Autor Wątek: .:Outliner:.  (Przeczytany 15420 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
.:Outliner:.
« dnia: Grudnia 05, 2010, 18:04:38 pm »
Outliner (Chat Theme)
Styl czata wzorowany forum k2t.eu, a konkretnie stylem Outline by DzinerStudio

Lista kontaktów: LINK
Ikonki globalne: LINK



Mój pierwszy styl czata dla WTW. Tworząc go analizowałem styl czata mini.color by suhy. Dzięki.
 

Changelog:
v 0.2.0.0:
- dodano zegary informujące o aktualnej godzinie, godzinie rozpoczęcia rozmowy, długości trwania rozmowy. Zegary się zerują (restartują) po kliknięciu przycisku "Wyczyść okienko rozmowy".
- usunięto problem wygładzania czcionek. Filtry przezroczystości zastąpiono tłem png.
- dodano grupowanie wiadomości
- poprawki w składni

v 0.2.1.0:
- godzina otrzymania wiadomości pokazuje się dopiero po najechaniu myszką na wiadomość (screen nieaktualny)
v 0.3.0.0:
- dodano ikony w których mamy do dyspozycji (od prawej): drukowanie rozmowy, przesunięcie rozmowy na samą górę, zmiana wielkości czcionki w oknie rozmowy (pomniejszanie i powiększanie) i link do forum.

- po najechaniu na avatar pojawia nam się "filtr" na całej rozmowie ukazujący powiększony avatar na środku i kilka podstawowych informacji o kontakcie poniżej.
- tekst wysłany ma już inny kolor od otrzymanego

 

Do zrobienia:
- zegarek obliczania czasu trwania rozmowy nie zawsze idealnie co do sekundy przełącza minuty. Skrypt liczenia czasu może wystartować z opóźnieniem nawet do 5s, przez co o godz. 22:39:26 pokaże nam się już 5 min, a rozpoczęcie rozmowy nastąpiło o 22:34:31. Nie ma to wpływu na wydłużenie, czy skrócenie czasu z minuty na minutę, bo to opóźnienie występuje cyklicznie. Mały błąd, ale postaram się go usunąć.
- problem lewego marginesu przy wiadomości kilkuwierszowej
- zmiana kolorów tekstu otrzymanego i napisanego (było wcześniej - tu zapomniałem ;p)
- poprawne kopiowanie rozmowy do schowka
- poprawki w kaskadowym arkuszu stylów
- dodanie menu z opcjami dotyczącymi okna rozmowy
(częściowo zrobione)
- czekam na dalsze pomysły
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2011, 17:05:51 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline Wicher

  • Młodzież
  • **
Odp: Outliner
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2010, 18:12:31 pm »
Używam twojej listy kontaktów i chciałbym też styl czata ale nie pasują mi nazwy kontaktów po prawej stronie. Osobiście wolałbym po lewej ale nie jestem na tyle obeznany w tych sprawach żeby to zmienić

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2010, 18:17:08 pm »
Wywalić Ci całkowicie nazwę kontaktu (bo jest w belce) i zostawić samą godzinę, czy przenieść nazwę nad tekst? Podaj maila na priv to Ci przerobię, ale nie obiecuję, że dziś. Na forum zostawiam taką wersję, bo "tak autor miał na myśli" ;p

Offline Pragmatic69

Odp: Outliner
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2010, 19:50:22 pm »
O, ja bym prosił, jeśli można, właśnie wersję z nazwą nad tekstem. ;)

btw. Czy zrobienie wersji z awatarami userów w oknie rozmowy, obok wypowiedzi, nie byłaby jakimś ogromnym problemem? Też bym śmiał prosić, jeśli można... a może takowa wersja jest przypadkiem w oficjalnych planach? ^ ^

btw2. Nie dałoby się zrobić, by wyświetlane dane z katalogu użytkowników, były na jakimś innym tle niż białe?

Maila mam w profilu. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2010, 20:27:25 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2010, 22:14:50 pm »
Znajdę chwilkę czasu i chęci to podziałam ;) Pewnie jeszcze w tym tyg.

Offline prz3m3k

  • Narybek
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 08, 2010, 20:49:15 pm »
cześć,

styl świetny, ale chyba nie ma zrobionego grupowania wypowiedzi. Każda następna wypowiedź jest jak nowa wypowiedź, czyli screen nieaktualny ;) osobiście bardziej podoba mi się z grupowaniem wypowiedzi, nie wiem jak innym.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 08, 2010, 21:42:06 pm »
A gdzie na screenie widzisz grupowanie wiadomości ? ;p Sęk w tym, że go nie ma bo tak zrobiłem. Myślałem nad grupowaniem, ale w chwili obecnej nie mam czasu dodać opcji ;)

Po zdaniu:
Cytuj
"Pewnie tylko sprawdzę przezroczystość"
jest niezgrupowane z:
Cytuj
"Działa ;] Napisz coś"...

Natomiast:
Cytuj
Wiesz co...
sprawdzam nowy theme dla okna rozmowy
chcesz pozdrowić forum k2t.eu? :D

to po prostu jedna wiadomość z SHIFT+ENTER użytym ;]

Uwzględnie grupowanie i dodam jako opcję nr 2, bo styl uważam również za piękny (nie chwaląc swojej pracy :D) i wierzę, że wielu go również polubi. Dlatego dam wybór dla różnych użyszkodników wtw. Sam go używam :)

A wracając do przeniesienia nazwy rozmówcy i godziny nad tekst - nie da rady. W użyty tu sposób zaoszczędzamy miejsce i dostajemy tylko tyle linii tekstu ile jest w wiadomościach. Nazwę rozmówcy mamy w belce więc nie ma problemu z pomyleniem z kim piszemy, a dane po prawej z godziną to przede wszystkim dla kopiowania rozmowy (kopiuje się tak, że rozmówca jest nad tekstem - zabieg przemyślany :P)

Offline sober

Odp: Outliner
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 08, 2010, 22:29:27 pm »
Yyyy... pytanie może i głupie, ale co tam, jak nie zadam, to się nie dowiem; mianowicie co to są te takie stworki obok przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamykania okna?



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 08, 2010, 22:32:36 pm »
Aaaaa... nie przypuszczałem że w końcu ktoś o to zapyta ;P Więc używam taki program jak "UltraMon". Służy on do obsługi więcej niż jednego minitora. Mam dwa obok siebie, a owe przyciski działają tak:
1) Lewy (<>) rozciąga okno na 2 monitory
2) Prawy ([ *]) przenosi okno na 2 monitor
Polecam ten program choć bezpłatny to on nie jest niestety. Ale ma dużo, dużo, jeszcze więcej... opcji do obsługi 2, 3, 4 i więcej monitorów.


Administrator Comment EOT albo kosz :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 22:34:22 pm wysłana przez zhvir »

Offline prz3m3k

  • Narybek
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2010, 20:44:21 pm »
to po prostu jedna wiadomość z SHIFT+ENTER użytym ;]
yhm, skoro tak to przepraszam za błędne zrozumienie screena ;)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2010, 22:11:35 pm »
spoko... zrobię grupowanie w pierwszej wolnej chwili :)

Odp: Outliner
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 10, 2010, 00:51:31 am »
Ja mam dwie sugestie..

1. Dla uzupełnienia z listą kontaktów, przydałoby się wygładzanie czcionki.
2. Jak piszę coś dłuższego i akurat zmieszczę tekst w jednej linijce, to zlewa się on z nazwą kontaktu po prawej stronie.

Screen do pkt. 2 w załączniku.

PS. Widać, że wygładzanie działa, tylko dlaczego nie ma go podczas normalnej rozmowy? Mnie to osobiście przeszkadza :] Da radę coś z tym zrobić? ep09 ;)

EP09-043 - tylko dla dużych chłopców ;)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 10, 2010, 08:58:14 am »
Ad.
Cytuj
1. Dla uzupełnienia z listą kontaktów, przydałoby się wygładzanie czcionki.

Opcje > Okno główne > Anti-Alias >Ustaw na: Clear Type. To działa dla listy. Dla rozmowy... hmm... nie wiem czy to zależy od stylu. Ktoś pomoże?

Ad. 2. Poprawię. Wg mnie nie najeżdża na siebie, ale muszę dać lewy margines dla nazwy kontaktu, bo najwidoczniej zapomniałem. Będę w ten weekend przerabiał styl, aby było grupowanie rozmów i dodam coś jeszcze ;) ale ććć...

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Odp: Outliner
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 10, 2010, 15:14:27 pm »
Co do okna rozmowy, to poszukałbym w opcjach internet explorera.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Odp: Outliner
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 10, 2010, 22:08:23 pm »
Skoro na innym stylu działa, to dlaczego miałbym doszukiwać się czegokolwiek po stronie IE?

EP09-043 - tylko dla dużych chłopców ;)

Offline zhvir

Odp: Outliner
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 10, 2010, 22:14:34 pm »
wygładzanie czcionek nie działa (i nie będzie działać) z filtrami ie
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 10, 2010, 22:16:42 pm »
nie wiem co się spartaczyło, ale podejrzewam że to wina filter: bla bla bla który dość dziwne rzeczy robi w wtw ;] jutro wrzucam nową wersję z licznymi poprawkami...

EDIT:
zdążyłem wysłać post przed przeczytaniem Twojego ;p dokładnie... zhvir potwierdza więc to co mówiłem. filtrów jutro już nie będzie... wyglądać będzie przezroczystość tak samo tylko uzyskam ją przez png... poprawi to także odświeżanie przy szybkim przesuwaniu scrool-barem (teraz przycinało przez te filtry).

Odp: Outliner
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 10, 2010, 23:21:06 pm »
wygładzanie czcionek nie działa (i nie będzie działać) z filtrami ie
Dzięki za info ;)

W takim bądź razie, czekamy.. ;)

EP09-043 - tylko dla dużych chłopców ;)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:45:29 pm »
update na 0.2.0.0 w pierwszym poście + dodałem changelog i przewidywane zmiany

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Outliner
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 12, 2010, 23:15:10 pm »
update na 0.3.0.0 w pierwszym poście