Autor Wątek: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty  (Przeczytany 67111 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tribiasz

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #160 dnia: Grudnia 04, 2010, 16:32:26 pm »
Ja mam to samo, k.info wykrywa, że osoba jest niewidoczna, ale ikonka pozostaje nadal jak dla osoby niedostępnej, dopiero jak zagadam do niej i ona mi odpisze, to ikona statusu przechodzi na niewidoczny
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #161 dnia: Grudnia 04, 2010, 17:30:34 pm »
Dokładnie tak jak napisał Tribiasz :)

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:43:36 pm »
Dodam jeszcze, że wtyczka StatusLog również wykrywa niewidoczne kontakty:



Tylko za razem robi takiego psikusa, że jak kontakt z niedostępnego robi się dostępny lub zaraz wracam, to od razu daje również status niewidoczny (zwróć uwagę że czasy przejścia są takie same):


Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #163 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:48:20 pm »
Możliwe, że błędnie wychwytuję to czy zdarzenie jest dla kontaktu "niedostępnego". Zobaczę czy da się poprawić... robi mi się dużo rzeczy do zrobienia, a ciągle czasu brak. ;/

EDIT: Niestety to że StatusLog będzie logować zamiane na niedostępny jest raczej nieuniknione... chociaż zobaczę jeszcze, czy uda mi się zablokować zmianę.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #164 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:49:27 pm »
Planujesz może wydanie w najbliższym czasie jakiejś poprawki? :)

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #165 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:51:38 pm »
No tak, ale wielu błędów to ona pewnie nie rozwiąże.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #166 dnia: Grudnia 04, 2010, 21:52:47 pm »
Chociaż dwa :) pokazywanie niewidoczności przy zmianie na dostępny :) i żeby ikonki na liście kontaktów się pojawiały, nie tylko przy rozpoczęciu rozmowy z kimś :)

Offline Desespoir

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #167 dnia: Grudnia 05, 2010, 18:54:36 pm »
Hmm, może ktoś ma taki problem, że po chwili od zalogowania, nagle WSZYSTKIE kontakty stają się niewidoczne i zbiorowy dźwięk dostępności.
Dopiero od dziś tak się dzieje;/

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #168 dnia: Grudnia 05, 2010, 19:28:11 pm »
Masz nightly? Pewnie coś się zmieniło w APi, albo co...
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 05, 2010, 19:34:20 pm »
Kiedy coś sWirus wypuścisz nowego? :)

Offline Pragmatic69

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #170 dnia: Grudnia 05, 2010, 19:40:56 pm »
Taaa... Mam to samo, co Despoir, po zainstalowaniu dzisiejszej drugiej nightly.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2010, 20:35:11 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #171 dnia: Grudnia 05, 2010, 20:19:23 pm »
the_mask, jak się uporam z tymi błędami co mówiłeś wcześniej... wiem już (przynajmniej po części) co jest przyczyną, ale albo muszę obmyśleć workaround albo doprosić się u Kaw'a o jeden event.

EDIT:
No chyba, że chcecie wersję usuwającą kreseczkę, zawierającą odświerzoną ikonkę alertu... i nic poza tym. ;p
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Desespoir

  • Narybek
  • *
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #172 dnia: Grudnia 05, 2010, 20:25:16 pm »
W/W problem znika wraz z nightly. I niby jest ok...
Dzięki

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #173 dnia: Grudnia 12, 2010, 13:24:12 pm »
Hmmm cuś się porobiło i wtyczka jakby wykrywa niektóre, ale nie wszystkie, kontakty niewidoczne... tylko nie wiem czy to spowodowane. Jak do tej pory już dwa takie kontakty pokazało...

/niestety ten incydent nie powtórzył się już ;/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2010, 20:32:37 pm wysłana przez the_mask »

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #174 dnia: Grudnia 18, 2010, 22:05:12 pm »
Dla wszystkich narzekających na ściąganie -> w pierwszym poście bezpośredni link do wtyczki na serwerze (Kwiateusza, nie moim... muszę sobie kiedyś w końcu FTP'a załatwić, a nie na nim pasożytować ).

Polecam również zapoznanie się z tym postem
pkt. 3
Żebyście później nie narzekali na moderację kasującą wam posty
Tego też mam ochotę usunąć ;) //Vimes
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2010, 22:52:44 pm wysłana przez Vimes »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline sWirus

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #175 dnia: Grudnia 18, 2010, 23:19:56 pm »
@Vimes, a jak napiszę jeszcze coś pod spodem to usuniesz? Nowy post bo chcę żeby ludzie przeczytali.
Tamtego w sumie można pewnie usunąć. Napisałem, żeby ci co chcieli ściągnąć się zorientowali, że zlinkowałem plik.

