Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67091 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:55:18 am »
Pewnie będzie że się czepiam, ale czy mógłbyś zmienić czcionkę w opcjach wtyczki na tą samą, która Kaw używa? Jeśli natomiast jest to ta sama czcionki, to czy mógłbyś poprawić jej kerning, rysowanie i anti-aliasing, aby wyglądała tak jak wszystkie teksty w opcjach ; )

Offline Czysty

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #201 dnia: Lutego 08, 2011, 20:51:48 pm »
Witam, bardzo fajna wtyczka :)
Mam jednak prośbę. Obecnie kontakty ukryte/niedostępne jeżeli zmienią opis są oznaczane ikonką, jednak przy ustawionej opcji 'ukryj kontakty offline' i 'zmieniaj ikonkę aktywnego kontaktu na ukryty'  nie pokazują się jako ukryte na liście. Mógłbym prosić o dorobienie czegoś takiego? Najlepiej jako opcji bo pewnie nie wszystkim by się to podobało.

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #202 dnia: Lutego 09, 2011, 04:17:05 am »
Hmmm już po sesji chyba... a nadal cisza w eterze :) czekamy sWirus na nową wersję :)

Offline Desespoir

  • Narybek
  • *
[lastActivities] - powiadomienie o aktywności
« Odpowiedź #203 dnia: Lutego 17, 2011, 16:32:24 pm »
Witajcie. Ostatnio mam taki irytujący problem w WTW z wtyczką lastActivities. W danym momencie, niedługo po włączeniu komunikatora, część kontaktów staję się 'aktywna' - to dzieje się w tej samej chwili. Nie w odstępach np 1 sekundy czy mniej. Wszystkie w tym samym czasie. Co na to poradzić?

po pierwsze ten dział nie dotyczy wtyczek, po drugie nie widzę tu nawet błędu, przeniesiono i scalono z głównym wątkiem

Drogi adminie, jakim cudem nie widzisz błędu?

Błąd oprogramowania lub w żargonie informatycznym bug ? usterka programu komputerowego powodująca jego nieprawidłowe działanie

Nieprawidłowość - odstępstwo od zasad

A zasadą w tym wypadku jest brak tego błędu, czyli w/w przeze mnie problemu;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 14:06:53 pm wysłana przez Desespoir »

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #204 dnia: Lutego 26, 2011, 18:33:59 pm »
Dobra wrzuciłem w pierwszy post 'nową' wersję (0.2.1.0).

W gruncie rzeczy pod względem funkcjonalności to to samo co wersja testowa. Poprawiłem chyba tylko ustawianie kontaktu na 'online' na liście kontaktów bo zachowywało się tak jak kiedyś ustawianie niewidoczności (tzn nie działało przy zmianie statusu).

Poza tym robiłem porządki w kodzie. Duuużo porządków.

Siwy, sprawdź czy z tą wersją też masz ten błąd, bo zdaje mi się że go poprawiłem.

the_mask a i owszem META się zwijają. Nie wiem czemu. Zobaczę

Simek... eee ja nawet nie zauważyłem żeby ta czcionka była inna i... nie chce mi się. I tak często w opcje nie wchodzisz prawda? ^^

Czysty, właściwie to z wyłączoną opcją "Nie chowaj aktywnych kontaktów przy "ukrytych online" i włączoną opcją zmiany ikonki na ukryty, powinno to działać tak jak mówisz. Jeżeli nie działa to pewnie zmiana ikonki od razu powoduje zmianę statusu kontaktu na ONLINE. A wtedy twoja prośba jest najprawdopodobniej nie wykonalna (tzn przypuszczalnie nie da się ustawić kontaktu z ikoną invisible tak żeby był offline.

Desespoir też tak mam czasem, ale raczej rzadko i przez to ciężko mi w ogóle dojść do tego co to powoduje. Jak znajdziesz sposób, żeby to powtórzyć to się odezwij. Sam nad tym pomyślę ale nic nie gwarantuję.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #205 dnia: Lutego 27, 2011, 05:43:02 am »
pewnie zmiana ikonki od razu powoduje zmianę statusu kontaktu na ONLINE.

Potwierdzam powyższe jeżeli chodzi o kontakty Facebookowe. Po odptaszeniu opcji zmiany ikonki na niewidoczną, kontakty facebookowe od razu się chowają, natomiast kontakty GG bardzo ładnie trzymają fason na górze listy, tylko z ikonką niedostępności.

To teraz trzeba pogłówkować jak coś takiego naprawić, żeby Facebook, nie dostawał statusu niewidoczności :)

Zastanawiające jest to, że NkTalk po XMPP zachowuje się prawidłowo i nie daje sobie ustawić ikonki niewidoczności...

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #206 dnia: Lutego 27, 2011, 15:08:30 pm »
@sWirus
Wygląda na to, że już jest dobrze, dzięki.

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #207 dnia: Marca 03, 2011, 14:33:58 pm »
Update pierwszy post.

Ignorowanie kontaktów Facebook'owych jest.

Poza tym problem Czystego chyba rozwiązany (tzn. sama zmiana ikonki na Niewidoczny nie powoduje już traktowania tego kontaktu jako online - będzie się ukrywać czy "ukrytych kontaktach offline")
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Pragmatic69

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #208 dnia: Marca 03, 2011, 16:19:26 pm »
Zauważyłem, że po ostatnich aktualizacjach wtyczka miewa wyraźne problemy z "odróżnieniem" tego, czy kontakt jest niewidoczny czy niedostępny.
Jeśli kontakt ma dowolny stan "online", a następnie wyloguje się z sieci, to plugin oznacza tę aktywność jako jego przejście w stan... niewidoczny, co oczywiście nie jest prawdą. W załączniku dołączam fragment skrina okna rozmowy, który pokazuje jak to kontakt, rzeczywiście wylogował się przechodząc w stan "niedostępny", ale zaraz potem wtyczka wrzuciła go jako "niewidoczny" na listę.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #209 dnia: Marca 03, 2011, 16:52:03 pm »
ale to jest pożądane działanie - nikt (poza użytkownikiem po drugiej stronie ;P) nie wie, czy ten ktoś się wylogował, czy też przeszedł na niewidoczny, stąd też wtyczka ustawia takiego ktosia jako niewidocznego. dla mnie jej najważniejsza funkcjonalność :P

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #210 dnia: Marca 03, 2011, 17:41:27 pm »
Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, że ignorowanie Facebooka nie działa, nadal kontakty pojawiaja sie jako niewidoczne...

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #211 dnia: Marca 03, 2011, 21:33:30 pm »
Ok the_mask a sprawdź czy działa to co jest w załączniku... nie mam jak testować (nie używam facebook'a) a nie chce spamować update'ami które nic nie robią.

Pragmatic69... może dodam opcję ignorowania zmian z online -> niedostępny, ale w sumie nie wiem co ludziom w tym przeszkadza ;p
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #212 dnia: Marca 04, 2011, 03:45:56 am »
Pierwsza faza testów potwierdza działanie :) Jeszcze sprawdzimy to wieczorem, gdy będzie więcej ludzi dostępnych :) Także brawo :)

A czy opcja "śledź tylko kontakty offline", nie mogłaby ignorować zmianę z dostępnego na niewidoczny?
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2011, 04:12:03 am wysłana przez the_mask »

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #213 dnia: Marca 04, 2011, 08:22:30 am »
Witam,

Potwierdzam, że ignorowanie kontaktów facebookowych działa. Zarówno z wtyczką umieszczoną wczoraj, jak i pierwotną wersją 0.2.2.

Natomiast poczyniłem obserwacje, że kontakty tlenowe są przez wtyczkę ignorowane. Kontakty nie są zaznaczana jako ukryte, nie pojawiają się przy nich ikonki informujące o pisaniu, czy zmianie statusu. Wygląda to tak, że pisząc z kontaktem tlenowym, kontakt ten jest offline i nie jest zaznaczony żadną dodatkowa ikoną.

Testowane na XP SP3. Opcje nie chowaj aktywnych kontaktów przy "ukrytych offline" i zmieniaj ikonę aktywnych kontaktów na "ukryty" są zaznaczone. Spotkaliście się z podobną sytuacją?

Pozdrawiam,
ba2
#wtw Live Chat Resident

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #214 dnia: Marca 04, 2011, 10:03:30 am »
Mógłby ktoś wrzucić stara wersje wtyczki (0.2.1.0) ktora wyswietlala ukrytych na liscie kontaktow. Najnowsza wersje ssie bo tego nie robi.

http://i.imgur.com/HoWoN.png

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #215 dnia: Marca 04, 2011, 14:11:06 pm »
Mi tam wszystko działa :) Najnowsza wersja komunikatora, Win7 x86 i wtyczka z posta wyżej :)

Edit: Potwierdzam błąd z tlenem. Kontakty dostępne nie robią się niewidoczne. Cały czas są niedostępne
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2011, 17:42:08 pm wysłana przez the_mask »

Offline Pragmatic69

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #216 dnia: Marca 04, 2011, 14:17:23 pm »
Mi też na szczęście działa. Najnowsze WTW + soft z podpisu. :)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline jield

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #217 dnia: Marca 04, 2011, 15:41:54 pm »
A mi aktualizacja podmieniła moje ikonki co miałem w userTheme :(

Offline zhvir

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #218 dnia: Marca 04, 2011, 17:22:21 pm »
bo wtyczka wrzuca swoje ikonki do usertheme nie wiadomo dlaczego... miałem kiedyś o tym napisać, ale że przestałem korzystać z wtyczki bo nie rozumiem kierunku jej rozwoju dlatego nie napisałem
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 04, 2011, 17:32:54 pm »
No to jeszcze tylko kontakty tlenowe doszlifować i będzie cud miód :) Nie chcą się zmienić w niewidoczny