Autor Wątek: [protoSKYPE] Skype bez skype  (Przeczytany 33145 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #20 dnia: Października 25, 2009, 21:15:19 pm »
No wiem. Ale nie poprawiałem tego jeszcze (a wlasciwie nie podrzucałem nowej wersji) bo i tak w obecnej wersji nie bardzo sie da tego używać ;)

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #21 dnia: Października 25, 2009, 21:54:29 pm »
Wiem, wiem ;) Ale jak już spróbowałem włączyć i się nie udało, to poczułem nieodparte pragnienie podzielenia się tym, z innymi. ;)

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #22 dnia: Października 26, 2009, 15:06:51 pm »
Chciałem tylko napisać, że bazując na doświadczeniach ostatnich 2 lat z Mirandą, fakt działającego supportu dla Skype (rozmowy i rozmowy głosowe) jest niesamowicie wielkim usero-gennym feature. Gwarantuje ci Kavou, że jeżeli będzie to działało na zasadzie "podaj login, haslo i zrób się online" a tak moze być bez mrugnięcia okiem to twój komunikator zostanie zawalony użytkownikami.

Niemniej jednak często podkreślałeś, że tego nie chcesz i chyba już wiem dlaczego:
http://code.google.com/p/miranda/issues/detail?id=351 - 3 dni kłótni o poprawkę dla ścieżki profilu. Ja wysiadam :-]

Na twoim miejscu rzuciłbym wpizdzieć wszystko inne i zajadałbym się implementacją obsługi Skype ;-]
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline zhvir

Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #23 dnia: Października 26, 2009, 16:58:30 pm »
ponieważ protoSKYPE i tak działał dla samej radości istnienia to na razie dajmy mu troche czasu
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Morpheus

  • Narybek
  • *
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #24 dnia: Października 29, 2009, 18:34:23 pm »
Skąd wziąłeś info nt protokołu Skype? Sam rozgrzebałeś?

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #25 dnia: Października 29, 2009, 20:02:05 pm »
przez https://imo.im/
i nie wiadomo do końca jak to działa. albo na serwerach działa po prostu skype a imo.im jest tylko bramką, albo rzeczywiście rozgrzebali proto skype (w co wątpię).

Offline Morpheus

  • Narybek
  • *
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #26 dnia: Października 29, 2009, 21:11:40 pm »
Cytuj
Nazwa:   
Plik:   protoSKYPE.plug
Autor:    ()
WWW:   
Prawa:   
Wersja:   0.0.0 (Build: 0)
Opis:

The specified procedure could not be found.
Najnowsza wersja nightly. To coś z wtyczką, czy ja coś źle zrobiłem ? :P

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #27 dnia: Października 31, 2009, 08:40:08 am »

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #28 dnia: Października 31, 2009, 17:16:34 pm »
A nie pomyślał ktoś, że Kaworu umyślnie wyłączył obsługę pluginu od kilku najtli wstecz byście nie pisali postów typu 'nie działa', 'rozłącza' etc? ; >

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #29 dnia: Października 31, 2009, 21:22:31 pm »
W zasadzie to działanie nie było celowe, przypadkiem po zmianach w kilku bibliotekach obslugi przesało działać,ale w obecnym stanie ta wtyczka i jest mało użyteczna ;p

Offline Pragmatic69

Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 03, 2009, 10:39:45 am »
Ciekawostka:

http://www.dobreprogramy.pl/Skype-bedzie-otwarty,Aktualnosc,15186.html

:)

Proto jednak pozostanie zamknięte, ale sądzę, że takie działania dobrze rokują na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 10:48:13 am wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 03, 2009, 11:11:43 am »
jeśli udostępnią bibliotekę do obsługi protokołu + dobre api, to nie będzie chyba większego problemu w napisaniu wtyczki dla różnych komunikatorów, albo w ogóle alternatywnego klienta dla skype.

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 23, 2010, 15:49:25 pm »
Kaworu, planujesz jeszcze coś przy proto Skype pogrzebać? :)

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 10, 2010, 14:40:49 pm »
Sa jeszcze jakies szanse na to zeby ten plug jakos chociaz lekko ruszyc do przodu? bo w sumie tylko ikonka mi sie zielona robi zadnego info w monitorze protokolu ani zadnych kontaktow nie pobiera.

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 29, 2010, 15:24:05 pm »
Może innym sposobem było by opracowanie wtyczki do wykorzystywania serwerów Nimbuzz, który ma transport sieci Skype, z w pełni obsługiwanymi rozmowami tekstowymi.

Coś takiego opracowano dla AQQ > http://forum.aqq.eu/topic/5419-nimbuzzhelper/

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 24, 2010, 12:53:48 pm »
Cytat z forum Aqq.eu

"Witam, nie napisałem, że jest to wina wtyczki. Używam Skype i nie prawdą jest, że trzeba być dostępnym w sieci by coś do ciebie dotarło. Jeśli używasz tylko komunikatora Skype i druga osoba także go używa to jeśli wyślesz do niej wiadomość nawet jeśli jej nie ma w sieci i zaloguje się ona po 5 dniach ona ją dostanie. Wiadomość taka czeka na dostarczenie chyba na serwerze Skype bo dostaję potwierdzenia dostarczenia (w oknie jak piszesz masz datę godzinę kiedy ktoś odebrał wiadomość). A w obsłudze Nimbuzz wiadomość wysłana na serwer ginie, nie dociera do odbiorcy. Więc pisanie do osób nie zalogowanych lub ukrytych nie ma sensu bo pewność czy dostaną tą wiadomość jest plika zeru. Wtyczka jest ok ale sama obsługa serwera w którym wiadomości nie docierają do odbiorcy nie ma sensu, co z tego ,że ja dostanę wiadomość, problem jest iż nie mogę na odpisać gdy ktoś nie jest aktywny w sieci. "
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Dropsiaty

  • Narybek
  • *
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 01, 2010, 15:55:09 pm »
Cześć,
nie znalazłem nigdzie na forum dlatego piszę, i jeżeli gdzieś jest to najmocniej przepraszam, ale dotarłem do strony https://developer.skype.com/ i jeżeli dobrze rozumiem to można pobrać odpowiednie pliki, które powinny ułatwić dołączenie do programu obsługi protokołu Skype'a :)
Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam, jednak myślę że warto zwrócić na to uwagę.

Pozdrawiam

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 22, 2010, 15:16:36 pm »
Przywracając wątek do życia pytam: na czym stanęło? Będzie czy nie będzie?

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 22, 2010, 18:31:45 pm »
Ja może dodam, że dwie osoby, którym powiedziałem o zaletach WTW zapytały właśnie o Skype'a. Mam nadzieję, że to zachęci jakiegoś programistę do rozwijania protowtyczki. :)
#wtw Live Chat Resident

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: [protoSKYPE] Skype bez skype
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 25, 2010, 13:27:02 pm »
Oj, chyba temat proto Skype w WTW umarł śmiercią naturalną.
Ale nie powiem, cieszyłbym się, gdyby jednak ożył a w raz z nim w pełni działające rozmowy tekstowe przez Skype. :)