Ogólnie mam prośbę dla tych którzy się nie boją. W załączniku plik z testową wersją wtyczki, która powinna omijać kilka błędów.

 - powinno się udawać wyłapywanie zmiany statusu dla kontaktów niedostępnych (z tą uwagą, że tylko jako zmiana na status niewidoczny, ale kontakt nie zostanie oznaczony jako 'online' na liście kontaktów <- to dodam jeżeli chociaż zmiana na niewidoczny będzie bezproblemowa)
 - kontakty nie powinny przeskakiwać przy zmianie z niedostępny na "jakiś dostępny" przez stan niewidoczny (pisał o tym the_mask)
 - no i avatary nie powinny już znikać bo usunąłem kreseczkę i wstawiłem zamiast niej


Całość jest zrobiona dość ohydnym hakiem, ale żadnym innym sposobem mi się nie udało, a pewna prośba na bugtraq na razie leży odłogiem i czekać dłużej już nie było po co.

Ogólnie proszę o testy i sprawdzenie czy to to działa, bo jak sam sprawdzam to zwykle nie wyłapuję nawet istotnych rzeczy (najlepszym przykładem początki tej wtyczki ^^).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2010, 23:32:30 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #176 dnia: Grudnia 19, 2010, 04:30:34 am »
A więc wyniki testów na najnowszej nightly i innym kontem gg (w Gadu-Gadu) na tym samym komputerze:

Zmiana statusu: Niedostępny -> Niewidoczny = Niewidoczny (kontakt przeskakuje do On-line [ale to dobrze :)])
Zmiana statusu: Dostępny/Poggadajmy/Zaraz wracam/Nie przeszkadzać -> Niewidoczny = Niewidoczny
I to co najgorsze:
Zmiana statusu: Dostępny/Poggadajmy/Zaraz wracam/Nie przeszkadzać/Niewidoczny -> Niedostępny = Niewidoczny (Dopiero po jakimś czasie robi się niedostępny)

Niestety dotyczy to także innych kont, nie tylko gg... Także jak ktoś poprostu zniknie z Facebooka, to pozostaje na liście pod ikonką NIWIDOCZNY

Także pozostaje do naprawy tylko zmiana na niedostepny, żebyśmy wiedzieli że kogoś na prawdę nie ma :) i wszystko będzie śmigać :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2010, 05:46:17 am wysłana przez the_mask »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #177 dnia: Grudnia 19, 2010, 09:32:25 am »
Zmiana statusu: Dostępny/Poggadajmy/Zaraz wracam/Nie przeszkadzać/Niewidoczny -> Niedostępny = Niewidoczny (Dopiero po jakimś czasie robi się niedostępny)

Niestety dotyczy to także innych kont, nie tylko gg... Także jak ktoś poprostu zniknie z Facebooka, to pozostaje na liście pod ikonką NIWIDOCZNY
ej, ale to o to chodziło! to jest jedna z tych krytycznych dla mnie funkcjonalności tej wtyczki! ;P bo niby jak rozpoznać że ktoś wskoczył na niewidoczny? dla nas mimo wszystko ciągle jest niedostępny. tu chodzi o to, że jak zejdzie z dowolnego online na dla nas widoczny jako niedostępny był na liście przez pewien czas oznaczany ciągle jako niewidoczny. podobnie będąc u siebie na ukrytym i pisząc do nas/zmieniając opis/wysyłając PEPa dowolnego również na ukrytego i u nas przestawiany. a ostatecznie każdy oznaczony jako ukryty ma być widoczny na liście kontaktów.

Offline zhvir

Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #178 dnia: Grudnia 19, 2010, 09:41:47 am »
I to co najgorsze:
Zmiana statusu: Dostępny/Poggadajmy/Zaraz wracam/Nie przeszkadzać/Niewidoczny -> Niedostępny = Niewidoczny (Dopiero po jakimś czasie robi się niedostępny)

Niestety dotyczy to także innych kont, nie tylko gg... Także jak ktoś poprostu zniknie z Facebooka, to pozostaje na liście pod ikonką NIWIDOCZNY

Przecież takie są założenia tej wtyczki!
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [lastActivities] - ostatnio aktywne kontakty
« Odpowiedź #179 dnia: Grudnia 19, 2010, 09:56:37 am »
No to chyba jakieś nieporozumienie... to albo ktoś jest niedostępny, albo niewidoczny... Po co mam pisać do kogoś, kogo i tak nie po drugiej stronie? Więc jeżeli ktoś u siebie ustawia NIEDOSTĘPNY, bądź wyłącza komunikator, to i u nas taki powinien być. W tej chwili przechodzi na niewidoczny... i wtedy nie wiadomo, czy ktoś jest, czy go nie ma... Wcześniej ładnie z niewidocznego przechodził w niedostępny.