Autor Wątek: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze  (Przeczytany 61729 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kwiateusz

[kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« dnia: Stycznia 01, 2010, 22:35:15 pm »
Witam,

Jako że chciałem potrenować c++ i w tlenie była taka fajna wtyczka informująca w dymku że ktoś do nas pisze (xmpp/tlen) to postanowiłem że stworze taką dla wtw.

I oto moje wypociny, aktualnie umie:

- oczywiście pokazać że ktoś pisze,
- aktualny stan piszącego kontaktu,
- awatar tego kontaktu
- po lewokliku otwiera okno rozmowy
- możliwość wył. dymków dla aktywnej karty i aktywnego okna

v0.0.3.7
- przejście na Visual Studio 2013 i najnowsze API
- usunięcie ID kontaktu z dymka (na FB były dłuuugie)
v0.0.3.6
- wykorzystanie buga z org. klienta GG: przy zamykaniu okna wysyła zawsze event o zakończeniu pisania, do pokazywania komunikatu o tym fakcie (thx. adrian_007)
- możliwość nie pokazywania "Skończył pisać wiadomość..." tylko dla aktywnej karty
v0.0.3.5
- ikona protokołu jest zgodna z rzeczywistością, a nie jak dotychczas zawsze z domyślnego setu
v0.0.3.4
- ostatecznie rozwiązany problem z opcjami (dzięki krys87 za naprowadzenie kiedy dokładnie ustawienia się gubią)
v0.0.3.3
- opcje powinny zapisywać się poprawnie
v0.0.3.2
- lekko przemodelowane okno opcji
v0.0.3.1
- drobne porządki w kodzie i obsłudze opcji
v0.0.3.0
- można ustawić czas przez jaki pokazuje się dymek whatify z informacją ze ktoś pisze/skończył
- można sobie wyłączyć pokazywanie informacji że ktoś skończył pisać
v0.0.2.7
-doszło okienko z opcjami, można wyłączyć pokazywanie dymku dla aktywnego okna i zakładki
v0.0.2.6
- działa z wtw 0.8 RC7 i nowszymi oraz przechodzi na format wtwExtension
v0.0.2.5
- powiadomienia nie wyskakują dla osoby z którą aktualnie rozmawiamy (czyli aktywne okno i otwarta zakładka z tym kontaktem)
v0.0.2.4
- do wtyczki nie jest dołączany manifest (thx Kaw) i powinno działać na x86 bez problemu
v0.0.2.3
- jeśli końcówka nazwy kontaktu to "a" to wtyczka pokazuje "Skończyła pisać wiadomość..."
v0.0.2.2
- nie tworzy dwóch dymków dla jednej osoby (widać w momencie gdy ktoś kończy pisać i od razu zaczyna ponownie pisać)
- przy update pokazuje sie changelog :) //dzięki zhvir i Kaworu
v0.0.2.1
- dla meta z xmpp nie pokazuje podwójnie powiadomień (dziwne ze tu 2x event odpala)
Dodano 16.03.2010 v0.0.2.0
- po lewo mlaśnięciu otwiera okno rozmowy dla odpowiedniego kontaktu


W planach
- po kliknięciu otwarcie okna rozmowy dla odpowiedniego kontaktu, dodane w wersji 0.0.2.0
- gdy okno jest aktywne i aktywna zakładka odpowiada piszącemu kontaktowi to powiadomienie się nie pokaże (jak Kaw dopisze 1 rzecz do api) (na razie braki w api) od 0.0.2.5
- GUI żeby można było wł/wył pokazywanie powiadomień dla otwartego okna i aktywnej zakładki od 0.0.2.7
- jak już będzie GUI to i czas wyświetlania powiadomienia :) od 0.0.3.0
- brak planów, jakieś sugestie?

Download

p.s. Jest autoupdate więc w miarę aktualizowania wtyczki będzie można ją sobie uaktualniać bezpośrednio z poziomu wtw.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2018, 21:01:08 pm wysłana przez kwiateusz »

Offline aju90

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2010, 20:59:51 pm »
Mógłbyś w przyszłości dodać do tej wtyczki cos na wzór kMigacz tylko w pełni sprawnego.
Że scroll lock mija, gdy nadchodzi nowa wiadomość i miga dopóki nie zostanie w pełni otwarte (albo nie zostanie kliknięte) okno z wiadomością. Wtedy przestaje migać.

Czekam na tą opcje już dobrych kilka miesięcy i nic :( A sam na pisaniu całkiem się nie znam a opcja ta jest dla mnie bardzo przydatna.

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2010, 21:03:43 pm »
ta wtyczka nie ma służyc informowaniu czy sa nowe wiadomosci czy nie :) moge Ci pomigac w momencie pisania przez kogos najwyżej

rozważe taką wtyczke na przyszłość, acz aktualnie mam już pomysł na nową :)

Offline Fokus_M*

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 21, 2010, 02:48:51 am »
a da radę zrobić taką wtyczkę z info że ktoś do nas piszę (ala Steam) ale do protokołu Gadu-Gadu?

