Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67224 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potfur

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:05:04 am »
No to chyba jakieś nieporozumienie... to albo ktoś jest niedostępny, albo niewidoczny... Po co mam pisać do kogoś, kogo i tak nie po drugiej stronie? Więc jeżeli ktoś u siebie ustawia NIEDOSTĘPNY, bądź wyłącza komunikator, to i u nas taki powinien być. W tej chwili przechodzi na niewidoczny... i wtedy nie wiadomo, czy ktoś jest, czy go nie ma... Wcześniej ładnie z niewidocznego przechodził w niedostępny.

nie nieporozumienie, tylko ty nie rozumiesz co wtyczka ma robic. przeciez ona wykrywa zmiany na kontaktach niby-niedostepnych okreslajac je wtedy jako niewidoczne bo oczywiscie jak niedostepny cos majstruje tzn ze jednak jest, tylko siedzi na ukrytym. podobnie - jesli ktos byl dostepny i robi sie niedostepny to wtyczka wychodzi z zalozenia ze mogl przejsc na niewidoczny co wiele osob robi, i jesli kontakt przez iles czasu nie daje znaku zycia to ten status niewidocznego jest z niego usuwany na rzecz niedostepnego. nie ma sposobu zeby jakakolwiek wtyczka/komunikator byl w stanie poznac czy ktos rzeczywiscie sie wylogowal czy moze siedzi ukryty bo skutecznie to w gg i innych protokolach zablokowali, wczesniej wtyczka potrafila imo bez powodu robic ludzi niedostepnych co przy wielu rozmowach mi sie objawialo i nie bylo zachowaniem wsciwym bo po chwili znow cos pisali i robili sie niewidoczni. tutaj tylko odrobina szpiegostwa pozwala okreslic czy ktos siedzi przy kompie czy nie, cudow pomimo świąt nie ma.

zacytowalem poprzedniego posta bo strona nowa, chyba mozna?

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:08:44 am »
Wszystko już jasne ;) Tylko, czy można wyłączyć to dla kontaktów facebook'owych? Tam i tak przecież nikt niewidocznym się nie robi... No i lekko skrócić czas przejścia z niewidocznego w niedostępny?

Offline potfur

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:11:55 am »
no fakt, ale jako ze facebook jest obslugiwany przez xmpp to afaik wtw nie rozroznia go od innych xmpp --> jego kontakty sa traktowane jakby mogly miec wszystkie statusy xmpp

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:13:20 am »
Może twórca znajdzie sposób, żeby jakoś to ominąć? :) np, ignorowanie serwera facebook'owego :)

Offline potfur

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:17:38 am »
mysle ze najpredzej mozna by to uzyskac przez opcje we wtyczce pozwalajacej na ignorowanie jakiejs grupy kontaktow - w tym wypadku facebookowych (jesli sa w jednej grupie, nie wiem nie korzystam z czatu facebookowego), ale to juz autor musialby sie wypowiedziec, bo biorac pod uwage trudnosci jakie napotyka nie wiadomo czy nie zburzylo by to wreszcie poprawnego dzialania wtyczki

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #185 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:23:24 am »
Wracając jeszcze do tematu przełączania z dostępnego w niewidoczny, to również widziałbym w formie opcji. Zdecydowana większość znajomych, od razu wchodzi na gg jako niewidoczni i to wtyczka bardzo ładnie wyłapuje. Natomiast, to że ktoś z dostępnego staje się niewidoczny, to jest rzadkość, a takie coś wtyczka może wykrywać tak jak do tej pory lub poprzez wykrycie zmiany opisu, itp. Przy dużej aktywności znajomych, kontaktów niewidocznych jest bardzo dużo i robi się swego rodzaju malutki śmietnik i nie wiadomo czy ktoś jest, czy już go nie ma

Edit: A wtyczka nie może pobierać danych, tak jak k.info? Tam w miarę dobrze pokazuje czy ktoś jest niewidoczny czy niedostępny :)

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #186 dnia: Grudnia 19, 2010, 18:02:36 pm »
Ogólnie mam prośbę dla tych którzy się nie boją. W załączniku plik z testową wersją wtyczki, która powinna omijać kilka błędów.

 - powinno się udawać wyłapywanie zmiany statusu dla kontaktów niedostępnych (z tą uwagą, że tylko jako zmiana na status niewidoczny, ale kontakt nie zostanie oznaczony jako 'online' na liście kontaktów <- to dodam jeżeli chociaż zmiana na niewidoczny będzie bezproblemowa)
Jest progres, bo niektóre kontakty, którym zmienił się status/opis oznacza jako niewidocznych, ale niektórych nadal nie. Nie zauważyłem żadnych zależności, które mogłyby te przypadki różnić.

Pozostałych poprawek nie sprawdzałem.

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #187 dnia: Grudnia 20, 2010, 07:59:33 am »
Albo mi się wydaje, albo na nowszej wersji, jeżeli ktoś zacznie do nas pisać, to metakontakt z danym osobnikiem się zwija. No i prosiłbym o opcje wyłączenia przejścia ze stanu dostępnego w niewidoczny w kontaktach Facebookowych :) no i w miarę możliwości żeby nie przechodziło z dostępnego od razu w niewidocznego :) i wtyczunia będzie cud miód ;D

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #188 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:11:10 pm »
Mogę spróbować blokować kontakty których id kończy się na facebook.com czy jakie oni tam mają... (nie używam FB).

