Autor Wątek: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy  (Przeczytany 44431 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sWirus

[chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« dnia: Maja 18, 2010, 13:41:04 pm »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 16:34:08 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2010, 14:02:46 pm »
Cieszymy się z nowego dziecka :)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2010, 14:03:00 pm »
WOW rewelacja
Czy planujesz /quit jak zamknięcie programu ?
i czy nie lepiej by było pozycji podawać w kolejności jak jest w CSS L T R B
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2010, 14:16:58 pm »
na /quit nie wpadłem... pomysł w sumie dobry. Się pomyśli, może coś się wymyśli... ale nie obiecuje w najbliższej przyszłości bo mam ostatnio sporo do roboty przez studia ;/

Kolejność LTRB jest dowolna... właściwie mógłbyś wpisać dowolny ciąg znaków, wtyczka sprawdza tylko czy są w nim odpowiednie literki. W opisie komend mogę zmienić jak coś... tylko po co? ^^
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline macie3k

  • Narybek
  • *
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2010, 15:16:23 pm »
A czy /away nie może zmieniać statusu na 'zaraz wracam'? Nie będę oryginalny jeśli napiszę, że tak miałem w konnekcie i tak się przyzwyczaiłem :) /st Away (jeszcze z sziftem) to kupa klepania.

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2010, 15:46:26 pm »
macie3k - owszem mogłaby móc... nawet były takie założenia, ale jeszcze nie teraz bo to by raczej musiało być opcjonalne itd. a z czasem u mnie super nie jest ostatnio (to co powstało do tej pory powstawało prawie miesiąc). No chyba, że ustawić zmianę statusu na stałe póki co, ale to więcej osób by musiało się na ten temat wypowiedzieć.

potfur co ci nie działa? Jeśli opcje to sprawdź nowszą wersję chociaż nic nie obiecuję.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2010, 17:16:18 pm »
Cytuj
/dsc [:proto:] opis - ustawia opis dla wszystkich protokolow lub wybranego
już kolejny raz spotykam się z "ciekawym" tłumaczeniem polskiego opis na angielskie description (bo podejrzewam, że to właśnie od description jest skrót /dsc ;)), ale to niezbyt udane tłumaczenie. po angielsku to raczej status message, albo po prostu status.

sam pomysł na wtyczkę za to bardzo zacny. thx.

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 18, 2010, 19:03:40 pm »
Nowa wersja (baardzo zalecana) w pierwszym poście (dwie poprawki pierwszego dnia ;/)

potfur teraz powinno już działać. Błąd był nie tylko na x64 i wynikał z mojej głupoty ;/ Co ciekawe testowałem wcześniej działanie zapisywania i wszystko działało o_O

wujek_bogdan a i owszem, zgadzam się (nawet kiedyś już czytałem twoją opinię na ten temat ^^), ALE:

1. /st jest już zajęte
2. nawet w API dla wtw jest curDescription i właśnie stąd wzięło się /dsc
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline zhvir

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 18, 2010, 19:51:00 pm »
1. zamiast XE powinno być chyba XA (eXtended Away)
2. może komenda /help ? ;)
3. w ustawieniach wtyczki trochę to wszystko mało rozciągliwe
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 18, 2010, 19:55:11 pm »
Wtyczka super, pewnie się pojawi jeszcze kilka pomysłów na komendy od userów ;)

Mała prośba o zmniejszenie poziomych rozmiarów textboxów w opcjach, i może jakiś scroll całego menu opcji? (jeśli api daje możliwość of coz).

Offline zhvir

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 18, 2010, 20:04:00 pm »
komendy /away i /back rewelacja :)

wracając do komendy /help to mogłaby wypisywać swoją pomoc np poprzez strukturę INFO w stylu czata (tę od statusów) przynajmniej nic by się nigdzie nie zapisywało
ponadto każdą wykonaną operację też mogłoby w ten sposób przekazywać, ale w sumie to jest kwestia do przedyskutowania, które potwierdzenia komend i czy w ogóle należy pokazywać w INFO
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 18, 2010, 20:33:55 pm »
1. zamiast XE powinno być chyba XA (eXtended Away)
w aktualizacji działa XA, chyba w dokumentacji jest po prostu błąd ;)

btw wtyka ma autoapdejta?
oraz jak ma się /away i /back do wiadomości, jakie dostajemy z blipa? tam też jest wysyłany autorespond?
also: literówka - "dAmyślny tekst /back"
prosiłbym też o przykład wywołania /mov - próbowałem /mov 10, /mov 10 10, /mov 10 0 10 0, /mov 10|0|10|0 ale nic z tego nie zadziałało ;P
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 20:48:59 pm wysłana przez refresh »

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 18, 2010, 20:52:58 pm »
No to po kolei:

Cytat: zhvir
1. zamiast XE powinno być chyba XA (eXtended Away)

to jest XA tylko w "dokumentacji" źle napisałem ;)

Cytat: zhvir
2. może komenda /help ? ;)

No racja, przydała by się. Tylko, że jakby tak za jednym zamachem wszystko wypisać to i tak trzeba by przesuwać suwak okna żeby cokolwiek zobaczyć. Myślę, że się zrobi: pod /help - lista komend a dokładniejszy opis jako /help [komenda]


Cytat: zhvir
3. w ustawieniach wtyczki trochę to wszystko mało rozciągliwe
i
Cytat: buttie
Mała prośba o zmniejszenie poziomych rozmiarów textboxów w opcjach, i może jakiś scroll całego menu opcji? (jeśli api daje możliwość of coz).

Myślę, że to się zrobi, ale autor musi lepiej poznać winAPI bo do tej pory pisał raczej w Qt i VCL, a do natywnego systemu okienek windowsa jakoś go nie ciągnęło i używał go w większym stopniu może ze dwa razy w życiu. Jak nic nie stanie na przeszkodzie to powinno być w ciągu tygodnia max.

Co do informacji o wykonaniu czegoś jako INFO... może, ale na pewno nie dla wszystkich komend. Efekt /max czy /rest jest chyba dostatecznie widoczny.
/away /awayex i /back już w sumie są
z pozostałych, które powinny mieć takie powiadomienie to chyba /st /dsc i może /talk (chociaż to ostatnie chyba też wielkiego sensu nie ma).

A i jeszcze oficjalna prośba do Kaworu o zaimplementowanie funkcji włączającej/wyłączającej tryb cichy bo nigdzie tego w API nie znalazłem... pewnie powinienem to do bugtraq'a wpisać, ale póki co mam chyba trochę innych rzeczy do zrobienia.

edit:

Cytat: refresh
btw wtyka ma autoapdejta?

Nie ma bo nie mam gdzie jej wrzucać ^^

Cytat: refresh
oraz jak ma się /away i /back do wiadomości, jakie dostajemy z blipa? tam też jest wysyłany autorespond?

Szczerze powiedziawszy... nie mam pojęcia ^^. Nie używam blipa nie wiem na jakiej zasadzie działa. Jeżeli leci po którymś protokole to bardzo możliwe, że będzie odpowiadać

Cytat: refresh
prosiłbym też o przykład wywołania /mov - próbowałem /mov 10, /mov 10 10, /mov 10 0 10 0, /mov 10|0|10|0 ale nic z tego nie zadziałało ;P

hehe... mov i res działają na zasadzie - do krawędzi (głównie dlatego, że tak jest szybciej a mnie o szybkość przesunięcia głównie chodziło). Tak więc poprawnym wywołaniem było by
/mov l (przesuń do lewej krawędzi)
albo
/mov tl (przesuń w lewy górny róg)
.

Jak ktoś się będzie upierał przy przesuwaniu/rozszerzaniu o konkretną wartość to się dopisze nową komendę.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline kwiateusz

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 18, 2010, 21:06:48 pm »
jak coś służę serwerem do autoupdate :) pomieści sie gdzies obok mojego kwNotify ;) co do /away to sam mialem pisać ale chyba sobie odpuszcze jak już takie cudo jest :)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 18, 2010, 22:13:16 pm »
co do blipa - to kontakt gg 202 lub xmpp/tlen blip@blip.pl - może da radę te dwa jakoś dodać do wykluczeń? tak, że /away rozmowy z tymi idkami ignoruje

i zbyt kombinowałem z tym przesuwaniem okna ;P

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 19, 2010, 09:37:42 am »
W pierwszym poście update, ale

UWAGA.
jako, że zaszły zmiany w pliku konfiguracyjnym wszystkie (całe dwie) dotychczasowe ustawienia wtyczki będą skasowane toteż, jeżeli ktoś zmieniał teksty away i back to zalecałbym zapisanie ich sobie w notatniku i później wklejenie ponownie w opcje.

Co nowego?

 - wykluczenie blipa z kontaktów away

   Z tym, że nie testowane (bo jak pisałem nie używam), więc jakby ktoś sprawdził to byłbym wdzięczny


 - nowa komenda -> /set pozwalająca na zmianę ustawień wtyczki
   Jak działa? np. żeby zmienić domyślny tekst away'a na "Cośtam cośtam"

   /set away/text Cośtam cośtam
   (skąd akurat away/text -> gdzieś w pierwszym poście jest lista ustawień)

 - możliwość ustawienia własnych nazw dla stanów w komendzie /st (na razie tylko za pomocą /set)
   przykładowo jeżeli chcemy ustawiać sobie stan na Away wpisując coś takiego:

   /st a

   to należy ustawić:
   /set st/Away a

   proste chyba?

 - trochę poprawek w pliku konfiguracyjnym (i stąd kasacja ustawien)


ps. byłbym zapomniał. Scroll w opcjach jest -> nie działa ^^ Nie przejmować się. Nie chciało mi się usuwać wklepanego już kodu.
Oblałem test Turinga... damn ;/

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 19, 2010, 09:54:43 am »
Wykluczenie dla jabberowego kontaktu blip@blip.pl nie działa, dla numeru gg 202 nie sprawdzałem.

Offline sWirus

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 19, 2010, 10:04:33 am »
hmm... Tzn dokładnie jak nie działa?

Może wiem co jest źle, jeżeli wysyła wiadomość z /back ale z /away nie wysyła. Jeżeli obie wysyła to będę musiał pomyśleć dłużej.


ok nie działa w ogóle. Będzie trzeba pomyśleć dłużej

^^ dobra teraz powinno działać... update pierwszy post
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 10:29:58 am wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 19, 2010, 11:02:20 am »
Teraz bangla, dla każdego proto zresztą: xmpp, tlen i gg.

Przydałoby się jeszcze wykluczenie dla kontaktu *@twitter.tweet.im, dla tych co używają bramki tweet.im do Twittera. ;)

Offline zhvir

Re: [chatCommands] Kilka komend w oknie rozmowy
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 19, 2010, 14:46:17 pm »
ja proponowałbym inną zasadę wykluczania, bardziej ogólną i opartą o menu dla kontaktu:
Edytuj -> Ignorowanie
dołożyć do już istniejących opcji ignorowanie poleceń wtyczki per kontakt
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...