Autor Wątek: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich  (Przeczytany 58724 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #20 dnia: Września 24, 2010, 09:53:23 am »
hmm to moze Kaw bys napisal takie tips and tricks gdzies w dziale od API/SDK, bo pewnie nie jeden bedzie mial problemy :P
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Zuko

  • Narybek
  • *
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #21 dnia: Września 24, 2010, 14:44:17 pm »
Zgodnie z prośbą muchy abym po pojawieniu się tematu wkleił tutaj (publicznie) moje propozycje aby się przypadkiem nie powtarzały czynię to z właśnie teraz. ;-)

Cytuj
Propozycje:
- automatyczne wysyłanie obrazka po zaznaczeniu lpm, (a po zaznaczaniu ppm nie) + dodanie klawisza "Enter" który by wysyłał zaznaczony ppm obrazek [lub odwrotnie z tymi przyciskami myszy]
- skróty klawiaturowe do wysyłania obrazków definiowane osobno dla każdego kontaktu, np. Win+Shift+S - wysyła obrazek do przypisanej osoby (najlepiej jak by to był skrót globalny i działał nawet jak WTW jest zminimalizowane) + ogólny skrót klawiaturowy do wysyłania obrazka do kontaktu który znajduje się na aktywnej karcie.
- możliwość wysłania obrazków na FTP (jak w Konnekcie :) )
- 2klik na obrazku w oknie rozmowy otwierało by go w domyślnym edytorze/przeglądarce (nie wiem  czy tego nie musiałby zrobić Kaworu)
- ikonka/i w oknie rozmowy (a nie tylko pozycja w menu)
- wybór formatu wysyłanych plików oraz stopnia kompresji
- ppm na obrazku w oknie rozmowy z prześlij dalej (do innej osoby), edytuj i wyślij do tej samej osoby. (nie wiem czy Kaworu nie musiał by dodać nowych funkcji do API )

+Nowe
- "alt+enter" powinien być zapamiętywany (żeby nie trzeba było go ciągle włączać ponownie)
- wybrane kolory "ołówka" powinny być zapamiętywane przynajmniej do restartu WTW

Proszę o nie pisanie "a po co Ci to czy tamto", ja swoje propozycje przemyślałem i takich funkcji mi brakuje.

Błędy:
- w trybie pełnoekranowym nie zawsze działa wysyłanie "enterem", czasem po prostu wyłącza ten tryb
- brak paska "z narzędziami" w trybie pełnoekranowym (mógłby się pojawiać po najechaniu na brzeg ekranu)
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2010, 15:07:10 pm wysłana przez Zuko »

Offline stranded

  • Narybek
  • *
  • Aliens Ain't Farmers
    • SteamUnpowered
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #22 dnia: Września 24, 2010, 15:03:46 pm »
Wtyczka może i ok ale mnie irytuje strasznie to, że zaznaczanie zrzutu ekranu jest na pełnym ekranie, a żeby można było uchwycić całość trzeba jeszcze dać full screen.

Powinno dać się jakoś ustawić, że np. zaznaczam sobie fragment ale na miniaturze (powiedzmy 60% obecnej rozdziałki ekranu), przy czym chciałbym widzieć CAŁOŚĆ (jak w Konnekcie).

Inaczej to bardzo irytuje.
aliens ain't farmers | masz problem z WTW (czy Konnektem)? napisz do mnie prywatnie w tej sprawie

Offline wisniowy

Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #23 dnia: Września 24, 2010, 15:52:46 pm »
- brak paska "z narzędziami" w trybie pełnoekranowym (mógłby się pojawiać po najechaniu na brzeg ekranu)

A u mnie jest on widoczny bez problemu.

Jedyne póki co błędy jakie zauważyłem to brak możliwości wpisywania tekstu, a także zaznaczanie aktywności danych narzędzi (chodzi mi o otoczkę przy aktywnych przyciskach; rysuje się ona przy tych aktywnych jak i nie, jeśli będziemy klikać po kolei w narzędzia)
:>

Offline tbgkol

  • Narybek
  • *
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #24 dnia: Września 24, 2010, 16:44:41 pm »
Możnaby jeszcze poprosić o wersję w formacie .wtwExtension zapakowaną w zipie? : )

nie ma takiej potrzeby... jak się paczka nie ściąga to pobierasz zipa z osobnymi pluginami //zhvir
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2010, 16:59:09 pm wysłana przez zhvir »

Offline Pragmatic69

Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #25 dnia: Września 24, 2010, 16:53:59 pm »
Jest przecież...
W pierwszym poście bodajże.

btw: Wtyczka ma wbudowany autoapdejt?
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #26 dnia: Września 24, 2010, 16:59:51 pm »
Dobrze, a więc po kolei:
Cytuj
- skróty klawiaturowe do wysyłania obrazków definiowane osobno dla każdego kontaktu, np. Win+Shift+S - wysyła obrazek do przypisanej osoby (najlepiej jak by to był skrót globalny i działał nawet jak WTW jest zminimalizowane) + ogólny skrót klawiaturowy do wysyłania obrazka do kontaktu który znajduje się na aktywnej karcie.
To nie ta wtyczka, tutaj propozycja Tribiasza http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/%28kwnotify%29-informacja-ze-ktos-do-nas-pisze/msg19015/#msg19015
Cytuj
- 2klik na obrazku w oknie rozmowy otwierało by go w domyślnym edytorze/przeglądarce
Kolejna rzecz niezwiązana z tą wtyczką.
Cytuj
- ikonka/i w oknie rozmowy (a nie tylko pozycja w menu)
Nie będzie, po pierwsze podoba mi się czysta belka w oknie rozmowy, po drugie jest zrobione analogicznie do innych pozycji z menu Wyślij (takowych nie ma na belce).
Cytuj
- wybór formatu wysyłanych plików oraz stopnia kompresji
Nie będzie, za to będzie automatyczne dopasowanie rozmiaru obrazka (właściwie już dopisałem).
Cytuj
- ppm na obrazku w oknie rozmowy z prześlij dalej (do innej osoby), edytuj i wyślij do tej samej osoby. (nie wiem czy Kaworu nie musiał by dodać nowych funkcji do API )
I znowu nie ta wtyczka, ta ma za zadanie głównie wysyłać i rysować po zrzutach. Koniec.
Cytuj
- "alt+enter" powinien być zapamiętywany (żeby nie trzeba było go ciągle włączać ponownie)
- wybrane kolory "ołówka" powinny być zapamiętywane przynajmniej do restartu WTW
Ok, będzie dodane. Tylko ma byś zapamiętywane na stałe czy tylko w danym odpaleniu WTW?

