Autor Wątek: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"  (Przeczytany 17679 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
[utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« dnia: Października 18, 2009, 15:36:46 pm »
Wtyczka składa się z dwóch części, kawałka wtfowego i kawałka foobarowego. Jedno bez drugiego nie działa, tj wtyczka foobarowa działa bez opalonego WTW, ale wtyczka WTF nie działa bez foobarowej, bo z niej czerpie informacje.

Część siedząca w komunikatorze raz, że nie ma konfiguracji (jakby foobarowa miała...) a dwa, wymaga komunikatora w wersji 1001. Trzy: działa tylko na XMPP, tylko via PEP i tylko na tych serwerach, które XEP-163 obsługują.

http://download.k2t.eu/wtwExtensions/fooPEPDriver.wtwExtension
część foobarowa jest tu:
http://minefield.k2t.eu/wtf/foo_wtf_ipc.7z

Have fun. ;P
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2010, 18:15:23 pm wysłana przez Kaworu »

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2009, 17:07:18 pm »
nie za mało tych ograniczeń? D:
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2009, 17:10:17 pm »
W sam raz, jak dla mnie ideał ;D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #3 dnia: Października 19, 2009, 13:12:43 pm »
Nowa wersja, URI jak poprzednio, zmiany:

* Automatyczne anulowanie eventu przy rozłączeniu sieci;
* Automatyczne anulowanie eventu jeśli utwór nie zmienił się przez 20 minut;

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #4 dnia: Października 19, 2009, 13:51:41 pm »
Anulowanie eventu...? Czyli że co? Usunie z opisu tytuł piosenki?
A co z techno setami sięgającymi nawet ponad godzinę? :D
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #5 dnia: Października 19, 2009, 13:54:47 pm »
Ta wtyczka nie rusza opisów ;P Znaczy, że wyczyści event na pubsubie.
Udam, ze tego nie słyszałem. ;P

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #6 dnia: Października 19, 2009, 13:57:30 pm »
aaa, wyczyści event na pubsubie.. no tak, czemu nie pomyślałem o tym wcześniej x D

Mam propozycję nowego działu FAQ/na forum: "Slang Kaworu". Zacznijmy chociażby od przetłumaczenia na język polski pojęcia "wyczyszczenie eventu na pubsubie" ; )
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2009, 22:10:41 pm »
Pożyczone z: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=39788&st=0

Cytuj
PEP (Personal Eventing Protocol) - W języku Gadu ciężko to wytłumaczyć. Powiedzmy, że oznacza to rozszerzony status opisowy mozolnie tam osiągany jakimiś wtyczkami a napuchnięty przez np. odtwarzany utwór. W jabber jest konstrukcja dodatkowa "rozgłaszania zdarzeń". Tzn. zamiast tracić miejsce w opisie na tego typu rzeczy, są wyświetlane dodatkowe cukierki takie jak: nastrój, aktywność, uczestnictwo w czacie, publikacja utworu muzycznego czy geolokacji. Uwaga: ta funkcjonalność musi być wspierana od strony serwera. Przykładowe polskie serwery wspierające PEP: jabster.pl / jabbim.pl / jid.pl / aqq.eu.

Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #8 dnia: Października 20, 2009, 08:28:19 am »
Pomijając narzecze, nomenklaturę czy też slang, wygląda na to, że te ficzery nie bardzo działają:
* Automatyczne anulowanie eventu przy rozłączeniu sieci;
* Automatyczne anulowanie eventu jeśli utwór nie zmienił się przez 20 minut;
Nadal rozgłaszam to czego słuchałem wczoraj.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #9 dnia: Października 20, 2009, 11:35:46 am »
Na ostatniej nightly? Bo zapomniałem wspomniec, ze jest potrzeba aby to zadziałało;

Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #10 dnia: Października 20, 2009, 12:24:12 pm »
Si Seňor. Foo wyłączone od 30 minut, annouce nadal idzie w sieć. Zdarza mu się też co minutę, czy dwie, powtórzyć info podczas odtwarzania utworków, ale to akurat nie zawsze.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #11 dnia: Października 20, 2009, 14:15:57 pm »
potwierdzam wszystko to, co mówi buttie ;]

zhvir edit: ja też się dopiszę tutaj żeby postów sobie nie nabijać ;) potwierdzam co mówią poprzednicy
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 14:23:51 pm wysłana przez zhvir »

Offline NeRii

  • Narybek
  • *
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #12 dnia: Października 22, 2009, 16:01:25 pm »
Pożyczone z: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=39788&st=0

yy a gdzie sie odczytuje wiadomosci uzytkownika z pubsuba? czuje ze zadalem glupie pytanie ale chyba nikt z moich znajomych@xmpp nie uzywa tego :P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #13 dnia: Października 23, 2009, 10:03:44 am »
Jak są włączone to same wyskakują ;P

Anyway, nowa wersja, przy okazji uaktualnijcie komponent foobarowy.

Wtyczka teraz moze przechodzic auto-update (sama wtyczka, komponent foobarowy siłą rzeczy - nie), i reszta powinna działać tak jak opisano (przynajmniej z ostatnia nightly);

Offline cyRq

  • Narybek
  • *
  • 1337
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 28, 2009, 19:25:50 pm »
A może by tak coś prostszego:
Do fb2k istnieje plugin, który zwie się foo_np_simple - http://skipyrich.com/wiki/Main_Page#Now_Playing_Simple_.28foo_np_simple.29
Jego zadanie jest banalnie proste. Zapisuje aktualnie grany kawałek do pliku *.txt w sposób w pełni edytowalny, za pomocą standardowego formatowania foobarowego. Wystarczyła by wtyczka do WTW, która czytała by treść z pliku *.txt i automatycznie wrzucała na opis.
Dlaczego o tym pisze? Proste - nie umiem programować ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 28, 2009, 19:35:34 pm »
A teraz mi wyjaśnij gdzie w tym rozwiązaniu jest element prostoty?

Offline cyRq

  • Narybek
  • *
  • 1337
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 28, 2009, 19:40:41 pm »
Brak ograniczeń, tak jak w przypadku twojego dzieła: utlFooPEPDriver? A przede wszytskim możliwość działania na każdym protokole. No chyba, że się nie znam i stworzenie czegoś takiego jest bardziej skomplikowane - tak jak pisałem: nie umiem paplać się w kodzie. Tylko podsunąłem pomysł - to wszystko.

Offline szametu

  • Narybek
  • *
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 28, 2009, 19:51:45 pm »
tak i nie. nie dzialalo by to tak, jak przykladowo tlenowy nowplaying. ot po prostu odczytuje plik i dane daje na opis. dzialaniem tyczki jest odpytanie programu/ow i to co z nich wyciagnie, daje na opis. twoje rozwiazanie ma pare ale ... co jesli plik jest niepoprawnie zapisany ? co jesli zapisze, pozniej nie wyczysci pliku i do opisu poda znowu to samo ( a piosenka sie zmienila) i tak w kolko.

wtyczka zawsze odpyta z programu poprawne, chyba ze program sie wywali. co raczej ciezko, dlatego taki pomysl (odpytywanie pliku) raczej jest posrednim rozwiazaniem.

moze ktos naklepie wtyczke, ktora bedzie robila, to co napisalem (odpytywanie programu) bo z plikami to same problemy
stop histerii wobec osob nie uzywajacych polskich znakow ... zdiagnozowawszy u siebie ADHD

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 28, 2009, 20:04:10 pm »
Ta wtyczka nie jest do ustawiania opisu tylko do "karmienia" danymi protokołu PEP (jak nawet jej nazwa wskazuje), a ten występuje tylko na XMPP. Także przygotowany dla niej ipc do foobara jest idealnie i doskonale wystarczający. ;)

Offline cyRq

  • Narybek
  • *
  • 1337
Re: [utlFooPEPDriver] Czyli "dowiedz się czego słucham"
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 28, 2009, 21:01:58 pm »
tak i nie. nie dzialalo by to tak, jak przykladowo tlenowy nowplaying. ot po prostu odczytuje plik i dane daje na opis. dzialaniem tyczki jest odpytanie programu/ow i to co z nich wyciagnie, daje na opis. twoje rozwiazanie ma pare ale ... co jesli plik jest niepoprawnie zapisany ? co jesli zapisze, pozniej nie wyczysci pliku i do opisu poda znowu to samo ( a piosenka sie zmienila) i tak w kolko.

wtyczka zawsze odpyta z programu poprawne, chyba ze program sie wywali. co raczej ciezko, dlatego taki pomysl (odpytywanie pliku) raczej jest posrednim rozwiazaniem.

moze ktos naklepie wtyczke, ktora bedzie robila, to co napisalem (odpytywanie programu) bo z plikami to same problemy

Z tym że napisanie pluginu, który w jakiś sposób komunikuje się z API foobara jest chyba bardziej skomplikowane niż pomysł, który podrzuciłem. Korzystam z tego rozwiązania w mIRC'u. za pomocą polecenia $read() mIRC czyta z pliku .txt w momencie kiedy wpisze allias odpowiedzialny za wykonanie polecenia np: /foobar. foo_np_simple czuwa nad resztą, oczywiście jeśli ją odpowiednio skonfigurujemy. W wypadku WTW jest to o tyle bardziej skomplikowane, iż plugin musiałby monitorować wskazany wcześniej plik czy nie nastąpiły w nim zmiany (np: zmiana rozmiaru, data utworzenia, suma danych lub też określony odstęp czasowy) i automatycznie wklejać nam tekst do opisu.
Tak jak pisałem już wcześniej - to jest tylko pomysł, który podrzucam. Może ktoś się pokusi i coś skrobnie.
Kaworu, ja nie neguje twojej wtyczki. Spełnia ona zadanie, które wcześniej założyłeś i tyle. Dla mnie np. jest bezużyteczna ponieważ praktycznie nie korzystam z XMPP. Napisałem w tym temacie aby nie płodzić nowego jako, że tematyka jest zbliżona. Nikomu nic nie narzucam (jeszcze tego by brakowało...)

zhvir edit: tematyka tego wątku jest "tylko" zbliżona do twojej propozycji, jednak jakbyś poszukał lepiej to już istnieje temat w którym powinieneś napisać tego posta -> http://forum.k2t.eu/propozycje-oraz-info-o-nowych-wersjach/plug-wyswietlajacy-nazwe-aktualnie-odtwarzanego-utworu-jako-opis/ Inne niezwiązane z wtyczką tematy proszę kierować do przytoczonego obok wątku.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2009, 21:16:53 pm wysłana przez zhvir »