Autor Wątek: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy  (Przeczytany 16455 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
[utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« dnia: Marca 22, 2010, 11:42:24 am »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2010, 16:45:11 pm wysłana przez adrian_007 »

Offline Faller

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2010, 12:06:12 pm »
Przy próbie otworzenia 2 okien rozmowy wywaliło orła.
Win XP SP3, 32-bit

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2010, 12:20:46 pm »
Pierwsze wyświetliło, a przy drugim padło? Jakie protokoły?

Offline Glover

  • Narybek
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2010, 12:22:55 pm »
Szacunek, ale zakładki są lepsze.

Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2010, 12:24:42 pm »
Na xp sp3 działa, ale okno nie zauważa przychodzącej wiadomości i odświeża się dopiero po kliknięciu w whatify.

Na x64 jest tak samo.

E: Próba wyłączenia wtyki na x64 ubija WTW.
E 2: aczkolwiek nie zawsze. ;)

Offline Faller

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 22, 2010, 13:03:35 pm »
Pierwsze wyświetliło, a przy drugim padło? Jakie protokoły?

Pierwsze wyświetla zawsze. Drugie już nie.
Przy otwieraniu okien z gg nie wykrzacza się, ale chcąc otworzyć jabbera (blip.pl) momentalnie jest crash.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 22, 2010, 13:41:26 pm »
Pierwsze wyświetla zawsze. Drugie już nie.
Przy otwieraniu okien z gg nie wykrzacza się, ale chcąc otworzyć jabbera (blip.pl) momentalnie jest crash.
Nie udało mi się niestety powtórzyć tego błędu ani z gg ani xmpp.

Na xp sp3 działa, ale okno nie zauważa przychodzącej wiadomości i odświeża się dopiero po kliknięciu w whatify.
Na x64 jest tak samo.
WTW myśli, że okno rozmowy nie jest widoczne (bo to z zakładkami wtyczka ukrywa) i dlatego nie wyświetla wiadomości. O ile czegoś nie wymyślę, to jedyne wyjście, to zrezygnowanie z powiadomień w whatify. :(

E: Próba wyłączenia wtyki na x64 ubija WTW.
E 2: aczkolwiek nie zawsze. ;)
Jeśli uda Ci się ustalić w jakiej sytuacji to występuje, daj znać.

Offline Dimension

Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 22, 2010, 13:58:25 pm »
Na xp sp3 działa, ale okno nie zauważa przychodzącej wiadomości i odświeża się dopiero po kliknięciu w whatify.
Na Windows 7 7600 tak samo. Wyświetla się powiadomienie o nowej wiadomości, ale wiadomość w oknie już nie. I w ogóle coś kiepsko okna się odświeżają - tło stylu chata rozjeżdża się, nawet belka z przyciskami kilka razy była u mnie zamazana jakaś..

//EDIT:
Jeśli wyłączy się wtyczkę, gdy ma się otwartych kilka okien, tych okien później nie można zamknąć.

Offline vicek

  • Narybek
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 22, 2010, 14:09:41 pm »
Jak mam 2 okienka otwarte, i pisze na tym drugim z kolei to po wyslaniu wiadomosci nastepna zaczynam pisac w tym otwartym w pierwszej kolejności.

Super wtyczka! Dziękuje.

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 22, 2010, 16:30:15 pm »
Po ponownym połączeniu do sieci, pojawiają się wszystkie uprzednio zamknięte okna. Zaobserwowałem też, że nawet gdy kontakt zmieni stan (prawdopodobnie tylko z niedostępnego na jakikolwiek 'online'), również okno rozmowy (wcześniej zamknięte) się pojawia.

Myślałem, że może zaznaczenie opcji "Usuń wszystkie zakładki przy zamknięciu okna rozmowy" pomoże, ale niestety. Po restarcie komunikatora oczywiście wszystko wraca do normy, ale przy używaniu zaczyna się od początku ;)

W sumie zdecydowanie wolę zakładki, ale i potestować okienka można.

