Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67172 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tribiasz

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 11, 2010, 09:52:34 am »
No to pewnie po darmowym piwie ;p

Znajdź czas to przejdziemy od słów do czynów :)

(na początku ludziom ikonki przeszkadzały, bo dużo miejsca zajmowały)

Teraz ikonki są estetyczne i nie przeszkadzają :)

byłoby miło gdyby ikonki były osobno do modyfikacji bo nie znalazłem ich.

Eeee, nie rozumiem tego stwierdzenia, ikonki pod względem graficznym można edytować, są w userTheme (np. iconCntActive_pres.png), każda ikonka przypisana jest do oddzielnego zdarzenia :)
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 11, 2010, 13:18:31 pm »
mimo wszystko dalej nie działa oznaczenie kontaktu jako niewidoczny, jeśli ten zmienił opis będąc ukrytym.

Offline Pragmatic69

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 11, 2010, 13:33:04 pm »
(...)ale w sumie mogę to zmienić. Jak wolicie.

Osobiście jestem za. ^ ^
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 12, 2010, 07:45:09 am »
mimo wszystko dalej nie działa oznaczenie kontaktu jako niewidoczny, jeśli ten zmienił opis będąc ukrytym.

Potwierdzam :)

Dodatkowo dostawiłbym spację pomiędzy tekstem a godziną w chmurce po najechaniu na kontakt: Ostatnia aktywność[10:10:10]: Status/Opis

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 12, 2010, 10:11:39 am »
Update. Głównie zmiany naprawiające błędy. Trochę sprzątania w kodzie bo zrobił się nieprzejrzysty (stąd te błędy).
Zmiany:
0.2.0.1
 - BUGFIX: nie znikanie ikony kiedy ustawiona jest zamiana kontaktów z niedostępnych na ukryte

ikonki nie powinny już zostawać na wieczność

 - BUGFIX: zmiana opisu u niedostępnych nie powoduje pokazania aktywności

to o czym pisał refresh

 - koło kontaktów "ukrytych" teraz też pojawiają się ikony

prośba Tribiasza i Pragmatic'a

 - kreseczka w tooltipie

Wygrała ankietę o której wcześniej pisałem
ale nieładna jest ;p zdaje się, że czcionka innych kresek jest inna, ale nie udało mi się tej dopasować.

 - spacja w tooltipie

dla the_mask
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline krys87

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 12, 2010, 11:03:22 am »
nie wiem czy jest to blad i czy wystepuje tylko u mnie, ale zanaczenie opcji "zmiana ikony aktywnych kontaktow na ukryty" powoduje nakladanie sie dwoch dzwiekow eventu niewidoczny i dostepny z pluginu sounds. a i w statuslogu zapisuje przy kontakcie 2 zdarzenia kolejno dostepny, niewidoczny - ale kontakt tak naprawde na liscie jest dostepny.
btw mam zdefiniowany inne dzwieki do niewidoczny i niedostepny, ktore bez zaznaczonej opcji w lastactivities, nie odgrywaja sie w wtw. a gdy w pluginie sounds zaznacze filtrowanie zdarzen aby dzwieki sie nie nakladaly 2s, odtwarza wtedy zdarzenie niewidoczny a tak naprawde kontakt pojawia sie na dostepny ;d oczywiscie wiem, ze jest mozliwosc wylaczenia dzwiekow na niewidoczny i niedostepny, ale one sa przydatne, tyle ze dziwnie dzialaja/ nie dzialaja jak narazie ;]
ciekawe jest w ogole to, ze wkoncu dzwiek niedostepnosci zaczal mi grac dzieki tej funkcji;d
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 11:15:53 am wysłana przez krys87 »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 12, 2010, 11:33:22 am »
zmiana ze stanu jakikolwiek dostępny -> niedostępny lub jakaś zmiana podczas bycia niedostępnym nie oznacza kontaktu stanem ukryty (czyli jednocześnie nie przenosi ich do widocznych przy filtracji online ;P

może by robić to na zasadzie: kontakt ma przy sobie ikonkę i jest niedostępny - zrób go ukrytym?

ps. linijka wygląda okropnie

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 12, 2010, 13:25:47 pm »
U mnie gdy z kimś rozmawiam, zrobi się niedostępny, a potem zmieni opis, to k.info pokazuje, że ten ktoś jest niewidoczny, ale na liście kontaktów nic się nie dzieje, ikonka jest dla niedostępności a nie ukrywania się...

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 12, 2010, 20:08:31 pm »
I jeszcze jedna mała dygresja :) Czy nie dałoby się zrobić tak, aby info w balonikach zapamiętywało takie info jak ostatnia aktywność? ;] Pomogłoby to w ustaleniu, kiedy dany delikwent ostatnio był widziany w komunikatorze :)

PS. O dodaniu info w balonikach metakontaktow raczej trzeba zapomnieć? ;]

Offline jureko_27

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 14, 2010, 11:43:47 am »
nie wiem czy to efekt wtyczki i czy zamierzony czy bug...jeśli ktoś jest aktywny to w powiadomieniu przy kontakcie nie wyświetlany jest avatar

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #150 dnia: Listopada 14, 2010, 12:50:37 pm »
krys87 jakie masz opcje włączone w lastActivities?

refresh - w kodzie wtyczki dodawanie ikonki do kontaktu jest w tym samym miejscu, co zmiana go na ukryty i ustawienie jako online na liście kontaktów. Więc takie zachowanie jest nieco dziwne, ale fakt, zdarza się. Poszukam błędu.
Bład the_mask pewnie jest związany z tym samym.

