Autor Wątek: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich  (Przeczytany 58988 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zuko

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 29, 2011, 18:22:08 pm »
1. wnosze o udostepnienie kodu zrodlowego aby inni mogli rozwijac wtyczke

2. wtyczka coraz czesciej wysyla obrazki z bledami - > http://imageshack.us/photo/my-images/32/1309371605.png/
3. wtyczka nie pamieta ze wybralem pelny ekran (alt enter)
4. wtyczka nie pamieta ze rozwinalem menu z "guziczkami"
5. brak podpisu czego kolor zmieniam

6. brak mozliwosci wlaczenia ikonki w okienku rozmowy
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 18:50:06 pm wysłana przez Zuko »

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 29, 2011, 18:45:26 pm »
poczekaj na reakcję deva na punkt pierwszy twojego posta
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Zuko

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 29, 2011, 18:48:53 pm »
a co to za problem udosteonic kod? jak sie juz nie rozwija "projektu"?
btw. ja to sie dziwie dlaczego nie ma wymogu wstawiania wtyczek razem ze zrodlami...

edit.
uwazam ze znalazlo by sie sporo osob ktore nie maja ochoty na psianie calej wtyczki ale moglyby (chcialy) zmienic "conieco" w istniejacych (np ja)

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwca 29, 2011, 18:49:06 pm »
O ile mucha odpisze w ogóle.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:25:22 pm »
Nie rozumie ciebie! Ludzie robią coś od siebie poświęcają czas a Ty chcesz nakładać na nich jeszcze jakieś wymagania. Chcesz udostępniać źródła napisz wtyczkę!
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Zuko

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:36:34 pm »
moze mam bic poklony?... zastanow sie sie jeszcze raz nad tym co napsialem wyzej...
udpstepnienie kodu wtyczek moze jedynie wplynac pozytywnie na rozwoj wtw

Global Moderator Comment A za to leci ostrzenie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 22:31:11 pm wysłana przez Vimes »

Offline stranded

  • Narybek
  • *
  • Aliens Ain't Farmers
    • SteamUnpowered
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:42:09 pm »
Ja jestem w pełni za tym, aby udostępnić kod wtyczki ponieważ: NIE DZIAŁA PRAWIDŁOWO. Po co pisać KOLEJNĄ wtyczkę skoro ta jest praktycznie idealna? A potem co będzie 20 różnych wtyczek, które robią to samo? Chcecie żeby baza wtyczek potem przypominała bazę Mirandy?
aliens ain't farmers | masz problem z WTW (czy Konnektem)? napisz do mnie prywatnie w tej sprawie

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:50:08 pm »
Przepraszam że się wtrącam, mam tylko jedno pytanie: czy mucha gdzieś oznajmił że nie będzie już rozwijał tej wtyczki, może zamiast prosić o udostępnienie kodu wystarczy poczekać na nową wersję, po co te nerwy?
________________________________________________________________________________

Offline stranded

  • Narybek
  • *
  • Aliens Ain't Farmers
    • SteamUnpowered
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:03:28 pm »
Owszem oświadczył, chociażby w e-mailu/PM napisanym do mnie:
aliens ain't farmers | masz problem z WTW (czy Konnektem)? napisz do mnie prywatnie w tej sprawie

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:37:18 pm »
udostepnienie kodu wcale nie jest takie fajne, pomysl jaki bylby syf jakby kazdy nowy 'programista' zaczalby swoj fork istniejacej wtyczki... i co, zmieni nazwe, poprawi jednego buga, doda jedna fcjonalnosc i co? bylby syf i bajzel. juz lepiej zmotywowac deva do pracy nad wtyczka niz trollowac o udostepnienie kodu.
patrz, ze miranda jest na otwartym kodzie i zobacz jaki ma bajzel...

