Autor Wątek: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty  (Przeczytany 44872 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 10, 2012, 15:42:10 pm »
w moim przypadku o ile po wysłaniu przez konto na tlenie [które działa] w konsoli protokołów coś tam się pojawia to przy próbie wysłania z gmaila jest "czyściutko" a wróciłem do poprzednich ustawień przy których nie było w poprzedniej wersji wtyczki problemów

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 10, 2012, 16:00:12 pm »
Pufcio: Osobliwe, mimo takiego samego loginu i hasła (które btw podałeś jako base64 w logach, zmień je lepiej :P) łączy się do POP3, a nie łączy się do SMTP. Sprawdzenie nowych maili działa tak jak ma działać. Zobaczymy czy ktoś inny będzie miał taki problem, na razie sprawa pozostaje nierozwiązana.
jureko_27: Sprawdź czy w poprzedniej wersji z http://alset.pl/Maciek/ działa.

Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 10, 2012, 16:28:56 pm »
dziwne bo żadna wersja teraz z gmailem nie działa
a połączenie jest bo przez tlena poczta leci
próbowałem już usuwać protoMail.config dla wszystkich skrzynek instalować od podstaw i kicha...tlen leci gmail nie a mam 2 adresy i wątpię żebym w obu coś poknocił a przecież działała już wcześniej wtyczka z załącznikami dlaczego teraz nie?...i w konsoli protokołów dalej czysto

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 10, 2012, 16:32:27 pm »
W takim razie jest to problem z Twoim połączeniem internetowym, a nie z wtyczką (firewall, antywirus etc.). Nic nie poradzę.

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 10, 2012, 17:39:54 pm »
mucha - ech, człowiek całe życie się uczy... :) Sprawdzanie po paru restartach zaczęło działać na stałe (przynajmniej na o2, nie wiem jak z resztą), wysyłanie dalej nie funkcjonuje.

Z innej beczki - będzie możliwość skonfigurowania N kont, względnie możliwość "wyplucia" info jako kontaktu (wielolinijkowego) ?

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 11, 2012, 09:33:53 am »
Jedna rzecz by się przydała, a mianowicie w oknie wysyłania e-maila, żeby widniało do kogo planuję wysłać wiadomość (nie tylko adres e-mail ale i nazwa kontaktu, do którego ten e-mail należy). Istotne bo można łatwo wysłać coś, co powinno wylądować u kogoś innego. Łatwiej weryfikować po nazwie kontaktu niż po nazwie adresu e-mailowego, który zazwyczaj nie ma żadnego podobieństwa z nazwą kontaktu. 

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 11, 2012, 11:33:20 am »
Pufcio: N kont od początku jest, to drugie to nie wiem o co Ci chodzi, pisz jaśniej.
bugmenot: Się doda.

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 11, 2012, 12:00:24 pm »
mucha:

1) ale realizowalne jako kopiowanie po wielokroć nazwy wtyczki w katalogu "plugins"? Bo nie widzę nigdzie drop-downa, w którym można by było sobie wybrać ile razy pozycja "mail" ma się pojawiać w pozycji "sieci"...

2) dodajesz kontakt np. "e-mail" i jego opis to np.:
-konto 1: X nieodebranych
-konto 2: Y nieodebranych
etc.

Swoją drogą, że ostatnio się coś poczta tlenowa chrzani (dzisiaj kolejny raz nie umiem nań wejść z poziomu TB, a spod WWW działa bez problemu).

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 11, 2012, 12:29:40 pm »
1) Realizowane tak jak w przypadku każdego protokołu. Sieci->Dodaj konto.
2) Nie, nie będzie czegoś takiego.
Nie wiem co to TB ;)

Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 11, 2012, 12:40:03 pm »
po zaktualizowaniu do 1.0.0 już nie ma opisywanych wyżej problemów...działa ...na razie ok na wszystkich kontach i nie myli kont

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 11, 2012, 14:19:27 pm »
mucha - rozumiem, thx :)
a "TB" = Thunderbird :)

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 14, 2012, 08:40:52 am »
Od tej pory wszystkie posty w tym temacie zgłaszające błąd związany z połączeniem, a nie zawierające logów z konsoli protokołów (o ile jakieś są, w innym wypadku ze zwykłej konsoli), będą usuwane.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2012, 11:05:50 am wysłana przez Vimes »

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 17, 2012, 23:26:08 pm »
Hmm wysyłałem załączniki z gmaila na gmaila i elegancko doszło. Ostatnio musiałem wysłać coś z gmaila na o2 i niestety, niby pliki poszły, ale zostały obcięte. Przesłało się tylko po 5kb albo i mniej. Jak będę miał czas to wybadam dokładnie na swoich prywatnych skrzynkach.

a logi z konsoli?

