Autor Wątek: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów  (Przeczytany 16119 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koko

Witajcie,

Miło mi zaprezentować moją pierwszą wtyczkę do komunikatora WTF - kokoNotifer.

Wtyczka pozwala na ustawienie specjalnych powiadomień w okolicy tray-a o zmianie stanu wybranych kontaktów. Dodatkowo możemy zdefiniować dla każdego kontaktu dźwięk *.wav towarzyszący powiadomieniu oraz automatycznie otworzyć okienko rozmowy lub wysłać wiadomość.

Okno ustawień powiadomień:


Powiadomienie:


Otwarcie okna rozmowy oraz przywitanie:



Lista zmian:

Legenda:
+ Dodano
- Usunięto
* Poprawiono

Wersja 1.0.3.1 [17.09.2011] - Pierwsza publiczna wersja wtyczki
 + Stworzono paczkę wtwExtension oraz poprawiono drobne błędy.
 * Automatyczne przywitanie się nie zostanie wysłane jeśli w ciągu ostatnich 30 minut napisaliśmy lub odebraliśmy wiadomość od danego kontaktu.
 * Jakieś tam drobne poprawki, i wgl całe tworzenie wtyczki :)

Link do wpisu na blogu
>> Download 1.0.3.1 <<

Uwaga!
Wtyczka wymaga pakietu Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package, który można pobrać stąd. Wersja x86 oraz wersja x64

PS.
Podziękujcie the_mask za nakłonienie mnie na pisanie wtyczek do WTW, oraz za ufundowanie 8paka którym oblewam zdrowie świeżo narodzonego maleństwa *.plug ;)
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2011, 08:49:36 am wysłana przez Koko »
http://www.kokosoftware.pl/ - Oprogramowanie Koko Software Poznań

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2011, 17:37:53 pm »
Dzięki za tą wtyczkę - parę dni temu pomyślałem że tego mi brakuje w WTW. Miło mi Ciebie przywitać na forum!
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline zhvir

Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2011, 19:43:13 pm »
kilka propozycji na szybko po pobieżnym przejrzeniu możliwości wtyczki:

1. możliwość wyłączenia ikonki informacyjnej na liście kontaktów
2. możliwość podmiany ikonki w userTheme
3. zmiana nazwy opcji w edycji kontaktu na coś bardziej opisującego możliwości jakie daje wtyczka: np "śledzenie", "monitorowanie" czy po prostu "powiadamianie o dostępności" albo jeszcze jakoś inaczej
4. ponadto nie jestem przekonany czy wrzucenie wtyczki do grupy RSS/Newsy/Powiadomienia jest dobrym wyborem

poza tym dobra robota

edit: przy zamykaniu wtw pokazuje się ostrzeżenie "nie udało sie odczytać guid protokołu" co skutecznie blokuje zamknięcie czy restart komunikatora... wtyczka jak zdążyłem sprawdzić ma problem z protoIRC

edit2: chyba notifier a nie notifer ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Koko

Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #3 dnia: Września 17, 2011, 23:47:15 pm »
Ad 1. Podmień sobie ikonkę na pustą, nie bardzo teraz mam pomysł gdzie wstawić takiego checkBoxa
Ad 2. Byłem przekonany że:
   2.1 paczka zapisze ikonkę w userTheme
   2.2 WTW najpierw poszuka tam ikonki
   2.3 Poprawię to przy okazji
Ad 3. dobry pomysł, poprawie
Ad 4. Moim zdaniem jak najlepszy. Miała to być kolejna wtyczka w narzędziach? Uważam, że RSS/Newsy/Powiadomienia jest dobrym wyborem

Ad edit. Nie testowałem z protoIRC, jeśli to moja wina to jak najbardziej poprawię
Ad edit2. Faktycznie, jutro pozmieniam wyświetlane nazwy, ale nazwa pliku raczej juz pozostanie - zalezy od zachowania AU.

Też mi miło was zobaczyć w lepszym komunikatorze :) Dobranoc ;)
http://www.kokosoftware.pl/ - Oprogramowanie Koko Software Poznań

Offline zhvir

Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #4 dnia: Września 18, 2011, 07:10:05 am »
Rzeczywiście, nie zauważyłem. Plik iconBell.png zapisał się w userTheme, wtyczka jednak nie powinna sama zapisywać nic do katalogu użytkownika. Po każdej aktualizacji wtyczki bowiem ikona zostanie ponownie podmieniona, więc nic mi to nie da że sobie sam wrzucę przezroczystą grafikę jak będę chciał nie mieć ikony na liście kontaktów, lub podmienię sobie tę ikonę na inną. Jeżeli nie jesteś pewny jak to poprawić zapytaj innych devów (bardzo dobre rozwiązanie wypracował w swoich wtyczkach np. adrian)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Koko

Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #5 dnia: Września 18, 2011, 07:36:42 am »
Witaj,

Przetestowałem instalator bo wczoraj mnie to dziwiło, że pliki *.plug idą do katalogu profilu (Plugins32 i Plugins64) a nagle ikona miała by iść do głównego katalogu wtw (Components\Theme). Oczywiście jest jak mówiłem. Wtyczka jedynie zapisuje swój konfig (kokoNotifer.config) w katalogu profilu i tyle. Nie kopiuje innych plików ani nie zapisuje, więc nie bardzo rozumiem czego
Cytuj
, wtyczka jednak nie powinna sama zapisywać nic do katalogu użytkownika.
.

