Autor Wątek: [protoIRC] - protokół IRC  (Przeczytany 33910 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
[protoIRC] - protokół IRC
« dnia: Grudnia 31, 2010, 15:39:13 pm »
wtyczka dodaje możliwość łączenia się z serwerami IRC. posiada bardzo podstawowa funkcjonalność (przynajmniej na razie) acz niektórzy twierdza, że działa.

wtyczka jest w wersji BETA i wiele rzeczy, pomimo tego, ze powinny - nie działają!!
względnie poprawna stabilność tylko w połączeniu z przynajmniej wersja beta wtw (nightly tez dają rade)

** 0.2.0.0
 * dostosowanie do nowego api konferencji
 * nowy parser
 * wsparcie dla skryptow Lua

wszystkie błędy i powtarzam błędy i tylko błędy proszę zgłaszać tutaj.

bezpośredni support (ale nie mój! :D) można uzyskać na kanale #wtw na irc.quakenet.org
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2014, 20:09:55 pm wysłana przez adrian_007 »

Offline Dimension

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:14:25 pm »
OK, ale przeleciałem wszystko i nie widzę żadnej zmiany poza statusem wtyczki: "Uruchomiony"..

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:36:38 pm »
no tak, bo nie trzeba dodawac zadnego konta, wtyczka sama sie domysli do jakiego serwera chcesz sie polaczyc i do jakiego kanalu chcesz dolaczyc... no nie?

Offline Dimension

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2011, 14:48:46 pm »
A nie robi tego..?
Cóż, wybacz, nie podałeś żadnej instrukcji, nawet czegoś, co możnaby nazwać chociaż zalążkiem wskazówki, jak tego dokonać...
Nie ma nic nowego w aktywnych wtyczkach, w menu "Narzędzia", w trayu też nie (opcja jak dla Tlen.Czaty), w dodawaniu kontaktu też nie..w moich żyłach nie płynie krew cygańska, bym z kryształowej kuli potrafił wróżyć..

Tyczek

  • Gość
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:33:16 pm »
Dzień dobry Ci cześć, dzień dobry Ci cześć. Dziś jestem tutaj, by tutorial Ci nieść.... http://forum.k2t.eu/poradniki/irc-w-wtw-jak-to-zrobic-2789/

Offline kav3k4

  • Narybek
  • *
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:57:05 pm »
Mógłbyś udostępnić źródełka do tego pluginu? :>

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2011, 16:23:55 pm »
Mógłbyś udostępnić źródełka do tego pluginu? :>
po co niby? nie mam takiego zwyczaju. co najwyzej moge udostepnic za jakis czas kod lib'a bo go zmienilem i LPGL mnie do tego zmusza, a ze zmienilem tam doslownie kilka linii to nie ma co sie z tym spieszyc.

w moich żyłach nie płynie krew cygańska, bym z kryształowej kuli potrafił wróżyć..
ale szukac chyba sie nauczyles... a nie, sorry... ;p

Offline Dimension

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:03:56 pm »
Ale w nowym temacie o nowej wtyczce, gdzie nie bylo żadnych odpowiedzi, informację jak to zrobić chyba podałeś..a nie, sorry... ;p

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2011, 23:03:13 pm »
no, podalem, ze to beta - czyli jak nie wiesz, to sobie kombinuj ;] poza tym po co bylo w ogole cos pisac, skoro wystarczy wpisac w szukajke 'irc' ...

eot a jak dalej bedzie taki durny offtop nt tego jak nie szukac, to zaczne wycinac i pojdzie to wszystko do kosza (narazie zostanie dla tych co nie wiedza do czego sluzy opcja 'szukaj')

Administrator Comment reszta administracji popiera
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2011, 15:24:57 pm wysłana przez zhvir »

Offline gringo22

  • Narybek
  • *
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 08, 2011, 10:00:13 am »
Wtyczka działa, nawet całkiem dobrze jak na pre-betę. Co z mojej strony bym chętnie widział to możliwość by powiadomienie o wiadomości przychodziło nie przy każdej wypowiedzi (kiedy otwarte jest okno z # to mruga cały czas jak ktoś pisze) ale powiedzmy przy highlight'cie. Byłoby miło gdyby można było tworzyć własne hihglighty, np. na własny nick, na dany wyraz, itp. Np. gdy jest się na kanale ale nie ma otwartego okna by pojawiało się wtedy powiadomienie jak przy normalnej wiadomości. Jak również kiedy ktoś pisze do nas na priv.

