam samego komunikatora, więc nawet jak nie uda się naprawić to jakoś to przeboleję (przynajmniej ja).

W każdym razie drunkenbear ma coraz więcej roboty z bug'ami. Za szybko to ty się za tą drugą wtyczke nie weźmiesz ;p
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:27:49 pm »
U mnie (WinXP SP3 x86) też jest problem z zapętleniem. Wystąpił zresztą już we wcześniejszej wersji. Pojawia się przy próbie resize'u okna przy włączonym AppBar i co gorsza u mnie nie pomaga usunięcie configu. Tzn. po wyłączeniu WTW, usunięciu configu i ponownym włączeniu okno pojawia się normalnie, ale jak tylko włączę appBar (nie zmieniając już nigdzie rozmiaru itp.), to znowu zaczyna jeździć. W poprzedniej wersji po restarcie WTW zaczynał działać normalnie.

Potwierdzam też problem z focusem na pulpicie i wciąż błędnie działajacym timeoutem.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:53:04 pm »
Focus na pulpit poprawiłem. Więc wrzucę przy następnym upie. Co do tego resizu to chwilowo nie mam pomysłu jak to poprawić. Ale przy piwku wieczorem pomyśle :D. Póki co proponuje wyłączyć appbar uruchomić ponownie. Ustawić wielkoś i pozycję okna i dopiero wtedy spróbować włączyć go znowu. Jeśli chodzi o kawałek okna po starcie :D to wina efektu cienia 3d. Na samym końcu postaram sie to wyeliminować. Appbar na bottom jest dla tych którzy pasek windowsa mają u góry.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 11, 2010, 13:09:09 pm »
to jeśli można propozycje składać o to, co chcesz zrobić, to ja zliczanie znaków wypowiedzi proszę ;p

zhvir edit: nie można :P ładnie proszę nie róbcie offtopu
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 19:58:18 pm wysłana przez zhvir »

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 11, 2010, 18:41:47 pm »
@up

to chyba mała funkcjonalność więc może poczekać :D nie no z tymi emotami to sporo osób narzeka : ) było by na prawdę miło..

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 11, 2010, 21:23:46 pm »
no ja widze ty ostatnio najwiecej... to moze jakis w miare wydajny algorytm ktory bedzie uzywac wyrazen regularnych i nie bedzie mieszac z html'em ... bo skanowanie regex'em po kazdym slowie jest z deczka do bani... algorytm jest teraz w konkretnej rozwalce wiec nie ma co liczyc na szybka naprawe. a czy jest sens pisac trzecia wtyczke do emotow, jak ta predzej czy pozniej bedzie naprawiona? nie wiem...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 11, 2010, 21:56:24 pm »
jak widać napisać kolejną wtyczkę do przyciągania do krawędzi było sens więc i tutaj myślę, że autor by sobie poradził, a z Twojego postu w temacie wtyczki nie wyczytałem żadnej nadziei na naprawę, a tym bardziej rozwój wtyczki..

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 11, 2010, 22:35:50 pm »
1. wtf_dock mialo tylko przyciagac do krawedzi i tyle - tam z tego co pamietam pisalem, ze nie bedzie nic wiecej
2. nic nie pisalem o zakonczeniu rozwoju emots
3. jak koncze jakis projekt, ktory nie jest na otwartym kodzie to udostepniam zrodla na gpl'u (tak jak to bedzie w niedalekiej przyszlosci z sounds jak zrobie w koncu to kolejkowanie dzwiekow - ale to nie predko, malo istotna sprawa jak dla mnie. zrobie bo ludzie marudza i fakt faktem to moze byc denerwujace, ale ja sie w konnekcie juz do tego przyzwyczailem i mi to tam rybka)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 11, 2010, 23:02:20 pm »
Utnę wszelkie spekulacje... jak poprawię wszystkie błędy w tej wtyczce, to spróbuję się zmierzyć z protokołem komunikacji. Więc pada na facebook, bo z niego korzystam. Koniec, kropka. utlSnap zacząłem pisać, bo brakowało mi przyciągania do krawędzi w oknie rozmowy. A że tak się rozrosła, to już wina waszego marudzenia :D. Korci mnie żeby napisać podobną wtyczkę do tej która była w konnekt i mirandzie, do wysyłania obrazków. Ale póki co piorytet ma facebook.
Zatem nie kłócić mi się tu, bo nie od tego jest ten temat ;]

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 11, 2010, 23:10:28 pm »
Panowie refresh, MarkoBicz i adrian_007 nie róbcie proszę offtopu - temat dotyczy tylko i wyłącznie wtyczki utlSnap.
Jeżeli ktoś chce podyskutować o propozycjach nowych wtyczek to sugeruję założyć nowy temat.
Rozmowy o emotikonach autorstwa adriana_007 proponuję przenieść do tematu [Emots] - emotikony w WTW (tak, jest to propozycja nie-do-odrzucenia;)).
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:43:05 pm »
Dobra rozwiązałem chyba problem zapętlania. Miejmy nadzieję, że ostatecznie. Został jeszcze timing do zrobienia, ale na dzisiaj nie mam już siły.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 12, 2010, 23:43:32 pm »
Szał, resize działa :]
Jak jeszcze zrobisz ten timeout poprawnie, to jak dla mnie możesz nadać wersji numerek 1.0.0 i zająć się innymi wtyczkami ;)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 12, 2010, 23:48:45 pm »
Pożyjemy zobaczymy :P... jeszcze może wyłączę bordera i caption, bo przy wysuwanym oknie, to chyba zbędny jest :P

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 13, 2010, 00:15:49 am »
przy zamknięciu okienka jeśli nie wyświetla się ono na pasku zadań zrób żeby tak ładnie się wsuwało, bo teraz jest tak, że klikam i ono się zamyka i jak odjeżdżam myszką to od nowa się wsuwa, bez sensu bardzo :P

znalazłem coś: na Win 7 w bottom chowa się jakby nad pasek :/ no i powinno być tak, że najechanie na krawędź paska zadań wysuwa, a teraz gdzie nie najadę to jest <mysli>..

i zapętliło mi się wysuwanie.. masakra :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 00:32:04 am wysłana przez MarkoBicz »