Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67085 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #100 dnia: Września 27, 2010, 15:09:49 pm »
wyłączenie kwNotify nic nie da, bo to nie jest wtyczka dodająca obsługę pisaka, tylko wyświetlająca informację o pisaku w dymku w tray'u.

Wtyczka działa tak...

1. wtw dostaje info że ktoś pisze wiadomość -> ikonka zmienia się na piórko
2. wtw dostaje wiadomość -> ikonka zmienia się w kopertkę

ty mówisz, że koperty nie uświadczysz, że widzisz non stop piórko?
Albo po otrzymaniu wiadomości wtw od razu dostaje info, że ktoś znowu do ciebie pisze, albo że przestał pisać. Ja mam na liście kopertę normalnie.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #101 dnia: Września 27, 2010, 15:15:43 pm »
U osób, które posiadają klienta z obsługą pisaka mam tak: "pisak->koperta->pisak".
Oczywiście nie mówię o ciągłym pisaniu, tylko o pojedynczej wiadomości.
A, sprawdzałem to z ludźmi piszącymi z AQQ. Nie wiem jak sprawa się ma, gdy ktoś pisze np. z WTW czy GG. Może to wina AQQ ;>

Co do kwNotify - fakt, mój błąd.
WinXP Pro x86 SP3.
zz.

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #102 dnia: Września 27, 2010, 16:51:52 pm »
Ściągnąłem chyba wszystkie przeglądarki, w wersji stabilnej i beta i za każdym razem wyskakuje ten sam błąd.
Czyli - nie może rozpakować archiwum.

Proszę o umieszczenie pliku na jakimś zewnętrznym serwerze lub proszę, o ile ktoś jest chętny wysłać mi go na pocztę. Jeśli ktoś będzie na tyle uprzejmy to podam swojego maila na PW.
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #103 dnia: Września 27, 2010, 17:00:57 pm »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #104 dnia: Września 27, 2010, 18:34:08 pm »
Teraz przebiegło bez najmniejszych problemów, dzięki wielkie sWirus.
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #105 dnia: Września 27, 2010, 21:26:47 pm »
Dobra. Aktualizacja do wersji 0.1.3.1 uzupełniającej braki poprzedniczki wynikające z szybkiego update'u, czyli

 - informacja w razie braku ikony dla reszty ikon (nie tylko dla głównej)

 - działanie osobnych ikon dla "śledź tylko kontakty offline"

Przedtem przy włączonej tej opcji różne ikony nie działały

 - ustawianie kontaktów offline jako aktywnych na liście kontaktów powinno działać

Czyli kontakty o stanie "niedostępny", które w jakiś sposób były ostatnio aktywne mogą być widoczne nawet przy zaptaszkowanej opcji "ukryj kontakty offline"

Swoją drogą do pierwszego postu dodałem jeszcze plany na przyszłość jakby ktoś chciał coś zaproponować może sprawdzić czy tego już tam czasem nie ma. Albo też skomentować coś co tam już jest.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #106 dnia: Września 28, 2010, 11:23:17 am »
niestety niechowanie/pokazywanie kontaktów, którzy będąc niewidocznymi coś zrobili, dalej mi nie działa

poprawka - nie zawsze dziala ;p
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2010, 11:58:11 am wysłana przez refresh »

Offline reCON

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #107 dnia: Września 28, 2010, 22:53:29 pm »
Wtyczka bardzo interesująca ale czy nie da się aby info o aktywności użytkowników było przechowywane aż do wyłączenia programu(a nawet dłużej) jak miało to miejsce w Konnekcie? Przyzwyczaiłem się do tej opcji z wspomnianego komunikatora i często okazywała się przydatną...
Hmm rozwiązaniem wydaje się być wpisanie jakiejś kosmicznej wartości do "Czasu pamiętania zdarzenia" ale czy to nie zamuli WTW?

