Autor Wątek: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.  (Przeczytany 64064 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline abees

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #200 dnia: Lipca 30, 2014, 17:32:58 pm »
Co więc mam zrobić? Jeśli cokolwiek mogę...

Offline czepek

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #201 dnia: Września 14, 2014, 12:56:36 pm »
Co można w takiej sytuacji zrobić bo sprawdzałem na 3 komputerach i na 3 wysyłanie wycinków działa jak chce ale głównie to nie działa(druga wtyczka UtlImage działa cały czas dobrze)?
Czasem zadziała ale większość razy nie. Jak już zadziała to zazwyczaj z małym wycinkiem wielkości (ok 1/4 wielkości standardowego okna głównego wtw).
Podczas robienia wycinku i próby wysłania go konsola nic nie pokazuje.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #202 dnia: Września 14, 2014, 17:25:21 pm »
a włącz Debug messages w konsoli ;> poza tym jaka to sieć? ja normalnie mogę wysyłać zrzuty całego ekranu bez problemów :P
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline abees

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #203 dnia: Września 28, 2014, 21:24:59 pm »
Mam ten sam problem.
Gdy wysyłam jest komunikat:

[231739::XMIT] Error, image file is too large (*****@wtw.im)
      (c:\users\*****\appdata\roaming\.wtw\profiles\ja\.cache\ScreenCapture\scr_1411939059.png)
[231739::SCAP] The image is too large. Compressing... (quality: 80)
[231739::SCAP] Image sent successfully!

Co jest nieprawdą bo odbiorca ma błąd w oknie rozmowy "Wystąpił błąd podczas przesyłania obrazka".

Gdy to mnie wysyłają jest coś takiego.

[231739::SNGC] Player collected 1 unused object(s) (56 bytes)
[231759::SNGC] Player collected 1 unused object(s) (56 bytes)
[231805::GGPR] Packet received :: I:A1, L:5, RL: 13
[231819::SNGC] Player collected 1 unused object(s) (56 bytes)

Sieć XMPP.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #204 dnia: Września 28, 2014, 22:40:19 pm »
Podeślij mi zrzut ekranu który się nie chce wysłać, bo u siebie nie spotkałem takiego problemu ;p
Poza tym wtyczka używa mechanizmów wysyłania, które udostępnia WTW, ja za wysyłanie nie odpowiadam ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline abees

  • Narybek
  • *
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #205 dnia: Września 29, 2014, 12:10:35 pm »
No powiedzmy, że chcę wysłać fragment pulpitu. Na przykład coś takiego, zawartość nie ma znaczenia.

Jeśli to nie wina wtyczki (doskonale rozumiem, że to nie musi być jej wina) to w takim wypadku po raz kolejny zadaję pytanie co mogę zrobić, gdzie szukać przyczyny?

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #206 dnia: Września 30, 2014, 18:18:42 pm »
Potwierdzam, że na XMPP coś nie gra.  Na innych mi działało jakoś, z tego, co pamiętam.  Natomiast na XMPP nie.  Nie otrzymuję żadnego komunikatu, nie wiem też o żadnych komunikatach u odbiorcy.

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #207 dnia: Października 01, 2014, 00:02:53 am »
z tego co wiem na XMPP nie działa przesyłanie obrazków tak jak np na GG

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #208 dnia: Października 03, 2014, 10:25:43 am »
Ale to niczego nie zmienia.  Wtyczka w moim odczuciu powinna działać tak samo skutecznie (niekoniecznie w ten sam sposób) dla wszystkich sieci ;)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #209 dnia: Października 03, 2014, 12:45:18 pm »
No to może napisz sobie własną wtyczkę? ;p U mnie wszystko działa i nie widzę potrzeby zmieniania czegokolwiek ;p A poza tym nie mam czasu ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #210 dnia: Października 03, 2014, 16:14:35 pm »
Kcurek to wina tego jaka ta sieć jest, czasami sieć nie pozwala na coś. XMPP ogólnie polega na kontaktach różnych serwerów ze sobą np masz numer GG na serwerach GG tylko dla GG, XMPP masz na jakimś jabbi, google, wtw, itd, więc działa tylko zwykły kontakt bez przesyłania plików i obrazków P2P, podobnie jest np z IRCem - tam też nie masz wysyłania obrazków, więc taka wtyczka nie zadziała w pełni poprawnie ze względu na to na co pozwala sieć.
np. tu masz info http://forum.k2t.eu/poradniki/tutorial-xmpp/msg6262/#msg6262

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #211 dnia: Października 03, 2014, 16:20:17 pm »
ło rany a to nie można na imgur wysłać (dzięki wtyczce) + ew. ustawić sobie regexpem aby linki do obrazków wyświetlały od razu obrazek w oknie rozmowy? działa ładnie - a jak odbiorca korzysta z innego komunikatora czy coś to sobie kliknie link i tyle - obrazek w ten czy inny sposób zobaczy.

