Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67148 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sWirus

[lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« dnia: Sierpnia 23, 2010, 13:17:12 pm »
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 21:43:12 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 23, 2010, 14:23:19 pm »
o maj, już testuję! :D

Offline zhvir

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 23, 2010, 15:21:38 pm »
jeżeli chodzi o ikonki to najlepiej jakbyś dodał do standardowego setu zupełnie nową pozycję, zeby można sobie ja było samemu ustawiać pod listę kontaktów/używany zestaw ikon
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2010, 15:52:05 pm »
zhvir taki mam zamiar, ale nie zmienia to faktu, że przydałaby się jakaś ładna ikonka "w standardzie"
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Tribiasz

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 23, 2010, 16:02:18 pm »
a może nie ikonka, tylko jakieś wyróżnienie nazw kontaktów (np. inna czcionka lub kolor) ??? Ikonki zabierają miejsca i czasami są drażniące :P
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline zhvir

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2010, 16:18:49 pm »
na razie nie mogę testować bo po włączeniu wtyczki na wstępie dostaję zwiechę wtw :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:08:16 pm »
u mnie również wywala wtw.
ikonki wyglądają dziwnie, mi to się zawsze podobało wyszarzanie nazwy kontaktu w konnekcie przy aktywności tegoż :P

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:12:09 pm »
mi również konnektowe rozwiązanie przypadło do gustu, jak ktoś z 'niewidocznych' coś zmienił, napisał itp to wskakiwał 'blady' poniżej dostępnych
ja zwisów nie mam, ale te koperty wyglądają dziwnie :f

i przy odpaleniu wtw połowa moich kontaktów dostaje koperte, nie wiem dlaczego :)

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:25:27 pm »
Nie bardzo potrafię zmienić rodzaj czcionki kontaktu, dlatego jest ikonka ;p zawsze można ustawić jakąś maleńką ikonkę, to będzie mniej miejsca zajmować. Najpierw niech wtyczka lepiej działa, potem się poszpera przy rysowaniu kontaktów

refresh i zhvir, moglibyście wypisać wtyczki i architekturę systemu? Może z czymś się kłóci...

jebuem, na wstępie większość ma koperty, dlatego, że na liście zmienia się ich status/ustawiają się opisy
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:30:20 pm »
może ta wtyczka może na pewien czas przypisać status niewidoczny? :)
w konnekcie tak chyba właśnie było, kontakty były sortowane wg dostępny/niewidoczny/niedostępny. jak ktoś coś grzebał u siebie będąc niewidocznym automatycznie na pewien czas dostawał status niewidoczny i wskakiwał pomiędzy dostępnych a niedostępnych

wiem że nie lubicie jak się zajeżdża tym konnektem ale on na prawdę był dobry, a człowiek się przyzwyczaja do pewnych rzeczy :)
na szczęście wtw też jest w pyte i też się zaczynam przyzwyczajać chociaż są rzeczy za którymi tęsknię (jak między innymi to co mi teraz przypomniałeś, że nie zapamiętuje opisów przy byciu niedostępnym, nie wiem na co mi to ale jak włączam wtw to tak jakoś blado wygląda bez opisów)

Offline zhvir

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:33:42 pm »
co ciekawe za trzecim podejściem wtw wstało :)

miło by było jakby metakontakty też zauważał, jeżeli co najmniej jeden z podkontaktów spełniał warunki do pokazania ostatniej aktywności

@jabuem: no to własnie po to masz taką ikonkę i ustawienie ile minut ma pamiętać ostatnią aktywność... działa identycznie jak w K
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:45:03 pm »
@zhvir
no przecież wiem, tylko pisze, że estetyczniej by to wyglądało gdyby ikona protokołu się ustawiała na 'niewidoczny' zamiast 'niedostępny' , bo ta koperta to musisz przyznać że bije po oczach teraz :)

tak na szybko :)


Offline zhvir

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:53:56 pm »
ale po co wtyczka ma kłamać że ktoś jest na niewidocznym jak wcale być nie musi :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline m2rin

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:54:59 pm »
Pomysł na wtyczkę w pytkę:)
Jednak koledzy mają rację, kolorowanie kontaktu byłoby wyjściem lepszym niż ikona
Życzę cierpliwości przy poprawkach :)

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 23, 2010, 20:08:48 pm »
ale po co wtyczka ma kłamać że ktoś jest na niewidocznym jak wcale być nie musi :P

jak przez 10 minut wtyczka będzie podejrzewała, że ktoś jest niewidoczny to się nikomu krzywda nie stanie (a prawdopodobieństwo, że ktoś jest niewidoczny jest spore, a przy niektórych zmianach można by rzec ze nawet 100%)

Offline zhvir

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 23, 2010, 20:29:18 pm »
ale i tak będzie kłamać w pewnej liczbie przypadków, a tego byśmy nie chcieli prawda?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline jebuem

  • Młodzież
  • **
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 23, 2010, 20:32:48 pm »
w mniejszej ilości niż status niedostępny kłamie, że ktoś jest niedostępny jak jest niewidoczny :f
dałem propozycje i to wszystko, i tak pewnie jest nie do spełnienia, więc ta wymiana zdań nie ma sensu
fajny pomysł na wtyczkę, będę zaglądał i sprawdzał jak idą prace może kiedyś się skuszę

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 23, 2010, 21:14:07 pm »
jeśli wtyczkę się włączy będąc już połączonym z proto wszystko jest ok, jeśli wtyka jest już włączona a my się łączymy i następuje nagle pierdyliard wywołań i sprawdzań wtw dostaje freeza i crasha ("program przestał działać")

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 24, 2010, 13:20:48 pm »
faktycznie refresh może mieć rację. Przy każdej nowej "aktywności" kontaktu wtyczka ponownie sortuje listę, co pewnie jest dość uciążliwe dla kompa i może powodować freez'a. Spróbuję to jakoś poprawić. Może poczekam ze "startem" wtyczki kilka sekund albo coś.

jebuem, wtyczka na ten czas pokazuje ikonkę nawet przy kontaktach "online". Może dodam opcjonalnie skanowanie tylko kontaktów offline i zamianę ich na invisible. Coś w stylu:

[ ] sprawdzaj tylko kontakty online
   [ ] zmieniaj status aktywnych kontaktów na "niewidoczny"

 ale nie jestem jeszcze pewien jak by się do tego ostatniego zabrać.

I jeszcze ponowię prośbę o jakąś ładną standardową ikonkę (żeby chociaż do standardowego set'a WTW pasowała)
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline INWision

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 24, 2010, 16:12:40 pm »
może po prostu niech pamięta ostatni status/opis


to przy włączeniu pokaże tylko tych których status/opis zmienił sie podczas naszej nieobecności

wiec tylko pierwsze włączenie ładowało by sporo zmian
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2010, 17:11:30 pm wysłana przez INWision »