Co do problemu z ENTERem, zaznaczaniem przycisków, będzie poprawione w następnym releasie.

Cytuj
Wtyczka może i ok ale mnie irytuje strasznie to, że zaznaczanie zrzutu ekranu jest na pełnym ekranie, a żeby można było uchwycić całość trzeba jeszcze dać full screen.
A dla mnie to skalowanie jest niezmiernie irytujące i dlatego go właśnie nie będzie. Żeby uchwycić całość wystarczy wcisnąć ENTER.
Cytuj
Możnaby jeszcze poprosić o wersję w formacie .wtwExtension zapakowaną w zipie?
Ja takich wersje nie będę wydawał bo mi się nie chce. Jeśli jest ktoś kto ma mody do edycji postów i ma ochotę na przygotowywanie tego to proszę bardzo.

Offline Zuko

  • Narybek
  • *
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #27 dnia: Września 24, 2010, 18:23:45 pm »
Nie będzie, po pierwsze podoba mi się czysta belka w oknie rozmowy, po drugie jest zrobione analogicznie do innych pozycji z menu Wyślij (takowych nie ma na belce)
A nie możesz dodać tego jako opcji? Tobie się nie podoba to będziesz miał wyłączone.

Nie będzie, po pierwsze podoba mi się Ok, będzie dodane. Tylko ma byś zapamiętywane na stałe czy tylko w danym odpaleniu WTW?[/quote]
Lepiej na stałe (tak samo kolory), ale czy nie lepiej zrobić "checkboxy" w opcjach? Każdy sobie wybierze jak będzie mu pasowało.

BTW. rozumiem że piszecie te wtyczki głównie dla siebie ale trochę możliwości konfiguracji/personalizacji moglibyście dodawać (do twórców).

Offline reCON

  • Narybek
  • *
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #28 dnia: Września 25, 2010, 09:49:18 am »
Świetnie, pięknie, uszy już mi prawie zaczęły klaskać lecz okazało się, że po najnowszym updejcie WTW nie działa. Zresztą jak większość wtyczek....
Z niecierpliwością czekam na nowy relase bo chce Ci pogratulować mucho ;]

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #29 dnia: Września 26, 2010, 21:49:38 pm »
Ja zauwazylem blad, ze po restartach WTW wtyczka sie nie wlacza automatycznie. Ustawiam autostart oraz zeby wtyczka sie wlaczyla, a po restarcie komunikatora gubi ustawienia i z powrotem jest , ze wtyczka jest wylaczona i uruchamianie reczne ;/

Offline Tribiasz

Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #30 dnia: Września 26, 2010, 21:54:23 pm »
Wina nightly, zaktualizuj ją do najnowszej lub bety :P Ale w tedy traci ona funkcjonalność (czyt. niezgodność z nowym API).
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #31 dnia: Września 26, 2010, 21:55:58 pm »
Ale wtyczka do wersji nightly czy WTW?:P Bo WTW to mam wersje 0.8.0.2053

Offline Tribiasz

Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #32 dnia: Września 26, 2010, 22:00:49 pm »
do WTW, a dokładniej do buildu 2054, ale wtedy nie będzie Ci chodziła, bo niezgodna jest z nowym API !
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #33 dnia: Września 26, 2010, 22:07:25 pm »
Hm dzieki za pomoc ale chyba poczekam na update wtyki :D

Muminoslaw

  • Gość
Re: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #34 dnia: Września 27, 2010, 06:59:34 am »
Nie działa... Po restarcie programu nie zapamiętuje, ze ma uruchamiać automatycznie. Dodatkowo, próba wysłania np zrzutu ekranu kończy się crashem programu

Offline radier

  • Narybek
  • *
    • G4G.pl
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #35 dnia: Września 28, 2010, 16:21:04 pm »
wtyczka w wersji x64 nie działa z buildem 2053.

Offline kwiateusz

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #36 dnia: Września 28, 2010, 16:54:39 pm »
wszyscy z utęsknieniem czekamy na kompilacje pod nowe API ;)

Offline PrEzEs

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #37 dnia: Września 28, 2010, 19:24:57 pm »
Postawmy piwko muszce - niech zrekompiluje pod nowe buildy WTW - tak pięknie działało przez jeden dzień... Wszyscy czekamy z utęsknieniem :)

Offline sWirus

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #38 dnia: Września 28, 2010, 20:07:05 pm »
Też mi... a tym co zaktualizowali wcześniej to piwa stawiać nie chcieli ;p

Ale fakt wtyczka by się przydała
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Tribiasz

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #39 dnia: Września 28, 2010, 21:43:40 pm »
Mucha jakiś czas temu mówił mi, że spada w góry cieszyć się ostatnimi dniami wakacji. Jak wróci to zaktualizuje...
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ: