Autor Wątek: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN  (Przeczytany 13853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 17, 2011, 22:52:56 pm »
Podbijam.


Pozostaje jeszcze kwestia "odświeżania". Rzadko kiedy działające w sieci lokalnej komputery działają na tym samym systemie, u mnie mieszają się XP z "siódemką". Problem jest taki, że one czasem nie widzą się nawzajem, chyba że odświeżę widok w otoczeniu sieciowym (pracuję na Win7). Win7 może widzieć XP, a ten drugi pierwszego nie. I na odwrót. To przenosi się na WTW - rozłączam i włączam połączenie (Bonjour), a mimo to nie wszystkich widzę. Pozostali mnie w tym czasie widzą - wszyscy lub wybrani.
Co ciekawe, zanim zainstalowałem u siebie w robocie na kompach WTW okrojony do komunikacji lokalnej (Bonjour), używaliśmy starego programiku o nazwie RivChat. On nigdy nie miał problemów z widocznością innych swoich kopii na różnych kompach w sieci lokalnej, niezależnie od wersji systemu Windows.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 18, 2011, 00:42:20 am »
to wlasnie moze byc problem z nazwami, moze wtyczka gdzies odrzuca po drodze zle nazwy albo nie odnajduje tego co trzeba

thx za feedback, sciagne lapka od brata i sprawdze na 3 instancjach ;p

Offline halon

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 23, 2011, 19:28:21 pm »
Nie wiem czy to by się bardziej do pomocy nie nadawało, ale pytanie dotyczy konkretnej rzeczy: czy wybór adresu ip w konfiguracji wtyczki ma jakieś znaczenie?

Jeżeli tak, to dlaczego zawsze ustawienia się resetują (nie tylko adres, ale też informacje o kontakcie)?
edit: problem jest bardziej generyczny. Jeżeli wtw zamyka się razem z systemem, to nie zapisuje zmian w ustawieniach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2011, 12:23:40 pm wysłana przez halon »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 02, 2011, 17:33:00 pm »