Autor Wątek: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich  (Przeczytany 59192 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline n3oo

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #160 dnia: Listopada 17, 2011, 12:51:02 pm »
wiesz poruszyłeś ciekawy problem bo wina leży w programie (core), a jesteś na forum tego programu :D
inną sprawą jest tu to, że jeżeli pytanie będzie w złym miejscu to nie masz co liczyć na odpowiedź..

jeżeli masz jeszcze ochotę to wejdź na http://bugtraq.k2t.eu/ opisz problem - o ile już go tam nie znajdziesz,
napisz jaką masz wersję WTW, napisz jaką wersję Tlena ma osoba do której próbujesz wysłać obrazek, jakie ma mniej więcej rozmiary (próbowałeś mniejszy ?), na jakim statusie jesteś Ty i osoba odbierająca.
Co do wersji WTW to staraj się posiadać najnowszą podczas zgłaszania błędów, możesz nawet spróbować zainstalować wersję nightly: http://minefield.k2t.eu/wtf/0.8/ aby rozwiać wątpliwości.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #161 dnia: Listopada 17, 2011, 13:32:06 pm »
źle żeśmy się zrozumieli, mi nie chodzi o tlena, w tlenie mi to nigdy nie działało i sobie odpuszczam, zresztą tlen lada dzień i tak padnie (w zasadzie to już jest martwy). Ale ja już ten problem zostawiam. Owszem forum programu, ale temat dotyczy wtyczki :D więc de facto jedno nie wyklucza drugiego. Mi tu bardziej chodzi o wysyłanie poprzez protokół GG obrazków do osób niewidocznych. Ale masz rację pogrzebię sobie znów w bugtracku :D EOT ;)

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #162 dnia: Listopada 17, 2011, 16:09:22 pm »
jezeli wysyłanie obrazków do niewidocznych stoi w zgodzie z protokołem to możesz się dopisać do bt, jeżeli nie jest zgodne to możesz zapomnieć
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #163 dnia: Listopada 23, 2011, 18:11:19 pm »
Wersja 1.1.1.0, większa aktualizacja po dłuższym czasie, zmiany dotyczą głównie wysyłania dużych obrazków:
  • Dodany suwak regulacji jakości.
  • Duże obrazki są automatycznie skalowane do rozdzielczości ekranu.
A poza tym ikonki w oknie wysyłania obrazka można od tej pory zmieniać przez umieszczenie pliku utlImageToolbar.png w theme/userTheme. Domyślne ikonki w załączniku.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #164 dnia: Listopada 23, 2011, 18:22:48 pm »
hmmm... Może to ktoś zgłaszał... Ale przy zrzucie ekranu, nie widać dołu, tzn. obrazek jest 1:1 i dolne menu zasłania dół itp. Nie można by zrobić tak, że obrazek zrzutu ekranu "zmniejsza się" tak, aby cały zrzut był widoczny. Czyli dolna belka menu windowsowego będzie widoczna nad tym menu operacji na obrazku. Nie wiem, czy rozumiesz, o co mi chodzi...

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 23, 2011, 18:28:35 pm »
Rozumiem, było o tym mówione wcześniej, użyj Alt+Enter.
edit: chociaż jak się zastanowiłem, to jak będę miał czas to dodam opcję przesunięcia tego paska przy pomocy drag & drop.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 23, 2011, 18:34:07 pm »
Wiesz, a nie było by lepiej zrobić jakieś automatyczne skalowanie? Forma z Prawym Alt + Enter nie jest zbyt wygodna, zwłaszcza jeśli chcemy dodać jakieś "rysunki" własnego autorstwa.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 23, 2011, 18:41:56 pm »
ekhm... przepraszam jeżeli było... bo widzialem tylko narzekania na brak AU. Czy jest już lub będzie?

edit: czy nie ma komponentu colorbox który pokazywałby na sobie wybrany kolor zamiast "..."?

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 23, 2011, 18:54:37 pm »
AU nie ma i nie będzie, nie podoba mi się ogólnie sposób w jaki zrobione jest pobieranie dodatków i nie zamierzam tego wspierać.

Kontrolki nie ma, ale zrobić to raczej nie problem. Tylko, że trzeba jeszcze gdzieś pokazać grubość pióra.

Offline dav4

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 11, 2011, 11:09:29 am »
Uwielbiam wtyczkę, często z niej korzystam, nawet bardzo... ale przez nią mój profil WTW zajmuje 800MB.. można jakoś wywalić obrazki z archiwum starsze niż X dni  ?

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #170 dnia: Grudnia 22, 2011, 12:46:13 pm »

OSTRZEŻENIA:
Wtyczka ... używa funkcji API, których nie powinna.
'WTW/Info/GetProfileDir'


pozdrawiam.

Offline Faller

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #171 dnia: Grudnia 24, 2011, 19:19:34 pm »
Masz najnowszą wersję? Ta wtyczka, zresztą jak pozostałe Muchy, nie posiadają AU. Trzeba je ręcznie aktualizować.

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #172 dnia: Grudnia 26, 2011, 13:51:12 pm »
Faller
dzięki za przypomnienie.

Offline Domas3

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 14, 2012, 15:58:48 pm »
Zgłaszam błąd, poprawkę :P
W związku z tym, że przeszliśmy na imgura opcja wysłania bezpośrednio zrzutu ekranu na ImageShacka (obecnie imgur) nie działa. Nie wiem czy jest to przyczyna zmiany serwisu, ale przydałoby się to poprawić.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 14, 2012, 17:31:55 pm »
ta opcja działa ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline Domas3

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 14, 2012, 18:46:05 pm »
Masz rację jeszce raz to sprawdziłem. Był to jednorazowy błąd, a ja tyle ludzi zaangażowałem :/ Sorry za kłopot.

EDIT: Przynajmniej warto ikonke zmienić jak już ten "problem" poruszyłem.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2012, 20:21:20 pm wysłana przez Domas3 »

Offline pawelwtw

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 22, 2012, 08:47:57 am »
Po automatycznej aktualizacji programu nie mam w oknie rozmowy "menu" do wysyłania zrzutów ekranu. Bardzo bardzo potrzebna ta opcja. Wgrałem wtyczkę jeszcze raz do programfiles\wtw\plugins ale nie pomaga

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 22, 2012, 08:58:53 am »
musisz pogrzebać w opcjach wtw w menu "Elementy UI" zresztą awatar pełni funkcję "menu". Jest to nie związane z wtyczką, tylko z "udogodnieniami" wprowadzonymi w WTW

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 22, 2012, 10:34:27 am »
przycisk Menu został zastąpiony przez awatar w nagłówku okna rozmowy, tzn. służy on jako przycisk menu przy całkowicie rozwiniętym nagłówku, a także w wersji minimalnej nagłówka (wtedy mamy tylko przycisk) ;p

tak czy siak można ten przycisk włączyć sobie też na belce z ikonkami jak mówił Muminoslaw ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline liko

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwca 19, 2012, 12:16:24 pm »
hmm u mnie na 64bit Win 7 wtyczka x64 bit powoduje crash...Jakie info powinienem dostarczyc by rozwiazac ten problem? Wersja WTW: AMD64 kompilacja 3366 (0.9.8.3366)

UPDATE:
Rozwiazane, wylaczenie kompozycji windows pomoglo, nie wiedziec czemu ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2012, 12:35:39 pm wysłana przez liko »