Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67159 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tribiasz

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #80 dnia: Września 11, 2010, 01:01:38 am »
Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi w tym poście w załączniku załączam ikonkę do:

1) Przychodzących wiadomości - trzeba je przeskalować do 16x16 (ale tym się zajmę w niedalekiej przyszłości, na razie proszę o ocenę czy się nadają)

2) Alerty (zapożyczone z Kadu)

PS. Stopniowo postaram się dodawać inne ikonki, do czego również zachęcam innych Userszkodników :P
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2010, 01:38:30 am wysłana przez Tribiasz »
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #81 dnia: Września 11, 2010, 11:37:53 am »
Ciekawy jestem co wymyślisz dla opis/status ;p

Ikonki nie są złe chociaż nie wiem czy się będą ładnie integrować ze standardowym stylem.
No i ta pierwsza kopertka średnio pasuje do tej od alertu.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Tribiasz

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #82 dnia: Września 11, 2010, 19:06:03 pm »
Nie zmieniłem oryginalnych nazw plików, więc od razu ostrzegam :P
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline sober

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #83 dnia: Września 12, 2010, 19:59:11 pm »
No właśnie. Tak się zastanawiałem, dlaczego są po czesku. :P



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #84 dnia: Września 18, 2010, 08:38:56 am »
uprzejmie prosi się o:
- możliwość wrzucenia ikonki aktywności do userTheme (jeśli to nie jest jeszcze mozliwe)
- test na obecność ikonki. wczoraj po przeinstalowywaniu wtw i zostawieniu tylko profilu profiles i plugins komunikator mi świrowal za każdym razem, jak się mialo coś dziać na liście. z Kawem glówkowaliśmy sporo czasu, memory dumpy ostro szly i dopiero dzisiaj wpadlem na myśl, że to to. Tak więc messagebox "uwaga, nie masz ikonki [nazwa], bez tego wszystko będzie się psulo" bylby niezmiernie potrzebny. Ba, zaoszczędziloby to kilka godzin moich i trochę mnie Kawa ;p

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #85 dnia: Września 18, 2010, 11:10:53 am »
Upss... sorry ^^.
Chociaż wydaje mi się, że info że nie ma ikonki powinno lądować w konsoli. Chyba, że dodałem to do kodu już po wypuszczeniu ostatniej wersji wtyczki.

MsgBox się zrobi. A co to userTheme to powinno działać odkąd w ogóle jest ta ikonka. Zdaje się nawet, że testowałem i działało ;p

Wracając jeszcze do tematu osobnych ikonek dla każdego zdarzenia... jak tak dalej pójdzie znowu będę musiał męczyć Kawa pytaniami o działanie API ;/
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #86 dnia: Września 18, 2010, 11:20:49 am »
włączam wtw -> włączam wtyczkę -> czekam -> coś się dzieje -> appcrash z dumpem sugerującym coś złego w drawImage, konsoli w życiu nie zobaczę ;p

Offline Pragmatic69

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #87 dnia: Września 19, 2010, 11:10:44 am »
mam ja Wam propozycje dwie:

1.Mianowicie, czy dałoby się dorobić opcję/funkcję, dzięki której wtyczka zrzucałaby wszystkie info o aktywności kontaktów do pliku .txt? Ewentualnie dorobić do samego WTW - także coś na kształt "historii statusów" z wtwStatusLog - autorstwa Adriana. Usprawniłoby to "szpiegowanie" kontaktów, bo i czasem człeka przy kompie nie ma i a nuż coś przegapi. xD

2. "Podpiąć" ikonkę aktywności pod dymki zmiany stanów WTW. To jest, aby każda aktywność usera objawiała by się też dymkiem takim, jak przy zmianie stanu, tyle, że z oną ikonką aktywności "w środku". To oczywiście jako opcja.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #88 dnia: Września 19, 2010, 11:22:07 am »
Pragmatic69. Co do pierwszego to się da. Pewnie będę wrzucał do .txt bo łatwiej ;p. Ale to z niskim priorytetem.

Co do drugiego to jeżeli dobrze cię rozumiem, to po każdej aktywności ma się pojawiać powiadomienie? Ale wtedy przy zmianie stanu np. będą się pojawiać dwa powiadomienia (jedno wbudowane, drugie z tej wtyczki ^^).

Osobiście myślę o ustawieniu kontaktów które były aktywne jako online na liście kontaktów. Tzn. żeby komunikator takich kontaktów nie ukrywał przy "Ukryj kontakty offline". Jeśli mi się uda ^^ Co wy na coś takiego?
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Pragmatic69

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #89 dnia: Września 19, 2010, 11:40:03 am »

Co do drugiego to jeżeli dobrze cię rozumiem, to po każdej aktywności ma się pojawiać powiadomienie? Ale wtedy przy zmianie stanu np. będą się pojawiać dwa powiadomienia (jedno wbudowane, drugie z tej wtyczki ^^).

