Autor Wątek: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich  (Przeczytany 59142 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #140 dnia: Października 26, 2011, 14:59:23 pm »
Nawet wcześniej ;P Te konkretne funkcje były oznaczone jako "depricated" chyba ze 3 miesiace ;P

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #141 dnia: Października 26, 2011, 15:00:37 pm »
never seen, chyba tylko u ciebie byly oznaczone ;p

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #142 dnia: Października 26, 2011, 21:25:51 pm »
Wyszła beta, są poprawki (1 post).

Offline reCON

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #143 dnia: Października 28, 2011, 09:59:36 am »
Spoko wszystko wróciło do normy ;)

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 03, 2011, 17:40:39 pm »
hmmm... IMO po wklejeniu obrazka/fragmentu obrazka, powinien automatycznie w oknie dopasować się do jego rozmiaru, a widzę, że pojawia mi się poziomy pasek bo zdjęcie w oknie jest w oryginalnym rozmiarze, dodatkowo nie działa przewijanie rolką, trzeba złapać boczny pasek i sobie przesunąć... Bywały chyba lepsze wersje tej wtyczki

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 03, 2011, 17:46:31 pm »
ale to nie zależy od wtyczki
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 03, 2011, 17:51:14 pm »
czyli zgłosić to jako bug do Kaworu? :D A coś czuję, że Kaworu odeśle mnie tutaj z powrotem :D

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 03, 2011, 17:52:02 pm »
raczej do autora stylu okna chata
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 03, 2011, 18:03:36 pm »
hmm, wiesz, w innym temacie dałeś mi do myślenia, problem z tym, o czym pisałem tam wyżej występuje przy opcji "htmllayout", jak wrócilem do domyślnego, wsio wróciło do normy.

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 03, 2011, 18:05:01 pm »
popatrz na inne dzisiejsze posty dot. htmLayout
wnioski z tych postów: albo sam sobie przełączyłeś w opcjach na htmLayout albo trzymasz niestandardowe pliki w theme zamiast w userTheme... w obu przypadkach twoja wina ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline qbicone

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #150 dnia: Listopada 07, 2011, 13:43:17 pm »
1.0.6 (Build: 0) - wersja x64
Mam taki komunikat:
Cytuj
BŁĄD: Wtyczka została umieszczona na czarnej liście. Jest znana z tego, że powoduje za dużo problemów. Zapytaj jej autora o nowszą, sprawniejszą i bardziej świecącą wersję.
Więc chciałem zapytać autora.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #151 dnia: Listopada 07, 2011, 14:14:30 pm »
Wersja "nowsza" (tj. działająca z nowym API) jest dostępna od dłuższego czasu w pierwszym poście (1.0.7.0).

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #152 dnia: Listopada 12, 2011, 18:24:04 pm »
Hmmm... Czy mi się wydaje, czy kiedyś można było przesłać obrazek do osoby "niewidocznej" a obecnie się już nie da? Czy zawsze tak było, że do osoby "niewidocznej" nie można było wysłać? Znaczy się idzie wysłać, ale odbiorca nic nie otrzymuje, oczywiście mowa o osobie, która jest zalogowana, tylko jest "niewidoczna".

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #153 dnia: Listopada 12, 2011, 18:52:44 pm »
a jaki to ma związek z wtyczką?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Brak

  • Narybek
  • *
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #154 dnia: Listopada 13, 2011, 14:00:22 pm »
Różnie - nieraz się da, nieraz nie, zależy to od tego jaki komunikator ma osoba po drugiej stronie - n.p do AQQ wysyła się bez problemów (kiedy druga osoba jest niewidoczna) ale n.p do GG czy Nowego GG różnie to bywa zależnie od wersji jaką posiada...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #155 dnia: Listopada 16, 2011, 12:01:45 pm »
No a z czym ma mieć związek, jak nie z wtyczką? Nie wiem, jaki odbiorca ma komunikator. W protokole tlena nigdy nie umiałem i do dziś nie umiem przesłać obrazka lub wycinka, a na protokole GG zawsze działało, nawet do osób "niewidocznych", stąd pytanie, czy kiedyś to działało (wydaje mi się, że tak), a teraz nie działa? Bo to może być kłopotliwe, jeśli jest się samemu na niewidocznym i chce się przesłać wycinek komuś, kto także jest na niewidocznym.

