Autor Wątek: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym  (Przeczytany 4843 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kirek007

  • Narybek
  • *
[protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« dnia: Stycznia 16, 2012, 08:42:24 am »
Hej, postanowiłem przenieść się ze Skype na WTW, i mam problem z tym że informację o nadchodzącym połączeniu są zupełnie nie widoczne. Czy jest możliwość:
  • powiadomienia dźwiękowego o połączeniu głosowym
  • informacji o nieodebranym połączeniu głosowym
  • możliwości nawiązania połączenia głosowego(lub zakończenia) z okna rozmowy
  • informacji o aktualnie nawiązanym połączeniu głosowym w oknie rozmowy
Jak dla mnie wszystko idzie w dobra stronę tylko mocno brakuje informacji o połączeniu głosowym, a bez tego niestety słabo nadaje się to do używania.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 09:11:50 am wysłana przez Vimes »

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2012, 09:11:34 am »
  • nie ma
  • nie ma (a właściwie jest ale nie wiem czy to kInfo nie wpisuje w oknie rozmowy ale okno musi byś otwarte)
  • zaraz a do czego jest menu > rozmowa głosowa?
  • menu > zakończ rozmowę
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline kirek007

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2012, 09:18:14 am »
1. Można liczyć na jakiś plugin do tego ?
2. wpisuje w otwarte okno, ale co jeśli jest zamknięte ?
3. OK, jest nie widziałem :)
4. Ale nie widać tego że rozmawiamy aktualnie z tą osobą, nie widać czasu rozmowy ani nic.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 09:30:59 am wysłana przez kirek007 »

Offline pisii35

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2012, 11:47:51 am »
i ja rozważam zaniechanie używania Skype ale te punkty które zostały tu przytoczone trochę mnie odstraszają. Może da się z tym coś zrobić?

Offline PiB

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 17, 2012, 17:49:02 pm »
Dla mnie może nie decydującym była perspektywa sprawnego korzystania ze Skype?a, ale na pewno znacząco przyczyniła się do szukania jeszcze czegoś w rodzaju multikomunikatora. Tak więc - jak najbardziej przyłączam się do tych "głosujących za głosem" dla sygnalizacji rozmowy nadchodzącej głosowo. No, bo wychodziłoby na to, że trzeba jednak trzymać skype?a dla nasłuchu, choć cała zabawa miała właśnie ten cel, by nie być do Skype?a przywiązanym. Zastanawiam się, czy można to zrobić za pomocą np. adapterów, które kiedyś do skype?

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 17, 2012, 18:57:47 pm »
Parę krótkich przemyśleń o korzystaniu ze skype w wtw.
Używanie skype jest wkurzające (tak wkurzające przez 'rw' w środku) dźwięki powiadomienia itd... zawsze to wyłączam bo mi przeszkadza. Jestem wpisany na dwie grupy i próba wypisania okazała się strasznym fauks pas, więc muszę znosić te dwie grupy. Skype jest ciężkie i z sobie znanych powodów ładuje się bardzo wolno. Najczęściej używam skype do 3-4 osobowej konferencji.
Skype w WTW jest lżejsze i startuje dożo szybciej. Nie muszę parzyć na to brzydactwo. Wszystko jest w jednym miejscu. Rozmowę  z trzema osobami można odebrać ale już założyć się nie da. Jak się odbierze rozmowę z konferencji to nie da się rozłączyć chyba że wylogowując się ze skype. Jak przychodzi wiadomość z konferencji przychodzi jak czat z osobą która wysłała na konferencję. Kaworu Picaso już kiedyś napisała "chcieć znaczy MUC" ;) Poza tym co tu marudzę  dzięki za protoSkype :)

Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline PiB

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 17, 2012, 20:01:12 pm »
Ja też dostrzegam plusy "omijania Skype" - bo jak napisałem, "o to chodzi". Tyle, że z pewnych względów - bo ludzie używają, z którymi też chcę mieć kontakt - jest się jakoś przywiązanym do używania. Jak najbardziej też więc "dzięki za protoSkype, bez marudzenia" :-)
Tyle że - jednak do używania zasadniczo należy po prostu możliwość odbierania, nawet gdy np. w danym momencie nie siedzimy przy kompie albo tak zajęci czymś, że niewiele powiedzą jakieś okienka czy inne sygnaliki. Stąd - dołączam się i do głosu tych, co pytają o powiadomienia dźwiękowe, ot co.
Rozszerzając zaś - albo głośno myśląc, jak kto woli: zapytałem też o możliwość wykorzystania do tego adapterów, które umożliwiały rozmowę za pomocą telefonu stacjonarnego. Właśnie między innymi po to zaproponowałem, by nadal móc mieć wszystko w jednym miejscu a nie "trzymać brzydkiego Skype?a po to tylko, by wiedzieć, że ktoś do mnie dzwoni". Co nie zmienia faktu, że cieszę się tą perspektywą skutecznego rozwiązania problemów multikomunikacji, jaką daje wtw, choć już po krachu Konnekta myślałem, że pewnie to historia przeszłości.

Offline Tayso

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2012, 16:23:12 pm »
I ja się  też jestem za zwłaszcza za powiadamianiem o rozmowie przychodzącej

Odp: [protoSkype] Informacje o połączeniu głosowym
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 26, 2013, 10:55:11 am »
I ja też przyłączam się do prośby o takie powiadomienia tak żeby ktoś nie zapomniał o tym ;) , bo to co jakby jest we wtyczce Adriana jakoś nie działa. I tak jakoś nie wiem czy to skype nie ma takiej opcji jeszcze a Adrian już ją przygotował czy odwrotnie.