Autor Wątek: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook  (Przeczytany 26563 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawione obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2019, 09:02:13 am »
Hm, a to ciekawe, powinno właśnie nie przesyłać w ogóle wiadomości grupowych - przynajmniej u mnie tak to działa. Być może ta rozmowa została utworzona jakoś inaczej i FB inaczej obsługuję.
Na to postaram się spojrzeć na weekendzie.

Odp: [protoFacebook] - Poprawione obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 17, 2019, 10:21:58 am »
Grupowych nie przysyła, ale za to przysyła właśnie od każdego z jej uczestników jako niby od niego. Oryginalna wtyczka też tak robiła. Przez co kilka razy odpisałem i poszło gdzie nie trzeba. Nie mówiąc już o upierdliwości tego, jak rozmowa ma 15 uczestników i co chwilę dostaję od każdego z osobna jako wiadomości od niego.

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawione obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 17, 2019, 23:35:04 pm »
Jako że każde moje proto miało jakąś unikalną funkcję to przyszedł czas na unikalną w skali wszechświata funkcję dla protoFacebook ;d

Wersja 1.5 na AutoUpdate
  • Poprawiono błąd powodujący że wiadomości konferencyjne były traktowane jak prywatne
  • Dodano nową funkcję - Ostatnie wiadomości!
  • Funkcja znajduje się w menu kontaktu na liście kontaktów i w oknie rozmowy (skrót CTRL+R)
  • Umożliwia pobranie ostatnich wiadomości wraz ze statusem "Przeczytania"
  • Status "Przeczytania" zmienia się live po przeczytaniu wiadomości :O (mając otwartą listę wiadomości)
  • Dodatkowo jeżeli na początku wiadomości znajduje się oznaczenie [M] to oznacza że wiadomość została wysłana z Messengera
  • Ilość pobieranych wiadomości można ustawić w ustawieniach konta (w zakresie 1-10)



Wiadomości na niebiesko to wysłane przez nas (czyli te których status wyświetlenia obserwujemy), na szaro - te wysłane do nas. Zachęcam do sprawdzenia ;)

Odp: [protoFacebook] - Poprawione obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:16:29 am »
Dzięki za poprawę wiadomości grupowych, jesteś wielki! Kawa prosiłem o to od dawna, ale nie ma z nim kontaktu. Rozumiem, że takie wiadomości w ogóle nie będą teraz przychodzić?

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawione obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 18, 2019, 11:53:51 am »
@SmyQ
Tak, nie powinny, jak tylko nie okażę się że jest jeszcze jakiś inny magiczny typ konwersacji grupowych to nie będą one przychodziły w ogóle (przynajmniej do czasu ewentualnej obsługi konferencji)

Btw. HotFix na AU
  • Ze względów bezpieczeństwa wyłączono reconnectowanie WTW w przypadku wystąpienia błędu ze strony Facebooka przy pierwszej próbie reconnecta
  • Usuwa to zapętlenie ponawiania prób logowania co może skutkować blokadą konta

Obecnie jest prosta zasada - błąd w logowaniu zakończony wyświetleniem jakiegoś komunikatu błędu wymaga ręcznego ponowienia logowania.

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 27, 2019, 11:34:55 am »
Nadszedł ten moment w którym wypuszczam największy update jaki kiedykolwiek powstał/powstanie do tego pluga ;d.

