Autor Wątek: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN  (Przeczytany 13815 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
[protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« dnia: Sierpnia 30, 2011, 00:06:38 am »
za wiele tlumaczyc nie trzeba, wtyczka w stylu kLAN z konnekta (a jakze) z tym, ze implementuje inny protokol. haczyk jest w tym, ze za pomoca tego protokolu mozemy komunikowac sie takze z uzytkownikami innych komunikatorow (byle rowniez wspieraly Bonjour)

bardziej technicznie, to jest XEP-0174

screens

ubuntu:


win7:


** 0.0.0.2
 * wtyczka reaguje na zmiane statusu globalnego
 * reaguje takze na ustawiony stan poczatkowy
 * poprawiona komunikacja z iChat'em
 * kontakty laduja w wybranej grupie

download
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2014, 09:31:00 am wysłana przez adrian_007 »

Offline whd

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2011, 09:04:41 am »
Chodzi tylko jest problem z odbieraniem wiadomości. Robi się coś takiego: http://www.dl.wahoodra.pl/1314867631.png (każda wiadomość jest poprzedzona jakby pustą wiadomością).

Ja W7 x64, kolega Lion 10.7.1 z aktualnym iChat'em. Rozmawialiśmy przez Hamachi, bardzo szybko znajduje w lanie inne komputery.

Bug: kontakty zawsze lądują w grupie "Kontakty", nie reagują na zmianę grupy w opcjach.
Bug 2: jeśli rozłączę się z protoBonjour to w otwartym oknie rozmowy dostaję informacje o zmianie stanu mojego rozmówcy - Dostępny zamiast Niedostępny, jak się połączę to status jest ok, Dostępny + opis.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 09:29:59 am wysłana przez whd »

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2011, 13:28:49 pm »
daj mi zrzut z konsoli proto z rozmowy z tym iChat'em

Offline whd

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2011, 14:36:56 pm »

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2011, 17:38:52 pm »
bedzie poprawka niedlugo

Offline whd

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2011, 23:06:32 pm »

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #6 dnia: Września 02, 2011, 23:22:54 pm »
pozmieniaj porty i upewnij sie, ze mozna na nich sie laczyc... cos tu jest nie teges, skoro jedna strona mysli, ze moze sie polaczyc a druga nie...
a zeby bylo smieszniej, to nic nie zmienialem w kodzie od polaczen :D

Offline whd

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #7 dnia: Września 06, 2011, 12:24:48 pm »

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #8 dnia: Września 06, 2011, 12:32:37 pm »
troche dziwne, ze 2x naglowek wyslalo...
zobaczymy ^^

Offline mark_7591

  • Narybek
  • *
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #9 dnia: Października 18, 2011, 14:26:02 pm »
Pytanie laickie, ale proszę mi napisać jak ustawić opcje wtyczki bonjour w WTF, by komunikator zobaczył innych z tym protokołem w sieci LAN? (własny IP i port i potem "dodaj kontakt"?).... Jak znaleźć ludzi we własnej sieci z bonjour i je dodać do kontaktów?, czy komunikatory wtf we własnej sieci powinny się same zobaczyć. Zwątpiłem w tą wtyczkę, dlatego proszę o krótkie info.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #10 dnia: Października 18, 2011, 17:08:34 pm »
ta wtyczka nie dziala na takiej zasadzie, ze recznie dodajesz kontakty - jezeli ktos pojawi sie w sieci, to automatycznie pojawi sie tez na liscie kontaktow

ip podajesz swojego komputera, port dowolnie (jak zostawisz puste pole to wtyczka sobie jakis wylosuje)

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 05, 2011, 16:13:37 pm »
Win7 Pro x64

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 05, 2011, 21:33:00 pm »
wiecej info mi jest potrzebne, bo to nic mi nie mowi za specjalnie ;p

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 06, 2011, 07:49:54 am »
Chętnie, tylko co mam Ci jeszcze za dane dać? Na konsoli nic więcej się nie pojawia. Wygląda to tak jakby po tej pierwszej wiadomości Pidgin czekał na jakąś odpowiedź zanim prześle resztę danych/wiadomość.
Win7 Pro x64

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 06, 2011, 12:03:30 pm »
a pidgin ma jakas konsole czy cos w tym stylu?
metoda troche lopatologiczna ale podczas pisania uzywalem wireshark'a do sprawdzania przesylanych danych, tez to jest jakis sposob.

dane takie - kto rozpoczyna konwersacje, kiedy pojawiaja sie dane w kosnoli, widocznosc z obu stron (kto kogo widzi, kto kogo nie), kto z kim moze pisac, kto z kim nie, jakie sa nazwy uzytkownikow, jakie sa nazwy kont uzytkownikow i nazwy host'a etc

z zalozenia moja wtyczka nawiazuje polaczenie gdy wyslemy do kogos wiadomosc, a np takie telepathy nawiazuje polaczenie jezeli ktos jest widoczny w sieci, bez wzgledu na to, czy z nim rozmawiamy, czy nie

Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 10, 2011, 21:48:26 pm »
Czy wtyczka wymaga jakichś określonych usług systemowych prócz bonjour ? Czy może w jakiś sposób ruter blokować komunikację ?
Zainstalowałem ją na 2 komputerach w swojej sieci (XP oraz 7 x64) i niestety na liście kontaktów nie pojawiły się żadne dodatkowe kontakty.

Offline Von_Paulus

  • Narybek
  • *
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 13, 2011, 14:54:22 pm »
Mam to samo, ale ten problem to nie wina wtyczki, wtw czy bonjoura ale ogólnie fatalnej współpracy sieciowej xp-ków i 7-emek, one po prostu w LAN się za Chiny nie chcą zobaczyć, użyj jakiegoś dodatkowego programu do "wymuszenia" na nich współpracy, ja używan np TeanViewera

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 15, 2011, 12:25:33 pm »
Skąd jest odczytywana nazwa użytkownika? Mój brat ma imię z "ogonkiem" i jego pełna nazwa nie pokazuje mi się na liście - "polska" litera jest ucinana, np. zamiast Michał@komp, mam Micha$@komp. Kiedy napiszę do niego, WTW wywija orła... W ten sam sposób wiesza się każda kopia WTW w sieci lokalnej. Zmieniłem u niego nazwę profilu (skutecznie), również nazwę na pasku tytułowym WTW, a jednak jego nazwa na mojej liście kontaktów nie zmieniła się (nawet po restarcie systemu).
Chodzi mi o to, skąd jest pobierana nazwa użytkownika, bo jestem zmuszony ją zmodyfikować. Po drugie, brakuje obsługi znaków diakrytycznych.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 15, 2011, 13:12:47 pm »
nazwa uzytkownika to nazwa profilu windows, afair, wiec pewnie tam jest polski znak, acz! usluga sama sobie ta nazwe tworzy

znaki diaktryczne nie dzialaja tylko w tym przypadku, czy takze w rozmowie?

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [protoBonjour] - komunikacja w sieci LAN
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 15, 2011, 19:21:59 pm »
Nazwy profilu Windows przecież nie zmienię...:( Tak, jest tam polski znak. Na mojej liście kontaktów w imieniu brata mam więc "robaczka". Dwuklik na jego upośledzoną nazwę użytkownika wywala WTW. To też miałem na myśli mówiąc o braku obsługi znaków diakrytycznych. Co do ich braku w rozmowie nie wypowiem się, bo ich nie używałem, aczkolwiek wiadomości przychodzące z takimi znakami są wyświetlane poprawnie.