Autor Wątek: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.  (Przeczytany 64064 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #220 dnia: Marca 20, 2015, 17:06:10 pm »
Dziękować, teraz pięknie działa ;) Na razie nie testowałem, jak to ze skypem współpracuje, ale sprawdzę i w razie problemów dam znać. Mam jeszcze jedną drobną prośbę - jeśli jakiś obrazek jest jeszcze za duży, by go wysłać po danej sieci, warto dać komunikat po kliknięciu na button "Wyślij" w formie messageboxa albo wypisania gdzieś w okienku stosownego tekstu ;)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #221 dnia: Marca 20, 2015, 17:51:18 pm »
Kompresja automatyczna jest stosowana jedynie w przypadku sieci GG (bo w tej sieci można otrzymać informację jak duży obrazek da się wysłać do kontaktu), w przypadku innych sieci się nie da więc nie będzie nic takiego (przy czym nie będzie też powiadomienia o błędnym wysłaniu), bo nawet jeśli wysyłanie się nie powiodło to otrzymuję komunikat o poprawnym wysłaniu :P (bardzo możliwe że wysyłanie zadziałało tylko nie udało się odebrać obrazka po drugiej stronie).

Nie wiem jak to jest w normalnym Skype, ale Skype w WTW nie obsługuje wysyłania obrazów. Można wysłać na imgur.com i wysłać jako łącze. :P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline matiasmovie

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #222 dnia: Kwietnia 08, 2015, 18:54:19 pm »
wtyczka jest świetna, jeszcze tylko braknie funkcji pisania po obrazie jako normalny tekst i byłaby perfekcyjna :D

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #223 dnia: Kwietnia 09, 2015, 12:58:36 pm »
Pisanie po obrazie kiedyś dodam, ale póki co funkcja ta nie jest mi potrzebna ;>
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #224 dnia: Kwietnia 28, 2015, 20:25:26 pm »
Kolejny raz się uśmiecham z pytaniami/requestami/bugami:

a) nie da się zrobić "kropki" pisakiem
b) rysowanie linii prostej, mimo obecnego krzyżaka, odbywa się od pozycji 1,1 (imho - na pewno to nie jest 0,0; względnie to krzyżak jest "krzywo")
c) dałoby radę dorzucić tryb rysowania strzałki? takiej o: ----> czy tam ew. ----|>
d) czy nazwa pliku wysyłanego na ftp (co współpracuje i tak z inną wtyczunią) musi mieć format "img_xxxxxxxxx"? pytam, bo u mnie np. jest używany na początku pliku timestamp i nie ma potrzeby dopisywania mnóstwa numerków po "img"
e) byłoby cudnie gdyby dało się dodać opcję współpracującą z pluginem FTP-owym, pozwalającą wrzucić coś w podkatalog tego, co tam jest wybrane na path we wtyczce FTP, ew. do innej ścieżki, żeby oddzielić pliki "ważne" od screencapów
f) prawy przycisk mychy nie jest używany - może mapping pod drugi kolor?
g) da się skopiować obrazek do schowka, ale np. zaznaczenie fragmentu i pacnięcie "kopiuj do schowka" i tak kopiuje całość; ponadto nie da się zawartości schowka wkleić do już otwartego okienka z obrazkiem
h) nie da się "aplajować" mozaiki kilkukrotnie (czasem raz to za mało, żeby coś dobrze wypikselować) bez przesuwania zaznaczonego obszaru lub zaznaczania go ponownie

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #225 dnia: Kwietnia 30, 2015, 08:25:28 am »
Było by dobrze jakbyście błędy i propozycje wrzucali tu -> http://mrg.nuqa.net/mantisbt :P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #226 dnia: Kwietnia 30, 2015, 11:04:15 am »
Will do :)

Destini1005

  • Gość
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #227 dnia: Lutego 09, 2016, 23:48:55 pm »
Czy wtyczka umożliwia w jakiś sposób wysyłanie screenów/zdjęć do kont na Facebooku?