Wersja 2.0 na AutoUpdate
  • Dodano obsługę chatów grupowych!
  • Wtyczka wspiera zapisywanie konferencji do archiwum (możliwość wyłączenia jw. w utlIgnore)
  • Czaty wspierają pobieranie nieprzeczytanych wiadomości przy starcie
  • Okno chatu pobiera X ostatnich wiadomości na danym kanale przy wejściu (możliwość ustawienia ilości w opcjach konta - domyślnie 5)
  • Okno czatu umożliwia rozpoczęcie rozmowy prywatnej ze znajomym członkiem (2x LPM/RPM i odpowiednia opcja) bądź zaproszenie do znajomych osoby niebędącej znajomym
  • Okno czatu wspiera wzmianki @username
  • Okno czatu posiada skrót do profili członków
  • Okno czatu wyświetla informacje o tym którzy członkowie przeczytali ostatnią wiadomość
  • Okno czatu wyświetla informację gdy ktoś "piszę"
  • Okno czatu wysyła informację o przeczytaniu przy wyświetleniu okna (jeżeli mamy włączoną taką opcję) oraz po wysłaniu przez nas wiadomości
  • Dodatkowo w oknie jest dedykowana opcja do ręcznego oznaczenia wiadomości jako przeczytanej
  • Poprawki kilku błędów (wyświetlanie niektórych specjalnych wiadomości z czatów grupowych w czacie prywatnym itp)
  • Różne optymalizacje i usprawnienia

I teraz kilka dodatkowych kwestii:
1. Nie znalazłem na FB możliwości pobrania wszystkich chatów grupowych przy inicjalizacji dlatego też jeżeli ktoś ma mnóstwo znajomych i czatów grupowych to jest bardzo prawdopodobne że nie pobierze mu się jakiś czat. NATOMIAST, nie powinno to być mega problemem gdyż jeżeli dostaniemy wiadomość na czat którego faktycznie w danym momencie nie mamy na liście to powinien on się pobrać w momencie otrzymania wiadomości, dodać do listy i poprawnie wyświetlić wiadomość.

2. Mam świadomość że nie wszystkie obrazki / naklejki wyświetlają poprawnie miniaturki w oknie czatu. Niestety, nie mam pojęcia co jest problemem, grzebałem trochę przy tym i udało mi się doprowadzić do stanu gdzie jakaś część poprawnie wyświetla miniaturkę. Problemem może być coś w HtmLayout bądź jakieś głupie zabezpieczenie FB tymi paramsami w urlu/cookiesami (obstawiam że to gdyż na protoDiscord nie ma żadnych problemów). Dlatego też również i tutaj umieszczam linki do wszystkich załączników żeby można było sobie kliknąć i obejrzeć bezpośrednio źródło omijając całe fb.
 
Na koniec jeszcze przypomnę o jednej ważnej kwestii gdyby ktoś nie czytał pierwszego posta (polecam):
Używacie wtyczki na własne ryzyko. Nie odpowiadam za żadne ewentualne, nieoczekiwane skutki uboczne używania wtyczki - w tym możliwe chwilowe blokady konta.
Jeżeli chodzi o moją historię to od pierwszego posta nic się nie zmieniło, blokada przy pierwszym logowaniu, zmiana pass'a i od tego czasu codzienne użytkowanie bezproblemowe (wraz z częstym logowaniem do debugów finalnych ;d)

Zachęcam do sprawdzenia:
Download (skasować spacje): wtw.vuyek.pl/facebook
bądź
AutoUpdate

« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 12:45:30 pm wysłana przez VuYeK »

Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 04, 2019, 06:53:04 am »
Dzięki śliczne. Wróciłem z urlopu i miła niespodzianka :)

Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 21, 2019, 18:11:48 pm »
Heja. A jak z obsluga tych nowych wiadomosci, ktore usuwaja sie po czasie? Czytalem, ze Miranda to obsluguje. Tzn. sa dwie rzeczy - jedno to odczytywanie takich (Miranda podobno odczytuje i zapisuje do archiwum, wiec nie przepadaja :)), mozliwe ze tak samo jest w WTW, bo moze odbiera sie to jak zwykla wiadomosc. Druga rzecz to wysylanie. Fajnie byloby moc wysylac takie wiadomosci.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 12, 2019, 09:36:41 am »
Cześć,
 czy możesz w ustawieniach dorobić opcję aby wedle uznania włączyć/wyłączyć doklejanie linków do wyświetlanych obrazków?
Ja w całym wtw mam wyświetlane obrazki z linków przez wtyczkę od regex, a przez t ow jaki sposób jest napisana Twoja wtyczka od FB - w okienkach rozmów na FB wszystkie obrazki wyświetlają mi się podwójnie (bo raz z wtyczki a drugi raz po linku z regex) - wkurzające...

