Autor Wątek: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta  (Przeczytany 25618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #60 dnia: Października 23, 2009, 15:33:50 pm »
wydaje mi się że użyłeś wbudowanej opcji importu a nie tej oferowanej przez wtyczkę impKonnekt
przeczytaj ponownie temat od początku
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline kenny

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #61 dnia: Października 23, 2009, 19:03:12 pm »
Skopiowalem wtyczke do folderu WTW zanim pierwszy raz wlaczylem WTW
Wtyczka jest automatycznie wlaczana, ale nie widze zadnej roznicy po wylaczeniu jej..

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #62 dnia: Października 23, 2009, 20:00:30 pm »
Wtyczka domyślnie powinna być wyłączona, spróbuj
1. wyłączyć automatyczna włączanie
2. restartuj WTW
3. ręcznie włącz wtyczkę - powinno wyskoczyć okienko nawigacji
4. wskaż pliki archiwum konnekta (nie eksportowane, tylko te w których konnekt trzyma archiwum).
5. po imporcie wyłącz wtyczkę

Offline kenny

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #63 dnia: Października 23, 2009, 22:13:10 pm »
@siwy
zrobilem tak jak napisales, ale nic to nie dalo, po recznym wlaczeniu wtyczki nic sie nie dzieje

myslicie ze mogloby zadzialac ze starsza wersja WTW?

Offline zhvir

Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #64 dnia: Października 23, 2009, 22:16:15 pm »
myślimy że mogłoby zadziałać aczkolwiek mi działa również z najnowszą
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #65 dnia: Października 24, 2009, 08:55:39 am »
mechanizm wtyczki zostal zmieniony,
uruchom wtyczke a potem przejdz do archiwum->import i wybierz archiwum konnekta. wtedy wyskoczy ci okienko w ktorym musisz podac sciezke do swoich plikow archiwum ( *.dtb)
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #66 dnia: Października 24, 2009, 09:52:44 am »
Faktycznie się zmieniło, ja miałem nadal starą wersję wtyczki, zrób tak jak napisał unkn0wn, jeśli nie zadziała (mi po ściągnięciu nowej wtyczki działa), to ściągnij stara i zrób tak jak pisałem wcześniej.

Offline kenny

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #67 dnia: Października 24, 2009, 18:57:29 pm »
mechanizm wtyczki zostal zmieniony,
uruchom wtyczke a potem przejdz do archiwum->import i wybierz archiwum konnekta. wtedy wyskoczy ci okienko w ktorym musisz podac sciezke do swoich plikow archiwum ( *.dtb)
wyglada to tak samo jak z menu wtyczek
do wyboru mam tylko archiwum tlen.pl i pliki XML dla konnekta

/edit
nie udalo mi sie zmusic wtyczki do dzialania na 64bitowym systemie
wyeksportowalem archiwum na 32bitowej viscie

ktos testowal wtyczke z 64bit win7?
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 21:41:22 pm wysłana przez kenny »

Offline MusX

  • Młodzież
  • **
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 23, 2009, 10:33:56 am »
tak jak mówi poprzednik, na win7 x64 można importować z konnekta xmle, nie normalne archiwum komunikatora. przy ostatniej wersji z 1 posta

Offline ncpnc

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 02, 2010, 20:00:48 pm »
Witam, dorzucę może swoje 3 grosze. Słowem wstępu, do dnia dzisiejszego używam tego trupa konnekta, bo jak dotąd żaden inny multikomunikator mnie do siebie nie przekonał. Spróbowałem dziś WTF i nie dziwię się, że konnektowicze chętnie się przesiadają na to dziecko Kaworu :) Bardzo mnie ucieszyła teoretyczna możliwość importu archiwum konnekta. Piszę o teoretycznej bo praktycznie się nie da....

Używam systemu Vista x64 i WTF build 1346 (AMD64). Ściągnąłem wtyczkę z linku w pierwszym poście, dorzuciłem 64-bitowa jej wersję do odpowiedniego folderu WTF. po uruchomieniu wtyczka jest widoczna w programie. Uruchomienie jej niestety nie daje absolutnie żadnego efektu. Próba wyłączenia jej natomiast daje efekt zwieszenie się WTF lub zniknięcia częśći opcji i interfejsu, czyli krótko mówiąc zepsucie programu ;)

Niezależnie od włączenia wtyczki jedyną opcją importu z konnekta jest archiwum XML, co w moim przypadku kończy się komunikatem o błędzie parsowania czyli wielką kupą ;)

Czy ktoś z szanownych ma potwierdzoną receptę na to jak dokonać importu na 64-bitowym systemie? Inny build WTF, inna wersja wtyczki? Przebrnąłem przez różne tematy na ten temat i większość jest ze sobą sprzeczna lub nieaktualna, tym samym z góry dziękuję za sugestie. :)

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 02, 2010, 21:35:29 pm »
Ściągnij jakąś nightly z sierpnia 2009, zainstaluj i wtedy spróbuj zaimportować swoje archiwum (api od tamtego czasu się zmieniło). To tylko teoria, więc może nie działać. Pamiętaj żeby zrobić kopię swojego profilu.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline ncpnc

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 02, 2010, 22:19:52 pm »
Próbowałem, nie ma żadnej różnicy. Podejrzewam (sądząc po wcześniejszych postach), że źródłem problemu jest architektura 64-bitowa a nie build programu.