Edit (08.19.2012)
To samo gmail > interia. Załączniki obcina do 4 kB. Na samym końcu pliku mam jakiś znak niedrukowany xC3 (widzę go w Notepad++).

Logi? Hmm patrze w konsole i dla MAIL widzę tylko takie coś na czerwono:
[011005::MAIL] Adding ACM interface failed
[011005::MAIL] Adding options page for MAIL/1 failed
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2012, 00:43:17 am wysłana przez bugmenot »

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 20, 2012, 09:15:42 am »
Będzie poprawka niedługo, generalnie problem się tyczy wszystkich załączników, które mają więcej niż 4KB, błąd w implementacji base64.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 22, 2012, 06:53:41 am »
Nowa wersja, głównie poprawki błędów:
  • poprawiony błąd z załącznikami większymi niż 4KB
  • dodana obsługa UTF-8 do pola "From" w poczcie przychodzącej
  • jeśli nie było wpisanego serwera www poczty, to pojawiały się ciągle te same powiadomienia - poprawione
  • poprawiona obsługa wielu odbiorców
  • dodana nazwa kontaktu do odbiorcy wiadomości

Offline mariaczi

  • Narybek
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #75 dnia: Września 07, 2012, 05:36:07 am »
Śliczne podziękowanie za Twoją pracę.
Prośba 1.: Czy mógłbyś dodać opcję w konfiguracji konta co ile ma być sprawdzana na nim poczta lub nawet globalnie dla całej wtyczki?
Prośba 2.: Opcja do ustawienia jak długo ma się pokazywać chmurka z informacją o nowej poczcie bądź, tak jak jest teraz, do kliknięcia [np. wartość 0 - do kliknięcia].
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2012, 07:02:13 am wysłana przez mariaczi »

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #76 dnia: Września 07, 2012, 11:39:52 am »
Nie widzę sensu w zmienianiu czasu sprawdzania, nawet jak ktoś korzysta z mobilnego internetu to ilość pobieranych danych jest niewielka. Powiadomienia są zrobione analogicznie do powiadomień z gmaila z protoXMPP i też nie zamierzam tego zmieniać.

edit: mała poprawka na serwerze, dodany timeout na odpowiedź serwera (20 sek), myślałem że jest automatycznie.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2012, 21:24:01 pm wysłana przez mucha »

Offline mariaczi

  • Narybek
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #77 dnia: Września 10, 2012, 08:04:28 am »
Cytuj
Nie widzę sensu w zmienianiu czasu sprawdzania...
Nie każdy ma potrzebę tak częstego pukania do serwera poczty by sprawdzać czy przyleciało coś nowego. Domyślnie ten czas może być 1min, a dodatkowe pole w ustawieniach wtyczki myślę nie byłoby nazbyt kłopotliwe. Cóż, wola autora.
Dziękuje za odpowiedź.

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #78 dnia: Września 14, 2012, 18:11:33 pm »
Nie widzę sensu w zmienianiu czasu sprawdzania, nawet jak ktoś korzysta z mobilnego internetu to ilość pobieranych danych jest niewielka.

ale na niektórych serwerach jest limit połączeń pop3 ;p także przydałoby się jednak coś z tym zrobić...
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoMail] Wysyłanie / odbieranie poczty
« Odpowiedź #79 dnia: Września 15, 2012, 09:19:57 am »
Nie spotkałem się z czymś takim (co oczywiście nie znaczy, że nie ma takich serwerów). Jak ktoś zamieści logi, gdzie taki problem występuje to to dodam.