Jeśli chodzi o podmienianie to już kwestia paczki a nie wtyczki. Dziś wieczorem to zbadam.
http://www.kokosoftware.pl/ - Oprogramowanie Koko Software Poznań

Offline zhvir

Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #6 dnia: Września 18, 2011, 07:49:15 am »
jeżeli wtyczka zapisuje plik png w katalogu userTheme to żadna paczka nic nie pomoże na aktualizacje wtyczki, więc to kwestia wtyczki ;P najlepiej by było żeby ikona była wbudowana w kod wtyczki, natomiast w userTheme można było ją tylko podmienić na własną (tak jak we wtyczkach adriana)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Koko

Odp: [kokoNotifer] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2011, 08:37:07 am »
Zdaje się, że najlepiej wiem jak działa moja wtyczka. Ale może napisałem niewyraźnie, więc zacytuje:
Cytuj
Wtyczka jedynie zapisuje swój konfig (kokoNotifer.config) w katalogu profilu i tyle. Nie kopiuje innych plików ani nie zapisuje,

Czyli wtyczka nie zapisuje pliku png w katalogu userTheme, i nie rozumiem twojego gdybania. Gdyby ikona była wbudowana w kod wtyczki (tzn w zasobach) to bym musiał jeszcze podawać nazwe ikony której wtyczka szuka. I tak dla każdej wtyczki.

Edit: Z wtyczki nie. Z paczki *.wtwExtension i owszem.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2011, 09:11:26 am wysłana przez Koko »
http://www.kokosoftware.pl/ - Oprogramowanie Koko Software Poznań

Offline zhvir

Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2011, 08:54:36 am »
czyli mówisz że ikona iconBell.png która pojawiła mi się w katalogu userTheme nie jest z Twojej wtyczki?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2011, 13:07:33 pm »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2011, 13:29:52 pm »
a sposob na to tylko jeden jak na razie - wrzucic default'owa ikone do zasobow, jak plik istnieje w userTheme to go zaladowac, jak nie to ten z zasobow
Można jeszcze wrzucić ikonke do "plugindata", i ładować uzywając DEFLOC + podanie defaultPluginDir, wtedy wtw poszuka grafiki w userTheme, jak nei znajdzie to w defaultPluginDir, a jak nei znajdzie tam to w Theme ;P

Offline Pragmatic69

Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #11 dnia: Września 19, 2011, 18:14:16 pm »
Dziękować za wtyczkę. ;)

Aczkolwiek jest taka niby pierdoła, a denerwuje... Mianowicie wtyczka nie rozróżnia płci kontaktów, tj. do kazdego jednego ładuje rodzaj męski. I tak, nawet, gdy pojawiła się dziewczyna X, to mamy: "X zmienił stan na niewidoczny" itp.

Można by było rozwiązać to w sposób, w jaki poradzono sobie z tym chociażby we wtyczce kwNotify, tj. jeśli nazwa kontaktu kończyłaby się na "a" (jak zresztą lwia większość żeńskich [w Polsce] imion), to wyświetlałaby się żeńska forma powiadomienia, tj. "X zmieniła stan na niewidoczny".

Innym rozwiązaniem, acz na pewno mniej eleganckim, byłoby po prostu przerobienie obecnego komunikatu na np. "X zmienił(a) stan niewidoczny".
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Koko

Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #12 dnia: Września 19, 2011, 19:20:35 pm »
Rozwiązanie kwNotify jest mi znane, myślałem nawet o tym, ale to wcale nie jest takie pewne. Jeśli mamy kogoś zapisanego po Imieniu i Nazwisku. Nie wiem czy brać pod uwagę ostatnia literę nazwy, czy pierwsze słowo. Wydaje mi się, że kwNotify nie poradzi sobie z imieniem Kuba :P, a jeśli odczytywać ostatnią literę nazwy, to dla Kasi Olko też będzie zła forma. Może całkiem wyrzucę ten tekst i wstawię tam opis, bo stan widać po ikonce ;)
http://www.kokosoftware.pl/ - Oprogramowanie Koko Software Poznań

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #13 dnia: Września 19, 2011, 20:22:28 pm »
Przydałoby sie dodać opcje powiadomienia dźwiękiem gdy od osoby obserwowanej dostaniemy wiadomość.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #14 dnia: Września 20, 2011, 09:14:58 am »
A czy od tego nie jest już wtyczka Adriana - Sounds?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #15 dnia: Września 20, 2011, 14:53:04 pm »
Chodzi mi o takie powiadomienie dźwiękowe niezależne od wtyczki sound. Np. mam wyłączone dźwięki dla całego komunikatora we wtyczce sound, ale gdy napisze obserwowany kontakt to dźwięk się odtworzy i tylko dla niego.

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #16 dnia: Września 20, 2011, 17:19:42 pm »
I jaki to ma sens? Powtarzanie dźwięku? Przecież kokoNotifer ma włączone ustawianie powiadomień dźwiękowych niezależnych dla kontaktów, więc jaki problem dla tego kogoś ustawić charakterystyczne powiadomienie?

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #17 dnia: Września 20, 2011, 17:42:39 pm »
Ma ustawienie dzwieku ale tylko dla pojawienia sie obserwowanej osoby a nie gdy ta obserwowana osoba napisze do nas wiadomosc, wiec przydalo by sie dodac i takie powiadomienie.

Offline zhvir

Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #18 dnia: Października 01, 2011, 23:24:36 pm »
czekam na nową wersję wtyczki bo mam do wydania uaktualnienie zestawu ikonek PixelPerfect z ikonką dla kokoNotifier a brakuje mi tylko żeby nie wieszał się z powodu irca ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Koko

Odp: [kokoNotifier] - Specjalnie powiadomienia o dostępności wybranych kontaktów
« Odpowiedź #19 dnia: Października 04, 2011, 09:00:08 am »
A ja czekam na przeniesienie mnie do grupy Developerzy :)
http://www.kokosoftware.pl/ - Oprogramowanie Koko Software Poznań