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #212 dnia: Października 04, 2014, 11:43:34 am »
Cytat: mrg link=topic=4382. msg36195#msg36195 date=1412340318
No to może napisz sobie własną wtyczkę? ;p U mnie wszystko działa i nie widzę potrzeby zmieniania czegokolwiek ;p
Co za chęć do pomocy, o panie ;x Trochę Ci pomogę - na jakim serwerze masz konto XMPP, na którym wszystko działa? Ja mam na palita. net.
Żebyś miał jasność - chęć użytkownika do wspierania programisty jest wprost proporcjonalna do chęci programisty do wspierania swojego tworu i pomagania użytkownikom w rozwiązywaniu ich problemów ;)
Cytat: Armorek link=topic=4382. msg36196#msg36196 date=1412352875
Kcurek to wina tego jaka ta sieć jest, czasami sieć nie pozwala na coś.  (. . . )
więc taka wtyczka nie zadziała w pełni poprawnie ze względu na to na co pozwala sieć.
Ale fachowiec się odezwał xD Skoro komuś działa, a komuś nie, w tej samej sieci, to chyba jednak sieć to umożliwia, co nie?

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #213 dnia: Października 04, 2014, 12:52:52 pm »
Ja raczej powiem, że chęć programisty do poprawiania wtyczek, dodawania nowych funkcji czy też pisania całkiem nowych jest bardzo zależna od ilości dotacji ;p

Pokaż więcej...
Poza tym nie oszukujmy się, charytatywnie to ja się już tutaj narobiłem xD A gdy nie ma dotacji to ja po prostu robię coś z czego mam jakiś profit xD
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #214 dnia: Października 05, 2014, 19:38:50 pm »
@Kaworu mówi, że w implementacji wysyłania obrazków WTW obrazek może mieć nie więcej niż 100 KB (około). Może dopiszę automatyczne stosowanie kompresji w przypadku XMPP coby zmieścić plik w tych 100 KB ;p

Osobiście polecam korzystać z wysyłki obrazów na imgur.com, FTP albo przez Cloud File Share.
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #215 dnia: Marca 02, 2015, 20:29:41 pm »
To jak, dopiszesz tę kompresję? :) Jak będzie to zrobione + ContactObserver naprawiony, możesz liczyć na dotację z mojej strony.

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #216 dnia: Marca 02, 2015, 20:52:28 pm »
I obsługa ctrl+z, i obsługa ctrl+z! (przycisk już jest, tylko haczyk na keystroke'a brakuje) :D
Ew. jako bonus (ale to już takie wymyślanie na siłę) ctrl+y :)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #217 dnia: Marca 02, 2015, 23:33:12 pm »
Kompresja wydaje mi się, że jest już dodana, aczkolwiek jeszcze to sprawdzę.
Ze skrótem Ctrl+Z może być ciężko. ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #218 dnia: Marca 03, 2015, 08:17:22 am »
Odnośnie komprechy to png to dalej format generalnie lossless - widać to ewidentnie po wymiarach screencapów, które lecą na imgur czy własny serwer. Jakość co prawda zwala z nóg, ale może przydałaby się też opcja wysyłania jako stary, kaleczny jpg.

Co do ctrl+z - nie zabijaj mojej nadziei :D

ps. masz jakiś pomysł czemu czasem dzieje się tak, że ekran się nie "wyszarza", tylko trzeba pacnąć w ikonę wtw na pasku i dopiero można "screencapować" ? (wiem że to taki jakiś overlay, itd. - po prostu nie zawsze wskakuje na 1. plan i trzeba mu czasem "pomóc")


EDIT:
jeszcze jedna prośba - jest możliwość ustawienia domyślnych kolorów do zaznaczenia, ale nie ma opcji do wybrania np. jakie grube mogłyby być linie czy jakie ma być krycie - imo bardzo fajną rzeczą byłby checkbox w opcjach wtyczki, po zaznaczeniu którego ostatnie ustawienie (koloru, grubości, etc.) byłoby zapamiętywane po zamknięciu okienka (99% sytuacji używam grubości 2-3, zależy jak trafię). Zakres grubości linii od 1 do 100 to lekka przesada (przy tej wielkości kontrolki), bo ciężko trafić w niskie wartości (żeby podkreślić linię, 5 jest stanowczo za duża) - może więc zamiast suwaczka lepszy byłby textbox? Albo jedno obok drugiego? :) Albo w opcjach wybór zakresu od X do Y? :)
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2015, 10:02:52 am wysłana przez Pufcio »

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlScreenCapture] Zrzuty ekranu, edycja, wysyłanie.
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 18, 2015, 15:43:45 pm »
Aktualizacja, wtyczkę należy pobrać ręcznie z katalogu, bo wcześniejsza wersja miała inny adres auto-aktualizacji.

Łącza do paczki i listy zmian jak zawsze w pierwszym poście.
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby