Autor Wątek: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam  (Przeczytany 3480 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
[protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« dnia: Kwietnia 29, 2018, 13:34:56 pm »
Jako że korzystam aktywnie ze Steam'a w WTW, a wtyczce (protoSteam) brakuje kilku kluczowych dla mnie funkcjonalności a niektóre dziś nie działają, to ze względu na to że raczej nie doczekam się aktualizacji oryginału zebrałem się w końcu do napisania swojej wersji proto.  Wydaje mi się że udało mi się odtworzyć wszystkie funkcjonalności oryginału w swojej wersji więc nie powinna być jakoś specjalnie uboższa ;d.  Natomiast główne różnice to:
- obsługa mobilnego Steam Guarda
- poprawiona obsługa opisów (zarówna znajomych jak i naszego - gdy odpalimy jakiś tytuł na Steam)
- możliwość wygenerowania mobilnego tokenu na życzenie*
- opcjonalne wyświetlanie obecnych nicków znajomych (poza ustawionymi przez nas pseudonimami)
- wyświetlanie zaproszeń do gier od znajomych (lewoklik uruchomi Steama/grę/dołączy do lobby - albo przynajmniej spróbuje ;p)

PS.  wtyczka wymaga w niektórych obszarach (edycja/dodawanie kontaktów) najnowszej Nightly WTW, za którą jak i za całą garść informacji i pomoc jaką otrzymałem dziękuje Kaworu

PS2.  nie testowałem w ogóle wersji x86 ;p więc jakby ktoś miał z nią jakieś problemy to proszę dać znać to może wtedy zobaczę czy wszystko w niej działa.   

* generowanie tokenu wymaga podania SharedSecret w ustawieniach konta.  Jak i skąd go dostać - dowolny link Google pod hasłem "shared secret steam" (wymagane jest aby telefon z aplikacją Steam miał roota)


Chętnych zapraszam do testowania i zgłaszania ewentualnych problemów ;d Wtyczce może zdarzyć się sypnąć, ale nie powinno, albo bardzo rzadko ;d

Download (skasować spacje): wtw. vuyek. pl/steamv


Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 02, 2018, 21:49:59 pm »
@VuYeK: gratulacje i dzięki! :)

Kaworu by pewnie dodał, że mylisz funkcję z funkcjonalnością. :)
#wtw Live Chat Resident

Offline SubZero

Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 09, 2018, 07:01:00 am »
Super! Wersja x64 działa bez problemów. Pytanko: czy dużym problemem było by umożliwienie przenoszenia kontaktów steamowych do innych grup?

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2018, 21:24:27 pm »
@SubZero generalnie samo przenoszenie to nie problem, ale jako że wtyczka nie przetrzymuje kontaktów po wyłączeniu komunikatora to również grupy by uciekły. W związku z tym potrzebowałbym zrzucać te kontakty i inicjować je z dysku a takiego modułu obecnie nie mam :P Ale bardzo prawdopodobne jest to że przy wtyczce do Discorda będę tego potrzebował (za jakiś czas), to wtedy przeniósłbym tutaj gotowca.

Natomiast zdecydowanie szybciej mógłbym dodać (jeżeli takie coś jest ok) obsługę grup utworzonych na samym Steamie tworząc analogiczne grupy, np "SteamV [grupaZeSteam1]" i zawierających odpowiednich znajomych.

Offline SubZero

Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 11, 2018, 06:16:10 am »
Spoko, bez presji :)
Jeszcze tylko jedna mała prośba: czy dało by radę wyświetlać grę, w którą gra dany kontakt w opisie? Wtedy od razu widać kto i co a nie trzeba na każdy kontakt najeżdżać myszką i czekać na tooltipa. A już idealnie by było, gdyby można to było skonfigurować w samej wtyczce ;)
Ogólnie świetna robota :)

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 11, 2018, 08:27:55 am »
Hm, nie rozumie do końca, imo jest wyświetlana gra w opisie ;o

Offline SubZero

Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 14, 2018, 20:33:30 pm »
Faktycznie, fałszywy alarm. Nie wiem dlaczego miałem odznaczone wyświetlanie opisów na liście kontaktów :D

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2018, 21:54:45 pm »
Nowa wersja na AutoUpdate
Dodane zrzucanie kontaktów do bazy, wczytywanie ich przy starcie, synchronizacja i możliwość zmiany grupy (w edycji kontaktu i przez przeciąganie) :)

Offline SubZero

Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 21, 2018, 06:05:47 am »
Super :) Działa elegancko

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 03, 2019, 14:05:36 pm »
Nowa wersja (1.5) na AutoUpdate

  • Naprawiono logowanie (mam nadzieję)
  • Zakutalizowano listę serwerów
  • Aktualizacja wewnętrznych bibliotek
  • Poprawki optymalizacyjne przeniesione z protoFacebook

Jako iż wczoraj gdzieś o 20 pojawiły się problemy u mnie z logowaniem na Steam'a zacząłem węszyć. Problem był bardzo dziwny bo występował tylko na kontach z guardem w przypadku "nowego" logowania. Dodatkowo SteamKit z którego mam protobufa (i logowanie nie było zmieniane X miesięcy) poprawnie logował co jeszcze bardziej zwiększyło ilość wtf/min. Później zacząłem jeszcze sprawdzać czy to nie jest problem mojego kompa/internetu/środowiska czy coś, ale wraz z @kkw stwierdziliśmy że nie + dodatkowo problem występuje również w protoSteam od mrg.
Znalazłem co jest problemem, ale nie znalazłem dlaczego to się dzieje. Zrobiłem poprawkę, ale nie potrafię zrozumieć co i dlaczego Steam miałby zmienić że efekt jest taki a nie inny.

Podsumowując - obecnie śmiga wszystko i mam nadzieje że tak zostanie :D

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 21, 2019, 20:15:31 pm »
Nowa wersja (1.6) na AutoUpdate

  • Dodano obsługę pobrania nieprzeczytanych wiadomości otrzymanych będąc offline (z pozdrowieniami dla @ba2 :D)
  • Zakutalizowano listę serwerów
  • Zwiększono limit znaków w polach textowych ustawień
  • Dodano wyświetlanie w katalogu publicznym oraz tooltipie tagów (kategorii/grup - zwał jak zwał :D) do których jest dany użytkownik przypisany
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2019, 22:07:28 pm wysłana przez VuYeK »

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [protoSteamV] - Poprawiona obsługa protokołu Steam
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 23, 2019, 08:00:07 am »
@VuYeK Przetestowałem na szybko i wygląda na to, że działa. Dzięki serdeczne. :)

PS. To jeszcze uprzejmie poproszę o dodanie do ToDo informowanie balonikiem o powiadomieniach o nowych komentarzach ( https://i.imgur.com/xgu8UYO.jpg ) i wtyczka będzie kompletna.
#wtw Live Chat Resident