Offline Tribiasz

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #108 dnia: Września 29, 2010, 11:17:58 am »
Ustaw sobie czas pamiętania zdarzenia na 10 sec. wtedy nie zamuli Ci WTW, ja mam ustawione na 5 min i hula aż miło.
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #109 dnia: Października 03, 2010, 09:32:26 am »
niestety niechowanie/pokazywanie kontaktów, którzy będąc niewidocznymi coś zrobili, dalej mi nie działa

Z tego co obserwuję to nie działa chyba tylko przy zmianie opisu/stanu?

reCON, można zrobić.  W sumie powinien to być jeden warunek. Kosmiczna wartość czasu pamiętania zdarzenia raczej nie zamuli, acz nie sprawdzałem.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #110 dnia: Października 03, 2010, 10:39:11 am »
dokładnie. może jeszcze pisak, ale nie zwróciłem uwagi na to.

pisak jednak jest pokazywany, czyli jednak jedynie stan/opis
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 16:53:10 pm wysłana przez refresh »

Offline Pragmatic69

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #111 dnia: Października 03, 2010, 12:19:51 pm »
Ja czas pamiętania ustawiony mam na 30 minut i żadnych problemów, czy nieprzyjemności z tego tytułu nie stwierdzam...
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline reCON

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #112 dnia: Października 04, 2010, 22:34:27 pm »
Ustawiłem sobie trochę większy czas (150min) i jak na razie jest ok. Chociaż mi raczej chodzi o coś ciut bardziej zaawansowanego - tak jak jest w konnekcie czyli odkąd dany kontakt nie zmienił aktywności pokazywany jest czas ostatniej np. z przed miesiąca (kiedy komunikator wykrył jakąkolwiek aktywność)... hmm?

Offline Jarson

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #113 dnia: Października 05, 2010, 12:24:30 pm »
Taką funkcję masz we wtyczce k.info. Prawoklikiem na kontakcie "k.info" i tam masz zapisany ostatni stan i opis, dodatkowo oblicza nawet kiedy to się zdarzyło.
http://wtw.k2t.eu/
Widziałeś Nowe WTW?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #114 dnia: Października 06, 2010, 11:26:21 am »
jeśli kontakt ma obsługę u siebie pisaka, to na liście podczas wysyłania wiadomości dzieje się coś takiego:
pisak (coś jest pisane) -> wiadomość (dostaliśmy wiadomość) -> pisak (ktoś skończył pisać)
i ostatni pisak zostaje. czy jest możliwe wprowadzenia ignorowania eventu "XYZ skończył pisać", aby ostatnim eventem po takim łańcuchu była sygnalizacja wiadomości?

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #115 dnia: Października 19, 2010, 22:51:37 pm »
Nowa wersja pierwszy post i AU:

0.1.4.0
 - wieczne trzymanie aktywności jeżeli ustawimy "Czas pamiętania zdarzenia" na 0 <Not Tested>

Proponowane przez reCON, nie testowałem... nie mam tyle czasu ;p

 - BUGFIX: niechowanie nie zawsze działa (prawdopodbnie poprawione)

Szczerze to już nie pamiętam nawet czego tyczy się ten wpis, dawno to wpisywałem, ale coś poprawiłem ^^.

 - informacja o zakończeniu pisania (pisak) jest teraz pomijana

to o czym pisali wyżej zzjacek i refresh

 - od teraz możliwe jest, żeby aktywne kontakty zamieniały się z "niedostępny" na "niewidoczny" (tylko jeśli włączona jest opcja śledzenia tylko "ukrytych") <Nie Testowane za mocno - dla XMPP działało>

ktoś to kiedyś (na początku) proponował... nie jestem pewien, ale chyba czasem na gg nie odznacza kontaktu z "niewidocznego" z powrotem na "niedostępny". Później spróbuję jeszcze zrobić to jako opcję niezależną od "śledzenia tylko ukrytych", tzn jeżeli aktywność ma ukryty kontakt to zmienię mu status, wpr dodam standardowe ikonki tej wtyczki po prawej od kontaktu.

