Autor Wątek: Facebook  (Przeczytany 39091 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline żeli

  • Narybek
  • *
Re: Facebook
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 03, 2010, 20:27:11 pm »
Musisz edytować style w tym...stylu :) Wszystko znajduje się w załączonym pliku HTML. Tam edytujesz wszystko. Otwórz w notatniku bądź czymś co ładnie pokoloruje Ci składnie.

Offline zhvir

Re: Facebook
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 03, 2010, 20:41:09 pm »
@żeli: nie pomagasz podając fałszywe odpowiedzi
@whatabambam: na razie nie ma takiej możliwości
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Facebook
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 03, 2010, 21:20:57 pm »
Dziękuję za poprawkę. ;)

Offline żeli

  • Narybek
  • *
Re: Facebook
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 03, 2010, 21:38:31 pm »
@żeli: nie pomagasz podając fałszywe odpowiedzi
Bardzo przepraszam Cię whatabambam i zhvir. Nie doczytałem, że chodzi o inne pole.

Offline zhvir

Re: Facebook
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 03, 2010, 22:37:41 pm »
@Artur: nie ma za co
@żeli: również nie ma za co ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline whatabambam

  • Narybek
  • *
Re: Facebook
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 11, 2010, 20:08:23 pm »
Dzieki wszystkim za odpowiedz. Mam nadzieje ze autor programu kiedys doda opcje ustawiania rozmiaru czcionk dla wpisywanego tekstu. Pozdrawiam :-)

Offline record

  • Narybek
  • *
Re: Facebook
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 14, 2010, 14:05:36 pm »
Witam,
styl jest super, tylko jedna rzecz mnie denerwuje :)


http://img169.imageshack.us/i/21903788.png/
ta ostatnia linijka jest strasznie blisko dolnego paska, dziwnie to wygląda w oknie rozmowy. Mam wrażenie, że mi tekst ucina, co jest oczywiście bzdura, ale nie jestem do czegos takiego przyzwyczajony.

da się to jakoś łatwo poprawić?

Offline zhvir

Re: Facebook
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 14, 2010, 16:31:24 pm »
oczywiście... kurs css i próbować do skutku
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Facebook
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 14, 2010, 16:42:02 pm »
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline luter

  • Narybek
  • *
Re: Facebook
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 07, 2010, 14:49:55 pm »
Mam takie pytanie: jak ustawić proporcje awatarów? Tzn, żeby nie skalowało ich na siłę do kwadratowych :)

EDIT: Już sobie poradziłem :) Dla tych co nie wiedzą: w 41 i 42 wierszy pliku ChatTheme.html należy zmienić wpisy na max-width oraz max-height :)

Ja wiem, że kwadratowe awatary wyglądają lepiej, ale nie wszyscy niestety je mają :/
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2010, 15:04:46 pm wysłana przez luter »
Windows 7 Professional x64

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Re: Facebook
« Odpowiedź #50 dnia: Września 10, 2010, 18:22:50 pm »
Prosty theme, a zarazem czytelny. Uwielbiam takie.

Odp: Facebook
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 13, 2011, 11:44:33 am »
Świetny styl, ale dodałem spację za %name%, bo mi zlewało wiadomości, przy kopiuj/wklej

Offline Gixx

  • Narybek
  • *
  • .keep on rollin'!
Odp: Facebook
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 23, 2011, 13:17:22 pm »
Czy istnieje szansa na dodanie do tematu jakiejś sprawdzonej wersji czcionki Lucida Grande?


Mój post to bardziej ostrzeżenie - otóż wczoraj testowałem ten styl i skołowałem sobie z Google w/w czcionkę. Wszystko było ok, nawet dało się znieść, że czcionka na samym Facebooku uległa zmianie, ale... no właśnie. Firefox oszalał. Nagle zaczął jeść znacznie, znacznie więcej proca, RAM-u też przydużo pochłaniał (stworzyłem sobie nowy profil z tej okazji), potrafił na kilka sekund zwiesić myszę i dramatycznie wydłużyć czas reakcji, nic "sensownego" nie pomagało dopóki nie wywaliłem z Windowsa tej czcionki. Czcionka na mój gust wyglądała ok, jednak to ona musiała być przyczyną ogłupienia przeglądarki. Nie mam pojęcia jak czcionka może być na tyle pochrzaniona, żeby coś takiego spowodować, ale może warto dorzucić do tematu plik? Ewentualnie podrzucić jakąś solucję, na którą nie wpadłem.


Wszystko działo się na:

Windows XP Pro SP3 x86
Firefox 6.0
Core2Duo @ 2,4 GHz
2 GB RAM



Offline zhvir

Odp: Facebook
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 23, 2011, 13:42:49 pm »
a spróbuj użyć wyszukiwarki forumowej... czcionka jest załącznikiem w jednym z moich stylów
z drugiej strony powinienem raczej usunąć załączoną czcionkę ze względu na prawdopodobne naruszenie jakichś praw autorskich, co pewnie uczynię, więc jak chcesz tę czcionkę to się pospiesz zanim ją skasuję
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Facebook
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 23, 2011, 14:53:35 pm »
taa, Lucida Grande należy do Apple'a (w skrócie myślowym) i, o ile jej nie kupisz, możesz ją mieć tylko na MacOSach

Offline zhvir

Odp: Facebook
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 23, 2011, 16:47:40 pm »
wikipedia mówi że instalując safari w wersji 3 lub wyższej będę miał Lucida Grande na windzie
ktoś chce sprawdzić?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: Facebook
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 23, 2011, 18:57:14 pm »
Mam Rodeo w wersji 5 i nie mogę znaleźć Lucida Grande nie widziałem też żadnych opcji do tego przy instalacji...
Sprawdzałem też na innych wersjach systemu nawet na takim co miał instalowane wszystkie wersje safari od kiedy się pojawiła na Windowsa i miała być rewolucją i też nie ma...
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline zhvir

Odp: Facebook
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 23, 2011, 21:22:37 pm »
Cytuj
  • Install Safari on Windows
  • Go to C:\Program Files\Safari\Safari.resources
  • Copy the font files Lucida Grande Bold.ttf and Lucida Grande to your Windows system font folder on C:\Windows\Fonts
Now you?ve installed Lucida Grande as a font to use across your system.

a może tak?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: Facebook
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 23, 2011, 21:34:12 pm »
W katalogu z safari nie mam żadnego pliku ttf. Przeszukałem też cały dysk pod kątem plików ttf i nie znalazłem...
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline zhvir

Odp: Facebook
« Odpowiedź #59 dnia: Października 30, 2011, 20:28:35 pm »
aktualizacja:

- wersja kompatyblina zarówno z silnikiem IE jak i z htmLayout (jeden plik powinien poprawnie obsługiwać oba silniki... jak się dokładnie przyjrzeć oba silniki trochę inaczej wyświetlają styl, ale różnice są zminimalizowane do maximum ;)
- dodane wsparcie dla wyszukiwarki w archiwum (.highlight)
- spore zmiany w kodzie wymuszone przez htmLayout

do pobrania w pierwszym poście

btw. następny w kolejce do unifikacji (IE & HL) jest avonlea light, ale z tym może być spory kłopot bo kod trzeba raczej napisać od początku
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...