Aktualnie próbuję metody z "pośrednikiem" w postaci dodatku do aqq o nazwie archeolog. Zainstalowałem aqq i rzeczony dodatek, zaimportowałem archiwum tdb z konnekta i wyeksportowałem w formacie aqq2, a teraz próbuję zaimportować archiwum aqq2 w WTF...
Idzie to już dobrą godzinę, ale pasek postepu już jest prawie w połowie ;) Napiszę więc jutro czy ta metoda jest skuteczna (bo szybka nie jest na pewno ;) ).

EDIT:
Informuję, że metoda działa, z małym "ale". W historii bowiem znalazło się wiele dalekowschodnich symboli, najwyraźniej w miejscu emotek ;) Na którymś etapie kodowanie UTF-8 zostało więc zaimplementowane niepoprawnie. Ale lepsze to niż nic :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 09:08:00 am wysłana przez ncpnc »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 03, 2010, 10:34:13 am »

Offline ncpnc

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 03, 2010, 15:59:16 pm »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 03, 2010, 16:51:54 pm »
to tylko moje spekulacje byly, bo nie wiedzialem na ktorej obecnie wersji starales sie importowac. kiedys archiwum bylo w utf16 ;)

Offline mano

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 09, 2010, 14:42:35 pm »
najnowsza wersja wtyczki, skompilowana pod x64, zdaje się nie działać. testowałem na dwóch niezależnych maszynach z win 7 en. niedziałanie objawia się tym, że nie pojawia się nowa pozycja do importu w archiwum.

Offline Ammir

  • Narybek
  • *
Re: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 19, 2010, 13:23:18 pm »
Witam, jestem nowy więc przepraszam, jeśli dubluję problem. Nie chciałem zaśmiecać to napiszę tutaj.
Otóż importowałem archiwum z gg (wersja 7.7 i 8.0) do aqq, dalej z chciałem iportować je do wtw. Zatem eksportowałem z aqq do fomatu *.dc2 i dalej import w wtw. Pasek importu się pokazał. Gdy sprawdzam archiwum to w liście pojawiają mi się rozmowy z osobami "z importu" lecz gdy kliknę na rozmowę to nie pojawia się w podglądzie.
Proszę o pomoc. Wydaje mi się, że dogłębnie wytłumaczyłem problem. Od razu piszę, że restartowałem wtw ;]

a jak to się ma do importu archiwum z konnekta? //zhvir

ponieważ wtyczka zdaje się nie działać z najnowszymi wersjami wtw, a nie ma jej kto poprawić, zamykam wątek //zhvir
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2010, 17:36:26 pm wysłana przez zhvir »

Offline Bard

  • Narybek
  • *
Brak funkcji API
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 16, 2010, 20:46:15 pm »
Witam

Odkryłem to forum/komunikator przypadkiem, szukając jakiegoś zastępcy dla poczciwego Konnekta. No i ze wszystkich które widziałem/testowałem WTW wyglądem i funkcjonalnością najbardziej przypomina właśnie konnekta. Za co autorom bardzo dziękuje i jak wszystko sprawnie będzie działać, dotacja ode mnie również poleci. Ale przejdźmy do  sedna sprawy.
Gdy próbuje włączyć wtyczkę impKonnekt, wyskakuje mi błąd Brak wymaganych funkcji API (prawdopodobnie potrzebna nowsza wersja WTW).

Tylko że ja posiadam najnowszą wersje. Więc co mam zrobić?

Próbowałem też tym drugim programem pisanym pod jave ale chyba nie bardzo ogarniam o co chodzi i dałem sobie spokój.

Pozdro.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Brak funkcji API
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 16, 2010, 20:48:13 pm »
Tylko że ja posiadam najnowszą wersje. Więc co mam zrobić?
Zainstalować starszą wersję ;P

Offline zhvir

Odp: [impKonnekt] Import archiwum Konnekta
« Odpowiedź #79 dnia: Października 03, 2010, 18:35:38 pm »
Jeżeli by kogoś interesował rozwój wtyczki to powinien się udać tutaj
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...