Autor Wątek: Glass colors  (Przeczytany 5097 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Glass colors
« dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:10:06 pm »
Pierwszy styl więc może być z błędami. Jest mało minimalistyczny ale może komuś się spodoba.
Zaletą jest, że łatwo można zmieniać kolorystykę stylu. Grafiki automatycznie "podążą" (mają przeźroczystości) za tłem jakie ustawimy. Poniżej przykłady z awatarami i bez w kolorach niebieskim i zielonym.





Jeżeli coś jest niejasne to pisać tu lub na priv.

EDIT:

Doszła wersja z cieńszymi panelami na nick i datę. Ciemniejsze obramowanie. Poprawione w miarę możliwości odstępy (wygląd blipa na tym dalej średnio zadowalający). Grupy wyleciały do paska z id protokołu (zawsze można to skasować). Były prośby o gradient, hmmm... nie wygląda to fajnie więc zostawiam bez. Chętni zrobią sobie gradient jak chcą ale uwaga na daty w kolejnych wiadomościach bo mogą "omijać" gradient. Więcej zmian nie przewiduję :) Następnym razem będzie coś bardziej minimalistycznego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2010, 11:14:42 am wysłana przez Artasek »

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Glass colors
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 12, 2010, 21:24:42 pm »
źle nie wygląda, chociaż belki dla send i receive mogłyby chociaż się tonem lekko różnić (;
oraz skriny też wrzuć w załączniki, będzie wygodniej i niezależnie od zewnętrznego serwera ;p

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: Glass colors
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 13, 2010, 05:53:42 am »
Co do belek nie myślałem o tym. Stwierdziłem, że skoro są tak wyraźne nie ma takiej potrzeby. Do tego jak dałbym przykładowo czerwone i niebieskie to mogło by średnio ładnie wyglądać z różnymi kombinacjami tła.
Co do wrzucenia tego w załącznik nie było by problemu, tylko że pokusiłem się o dodanie czcionki Calibri dla osób bez siódemki. Ona jest tu na tyle ciężka, że nie mogę dodać obrazków. Te w linkach nie znikną bo są na koncie. Pewnie zmienię czcionkę i dodał w załączniki.

Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi na przyszłość?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Glass colors
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 13, 2010, 06:48:48 am »
Co do belek nie myślałem o tym. Stwierdziłem, że skoro są tak wyraźne nie ma takiej potrzeby. Do tego jak dałbym przykładowo czerwone i niebieskie to mogło by średnio ładnie wyglądać z różnymi kombinacjami tła.
myślałem raczej o czymś w stylu różnicy jak między #CACACA a #C0C0C0 ;)


oraz to chodzi akurat o rozmiar screenów, wytnij samo okno czy zapisz w większej kompresji i będzie git

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: Glass colors
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 13, 2010, 09:00:37 am »
czcionka w belkach send/recv jest okropna
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: Glass colors
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 13, 2010, 10:34:15 am »
refresh, mam już chyba mały pomysł. Jak znajdę czas to pojawi się wkrótce.

mocznik, zmieniłem czcionkę. Luknij jak możesz i ewentualnie nakieruj. Podejrzewam, że w tamtej przeszkadzały te rozdarcia. Ta już jest spokojniejsza i czytelniejsza.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Glass colors
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 13, 2010, 14:05:06 pm »
piękny styl, ale troche grubaśny. zwężyłbym belki zmniejszająć przy okazji w nich czcionkę. A tło zamiast jednolite może gradientowe ?

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: Glass colors
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 13, 2010, 14:44:24 pm »
Hmmm... to że grubaśny to zauważyłem u kumpla z innym monitorem. Faktycznie chyba je zwężę. Z tym gradientem zaraz przetestuję. to znaczy jak wykombinuję jak go zrobić.

Offline Luki_91

  • Narybek
  • *
    • LukiSoftware - IT blog
Re: Glass colors
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 13, 2010, 20:40:32 pm »
Tło by się przydało jakieś bardziej reprezentacyjne, np gradient jak to zaproponował switalski.piotr.
Ogólnie grafiki bardzo fajne, szczególnie ramki awatarów, ale czytelność niestety bardzo zła :/ Przy dłuższej rozmowie ciężko się zorientować w treści... (oto przykład http://img841.imageshack.us/img841/7467/glasscolors.jpg )

Żeby nie było że tylko krytykuję to parę sugestii jak spróbować to poprawić:
- zwiększyć odstęp i jakoś wyraźniej rozdzielić kolejne wypowiedzi danego kontaktu
- godzinę napisania kolejnej wiadomości wyrównać do prawej strony okna i ustawić tak, żeby nie nachodziła na treść rozmowy (w tej chwili nachodzi na górne części liter)
- może kolorowanie linków zamiast ich podświetlania?
- grupa w której jest kontakt wyświetlana jest niepotrzebnie, po co to? im więcej wszystkiego tym mniej przejrzyście...
- fajny pomysł z tym wystającym czymś pokazującym używany protokół :) podoba mi się, ale chyba lepiej wyglądałoby to na środku belki

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: Glass colors
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 23, 2010, 11:23:00 am »
Aha. Myślę, że to przez to dziwne coś zwane blipem. Nie używam tego i nie wziąłem pod uwagę że będzie tyle podkreśleń. Zwiększę pewnie przestrzeń między wszystkim. Z tym tłem gradientowym... szczerze tego nie widzę za dobrze. Zrobię to jakoś i pokażę screeny albo trafi jako druga wersja obok obecnej. Teraz myślę jak zrobić ten gradient. Widziałem parę wersji w internecie. Rano coś posklejam. Tak czy inaczej różnica między kolorami nie będzie za duża ze względu na czytelność. Póki co najbardziej do mnie przemawia wersja refresha z akcentem na belki by rozróżnić send od recv. Teraz jak zrobię gradient i to to może zrobić się tęcza i głupio się skończy.

Edit w pierwszym poście.