 - zmieniona ikonka iconCntActive_msg.png
 - poprawiona ikonka iconCntActive_pres.png (Tribiasz pisał, że lepiej widać rękę trzymającą gwiazdkę... sami oceńcie ;p)

Obie od Tribiasza, acz ta *_msg pochodzi zdaje się z PixelPerfect Zhvir'a... tak Tribiasz pisał w każdym razie.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2010, 23:03:31 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #116 dnia: Października 20, 2010, 17:21:30 pm »
- od teraz możliwe jest, żeby aktywne kontakty zamieniały się z "niedostępny" na "niewidoczny" (tylko jeśli włączona jest opcja śledzenia tylko "ukrytych") <Nie Testowane za mocno - dla XMPP działało>
czy musi to zależeć od śledzenia TYLKO ukrytych? nie można zostawić dotychczasowej funkcjonalności i dodać ten jeden punkt?

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #117 dnia: Października 21, 2010, 07:26:25 am »
mam pytanie, czy jakieś konkretne opcje samego wtw mogą mają wpływ na wyświetlanie konkretnych ikon wtyczki?
We wcześniejszych wersjach miałem ustawioną tylko jedną ikone "A", która pokazywała mi zmiany aktywności użytkowników. Po ostatniej aktualizacji mam zaznaczone w opcjach wtyczki wszystkie pamiętane zdarzenia, mam również oczywiście wszystkie ikonki w userTheme. Problem tylko taki, że co by się z użytkownikami nie działo, pokazuje mi tylko ikonkę z gwiazdką (iconCntActive_pres.png), ikona "A" aktywności się nie pojawia, podobnie z reszta jak żadne inne, w tym "piórko" pisaka. Nie bardzo wiem co więc co mam nie tak.

@ sWirus, tak dodatkowo, mógłbym prosić o dodanie w pierwszym poście od czego są poszczególne ikonki?
domyślam się co prawda, ale pewności nie mam ;)

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #118 dnia: Października 21, 2010, 10:34:11 am »
czy musi to zależeć od śledzenia TYLKO ukrytych? nie można zostawić dotychczasowej funkcjonalności i dodać ten jeden punkt?

No przecież niżej napisałem, że później spróbuję tę opcję uniezależnić od "tylko ukrytych" ;p

Maniu 'A' powinna się pokazywać przy odznaczonej opcji "Inne ikony dla wszystkich zdarzeń". Sprawdź tą opcję.

Opisy do czego służą które ikonki wrzucę później, chociaż wydaje mi się, że po nazwie pliku idzie się domyślić ;p
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #119 dnia: Października 21, 2010, 11:16:57 am »
'A' powinna się pokazywać przy odznaczonej opcji "Inne ikony dla wszystkich zdarzeń". Sprawdź tą opcję.

Sprawdziłem, jest tak faktycznie. Teraz już widzę różnicę między tymi ikonkami ;)

Cytuj
Opisy do czego służą które ikonki wrzucę później, chociaż wydaje mi się, że po nazwie pliku idzie się domyślić ;p

W trakcie użytkowania domyślam się już ;) Na pewno łatwiej było, jak ktoś wtyczki używał od początku, w trakcie pojawiania się ikonek na bieżąco.


Co do niewyświetlania ikon, już rozwiązałem problem. Coś musiało się zepsuć w trakcie aktualizacji. Odinstalowałem wtyczkę, zainstalowałem na nowo i już wyświetla jak powinno.


Mam jeszcze jeden pomysł co do wtyczki. Dałoby się może zrobić, żeby pamiętało różne zdarzenia dla kontaktu (w dymku). Przykładowo, w tej chwili jak mamy ustawiony długi czas zapamiętania zdarzeń, zdarzy się, że ktoś do nas pisze, lecz nie wyśle wiadomości - mamy więc piórko/pisak. W momencie jak zmieni się stan kontaktu, nie widać już ani nie sprawdzimy, że ta osoba do nas coś miała napisać. W dymku mogłoby wyświetlić informację i czas dla obu zdarzeń. Niby nic, może nie dla wszystkich koniecznie przydatne, ale skoro inwigilacja, to byłaby już pełna ;)