Za to naprawdę nie widzę sensu blokowania wyłapywania przechodzenia z dostępnego na niedostępny.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #189 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:21:23 pm »
To może chociaż w formie opcji? Chociażby dlatego żeby, było wiadomo, że dany osobnik zniknął. Chociażby jakieś opóźnienie żeby było. tak z 5 sec i dopiero wtyczka niech sprawdzi czy osobnik na prawdę zniknął? Gdy nie patrzymy na listę cały czas, to nie wiadomo czy ktoś zniknął z dostępnego, czy na prawdę jest niewidoczny...

JID Facebooka: -11111111111111111@chat.facebook.com

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #190 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:30:11 pm »
ale ja nie jestem w stanie sprawdzić czy ktoś naprawdę zniknął. Jeżeli jest niewidoczny czy niedostępny ja jedynie sprawdzam czy ostatnio jakieś dane na temat tego kontaktu się zmieniły.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #191 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:32:27 pm »
I właśnie przechodzenie z niedostępnego w niewidoczny działa bardzo dobrze ;) Tu chodzi tylko o zablokowanie zmiany z dostępnego w niewidoczny za każdym razem jak kontakt zrobi siebie niedostępny.

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #192 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:52:33 pm »
Nie wiem czy mnie rozumiesz (i na odwrót ^^). 
Komunikator nie ma możliwości stwierdzić czy kontakt który przestawia się jako niedostępny jest ukryty czy niedostępny właśnie. Dlatego zawsze po zmianie dost.->niedost. ustawiam taki kontakt na niewidoczny. Mogę na upartego dać możliwość zablokowania wyłapywania zdarzeń typu zmiana stanu z dostępny -> niedostępny, ale ta osoba może być równie dobrze ukryta w tym momencie. No i nie wiem czy to nie będzie miało szerszego wpływu na działanie wtyczki.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #193 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:55:32 pm »
Rozumiemy się doskonale :) bynajmniej ja ;) Ale kontaktów niewidocznych po zmianie z dostępnego jest mniej, niż tych na prawdę się ukrywających czyli niedostępny -> niewidoczny :) Przecież i tak wtyczka potem wykryje, że kontakt coś tam namodził i pokaże go jako niewidocznego :) skoro to tak działa

Global Moderator Comment Bynajmniej znaczy wcale! Bynajmniej nie zalecam używania tego słowa.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2010, 23:45:57 pm wysłana przez Vimes »

Offline potfur

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #194 dnia: Grudnia 27, 2010, 20:18:47 pm »
ale znaczenie slowa bynajmniej to juz chyba nie do konca rozumiesz skoro uzywasz go w taki sposob ^^  z reszta natomiast po czesci sie zgodze, siedzac troche przy kompie nie po nocach ale tez w dzien okazuje sie ze jednak bardzo duzo osob jest oznaczanych jako niewidoczne za sprawa przejscia z ktoregos dostepnego na niedostepny stan. nadal uwazam ze to przydatne bo mozna pewnie zdazyc do kogos naisac zanim serio sie rozlaczy, ALE proponowalbym wstawic oddzielny timer do tego po jakim czasie takich niewidocznych (tzn powstalych w wyniku dostepny->niedostepny-->niewidoczny) spowrotem ustawic jako niedostepnych. ja np osobiscie wstawilbym tam minute i lista czyscila by sie szybko z takich kontaktow, nie ingerujac w inne wykrywane czynnosci wykonywane przez kontakty

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:39:48 pm »
Jakieś aktualizacje wtyczki szykują się? :) Bo cisza nastała po tej burzy :)

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:46:19 pm »
Burzą bym tego nie nazwał... do niedzieli może coś wrzucę, jeśli znajdę czas. Prawie do końca stycznia nawał roboty... na sesji się rozluźni
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 10, 2011, 18:30:08 pm »
Dopatrzyłem się niepożądanego zachowania we wtyczce, mianowicie przy włączonej opcji "śledź tylko kontakty offline" kontakt zmieniając status z niedostępnego na dostępny jest oznaczany ikonką (i przy włączonym sortowaniu pcha się na początek listy), ale gdy potem zmieni np. opis lub stan na inny dostępny, przestaje być śledzony. W efekcie ikonka nie znika.
Proponowane rozwiązanie: nie oznaczać kontaktu zmieniającego stan offline->online przy włączonej opcji "śledź tylko kontakty offline".

I dodam jeszcze jedno pytanie, czy dałoby się wykluczyć sortowanie kontaktów online przy włączonej opcji "sortowanie wg. ostatnio aktywnych we wtyczce listSorter" bez zaznaczania opcji "śledź tylko kontakty offline", tak żeby oznaczane były wszystkie kontakty, ale sortowane tylko te offline.

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 13, 2011, 06:59:15 am »
Nie wiem czego to wina, ale przy rozwiniętym metakontakcie, podczas gdy ktoś z niego do nas napisze, to metaktontakt się zwija... ale nie zawsze :)

Wracając jeszcze do zmiany statusu w 'niewidoczny' z 'dostępnego'. NKtalk poprzez XMPP nie robi takich cudów jak Facebook :) Od razu staje się niedostępny.

To teraz tylko (może jako opcję wtyczki) zblokować te przejście z dostępnego w niewidoczny dla Facebooka i GG :) i będzie wtyczka cud malina ;)

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 17, 2011, 22:16:36 pm »
Do tego, co już napisałem wyżej, dodam, że kontakt zmieniający stan z dostępnego na niedostępny, nie jest oznaczany (nie jestem pewien, czy zawsze), czyli zdaje się, że to, czy kontakt śledzić, czy nie jest określane na podstawie stanu z jakiego zmienił zamiast stanu na jaki zmienił.

Mam nadzieję, że da się zrozumieć, to co chciałem powiedzieć :P