Autor Wątek: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi i opcja chowania listy za krawędzią ekranu  (Przeczytany 67909 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:37:54 pm »
hmmm... dziwne, sprawdzałem u mnie znajduje i nawet instaluje

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:31:06 pm »
Kilka uwag :P

- appbar powinien zapamiętywać szerokość i wysokość listy kontaktów
- jakieś gładsze, milsze dla oko wysuwanie
- no i reagowanie na klikanie w trayu : )

, a tak bardzo ładnie, ale wyłączona będzie na razie z ww. powodów.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:40:30 pm »
dziwne, teraz poszło gładko ;P

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:41:38 pm »
Ach sprawy kosmetyczne.

Rozwiń gładsze wysuwanie? Znaczy za szybko teraz się wysuwa?:P
No i o co ci chodzi z tym reagowaniem w trayu? hmmm?

Bo o pierwszym to szczerze zapomniałem ;D Ale szerokość listy kontaktów chyba zapamiętuje....

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:43:25 pm »
no kosmetyczne, ale jak ważne! :D

jak klikałem na ikonkę w trayu to nie wysuwało okna, ale mogło by : )

EDIT: możliwe, ale jak zobaczyłem, że wysokość nie zapamiętuje to od razu wyłączyłem opcję : )

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 09, 2010, 18:47:38 pm »
Dobra marudo wrzuciłem poprawki. Zobacz sobie nową wersję.

Nie chce mi się grzebać z tą ikoną tray'a ;) więc nie prędko będzie taka opcja.

Również nie będzie chowania się okna rozmowy, uznałem za mało praktyczne takie cudo więc szkoda czasu :P

p.s. changlog jak zwykle w pierwszym poście :D

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:51:30 pm »
to dzięki marudom świat się rozwija :D
rozwijanie rzeczywiście milsze! : )
no tylko, że nie zapamiętuje pozycji względem wysokości :D zachowuje width i height okna, ale przyciąga do góry : )

miło, że jesteś z Wrocławia like ja :D taka mała dygresja, bo zobaczyłem serwer wroclovski

Offline zhvir

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:00:30 pm »
ponadto:
1. dzieją się różne cyrki jak chcemy okno przesunąć powiedzmy na środek ekranu lub znacznie poszerzyć
2. proponuję dać timer w opcjach żeby okno nie pojawiało się natychmiast po muśnięciu krawędzi ekranu
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:01:41 pm »
Fakt :P poprawię to później :D

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:13:41 pm »
update w pierwszym poście ;D
Już chciałem napisać jakie to fajne i praktyczne. Odpalam przeglądarkę, wybieram zakładkę, odruchowo wchodząc w temat chwytam kursorem za scrollbar i... entuzjazm minął ; )
Teraz albo zrezygnować z WTW po prawej stronie, albo wyłączyć funkcję appbar : )

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:25:26 pm »
@zhvir:
Jak jest opcja AppBar włączona, to nie można okna przesunąć na środek ekranu, będzie można nim tylko suwać po krawędzi lewej bądź prawej jak to naprawię :P

Co do timera, to dam w opcjach możliwość wpisania czasu po jakim okno zacznie się pojawiać. Ale póki co muszę rozwiązać problem, bo opcja wyłączająca wysuwanie okna nie do końca działa przy aplikacjach pełnoekranowych.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:44:18 pm »
no : ) to popraw i zrób to co planujesz :D dodatkowo z tym pozycjonowaniem no i jeszcze błądzik taki mały, że przy resetowaniu WTW z programu wywala taki malutkie info, że coś tam jest już uruchomione ble ble :D

Offline sWirus

Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:59:04 pm »
No dobra... to ja teraz czekam na appBar dla okna rozmowy (jeśli można) ;p tylko żeby w tym wypadku była opcja podłączenia pod każdą krawędź, bo ja bym sobie je chętnie ukrywał na górze ^^

Dodatkowo co z błędów... przy resizie (nie zawsze ale zdarzyło mi się dwa razy) okienko zaczyna sie wysuwać i wsuwać automatycznie (przypuszczam że to ten sam błąd co zhavir zgłaszał)

Cytuj
Również nie będzie chowania się okna rozmowy, uznałem za mało praktyczne takie cudo więc szkoda czasu :P

Ale dlaczemu? ;( mnie by się właśnie taka opcja przydała... ba częściej odwiedzam okno rozmowy niż listę kontaktów, więc częściej bym z niej korzystał

Majaque
Idzie się przyzwyczaić ^^. A nawet jak nie, to jest jeszcze scroll w myszce jeśli masz ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2010, 11:37:29 am wysłana przez zhvir »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 10, 2010, 23:18:41 pm »
Dodałem nową wersję, w której teraz można sobie "chować" listę kontaktów za każdą krawędzią. Przypadkiem, to zrobiłem. Bo miałem w planach dodać opcję appbar też dla okna rozmowy. Ale niestety obwieszczam wszem i wobec, że tej funkcji nie będzie. Ponieważ wymagałoby to przepisania połowy wtyczki, a zwyczajnie nie chce mnie się :D. Więc jakoś sWirus będziesz musiał przeżyć.