Offline stranded

  • Narybek
  • *
  • Aliens Ain't Farmers
    • SteamUnpowered
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwca 30, 2011, 19:36:58 pm »
W sumie masz racje ale jak on jej nie chce ruszać to po co ma się marnować?
Druga sprawa: głupie jest to, że wtyczka wysyła zrzuty ekranu tylko w formacie PNG, spróbujcie wysłać zrzut ekranu full HD komuś z mobilnego neta tą wtyczką ;), poza tym już nawet nie chodzi o to ale to jest chore, że jak się chce coś pokazać to trzeba wysyłać małe obrazki (powiedzmy około rozdziałki 800x600) po 900kb, nie każdy po drugiej stronie ma wystarczająco szybki internet/tani mobilny pakiet.
aliens ain't farmers | masz problem z WTW (czy Konnektem)? napisz do mnie prywatnie w tej sprawie

Offline Brak

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwca 30, 2011, 23:46:59 pm »
udostepnienie kodu wcale nie jest takie fajne, pomysl jaki bylby syf jakby kazdy nowy 'programista' zaczalby swoj fork istniejacej wtyczki... i co, zmieni nazwe, poprawi jednego buga, doda jedna fcjonalnosc i co? bylby syf i bajzel. juz lepiej zmotywowac deva do pracy nad wtyczka niz trollowac o udostepnienie kodu.
patrz, ze miranda jest na otwartym kodzie i zobacz jaki ma bajzel...

Wszystko fajnie tylko obecna sytuacja też jest nie zaciekawa... Bo żadnej dobrej wtyczki do wysyłania obrazków nie ma, a po pewnym czasie (n.p nowej wersji wtw) okaże się że i ta "padnie" i w ogóle nie będzie ŻADNEJ wtyczki do wysyłania obrazków... Wtedy dopiero będzie bajzel...

W tym momencie muszę n.p ja sobie radzić w dwojaki sposób... Mieć tlen 6 w gotowości (z którego naprawdę chciałbym w końcu ostatecznie zrezygnować i zapomnieć że istnieje), jak chce wysłać obrazek odpalić go, wywołać okienko kontaktu, zrobić wyślij wycinek, potem wyslij -> kopiuj do schowka i odczytać w wtw... To chyba nie tak powinno wyglądać :(

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #132 dnia: Lipca 01, 2011, 01:34:46 am »
A ja od siebie tylko dodam. Że jest to najbardziej wykorzystywana przeze mnie wtyczka. I brak jej kontynuacji boli. W chwili obecnej dość często rozłącza mnie z sieci XMPP gdy próbuje wysłać obrazek tą wtyczką. Co ciekawe na GG działa, a na tlenie od długich miesięcy jakiekolwiek wysyłanie obrazków nie działa przynajmniej u mnie (na starcie działało).
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #133 dnia: Lipca 01, 2011, 10:12:14 am »
Zgodnie z zasadą "nie karmić trolla" odpowiem krótko, bo dostałem też o to pytanie na priv, kod mogę udostępnić, ale odpłatnie. A "błędy" w wysyłaniu obrazków to wina wtyczek protokołów, bo utlImage korzysta z gotowych funkcji do wysyłania obrazka, które te wtyczki udostępniają.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #134 dnia: Lipca 01, 2011, 15:15:36 pm »
To ja jeszcze na szybko dodam że jeżeli ktoś chce coś przerabiać to jest dostępny kod do utlWycinek i tamto można rozwijać.
Dyskusję tu uważam za zakończoną i temat czasowo zamykam jeżeli ktoś by chciał to coś napisać proszę o zwrócenie się do moderatora...
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpnia 21, 2011, 16:27:26 pm »
Mały update przy okazji grzebania przy wtyczkach, doszła możliwość wysyłki obrazka na imageshack (o ile mamy włączoną wtyczkę wtwImageShack) oraz zapamiętywany jest "styl" okna ze screen'em (rozwinięty/zwinięty pasek, fullscreen). Wersja 1.0.6.0.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #136 dnia: Października 25, 2011, 10:27:39 am »
mala poprawka by sie przydala, bo wtyczka uzywa starych fcji, o czym ostatnia nightly denerwujaco informuje przy starcie ;p

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #137 dnia: Października 26, 2011, 08:13:48 am »
Odkąd jedna z nightly rozwaliła mi cały profil, przestałem je instalować. Poprawki będą jak wyjdzie beta/stabilna.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #138 dnia: Października 26, 2011, 09:28:20 am »
Zamiast instalowac nightly po prostu uaktaulnij API. Już to z ostatniej stabilnej powinno być sugestywne. ;P

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #139 dnia: Października 26, 2011, 14:57:27 pm »
yup, od ostatniej stabilnej jest juz zmienione api, nawet w changelog'u bylo o tym pisane ;p