PS nie mam też pojęcia jak działają te czaty grupowe -  nie widzę żadnej możliwości aby taki rozpocząć ani też nie widzę nigdzie tych rozpoczętych na FB - jak to się odpala?

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 20, 2019, 20:08:15 pm »
Heja. A jak z obsluga tych nowych wiadomosci, ktore usuwaja sie po czasie? Czytalem, ze Miranda to obsluguje. Tzn. sa dwie rzeczy - jedno to odczytywanie takich (Miranda podobno odczytuje i zapisuje do archiwum, wiec nie przepadaja :)), mozliwe ze tak samo jest w WTW, bo moze odbiera sie to jak zwykla wiadomosc. Druga rzecz to wysylanie. Fajnie byloby moc wysylac takie wiadomosci.

Nie wiem czym są "nowe wiadomości" ;p. Generalnie ja nie jestem tak "nowoczesny" i nie używam instagramów, snapczatów i wszystkich tego typu wynalazków, fb używam tylko i wyłącznie z tego względu że jest duży zasięg znajomych i używam go do pisania normalnych wiadomości. Dlatego szansa powstania takich wynalazków jest w zasadzie zerowa bo po pierwsze primo nie używam tego, a po drugie primo nie mam teraz za dużo czasu ;)

Cześć,
 czy możesz w ustawieniach dorobić opcję aby wedle uznania włączyć/wyłączyć doklejanie linków do wyświetlanych obrazków?
Ja w całym wtw mam wyświetlane obrazki z linków przez wtyczkę od regex, a przez t ow jaki sposób jest napisana Twoja wtyczka od FB - w okienkach rozmów na FB wszystkie obrazki wyświetlają mi się podwójnie (bo raz z wtyczki a drugi raz po linku z regex) - wkurzające...

PS nie mam też pojęcia jak działają te czaty grupowe -  nie widzę żadnej możliwości aby taki rozpocząć ani też nie widzę nigdzie tych rozpoczętych na FB - jak to się odpala?

Ad1. Jak będę pamiętał to kiedyśtam przy jakieśtam aktualizacji postaram się dodać taką możliwość ;p
Ad2. Czaty grupowe dodają się domyślnie do osobnej grupy "Facebook [GRUPOWE]". Natomiast z dodawaniem ich jest taki problem że nie znam endpointa w ich "api" który zwraca same czaty grupowe, jedyne co znalazłem to to co sam messenger robi, czyli pobranie 100 ostatnich czatów i wtedy sprawdzanie czy któryś z nich nie jest grupowym i jak jest to pobieram info i dodaje, więc jak ktoś ma bardzo dużo znajomych to jest duża szansa że np żaden się nie pobierze.

Natomiast nie jest to straszny problem, gdyż jeżeli dostaniemy wiadomość na jakiś czat grupowy (nawet na taki którego nie mamy na liście) to w momencie otrzymania wiadomości zostanie on dodany i wiadomość przyjdzie normalnie.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 20, 2019, 22:04:05 pm »
ok znalazłem Facebook [GRUPOWE] - spoko
A jak uruchomić czat grupowy z poziomu WTW?
Po zaznaczeniu np 2 kontaktów i rozpoczęciu konwersacji - odpala mi osobne rozmowy z tymi osobami.
Jak odpaliłem w przeglądarce czat grupowy to w WTW nic nie wyskoczyło...

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 20, 2019, 22:07:05 pm »
ok znalazłem Facebook [GRUPOWE] - spoko
A jak uruchomić czat grupowy z poziomu WTW?
Po zaznaczeniu np 2 kontaktów i rozpoczęciu konwersacji - odpala mi osobne rozmowy z tymi osobami.
Jak odpaliłem w przeglądarce czat grupowy to w WTW nic nie wyskoczyło...