Offline xoder

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #228 dnia: Lutego 22, 2016, 18:07:31 pm »
Dlaczego nie można pobrać wtyczki? Wersja znaleziona na chomiku jest niekompatybilna z najnowszą wersją WTW. . .  :(

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #229 dnia: Lutego 22, 2016, 21:37:48 pm »
Zajrzyj na kanał #wtw @ IRC - jak poprosisz, to pewnie ktoś Ci wystawi aktualną wersję wtyczki.
#wtw Live Chat Resident

Offline Laurek

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #230 dnia: Lutego 23, 2016, 09:47:36 am »
Też byłbym chętny, aby otrzymać tę wtyczkę :)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #231 dnia: Marca 06, 2016, 20:33:59 pm »
Można już pobierać i instalować ;>
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Destini1005

  • Gość
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #232 dnia: Marca 15, 2016, 20:37:45 pm »
Cytat: mrg link=topic=4382.   msg37252#msg37252 date=1457300039
Można już pobierać i instalować ;>

Niestety, ale funkcja pobierania nie działa:

Not Found
The requested URL /index.   php was not found on this server.   
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.   

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #233 dnia: Marca 16, 2016, 04:25:28 am »
Następny się naciął, jak i ja z tydzień temu :P Użyj katalogu rozszerzeń z poziomu WTW. Tam działa.

Offline gringo22

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #234 dnia: Kwietnia 03, 2016, 09:18:11 am »
Ubili stare API i już nie działa wysyłanie na Imgur:

Cytuj
API no longer available
Updated March 30, 2016

As of March 28, 2016, versions 1 and 2 of the Imgur API are no longer supported.

If you manage an application which relies on the API, we encourage you to migrate your application to Imgur API version 3. If you need some assistance with that, feel free to check out api.imgur.com for documentation. If your application uses authorization, you will also need to upgrade to oauth 2.0.

If you have any questions, we’d be happy to help at api+deprecate@imgur.com.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #235 dnia: Kwietnia 03, 2016, 15:30:45 pm »
Wysyłanie na Imgur jest realizowane za pomocą wtyczki wtwRemoteImages. Jeśli wtyczka ta zostanie dostosowana do nowego API to wysyłanie obrazów za pomocą Screen Capture będzie działać.

Jak mi się kiedyś będzie nudzić to może klepnę własną wtyczkę do Imgur.
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #236 dnia: Kwietnia 04, 2016, 11:44:10 am »
Jak Ci się będzie nudzić, to zerknij na protoSteam i ten nowe kody autoryzacyjne. ;)
#wtw Live Chat Resident

Offline gringo22

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #237 dnia: Października 06, 2016, 08:51:39 am »
Jak mi się kiedyś będzie nudzić to może klepnę własną wtyczkę do Imgur.

Powiedz proszę, że Ci się nudzi. :)

Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #238 dnia: Grudnia 14, 2016, 08:58:42 am »
Mam problem z przesyłem obrazków/wycinków do kolegi, który używa Tlena 6.00.3.77 (ostatnia wersja stabilna) protokołem GG. Od niego do mnie (WTW) obrazki/wycinki dochodzą. Jeśli coś wyślę ja - pojawia mu się w oknie rozmowy tylko ścieżka do pliku na jego dysku, który jest bez rozszerzenia. Dzieje się tak na starszych jak i najnowszej wersji WTW, z zastosowaniem wtyczki utlScreenCapture (starsze wersje WTW) jak i utlImage (nowe wersje). Nie ma znaczenia zastosowana kompresja we wtyczce utlImage.
Dodam, że przesyłanie obrazków/wycinków Tlen do Tlen via GG działa poprawnie w obie strony.
Odnoszę wrażenie, że problem tkwi w wysyłaniu przez WTW obrazków/wycinków bez rozszerzenia z czym Tlen sobie nie radzi. Jest na to może jakaś rada?

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #239 dnia: Grudnia 17, 2016, 15:43:37 pm »
Piszesz w złym wątku, ta wtyczka korzysta z mechanizmów wysyłania udostępnionych przez WTW, sama w sobie nic nie wysyła. Problem może tkwić po stronie komunikatora Tlen.
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby