Autor Wątek: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy  (Przeczytany 44484 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 23, 2010, 09:05:25 am »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 23, 2010, 13:15:05 pm »
dla mnie idealna byla by wtyczka posiadajaca tylko funkcje /away oraz /back. moze autor pokusie sie o stworzenie takie? ;)

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 23, 2010, 15:09:27 pm »
Cytat: kiso
1. proponuje dodac opcje dla polecenia /back czy ma wysylac wiadomosc do kontaktow po jego wpisaniu czy nie.

hm... nie widzę za bardzo sensu w niepowiadamianiu ludzi ze już mogą z nami gadać, ale się dopisze coś. To 5 minut roboty powinno być.
Pytanie... czy to ma być ustawiane w opcjach czy zrobić drugą komendę kończącą tryb away... chyba to drugie rozwiązanie będzie lepsze?

Cytat: kiso
2. do polecenia /help proponuje dodac opis tych funkcji ktore sie tam wyswietlaja i ewentualnie jakies przyklady.

Oj faktycznie po wpisaniu /help nie pisze, że /help może mieć jeszcze argumenty -_-'
Na początek proponuje wpisać
/help /help
Tam dowiesz się, że możesz poznać nie tylko opis komend ale i opcji pliku konfiguracyjnego.
Pisząc gdzieś tam wcześniej, żeby przyjrzeć się opisom funkcji, chodziło mi o przeczytanie wszystkiego tego co jest np. pod
/help /away
/help /set
itp.

Cytat: kiso
3. fajnie by bylo gdyby wszystkie te opcje wykonywane komendami byly rowniez mozliwe do wykonania w trybie graficznym.

Wszystkie raczej nie... ale /away MOŻE się doczeka. Z tym, że z BAAARDZO małym priorytetem. Moim (i chyba nie tylko moim) zdaniem wpisanie /away jest szybsze i wygodniejsze ^^.

Zresztą tak jak pisał ktoś (może nawet ja) w pierwszym poście, ta wtyczka jest
Cytat: sWirus
Przeznaczona dla tych którzy nie lubią myszki lub szukania okna z listą kontaktów.
O i widze dalej, że Vimes potwierdza. No ale moim problemem jest to, że nie lubię zostawiać ludzi niezadowolonych, więc może...

Cytat: kiso
4. obecnie opcja /away dziala tylko gdy po otrzymaniu wiadomosci zostaje otarte automatycznie okno rozmowy, jesli ktos ma ustawione standardowe powiadomienie lub powiadomienie w tray'u wtyczka ta nie spelnia swojego zadania.

Oj... toś mi roboty zadał... coś mi się wydaje, że do przepisania będzie całe wykrywanie przychodzenia wiadomości.
tak więc nie spodziewaj się naprawienia tego bug'a zbyt szybko.

Cytat: zhvir
Dziś po uruchomienu komunikatora i wpisaniu komendy jest wszystko ok
Jeżeli kiedyś znowu informacja pokaże się błędna, dam znać i spróbuję dość w jakim przypadku to występuje

No tak jak pisałem, może to jakaś odmiana tego błędu zamieniającego czasem pierwsze 4 znaki w moich powiadomieniach INFO... będę z tym jeszcze kombinował.

kiso, jeszcze co do tej osobnej wtyczki to... po co? nie widzę powodu obdzierać wtyczki z funkcjonalności. Nawet sobie zrobiłem prosty test zasobożerności wtyczki... tzn włączyłem wtw raz z włączoną i raz z wyłączoną... i wyszło że z włączoną wtyczką mniej pamięci wtw ciągnął ^^. Tak wiem, że to nie jest jakieś super dokładne i pewnie wynikało z czegoś innego, ale chodzi o to, że chatCommands nie zżera swoimi pozostałymi funkcjami nie wiadomo ile pamięci, żeby robić osobną wtyczkę tylko do /away
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 23, 2010, 15:19:21 pm »
sWirus co do wysylania powiadomenia, ze sie wrocilo to fajnie by bylo gdyby bylo to do ustawnienia w opcjach np. poprzez wymazanie calego tekstu i zostawienie tego pola pustego.
no i wielkim zmartwieniem dla mnie jest fakt, iz funkcja /away dziala tylko podczas automatycznego otwarcia okna rozmowy i poprawa tego zajmnie teoche czasu (uzywam standardowego powiadomienia) :(

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 23, 2010, 21:49:37 pm »
Ok... kolejna wersja (tym razem jednak wprowadza tylko poprawki i jest dostępna tylko przez autoupdate - tak będą wszystkie wersje zawierające jedynie poprawki, bo za dużo grzebania w pierwszym poście ^^)

Autoupdate wysoce sugerowany dla osób chcących ignorować kogoś w trybie away, bo wychodzi na to, że wcześniej zaraz przed wydaniem coś skopałem i ignorowane kontakty się najzwyczajniej nie dodawały do listy

Aktualna wersja: 0.1.5.1
 - do INFO z komendy /help dopisana informacja o tym, że można skorzystać z /help [komenda]

bo wcześniej zapomniałem ^^

 - jakiś tam komunikat o błędzie

chociaż mam nadzieję, że nikt nie będzie musiał go oglądać

 - poprawiony błąd ustawiania kontaktu jako ignorowany

no i teraz to co refresh zgłaszał... mam nadzieję, że nikt przez chwilowy brak ignorowania nie napisał informacji, że nie odpisze do blipa ^^. Od teraz, jeśli ktoś jest ignorowany przez /away to będzie można zdjąć z niego ignora klikając PPM -> "Nie ignoruj w Trybie Away"

 - CHYBA poprawiony błąd (czasami występującej) zamiany 4 pierwszych znaków w powiadomieniach INFO

zhvir mam nadzieję, że to to było przyczyną tamtego dziwnego błędu i że tym razem udało mi się to poprawić.



Cytat: kiso
sWirus co do wysylania powiadomenia, ze sie wrocilo to fajnie by bylo gdyby bylo to do ustawnienia w opcjach np. poprzez wymazanie calego tekstu i zostawienie tego pola pustego.

Ok jeśli chcesz tak to tak będzie, chyba, że ktoś zdąży zgłosić sprzeciw.

Cytat: kiso
no i wielkim zmartwieniem dla mnie jest fakt, iz funkcja /away dziala tylko podczas automatycznego otwarcia okna rozmowy i poprawa tego zajmnie teoche czasu (uzywam standardowego powiadomienia) :(
hmmm... może nabierz nawyku trzymania otwartego okna rozmowy, wtedy powinno działać ^^. Z drugiej strony pewnie niektórzy nie mogą mieć go otwartego... szef przez ramię patrzy czy coś.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 24, 2010, 11:46:08 am »
sWirus a dało by radę dorobić wysyłanie alertu do kontaktów z tlena  z którym rozmawiamy i ewentualnie ustawianie mood w PEP ?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 26, 2010, 13:25:06 pm »
Raz, że póki co chciałbym pozostać zgodny z wszystkimi protokołami, dwa że i tak pewnie bym nie wiedział jak się za to zabrać... jak będzie czas to się pomyśli. Teraz mam go tak mało, że do kodu nie zaglądałem od ostatniego update'a

btw
964
965
966
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2010, 13:35:59 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 29, 2010, 16:08:43 pm »
Ok. Podbijam bo oto nowa wersja (1.6.0)

ChangeLog:

 - nowa komenda /awayignored - wypisuje w oknie rozmowy listę ignorowanych przez Tryb Away kontaktów

coś o co wcześniej prosił Refresh... co prawda teraz jest to nie potrzebne bo po PPM widać czy ktoś jest ignorowany czy nie, ale może się przyda

 - nowa komenda /proto [:proto:] - wypisuje dane wszystkich protkolow lub wybranego

Konkretnie to wyświetla nazwę, nasze id, identyfikator (to w postaci :proto/nr:), status i opis... powstało po to, żeby nie trzeba było patrzeć na listę kontaktów żeby przypomnieć sobie opis/status

 - nowa komenda /clear - czyści okno rozmowy

Nareszcie prawda?

 - nowa komenda /mute - włącza/wyłącza Tryb Cichy

dziala jako przełącznik wł/wył SilentMode, czyli całkowicie wycisza dzwięki WTW

 - uaktualniona komenda /quit - teraz już bezpieczna

Bo na podstawie funkcji dostępnej z API. Tyle na ten temat

 - jeżeli /back nie ma zdefiniowanego tekstu domyślnego i zostanie użyte bez argumentu
   to Tryb Away skończy się bez wysylania wiadomości do użytkowników, którzy do nas napisali

Coś o co prosił kiso. Nie pamiętam żebym robił testy;> A to oznacza, że działało od razu bez problemu, albo faktycznie ich nie robiłem

 - kilka powiadomień INFO o błędnym wpisaniu komendy

To jest po to, żeby od razu wiedzieć, że wpisana komenda była zła (np jakaś literówka czy coś)

 - mała ikonka w opcjach

Konkretnie to iconConsole.png z Components/Theme. Tak żeby ładniej wyglądało.

 - CHYBA poprawiony błąd niedziałania /away po
   otrzymaniu wiadomosci jesli ktos ma ustawione standardowe powiadomienie
   lub powiadomienie w tray'u


thx to kiso
Z tym, że tego na pewno nie testowałem ^^ (wiem, leniwy jestem), ale powinno działać.

 - dopisanie do help'a opisu /awayignored /proto /mute i /clear
 - uaktualnienie opisu /back i /quit w helpie

Czyli aktualizacja o nowe komendy.

 Czekam na raporty. Szczególnie odnośnie poprawionego błędu - czy na pewno jest poprawiony i nie wysyłania wiadomości po /back.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2010, 16:43:23 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 29, 2010, 18:42:47 pm »
sWirus, wszystko co opisałeś w changelogu działa u mnie bez zastrzeżeń, co mnie niezmiernie cieszy!

Dzięki wielkie :)

WinXP Pro x86 SP3.
zz.

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 29, 2010, 19:07:30 pm »
Moja propozycja - można /clear zamienić na /cls, będzie szybciej i intuicyjniej (tak jak w cmd)
WTW używam na legalnym Windows 7 Pro x64

Offline UsagiAddict

  • Narybek
  • *
  • Królik
    • UsagiAddict's LastFM
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 29, 2010, 20:09:35 pm »
@up: zamienić albo wprowadzić alias (przywykłem do cls ;))
[??]

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 29, 2010, 20:47:01 pm »
sWirus, z tego co na szybko przetestowalem to tryb /back bez domyslnego tekstu i argumentu nie wysyla wiadomosci, czyli jest ok!. tryb away teraz dziala z dymkiem (traya nie sprawdzalem). dzieki!

jesli chodzi o jakies nowe mozliwosci wtyczki to proponuje:
1. obecnie jak jestesmy w trybie away z jakims opisem i ponownie wklepiemy polecenie away z nowym opisem to nic sie nie dzieje (pozostaje stary opis), zeby zrobic nowy musimy uzyc back a nastepnie away z nowym opisem. podsumowujac chodzi o to, ze jesli mamy uruchomiony tryb away z opisem "test1" i uzyjemy jeszcze raz polecenia away z opisem "test2" to wszyscy ktorzy do nas napisza od tego momentu dostanawiadomosc "test2"; chyba tego nie zagmatwalem zbytnio? ;p
2. przydala by sie jakas komenda, ikonka lub cokolwiek innego co by w szybki sposob informowala nas czy jestesmy w trybie away czy nie.

Offline Ivek88

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 30, 2010, 04:11:31 am »
Jeśli o mnie chodzi to prosiłbym o możliwość dodawania własnych komend.
Przydatne gdy chcemy połączyć funkcje wtwRegexReplacer z utlChatCommands.
Można by dodać dużo nowych rzeczy w Regex, np słownik ang/pol itp gdzie po wpisaniu /ap dog by tłumaczył na nasz, tak jak to jest w infobocie i wszystko dostępne w opcji własnego komunikatora i każdego okienka rozmowy.
Proponuję, żeby w folderze profilu pojawił się plik utlChatCommands.xml, w którym możemy sami dodawać komendy lub wyłączać te które są, albo zmieniać nazwy komend na te które nam bardziej odpowiadają :)

PS: Dla mnie wygodniej do zapamiętania jest /opis niż /desc :p

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 30, 2010, 07:29:43 am »
sWirus, znalazlem 1 blad, a mianowicie jak mam powiadomienie w dymku i wlaczony tryb away i gdy ktos do mnie w tym czasie napisze to nie dostaje informacji w stylu: chatCommands info | Tryb Away: wiadomość o treści: "....." została wysłana. W przypadku gdy mam otwarte okno rozmowy u danej osoby i wlaczony try away komunikat ten sie pokazuje.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 30, 2010, 12:14:31 pm »
Ponadto konsola w najnowszym nighlty pluje nieaktualnym GUID'em :P

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 30, 2010, 13:03:28 pm »
nastepna rzecz ktora zauwazylem to fakt, ze jesli jestesmy away i ktos do nas napisze wtedy dostaje stosowny komunikat, w przypadku gdy napisze do nas jeszcze raz wtedy juz komunikatu nie dostanie; trzeba przejsc do trybu back i ponownie do away zeby znowu ta osoba otzymala komunikat
tutaj wlasnie pojawia sie prosba aby jakos to rozwiazac w sensie ustawienia jakiegos parametru (najlepiej kazdy zeby mogl go sam zdefiniowac w minutach) po ktorych osoba dostanie ponowna wiadomosc trybu away.
jest to przydatne gdy kogos dluzszy czas niema (pare dni) a ma wlaczony komunikator, chyba wiesz o co mi chodzi? ;-)

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 30, 2010, 14:30:26 pm »
/cls czy /clear
/clear czy /cls
oto jest pytanie...  Ja tam jestem przyzwyczajony do clear właśnie ;p cls jest krótsze ale jakoś "clear screen" mi nie pasuje. Jedynej funkcji z aliasem też robić nie chcę.
Na razie zostanie clear chyba że będziecie więcej spamować ;p

Cytuj
1. obecnie jak jestesmy w trybie away z jakims opisem i ponownie wklepiemy polecenie away z nowym opisem to nic sie nie dzieje (pozostaje stary opis), zeby zrobic nowy musimy uzyc back a nastepnie away z nowym opisem. podsumowujac chodzi o to, ze jesli mamy uruchomiony tryb away z opisem "test1" i uzyjemy jeszcze raz polecenia away z opisem "test2" to wszyscy ktorzy do nas napisza od tego momentu dostanawiadomosc "test2"; chyba tego nie zagmatwalem zbytnio? ;p

Nie, ja potrafię gmatwać bardziej ;>
pomyśli się...

Cytuj
2. przydala by sie jakas komenda, ikonka lub cokolwiek innego co by w szybki sposob informowala nas czy jestesmy w trybie away czy nie.

dostarcz mi cztery ikony: awayInactive, awayActive, awayIgnored, awayMsg to się opcjonalnie (ja nie lubię wielu ikonek w oknie rozmowy) doda ikonkę stanu away do okna rozmowy (coś jak ikonka "pisaka"). Tzn. jeśli sobie z tym poradzę ^^. Komenda... w sumie będzie prosta do napisania więc czemu nie.

Ivek88 mam pytanie. Jak ty sobie wyobrażasz dodawanie nowych komend z poziomu xml'a? ;>

Wiesz co mogę zrobić? Dodać funkcję do API z której inne wtyczki będą mogły korzystać, która będzie dodawać nowe komendy. Ale raz, że dopiero po sesji (zaczyna mi się w drugiej połowie czerwca), i dwa, że i tak byś musiał namówić kogoś, żeby dopisał "dodawanie komend" w swoich wtyczkach.

kiso błąd w sensie, że ty nie dostajesz powiadomienia? No bo okienka nie masz otwartego, to nie mam gdzie wysłać wiadomości... hmm... przyjmij ze to feature. Jeżeli nie chcesz mieć otwartego okienka to po co mam je otwierać i wypisywać tam powiadomienie?

Majaque - nie tylko w najnowszym nightly, bo w ogóle nie miała GUID'a wpisanego ;> next ver. będzie mieć jeśli nie zapomnę.

kiso:
Cytuj
jest to przydatne gdy kogos dluzszy czas niema (pare dni) a ma wlaczony komunikator

sWirus got owned... szczerze nie zdarzyło mi się jeszcze mieć włączony komunikator kilka dni, nie mając do niego dostępu, więc o tym nie pomyślałem ^^
Myślałem o tej opcji (też korzystałem z 'pewnego' komunikatora...) ale wymaga długiego grzebania w kodzie [znowu...] a przecież ludzie w końcu dostaną info, że wróciłeś jak już wrócisz. Może po sesji...
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 30, 2010, 14:49:07 pm »
kiso błąd w sensie, że ty nie dostajesz powiadomienia? No bo okienka nie masz otwartego, to nie mam gdzie wysłać wiadomości... hmm... przyjmij ze to feature. Jeżeli nie chcesz mieć otwartego okienka to po co mam je otwierać i wypisywać tam powiadomienie?
dokladnie, chodzi o to ze ja nie dostaje powiadomienia ze ta wiadomosc zostala przeslana, tak jak jest to w przypadku samootwierajacego sie okna rozmowy. wlasnie chodzi o to zeby ta wiadomosc jakos doslac bez otwierania okienka ;p dasz rade! ;p
az tak to nie jest uciazliwe i da sie wytrzymac ;-) ale mam nadzieje, ze po sesji z tym i z ponownym powiadomieniem po x munutach powalczysz ;-)
no i powodzenia na uczelni.

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 30, 2010, 15:13:23 pm »
sWirus, byłby problem z dodaniem czegoś w stylu /restart [restart WTW]? :)

jesli jestesmy away i ktos do nas napisze wtedy dostaje stosowny komunikat, w przypadku gdy napisze do nas jeszcze raz wtedy juz komunikatu nie dostanie; trzeba przejsc do trybu back i ponownie do away zeby znowu ta osoba otzymala komunikat
Ja bym tego nie zmieniał ;) Wg mnie tak jest ok.
WinXP Pro x86 SP3.
zz.

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 30, 2010, 17:05:02 pm »
zzjacek, skoro dla ciebie jest ok, to sobie ustawisz ze bedzie tylko 1 powiadomienie.
ja sobie ustawie ze bede mial reset co 30min i jak ktos po tych 30minutach znowu do mnie napisze to ponownie otrzyma ten komunikat, ale nie wczesniej.
i wszyscy beda szczesliwi prawda? ;-)