Tak, dokładnie o coś takiego mi chodzi. A co, gdyby
dać opcję, by wtyczka wyświetlała dymki tylko dla kontaktów "niby ofline", które samo WTW ignoruje, bo ma tak ustawione?
 
Co do ustawiania kontaktów jako online, to dobry pomysł, niektórym na pewno się przyda\spodoba, ja osobiście z funkcji ukrywania kontaktów aka "kwadratu mocy z AQQ" nie korzystam, acz gusta i potrzeby ludzie mają różne. :-)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline qwerty

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #90 dnia: Września 25, 2010, 22:29:51 pm »
Osobiście myślę o ustawieniu kontaktów które były aktywne jako online na liście kontaktów. Tzn. żeby komunikator takich kontaktów nie ukrywał przy "Ukryj kontakty offline". Jeśli mi się uda ^^ Co wy na coś takiego?
Ja jestem bardzo za :D

A przy okazji dorzucę swoje trzy grosze drobnym projektem ikonki.

Offline Tribiasz

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #91 dnia: Września 25, 2010, 22:54:35 pm »
Ikonki, wstępnie są już dobrane. Ale lepiej niech się na ten temat wypowie sWirus :P
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #92 dnia: Września 26, 2010, 10:39:53 am »
Update w celu zaktualizowania do API. Jako, że ostatnio trochę grzebałem we wtyczce to są dwie nowe funkcje (w tym jedna nie działa w ogóle a druga czasem ^^ - wina przymuszonego update'u)

0.1.3.0:

 - rekompilacja pod nowe API
 - informacja o braku ikony

to o czym mówił refresh, z tym, że działa tylko dla głównej ikonki (wina przmuszonego update'u ;p dla reszty będzie w następnej wersji)


 - możliwość pokazywania osobnych ikon do różnych typów aktywności

czyli dochodzi 5 nowych ikonek. Tribiasz sobie załatwił ;p Narazie nie działa, jeśli jest włączona opcja "śledź tylko kontakty offline"


 - opcja ustawiania aktywnych kontaktów na liście jako aktywnych (z tego co patrzyłem to nie działa)

I nie wiem czemu nie działa, bo chyba dokładnie to samo robiłem dla kontaktu Console w chatCommands i tam działa o_O

qwerty, ikonka fajna, ale na standardowym stylu słabo by ją widać było. Zresztą ikony chyba zostają jakie są. Chyba, że wybitnie nie będą się podobać ;p
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Grani

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #93 dnia: Września 26, 2010, 11:24:20 am »
Gdy próbuję to zainstalować to wyskakuję mi błąd "nie można rozpakować archiwum".
Wie ktoś może dlaczego?

bo masz chromium lub operę... ściagnij przy pomocy firefoxa lub ie //zhvir
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2010, 11:25:38 am wysłana przez zhvir »

Offline Faller

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #94 dnia: Września 26, 2010, 12:55:44 pm »
zhvir, przez IE wersja 8, też wyskakuje ten błąd.
Super. Mam 3 przeglądarki, ale żeby ściągnąć pliki z forum trzeba mieć 4... :P

Offline maziaki

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #95 dnia: Września 26, 2010, 15:35:19 pm »
Dobra to ja mam głupie pytanie i może średnio związane z samą wtyczka ale to jedyna u mnie tego typu. Jak to to zainstalować w wtw? *.plug tylko sie kopiowało a *.wtwextension po skopiowaniu nie działa.

Offline Faller

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #96 dnia: Września 26, 2010, 15:48:06 pm »
WTF z Menu głównego
Dodatki
Zainstaluj i wybierasz dodatek. ;)

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #97 dnia: Września 26, 2010, 21:08:25 pm »
Że tak się przyczepię - ikonka wiadomości aktualnie nie ma sensu, gdyż wyświetla się ona w momencie nadejścia wiadomości, zaś chwilę później jest "zakończenie pisania wiadomości" i suma summarum na liście i tak widać "pisak" jako ostatnią aktywność :)

edit:
Zresztą zaznaczenie w kwNotify "Nie pokazuj 'Skończył(a)...' " też nic nie da. I tak pisak zostaje jako ostatnia aktywność.
WinXP Pro x86 SP3.
zz.

Offline sWirus

Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #98 dnia: Września 27, 2010, 12:03:20 pm »
Może kiedyś dojdzie opcja całkowitego wyłączenia pisaka, albo jakiś protokół, który go nie obsługuje to się przyda. Poza tym istnieją klienty które go nie obsługują, czy też boty nie wysyłają informacji o "pisaniu" ;p No i ktoś może sobie zwyczajnie wyłączyć w opcjach śledzenie przez wtyczkę pisaka.

Chyba, że chodzi ci o to żebym ominął jakoś info o zakończeniu pisania?
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Re: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #99 dnia: Września 27, 2010, 14:57:22 pm »
Ale to nie tylko info o zakończeniu pisania. Po prostu wtyczka widzi pisak, który jest jeszcze aktywny po otrzymaniu wiadomości. Wyłączanie kwNotify to dosyć drastyczne rozwiązanie :)
WinXP Pro x86 SP3.
zz.