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 21, 2010, 05:33:34 am »
Nie, bo protokół gg nie obsługuje takich rzeczy

Offline mirekw15

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2010, 19:20:37 pm »
Zauważyłem, że po pojawieniu się balonika że ktoś pisze, czasem po jakimś dłuższym czasie pojawia się że skończył pisać, chociaż rozmówca nic nie robi od dłuższego czasu. Nie wiem w czym stoi błąd, to tak się pojawia ni z gruszki ni z pietruszki.

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2010, 19:30:55 pm »
a na jakim protokole?

ja podejrzewam że to zasługa pakietów, pamietam że kiedyś na tlenie potrafiły zawendrowac nie do tego odbiorcy co trzeba i ni z tego ni z owego wyskakiwało że ktoś nagle przestał pisac mimo że nie zaczynał
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 20:01:17 pm wysłana przez zhvir »

Offline mirekw15

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2010, 20:58:48 pm »
Właśnie na tlenie, od kontaktu z listy, z którym rozmowa od kilku dobrych minut stoi w miejscu. W sumie dymek o skończeniu pisania nie jest taki niezbędny, możnaby opcjonalnie je wyłączać:D Ale ogólnie wtyczka jest superprzydatna, także gratuluję autorowi ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 21:11:09 pm wysłana przez mirekw15 »

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2010, 21:11:25 pm »
już ktoś zgłaszałtakie zapotrzebowanie, chyba wprowadzę :) acz to zachwile bo musze Kaworu o kilka dodatków w api jeszcze pomęczyć

Offline mirekw15

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:05:14 pm »
a więc czekamy na nową wersję ;)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 28, 2010, 19:06:16 pm »
Dobra ja mam pytanie. Czemu po lewo albo prawomlasku pojawia mi się okienko z napisem test?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 28, 2010, 19:08:16 pm »
boo przy zmianie guid przypadkowo zapomnialem zakomentowac tego co dodawałem, a jeszcze nie działa. Jak bardzo przeszkadza to moge to zaraz wywalic, poki nie osoiagnie pelenj funkcjonalnosci.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 29, 2010, 18:07:04 pm »
Nie przeszkadza wcale.
Za pierwszym razem przeżyłem szok. Ale jak wiem o co chodzi jest OK
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline znaku

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 05, 2010, 21:33:17 pm »
Witam.

Da się zrobić, żeby to się nie wyświetlało

ale jednocześnie o nowych wiadomościach powiadomienie wyglądało tak:

?

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2010, 09:56:02 am »
To jest prośba do kwiateusza o przystosowanie wtyczki. W changelogu jest napisane.
Cytat: changelog
Eventy sieciowe (otrzymanie wiadomości, zmiana stanu kontaktu, etc) są teraz także wywoływane dla meta-kontaktów. Przy czym w wtwProtocolEvent->ctData sa podane dane metakontaktu, a w lP nic nie jest ruszane... dziwnie to opisałem. W każdym razie to umożliwia na przykład utlIgnore blokowanie wiadomości na poziomie meta-kontaktu;

Administrację proszę o przeniesienie postów tutaj http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/(kwnotify)-informacja-ze-ktos-do-nas-pisze/
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline zhvir

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 06, 2010, 12:24:32 pm »
Da się zrobić, żeby to się nie wyświetlało


wyłączyć wtyczkę kwNotify
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 06, 2010, 12:32:51 pm »
mnie tez zaczelo zastanawiac ze mi sie wtyczka dla meta odpala, widze zmiany w api :) poprawie dziś po poludniu razem z messageBoxem

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 06, 2010, 12:46:00 pm »
Kaw pisal na blipie, ze bedzie jeszcze cos zmienial w api, wiec najpierw sie skonsultuj. ;)

Offline kwiateusz

Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 06, 2010, 12:48:11 pm »
cos chyba za slabo blipa sledze bo przegapilem... dzieki za cynk

edit:
w najnowszej nightly nie ma już podwójnej informacji z racji że kaw zmienił tamtą zmiane :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2010, 13:08:35 pm wysłana przez kwiateusz »

Offline maziaki

  • Narybek
  • *
Re: [kwNotify] Informacja że ktos do nas pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 24, 2010, 20:42:37 pm »
A ja mam pytanie kiedy my wysyłamy informacje o tym ze piszemy? Wystarczy że mamy kursor w oknie wprowadzania tekstu czy jak to jest? Bo często się zastanawiam czy jak mam rozmowę na pasku i chce sobie tylko coś z niej przeczytać, to czy jak kliknę i zaraz ją schowam z powrotem do paska, to czy osoba z którą rozmawiam nie zobaczy podobnego komunikatu w swoim programie?