Autor Wątek: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu  (Przeczytany 7871 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
[protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« dnia: Października 14, 2010, 00:29:33 am »
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2010, 21:01:47 pm wysłana przez suawek »

Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2010, 05:02:34 am »
przy ustawianiu stanu globalnego działa, pokazuje odpowiednią ikonkę a mam różne na"zaraz wracam" i "wrócę później" ale przy indywidualnej zmianie i rozwinięciu stanów, tej ikonki nie pokazuje...czy to zamierzone?

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2010, 09:29:19 am »
Moim zdaniem wtyczka zbędna, ponieważ protokół gadu-gadu nie obsługuje tego stanu i nie jest to błędem we wtyczce od kawa. Reszta (spoza wtw) i tak będzie widzieć status "zaraz wracam" u siebie na liście kontaktów, czyż nie?
________________________________________________________________________________

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2010, 16:59:04 pm »
Emilio:
Ponieważ Gadu-Gadu nie obsługuje stanu "wrócę później", ustawienie stanu globalnego powoduje błędne wyświetlenie "zaraz wracam", mimo, iż pozostałe sieci obsługują stan "wrócę później". Wtyczka naprawia ten błąd.
Simply explained.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #4 dnia: Października 15, 2010, 10:39:44 am »
przy ustawianiu stanu globalnego działa, pokazuje odpowiednią ikonkę a mam różne na"zaraz wracam" i "wrócę później" ale przy indywidualnej zmianie i rozwinięciu stanów, tej ikonki nie pokazuje...czy to zamierzone?

Tak, to jest zamierzone. Wtyczka ma działać przeźroczysto dla użytkownika, a wyświetlanie drugiej ikony "zaraz wracam" było by dziwne. ;)
Żeby ikonka była identyczna dla obu stanów zrób dodatkowy plik "GGxa.png", tak jak napisałem w pierwszym poście.

Also, nowa wersja.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2010, 17:43:35 pm »
Zainstalowałem sobie dzisiaj wtyczkę i niestety nie działa...

Przy ustawieniu wtyczki na automatyczne uruchamianie w ogóle się nie ładuje, komunikat jak na screenie. Przy ręcznym uruchomieniu ładuje się poprawnie, pokazują się dostępne kontakty, zmienianie stanów działa (i pokazują się ikonki odpowiednie). Ale już próba otwarcia okna rozmowy (niezależnie od aktualnego stanu) powoduje "cichy" crash - WTW po prostu się zamyka. Raz też niespodziewanie wyskoczyło okno od wysyłania crash raportu, nie spowodowane żadną moją akcją, prawdopodobnie jakiś kontakt zmienił stan, a może wysłał mi wiadomość?

WTW build 2090, WinXP SP3, IE8

Mi w sumie na wtyczce nie zależy, efekt ma czysto estetyczny, więc jak ci się nie chce to nie musisz naprawiać :)

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2010, 21:00:31 pm »
Crash na XP prawdopodobnie usunięty. ;)

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoGG+] Drobna poprawka wtyczki protokołu Gadu-Gadu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2010, 22:01:45 pm »
Ok, działa, dzięki :)