P.S. Trochę ciut wysoki nr wersji jak na status eksperymentalny ;P
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2010, 17:47:08 pm wysłana przez luk47 »
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline zhvir

Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 22, 2010, 17:56:06 pm »
Wiadomości pokazują się w oknie rozmowy dopiero po kliknięciu powiadomienia o nowej wiadomości
W sumie zastrzeżeń nie mam, a jedynie propozycje:
1. połączyć plusy okna w zakładkach z plusem osobnych okien w postaci odpinania pojedynczej zakładki do osobnego okna
2. wydzielić do osobnej wtyczki, ewentualnie dać opcjonalnie możliwość ukrywania paska zakładek przy prowadzeniu jednej rozmowy (dla rozmów w zakładkach)
3. jw. wydzielić bądź dać opcjonalnie możliwość zmniejszania okna rozmowy do takich minimalnych rozmiarów jak po włączeniu NH
4. przy założeniu że punkty 2 i 3 będą jako opcja w ustawieniach identycznie postąpić z osobnymi oknami (używaj zakładek - używaj osobnych okien)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 22, 2010, 18:54:46 pm »
W sumie nie wiem jak działa mechanika wyświetlania wiadomości w WTW, ale może kaw pokusiłby się aby każda zakładka działała jako osobny wątek, tak jak w becie mozilli. Można by w tedy cuda z zakładkami i oknami robić.

Nie wiem jak wygląda to z wykonywalnością, jedyne co programuję to kontrolery dla przemysłu ;D.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2010, 18:22:35 pm wysłana przez sober »
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline Pragmatic69

Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 22, 2010, 21:02:34 pm »
W sumie nie wiem jak działa mechanika wyświetlania wiadomości w WTW, ale może kaw pokusiłby się aby każda zakładka działała jako osobny wątek, tak jak w becie mozilli. Można by w tedy cuda z zakładkami i oknami robić.

To zapewne podziałałoby morderczo na wydajność programu... ale... mogę się mylić. xD
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Armorek

  • Gość
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 23, 2010, 19:11:18 pm »
ogólnie gitara ale twoja wtyka chyba nie zapamiętuje rozmiarów i położenia okien

Armorek

  • Gość
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 01, 2010, 03:58:31 am »
potfur no nie wiem, tak to zabrzmiało jakby okienka zamiast zakładek były gorsze, regresem to raczej byłby brak alternatywy :D
Niestety będę musiał zostać przy zakładkach skoro wtyczka nie zapisuje pozycji i rozmiarów okien, niestety chyba autor nie zajrzy już do wtyczki nigdy.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 02, 2010, 21:50:58 pm »
[...] niestety chyba autor nie zajrzy już do wtyczki nigdy.

Autor prawdopodobnie zajrzy, bo sam nie lubi zakładek.
Niestety nie wiem kiedy, denerwuje mnie ta wtyczka. :P

Offline Masta

  • Narybek
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:21:51 am »
BARDZO dobra wtyczka! Jeszcze raz gratuluję pomysłu i życzę motywacji w rozwoju i naprawieniu błędów!

Armorek

  • Gość
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:49:13 am »
no dobrze by było, w sumie poza tymi ustawieniami jest jeszcze inna sprawa ja kotwarte jest okno główne i okno rozmowy to jak ktos napisze jakoś tak kursor przeskakuje do okna głównego zamiast zostawać gdzie powinien.
no nic, jak złapiesz siły pokombinuj może da się coś zdziałać.
Pozdrawiam.

Offline MusX

  • Młodzież
  • **
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:32:38 am »
jak będzie już jakiś stable to dopiszcie to w tytule tematu, to przyjdę na gotowe :D zdecydowanie wolę osobne okna niż zakładki ale teraz brak czasu na eksperymenty ;)

Offline Hetman

  • Narybek
  • *
Re: [utlNewHope] Osobne okna rozmowy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 10, 2010, 21:19:20 pm »
Trzeba cosik dopracować. Czasem wyskakuje (samo) okno rozmowy przy zmianie czyjegoś statusu - nie wiem według jakiego kryterium.
Przełącza okna gdy ktoś przyśle wiadomość, ale nie stwierdziłem jeszcze czy zawsze.
Mam nadzieję, że się trochę ta wtyczka rozwinie ;) .
What's the good of having mastery over cosmic balance and knowing the secrets of fate, if you can't blow something up?