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #156 dnia: Listopada 16, 2011, 15:56:49 pm »
otóż nie ma to związku z wtyczką bo to nie wtyczka odpowiada za to do kogo można wysłać obrazek... wtyczka jest tylko nakładką na funkcje zawarte w core wtw
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline n3oo

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #157 dnia: Listopada 16, 2011, 20:04:06 pm »
normalnie mam na tym forum wrażenie jakbyś zhvir był jakimś botem który musi każdemu odpisać,
informuję Cię - nie każdy ma tu doktorat z tego co jest w Core WTW, ja analizowałem pliki nagłówkowe WTW to się orientuje (ale API się ciągle zmienia u Kaw'a), nie wiem czy Ty tez to robiłeś zhvir ale sądzę że nie i po prostu powtarzasz to co zasłyszałeś na tym forum/blipie/ircu, wyobraź sobie, ze nie każdy siedzi tu.. już pewnie ze 2 lata jak powstało ? i wie dokładnie co za co odpowiada w rdzeniu aplikacji więc wystarczyło odpisać, że to nie zależy od wtyczki - w drugim poście już Ci to jakoś przeszło przez klawiaturę.
Sam dokładnie nie pamiętam jak to było - a użytkuje ten program od początków, ale chyba wysyłania obrazków do Tlen v7 Kaworu z tego co pamiętam nie implementował, a z wysyłania do 6 tylko jedną metodę (a były chyba ze dwie metody) - tak mi coś świeci. Podobne wyjątki kiedyś były przy AQQ gdzie Oconnel niestandardowo zaimplementował te obrazki i też nie działało.

I tak, mogłem napisać Ci to na PW (zaraz i tak wypełnisz swoją funkcje, poprawisz mi błędy na czerwono i usuniesz :P) jednak obserwuje takie durne zachowanie już od X czasu dlatego też na tym forum się nie udzielam o ile nie muszę bo po prostu całe moje zainteresowanie się traci jak widzę takie posty pisane na siłę.
Jeżeli nie chcesz pomagać to po prostu nie odpisuj w każdym temacie bo z tego co mi wiadomo to nie jest Twój obowiązek.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline zhvir

Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #158 dnia: Listopada 16, 2011, 20:32:38 pm »
Zgodnie z zasadą "nie karmić trolla" odpowiem krótko, bo dostałem też o to pytanie na priv, kod mogę udostępnić, ale odpłatnie. A "błędy" w wysyłaniu obrazków to wina wtyczek protokołów, bo utlImage korzysta z gotowych funkcji do wysyłania obrazka, które te wtyczki udostępniają.

więc powtórzę jeszcze raz że ta dyskusja nie ma raczej tutaj sensu i nie ma po co zaśmiecać wątku wtyczki

EOT
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [utlImage] Wysyłanie zrzutów ekranu i rysowanie po nich
« Odpowiedź #159 dnia: Listopada 17, 2011, 06:28:44 am »
Zgadzam się z kolegą n3oo ja jestem zwykłym, przeciętnym użyszkodnikiem. Nie jestem informatykiem, połowy z tego o czym napisałeś zhvir i tak nie rozumiem. Dla mnie - ZWYKŁEGO użyszkodnika, jeśli nie działa przesyłanie obrazków, to dla mnie logicznym jest, że piszę o tym w temacie związanym z pluginem do przesyłania obrazków, bo skąd ja mam, do jasnej-ciasnej, wiedzieć, że za to, że nie działa przesyłanie obrazków na niewidocznym odpowiada WSZYSTKO INNE, tylko nie plugin do przesyłania obrazków :-/ A i tak nie uzyskałem odpowiedzi. Czyli, plugin za to nie odpowiada, więc to macie w dupie, tak? Nie działa - trudno, może samo się naprawi, albo komuś się zechce.  n3oo ma rację także w tym, że dzięki takim osobom jak ty zhvir ludziom odechciewa się pytać o cokolwiek, bo albo nas - zwykłych użyszkodników zbluzgacie/wyśmiejecie, albo odpiszecie w taki sposób, że zrozumienie chińskiego było by łatwiejsze. EOT