Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67811 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwca 08, 2010, 20:50:33 pm »
Jeśli ktoś zbyt często nie wyłącza komunikatora i nie przeszkadzają mu wywałki przy zamykaniu, to może przywrócić wtyczkę do życia kasując pewien plik z katalogów wtw po każdej instalacji nigthly/bety.
Jedna uwaga tylko: pod żadnym pozorem nie wysyłać wtedy dumpów do Kaworu!

Aha, aby na x64 lista kontaktów była wysuwalna, należy napisać plik ultSnapHook.dll wersją z tego posta. Nightly przy instalacji ściągą z repo starą wersję. Ten hook ma też dodatkowy plus, bo przy wywinięciu orła nie wyświetla okna z dumpem tylko standardowe windowsowskie "Zamknij program".

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwca 09, 2010, 00:20:04 am »
Jeśli ktoś zbyt często nie wyłącza komunikatora i nie przeszkadzają mu wywałki przy zamykaniu, to może przywrócić wtyczkę do życia kasując pewien plik z katalogów wtw po każdej instalacji nigthly/bety.
Alleluja! Czemu ja wcześniej nie pomyślałem o tym... Piwo dla ciebie bo już mnie szlag trafiał, tak się przyzwyczaiłem do tej wtyczki.

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Odp: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwca 09, 2010, 01:01:09 am »
Wtyczka odpalona! :)
I działa sprawnie - chyba że Wyłączę/Zrestartuję komunikator, wtedy boom! :D
Ale zabijam proces bez skrupułów! :D

Warto by było popracować nad tą wtyczką :)
Lub napisać od nowa w nowej formie? :>

A to że są problemy - hmmm trudno!, trzeba walczyć dalej! :)
- gdy będzie wolna chwila ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 06:26:49 am wysłana przez DemoNCS »
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwca 09, 2010, 01:13:39 am »
napisalem do kawa co jest z tym jego messagefiler, trzeba liczyc na poprawke ze strony wtw to bedzie dzialac.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwca 09, 2010, 17:20:35 pm »
Nad wtyczką posiedzę jak już będę miał wpisy na uczelni wszystkie, bo teraz mam lekki zapiernicz... Więc cierpliwości :D

Offline luter

  • Narybek
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwca 10, 2010, 04:06:02 am »
Czyli czekamy do września? ;)
Windows 7 Professional x64

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwca 11, 2010, 09:27:53 am »
Raczej do końca przyszłego tygodnia :P bo do 18.06 powinienem mieć już wszystkie wpisy

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwca 11, 2010, 10:55:59 am »
@drunkenbear FYI: wtyczka już nie wiesza komunikatora, pod warunkiem, że na x64 ma się tego beta-hooka, (na x86 nie ma to znaczenia). Jest tylko problem, bo Kaw umieścił w instalatorze ntly oficjalna wersję hooka i ten się złośliwie podmienia przy każdej instalacji. ;)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwca 13, 2010, 14:20:37 pm »
Jeśli nie wymyślę jak rozwiązać problem, bo niestety message filter nie pozwala na pełny subclassing, to prawdopodobnie przyciąganie do krawędzi ekranu zniknie w kolejnej wersji wtyczki.

@buttie:
Faktycznie... będę musiał się temu przyjrzeć bliżej...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwca 13, 2010, 14:42:30 pm »
:< to była główna opcja, dla której tej wtyki używałem...

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwca 13, 2010, 14:44:42 pm »
ja też :( reszta jest bajerem jak "autoukrywanie paska zadań" z którego korzysta co 20 użytkownik. Przyciąganie okna głównego i rozmów nie może zniknąć :<

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwca 13, 2010, 15:03:42 pm »
Wersja testowa... tymczasowe rozwiązanie
utlSnap_v.0.1.2-x64-beta1
utlSnap_v.0.1.2-x86-beta1

Jak będzie ok, to wrzucę do autoupdate tą wersję... A potem po wpisach powalczę i przepiszę na zgodną z nowym api... (ta jest skompilowana z nowym api - ostatnia nightly)

Offline Dimension

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:40:52 pm »
Hmm..wydaje się działać, jak należy :>

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwca 13, 2010, 16:42:42 pm »
Ostatniego posta w całości nie cytujemy... Już drugi raz dziś Ci o tym przypominam!  //Vimes

Póki co też nie widzę problemów. Win 7 x64
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 20:10:06 pm wysłana przez Vimes »

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:45:53 pm »
Si, działa bez problemu, ale z nadaniem statusu 'wersji oficjalnej' poczekałbym do następnej ntly wtw. ;)

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwca 13, 2010, 18:26:34 pm »
Oficjalna wyjdzie jak przepiszę część wtyczki i zrobię wreszcie porządek w kodzie :D

Offline Pragmatic69

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwca 14, 2010, 15:40:54 pm »
U mnie beta również działa znakomicie. :-)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwca 14, 2010, 20:26:16 pm »
Zero problemów, przy wyłączaniu i restarcie WTW wszystko gra ;)
PS:
Jest opcja przyciągania Okna rozmowy, u mnie to nie działa...
czy tylko u mnie?

Edit:
Doprowadziłem do Błędu?, a raczej do komunikatu DEP.

Zmieniłem tylko w opcjach wtyczki żeby pokazał ramkę Okna listy kontaktów i ustawiłem pozycje z right na botton(wymaga restartu)
Po Restarcie Komunikat zabezpieczeń DEP, WTW Brak odpowiedzi ;]
Ale co dziwne po kliknięciu Anuluj WTW zrestartował ^^
Dwa razy udało mi się do tego doprowadzić, dalsze próby spełzły na niczym :P

Poza tym nie ma awarii ;)

Vista (x86).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 09:18:58 am wysłana przez DemoNCS »
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwca 15, 2010, 10:58:36 am »
Od czwartku zacznę przepisywanie kodu ;D więc myślę że na przyszły tydzień będzie już wstępna beta i przy okazji zajmę się usuwaniem problemów...

przyciąganie okna rozmowy nie działa, bo zapomniałem odkomentować odpowiedzialną za to część kodu :P

co do tego błędu, to sprawdzę przy okazji przepisywania, co to powoduje. Ale nie spotkałem się z tym. Masz nightly?

Offline DemoNCS

  • Młodzież
  • **
  • Maniak IT
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwca 15, 2010, 11:38:57 am »
W  sumie to zachowanie Przetestowałem na 4 wersjach WTW ;P
Poza tą najnowszą ;]
mogę kolejna wersję nightly dać i sprawdzić...ale teraz mam co innego do roboty ;)

Takie coś oglądałem :)


Może coś tylko Viście odbija ;)
Ehhh re-up avka nie działa (błąd zapisu załącznika) :(