Definitywnie rozwiązałem problem przy aplikacjach full screen. I takie tam drobne błędy poprawiłem.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 10, 2010, 23:35:44 pm »
Jest lepiej, ale dwie sprawy wciąż trzeba poprawić:

Timeout: Jak przypadkiem dotknę krawędzi, ale odsunę kursor zanim minął timeout, okno mimo wszystko się pojawia. Powinno pojawić się tylko jeśli kursor stoi na krawędzi przez cały timeout. Poza tym na chowanie się okna nie powinno być timeoutu.

Pozycja kursora a obszar okna: Okno powinno się pojawiać tylko, gdy kursor znajdzie się na tym odcinku krawędzi ekranu, za którym jest schowane okno. Znikać powinno wtedy, gdy kursor znajdzie się poza oknem, nie tylko w kierunku wysuwania. O co chodzi? O to, że mam okno na wysokość ekranu przy prawej krawędzi (pewnie jak wszyscy), ale chętnie bym je sobie chował za górną krawędzią (rzadziej do niej dojeżdżam kursorem). Teraz przy włączenia chowania u góry okno pojawia się gdy podjadę gdziekolwiek do górnej krawędzi, a żeby zniknęło muszę zjechać kursorem na sam dół ekranu - nie wystarczy, że odjadę poza okno.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 11, 2010, 05:38:36 am »
charfa ma rację z timeoutem i kursorem : )

edit:
chowanie okna rozmowy jest wg. mnie nie przydatne : )
skoro ta wtyczka jest na ukończeniu to mam taką dla Ciebie małą propozycję, można by się zająć innymi potrzebnymi rzeczami np. dobrą wtyczką do emotikonów, bo obecna to oferuje minimum funkcjonalności i błędy, ale to zależy już tylko od Ciebie, czy Ci się będzie chciało : )

zhvir edit: offtop zupełnie niepotrzebny, a "wyimaginowane" błędy oraz propozycje dot. emotikon proszę zgłaszać w przeznaczonym do tego temacie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 15:11:07 pm wysłana przez zhvir »

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 11, 2010, 07:22:53 am »
fajny bajer z tą wysuwaną listą kontaktów, ale czy nie dało by się zrobić tak, że wysuwa się nie po dojechaniu do krawędzi, lecz po kliknięciu w krawędź? np. tak jak boczny panel z lewej strony opery o szerokości 1px.

i jeszcze jedna sprawa, okno mogło by dostawać fokus gdy już wyjedzie, tak żeby można było scrollem przeglądać listę kontaktów bez klikania jej.

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 11, 2010, 08:10:49 am »
Poprawiłem, to wykrywanie krawędzi. Powinno działać tak jak chce charfa. Istnieje możliwość, że się pieprznąłem w warunkach gdzieś, bo już mi się od nich mieni w oczach :P. Zatem proszę o przetestowanie.

Co do dostawania focusa, fakt zapomniałem o tym. Bo mam włączone ukrywanie osób niedostępnych. Więc scroll mało kiedy mi się pojawia :D. A jeśli chodzi o kliknięcie, hmm podejrzewam, że jest to możliwe. Tylko czy aby na pewno to dobre rozwiązanie, bo jak przypadkiem klikniemy w scrolla, albo belkę programu, lub też w przycisk zamknięcia okna (tak, staram się od tego wymigać).

Mam w planach zająć się inną wtyczką ;) jak ukończę wreszcie tą. Ale jaka, to będzie sam nie wiem :D. Poczytam wątek o tej od emotek i zobaczę czego jej brak. I wtedy podejmę decyzję. Myślałem też nad wtyczką jakiegoś protokołu, np facbook chat, albo msn. Ale zobaczę jak będzie z czasem.

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 11, 2010, 08:47:20 am »
Win XP 32bit SP3
Przy wlaczonej opcji AppBar nastepuje zapetlenie i ciagle przyciaganie listy kontaktow do krawedzi ekranu

Offline drunkenbear

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlSnap] Przyciąganie do krawędzi
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 11, 2010, 09:06:39 am »
Jeśli z autoupdate, to możliwe, że nie dociągnęło całej wtyczki tobie. Bo był chyba uszkodzony plik dla x86. Bo nie zauważyłem takiego przypadku u siebie na stacjonarnym teraz. Do której krawędzi masz appbar?