Nie ma możliwości tworzenia nowych czatów grupowych z poziomu WTW, nie ma w WTW jakieś wygodnej opcji zrobienia tego a okienka w którym będzie się podawać ID kontaktów nie będę robił bo to bez sensu, grupę na fb tworzę rzadko i często to ktoś tworzy ze mną a nie ja ;d

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 20, 2019, 22:19:19 pm »
Jak się zaznaczy kilka kontaktów na liście i kliknie prawym to menu kontekstowe uwzględnia to, że jest zaznaczonych kilka kontaktów (jest np możliwość połączenia w 1 meta-kontakt) - można by to wykorzystać by w ten sposób dodać opcję odpalania czatu grupowego na wybranych osobach.

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 20, 2019, 22:32:58 pm »
Jak się zaznaczy kilka kontaktów na liście i kliknie prawym to menu kontekstowe uwzględnia to, że jest zaznaczonych kilka kontaktów (jest np możliwość połączenia w 1 meta-kontakt) - można by to wykorzystać by w ten sposób dodać opcję odpalania czatu grupowego na wybranych osobach.

W sumię ciekawa uwaga - aczkolwiek nigdy w API nie widziałem nic dotyczącego takiegu menu dla "wielu kontaktów" więc pewnie nici z tego. Niemniej z ciekawości pewnie to kiedyś sprawdzę, bo może przeoczyłem, a taką opcję utworzenia grupy bym zaakceptował. Dzięki za uwagę! :D
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2019, 15:59:29 pm wysłana przez VuYeK »

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 23, 2019, 12:47:10 pm »
Hmm dziś rano wywaliło mnie z FB w przeglądarce ze względu na "podejrzaną aktywność", a po wymuszonej zmianie hasła i wpisaniu też we wtyczce w WTW - wtyczka się odpala, podłącza, pokazuje mi przez chwilę dostępne kontakty, po czym wszystkie znikają z listy... wtf?

Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 23, 2019, 21:20:13 pm »
Hmm dziś rano wywaliło mnie z FB w przeglądarce ze względu na "podejrzaną aktywność", a po wymuszonej zmianie hasła i wpisaniu też we wtyczce w WTW - wtyczka się odpala, podłącza, pokazuje mi przez chwilę dostępne kontakty, po czym wszystkie znikają z listy... wtf?

Problem z wymuszoną zmianą hasła co jakiś czas jest znany i nie wiem co można z tym zrobić, natomiast kontakty to nie wiem, może dałeś niewidoczny, albo masz czat na WWW wyłączony, generalnie to wiesz, ja wyświetlam to co FB przekazało, tu nie ma żadnej magii ani kombinowania, więc jak FB uznało że nie powinieneś znać teraz statusów znajomych (bo np masz niewidoczny/wyłączony czat/cokolwiek innego) to wysyła info że wszyscy niedostępni i wtyczka pokazuje dokładnie to co dostała.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 03, 2019, 21:32:58 pm »
średnio co 10 dni :/


Offline VuYeK

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 03, 2019, 21:40:40 pm »
mi średnio co 30-40 dni ;d.
Tak jak wspominałem, jak ktoś powie mi jak się zabezpieczyć przed tym, to ja bardzo chętnie to zrobię, ale ja nie znalazłem  nigdzie informacji co należy zrobić w tym przypadku (włącznie z mirandą)

Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 09, 2019, 10:40:32 am »
Cholerny fejsbuk. Niestety mi ostatnio tez ciagle konto blokuja i musze haslo zmieniac. Dzis ponownie. :(

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoFacebook] - Poprawiona obsługa protokołu Facebook
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 09, 2019, 11:56:21 am »
ja tam technicznie nie wiem jak to logowanie działa, ale może by napisać zapytanie do spupportu FB jak to zrobić poprawnie?