Fajną opcją byłoby gdyby łączył się na starcie z danym kanałem, z samą siecią się łączy ale już na kanał trzeba wejść ręcznie.

PS. Gratulacje, IRC na WTW to jest to na co czekałem! :)

Aha, żeby nie było kolorowo to raz: nie loguje mi się na kanał zabezpieczony hasłem (ale musze to jeszcze sprawdzić na innym kanale), dwa: po przyznaniu opa/halfopa nie ma symbolu przy nicku na liście nicków. Jest sam nick, mimo, że ma wyższe prawa. Przy innych znaczki są wyświetlane.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2011, 10:42:28 am wysłana przez gringo22 »

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2011, 22:13:11 pm »
nowa, fajniejsza wersja na AU

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 20, 2011, 08:27:25 am »
Ja mam maly problem z lista osob na kanale ;/

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 20, 2011, 16:56:02 pm »
zainstaluj wersje beta wtw

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 21, 2011, 09:19:55 am »
No teraz widze liste ale zeby napisac wiadomosc do ktorejs osoby no to lipa :/
i jeszcze :
w poradniku w korku 2.8 jest pokazane jak powinno wygladac menu po kliknieciu prawego a w moim przypadku jest tylko opcja opusc kanal oraz zablokuj kontakt ;/.

A i posiadam wersje wtyczki pod x64 i win7 PRO

Rozumiem ze to wersja beta i tylko raportuje co widze :)

PS> Opcje sie pojawily po jakichs 5minutach dzialania komunikatora :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 09:46:44 am wysłana przez kropka »

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:55:33 pm »
Win7 Pro x64

Offline kasper93

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:08:28 pm »
To niestety normalne dla wtyczki, że przy zmianie mode, dodaje to jako usera, bądź różne dziwne rzeczy się dzieją. Po prostu mode i jego komendy nie jest w pełni zaimplementowanie, +o +v działa na pewno z resztą mogą być problemy. Z pewnością zostanie to poprawione w przyszłości, na dzień dzisiejszy nic nie da się zrobić.
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline wisniowy

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:20:18 pm »
Czy status "Zaraz wracam" w tej wtyczce ma czemuś służyć? Aktualnie nie można w ogóle go włączyć.
:>

Offline kasper93

Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:37:14 pm »
Na razie nie działa, ale jak wpiszemy "/away powód" w oknie rozmowy to zmieni się na zaraz wracam ;)
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 25, 2011, 23:22:25 pm »
cytując sam siebie z IRCa: "adrian-da się zmienić tak, aby gdy ktos mi da opa to zmieni mi się ikona stanu? bo teraz jak ktos ma opa/voice'a to nawet o tym nie wie :/ "

adrian_007: fixed in 0.1.8.0
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 21:48:31 pm wysłana przez adrian_007 »
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n

Offline Vojak

  • Narybek
  • *
Odp: [protoIRC] - protokół IRC
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 21, 2011, 07:36:56 am »
Mam pytanie dotyczące wtyczki. Jest w ogóle jakaś możliwość włączenia prywatnej rozmowy z daną osobą (w sensie nie na kanale głównym, w osobnym oknie, prywatnym)? Naciskam dwa razy na nick na oknie rozmowy, liście osób i nic się nie dzieje. Nie znam dokładnie komend na IRC więc jeżeli jest jakieś polecenie do rozmowy prywatnej to miło by było jakby ktoś podał albo chociaż uświadomił czy wtyczka w ogóle to umożliwia.