I jeszcze jedna mała dygresja :) Czy nie dałoby się zrobić tak, aby info w balonikach zapamiętywało takie info jak ostatnia aktywność? ;] Pomogłoby to w ustaleniu, kiedy dany delikwent ostatnio był widziany w komunikatorze :)

PS. O dodaniu info w balonikach metakontaktow raczej trzeba zapomnieć? ;]
Dygresji nie rozumiem ;p Info w META raczej nie będzie, ale może będzie po najechaniu na ikonkę aktywności.

Co do błędu (oczywiście, że błędu ;p) jureko_27, to jest to wina 'kreseczki', którą albo usunę i wstawię po prostu enter nad info o aktywności, albo spróbuję poprawić... ale że naprawdę nie ładna jest to pewnie to pierwsze.

 
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline krys87

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #151 dnia: Listopada 14, 2010, 13:00:51 pm »
krys87 jakie masz opcje włączone w lastActivities?
moje ustawienia lastactivities


dodam ze wtyczka traktuje metakontakt jako zwykly kontakt i powoduje dodatkowe dublujace sie zdarzenie dla kontaktu, ktory znajduje sie w meta i zmieni stan, wtedy wtyczka sounds rowniez odgrywa dzwiek dla meta i dla kontaktu wewnatrz. domyslam sie, jesli w konsoli pojawiaja sie te eventy jak zmiana stanu meta i kontaktu to zapewne inne wtyczki w jakis sposob je interpertuja np statuslog i sounds

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #152 dnia: Listopada 14, 2010, 13:38:49 pm »
Metakontakty dalej zostają z aktywnością :P
WinXP Pro x86 SP3.
zz.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #153 dnia: Listopada 14, 2010, 13:57:16 pm »
co do braku avków w tooltipach - one są, ale kreseczka jest za długa i "rozszerza" tooltip, z tym, że część widoczna pozostaje ta sama, więc część opisu/avataru znika gdzieś po prawej

Cytuj
refresh - w kodzie wtyczki dodawanie ikonki do kontaktu jest w tym samym miejscu, co zmiana go na ukryty i ustawienie jako online na liście kontaktów. Więc takie zachowanie jest nieco dziwne, ale fakt, zdarza się. Poszukam błędu.
nie zdarza się to, jeśli kontakt do nas wyśle wiadomość, wtedy poprawnie już jest oznaczany jako ukryty + online

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #154 dnia: Listopada 14, 2010, 14:58:25 pm »
krys87, tym w konsoli sie nie przejmuj... to typowy dla mnie spam na konsole kiedy coś debuguję ;p co parę wersji wyrzucam te wpisy jak sobie przypomnę...

Co do traktowania jako META to owszem tak traktuję... ja się dziwię że sounds reaguje na zmianę stanu meta kontaktów ;p

zzjacek, nie doświadczyłem jeszcze w tej wersji, żeby na meta została ikonka ;/

refresh, z kreseczką masz rację, ale jak ją skrócić? ;p
Co do tego błędu ze zmianą stanu na niewidoczny, to wtw chyba zamienia kontaktowi stan na niedostępny już po evencie, że kontakt coś zmienił... tzn:
1. dostaję event, że zmienił mu się opis
2. zmieniam go na niewidoczny
3. protoXXXX dopiero teraz zmienia mu stan na niedostępny z nowym opisem

co jest dziwne bo w teorii wyłapuję zdarzenia już po wszystkich zmianach ;/ pewnie jak zwykle jakiś głupi błąd...
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #155 dnia: Listopada 23, 2010, 19:12:20 pm »
Hmmm, albo mi się wydaje, albo znalazłem error :)

Podczas rozmowy, gdy ktoś zmieni status z dostępnego na niedostępny, a potem znowu na dostępny, to w okienku rozmowy pokazuje:

Dostępny:
Niedostępny:
Dostępny:
Niewidoczny:

Podobna sytuacja jest gdy zmieni z niedostępnego na Zaraz wracam

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #156 dnia: Listopada 30, 2010, 20:59:44 pm »
jeśli ktoś jest aktywny to w powiadomieniu przy kontakcie nie wyświetlany jest avatar
potwierdzam, to chyba wina dopisku "ostatnia aktywność:..."

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #157 dnia: Listopada 30, 2010, 23:11:29 pm »
niee... to wina kreseczki jest. Już bym to poprawił (wywalił kreseczkę ^^) ale ostatnio siedzę w kodzie z uczelni non stop i jak kończę to już nie mam siły zaglądać jeszcze w kod "nieobowiązkowy". Jak się zbiorę w sobie to poprawię.
Tzn, jakby to chodziło o samo wywalenie linijki i przekompilowanie to jeszcze, ale zupdate'owanie wtyczki to troche więcej do zrobienia. ;p Muszę sobie kiedyś jakiś skrypt napisać albo co...

Tym bardziej na poprawkę tego co zgłosił the_mask przyjdzie pewnie czekać dłużej bo nie wiem nawet co to powoduje. A właściwie to nawet nie udało mi się czegoś takiego zauważyć.

EDIT: Właśnie zauważyłem, że już nawet nie mam tej "kreseczki" w kodzie w domu, czyli już ją usunąłem tylko update'u nie robiłem... chyba chciałem wcześniej poprawić te błędy ze zmianą stanu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 23:31:17 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #158 dnia: Grudnia 04, 2010, 14:59:25 pm »
To ja zauważyłem coś takiego:



W k.info, bardzo ładnie pokazuje, jak ktoś jest niewidoczny :)  szkoda tylko że ikonka na liście się nie zmienia... tylko dopiero jak z daną osobą piszemy...

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #159 dnia: Grudnia 04, 2010, 16:28:40 pm »
Kilka stron wcześniej podałem link na paczkę z aktualizacji... możesz pobrać stamtąd.

The_mask, czyli oznacza kontakt jako niewidoczny w k.info, ale nie zmienia ikony?
Oblałem test Turinga... damn ;/