Autor Wątek: konnekt style template (konnektowe style kIEview dla wtw2)  (Przeczytany 7620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zimaq

konnekt style template (konnektowe style kIEview dla wtw2)
« dnia: Lipca 29, 2009, 10:55:02 am »
konnekt style template
czyli konnektowe kIEview style dla wtw2




Co tu się dużo rozpisywać, wszystko, łącznie z instrukcją jak to się je, jest jak zwykle w readme.txt

Powinno być kompatybilne ze wszystkimi stylami konnektowymi dla kIEview, ale głowy nie dam sobie za to uciąć :P

Nie, nie działa ze stylami kDuoView, te trzeba samodzielnie sobie przeportować.


Ofkoz wielkie bigup dla riddle'a za poskładanie tego do kupy jeszcze w wersji dla konnekta ;-)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2009, 19:28:04 pm wysłana przez zhvir »

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 29, 2009, 12:28:57 pm »
Na coś takiego czekałem, chwała Ci zimaq, już przechodzę do testów :)
Niestety stylu Laguna Azzurro Trasparente nie łyknęło wygląda jak na screenie, szkoda bo to mój ulubiony styl ;/
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 12:43:10 pm wysłana przez emilio »
________________________________________________________________________________

Offline reddrag0n

  • Narybek
  • *
Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 29, 2009, 12:43:36 pm »
Testowałem z 4 stylami i wszystko działa ok :)
Jak by mi jeszcze ktoś napisał jak wyłączyć ten "ekranik" na którym pokazuje się avatar i opis w oknie rozmowy to już w ogóle był bym szczęśliwy.
Pozdrawiam.

Edit://
Wielkie dzięki alberht.

« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 12:52:35 pm wysłana przez reddrag0n »

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2009, 12:47:27 pm »
Narzędzia > Opcje > Interface > [ ] Nie pokazuj nagłówka z nazwą kontaktu...
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline zimaq

Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2009, 13:17:16 pm »
emilio, zobaczymy co da się z tym fantem zrobić, bo riddle'owe Gonedark jak i moje AeroGlass także nie hulają, ale to z powodu dużej ilości IE-hack'ów ;-)

edit:
yup, przez hacki typowe dla IE6 na wyższych wersjach embed'a nie wyświetla się poprawnie, no cóż, trzeba będzie albo lekko przerobić css'a, albo - co wygodniejsze - przeportować styl bezpośrednio na wtw2 ;-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 13:31:33 pm wysłana przez zimaq »

Offline zhvir

Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 29, 2009, 14:25:15 pm »
zimaq: ja mam taki sam template przerobiony z muchowego template'a kieview->kduoview
a ty jak robiłeś bo nie mogę ściagnąć załącznika? :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline zimaq

Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 29, 2009, 16:57:32 pm »
chodziło mi o tą z top'em i cieniami po wypowiedziach :P

Offline zimaq

Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 29, 2009, 19:19:47 pm »
No to w takim razie u mnie coś nie tak, ale z potencjałem gonedark'a i tak trzeba go bezpośrednio z Adium'a przeportować ;-)

Offline zhvir

Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 29, 2009, 22:15:55 pm »
niech ktoś wrzuci screena z tego template'a jak to wygląda z moją laguną bo już kilka razy sam próbowałem wcześniej i styl był tak pięknie rozwalony że ho ho...  ;)

edit: jeszcze jedna ważna sprawa, większość stylów z konnekta ma w marginach i paddingach domyślnie ustalone px i kieview to rozpoznawało, natomiast wtw zupełnie olewa (podobno w ramach zgodności ze standardami) wartości bez wyraźnego zaznacznia że to jest px (przynajmniej tak było wcześniej). Warto więc byłoby po konwersji pododawać do wszystkich (niezerowych) marginów, paddingów itp te dwie literki :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 22:35:06 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dimension

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 07, 2009, 17:33:12 pm »
Jako że K nie używałem, więc mam pytanie..ściągnąłem pewien styl, w pliku HTML znajduje się kod CSS. Wydzieliłem ten kod do osobnego pliku i ścieżkę do niego dałem w tym template. Nie działa. Co może być nie tak, jeśli w ogóle tak można [bo jak wspomniałem, z K nie miałem nigdy nic wspólnego]..?

Offline zhvir

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 07, 2009, 18:52:01 pm »
a plik readme czytałeś?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dimension

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 07, 2009, 19:38:18 pm »
Czytałeś. Ale czy Ty czytałeś mój post?

Offline zhvir

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2009, 21:32:24 pm »
więc zacznijmy od tego że nie podałeś właściwie żadnych szczegółów dot. tego jaki to styl
po wgłębieniu się twojego posta ;) wydaje mi się że ściągnąłes styl dla wtyczki kDuoView natomiast zimakowy template działa tylko ze stylami z kieview
zgadza się?

btw w pliku readme.txt nie ma nic o kopiowaniu z pliku html a jedynie o plikach css :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Dimension

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2009, 21:41:06 pm »
Zacznijmy od tego, że nie pytaleś o styl i nie powiedziałeś, że to ma jakieś znaczenie.
I skąd mam wiedzieć, z jakimi stylami dziala, jeśli nie ma żadnej informacji w pliku readme, ani nawet w poście autora tego szablonu?
Przecież napisałem, że wydzieliłem CSS do osobnego pliku z tego, który znajdował się pozpośrednio w pliku HTML -.- Co z tego, że jest napisane o plikach CSS? Co to za różnica niby, czy wydzielę cały szkielet CSS z pliku HTML, czy mam już go gotowego w oddzielnym pliku? Żadna.

Styl: s.SKP Light

A po to pytałem o te rzeczy, bo pisałem, że K nigdy nie dotykałem. Poza kilkoma "uruchomieniami", bo wlasciwie tym tego nazwać nie można, skoro to coś nie potrafiło się uruchomić. Więc skoro pytam i nie widzę żadnych dodatkowych informacji, a K nie dotykałem, to skąd mam wiedzieć, co to za róznica, z czego ten styl jest?

Offline zhvir

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style dla wtw2)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2009, 21:44:18 pm »
różnica między plikiem *.css a kodem css wydzielonym z innego pliku jest w tym przypadku decydująca i opis w pliku readme.txt należy rozumieć dosłownie

więc jeżeli jest to styl dla kduoview to templatem zimaqa tego nie skonwertujesz
dla pewności zapodaj linka do stylu
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline zimaq

Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style kIEview dla wtw2)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 08, 2009, 00:49:33 am »
Zapomniałem o czymś takim jak kDuoView, ale pewnie dla tego, że tego nie używałem :P
Pierwszy post uaktualniony. My fault.


Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style kIEview dla wtw2)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 08, 2009, 13:14:04 pm »
Dimension
Toż to kDuoView niestety ale zhvir miał rację nie będzie działać
a tak na marginesie to jak dla mnie styl brzydki ;/
________________________________________________________________________________

Offline Dimension

Re: [chatStyle] konnekt style template (konnektowe style kIEview dla wtw2)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 14, 2009, 14:03:55 pm »
Autor zapomniał napisać, że z tego czegoś nie działa, a jak już się poprawił, to Ty piszesz, że to kDuoView. Jaki w tym sens? A o to, czy Ci się podoba, czy nie, też nie pytałem. Chciałem mieć identyczny styl, jak miałem w Tlenie, a nie tylko podobny. A jeszcze bym sobie wyedytował go, by miał jako tło tapetę pulpitową, to byłoby wrażenie przeźroczystości, tak jak to miałem w Tlenie i mam w obecnym stylu.