Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 241554 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasper93

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #420 dnia: Marca 15, 2012, 23:22:25 pm »
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #421 dnia: Kwietnia 06, 2012, 23:16:59 pm »
Hey Kaw, czy przypadkiem w postach 116-122 tego wątku nie wyjaśniliśmy już pewnej kwestii? :) A cóż to za niesubordynacja? :D:D:D:D

3544-0   3546-1   3548-2   3550-3

taaaaaa, nudziło mi się i wynalazłem :)

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #422 dnia: Kwietnia 07, 2012, 09:22:51 am »
klasa proto, przyjeta konwencja to max 4 znaki (chociaz to tylko nawyk kawa ;p)

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #423 dnia: Kwietnia 07, 2012, 10:33:57 am »
wiem wiem, rozmawialiśmy o tym właśnie w postach 116-122 i finansowo przekonałem go, że szary użytkownik ma gdzieś programistyczne konwencje :D:D:D Jako, że "zakupiłem" u kawa "SKYPE" we wszystkich miejscach programu gdzie użytkownik na to patrzy to składam reklamację :)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #424 dnia: Kwietnia 07, 2012, 16:43:28 pm »
szary użytkownik ma to gdzieś czy są trzy cztery czy pięć znaków, bardzo mi się podoba ta konwencja a szarym użytkownikiem który nawet nie wie gdzie to znaleźć a jak będzie na to patrzeć to nie będzie tego widzieć nie należy się tak bardzo przejmować 
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #425 dnia: Kwietnia 14, 2012, 15:29:20 pm »
hehe z tym, że jako reprezentant części szarych użytkowników opłaciłem haracz za to :p

Offline J4ro

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #426 dnia: Kwietnia 17, 2012, 18:54:34 pm »
Witam;
Mam pytanko. Czy jest jakaś możliwość wyciszania mikrofonu podczas rozmowy i aktywacji go np po naciśnięciu jakiegoś klawisza lub środkowego przycisku myszki ? Używam protokołu skypea z WTW przy komunikacji głosowej z kumplami jak gram w battlefield 3 no i wkurza mnie trochę, że słyszymy się cały czas. Jak nie ma to proszę Cię Kaworu dodaj taką opcję :) Pozdrawiam

Offline Eru

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #427 dnia: Maja 19, 2012, 21:17:33 pm »
Nie lepiej używać jakiegoś programu specjalnie przeznaczonego do rozmów podczas grania, np teamspeak albo ventrillo?

Offline dawciobiel

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #428 dnia: Maja 21, 2012, 17:54:25 pm »
@Eru
Pewnie, że lepiej, ale czasami niektóre bałwany nie rozumieją, że do grania i gadania służy TeamSpeak/ventrillo/mumble który własnie został do tego stworzony. Niektórzy używają Skype bo nie wiedzą o istnieniu innych aplikacji, a nawet jeżeli wiedzą, to i tak nie da się im przetłumaczyć, bo będą argumentować to tak:
- teamspeak zamula mi komputer, tworzy lagi, zawiesza, pojawiają mi się dziwne artefakty na ekranie
- nie umiem go obsługiwać
- nie umiem go instalować
itp. itd.

Nie przetłumaczysz tym ludziom i tyle. Wiem co mówie, bo od kilku lat administruje publicznymi serwerami teamspeak'a i do tej pory słyszałem już chyba wszystkie możliwe wykręty na temat wyższości Skype nad resztą świata.

@J4ro
Nie wiem jak wyłączyć mikrofon (mute) w samym WTW, ale wyłączać (mutowąc) mikrofon powinno dać się bezpośrednio w Windowsie -> patrz w głośniczek w zasobniku systemowym: Prawy Przycisk Myszy na nim i z menu wybierasz "Recording devices" i tam w okienku PPM na urządzeniu i z menu "disable".

Offline Lotherad

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #429 dnia: Maja 21, 2012, 19:34:01 pm »
Ja tak samo jak J4ro. Fajnie by było gdyby można było ustawiać hotkey'e takie jak wyciszenie mikrofonu, zakończenie rozmowy i inne duperele :)

Offline faucolt

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #430 dnia: Maja 22, 2012, 09:59:28 am »
Pełna obsługa protokołu to chyba tylko marzenie...

Hotkeye, video, wspoldzielenie ekranu, czas rozmowy, regulacja mikrofonu/glosnosci to pewnie za 5 lat będzie przy takim tempie rozwoju wtyczki. Widziałem, że w AQQ wydali wersje beta obsługi skype i przykro stwierdzić, że mają lepsze. Ja natomiast zaproponuję coś od siebie apropo hotkeyi wymienionych wcześniej. Funkcja Push To Talk. Myslę, że jest to wykonalne, ale chyba zostaje funkcjonalnością moich marzeń w skype.

Offline pawchm2

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #431 dnia: Maja 23, 2012, 15:34:04 pm »
TRUE, zgadzam się ta wtyczka skype jest bardzo niedopracowana, brakuje jej wielu rzeczy wspomnianych powyżej , do tego dochodzą braki np. w pełnej obsłudze jabera, nie można np z poziomu wtw wejść do jakiegoś jaberowskiego pokoju rozmów , np. takie fajne pokoje są na serwerze aqq,(coś w stylu jaberowskiego irca),szkoda, żeby ten komunikator nie należał do niszowych potrzeba jeszcze w  niego włożenia dużo pracy. ale ma przyszłość. nie pożera dużo ramu i procka czego już teraz brakuje w AQQ. Czekam na nową, udoskonaloną wtyczkę SKYPE no i obsługę jaberowskich pokoi, może się kiedyś doczekam ;p
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2012, 15:47:28 pm wysłana przez pawchm2 »

Offline Rygiel

  • Narybek
  • *
    • Forum - Barton Fighter 50
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #432 dnia: Maja 28, 2012, 14:39:27 pm »
Czemu mój anty-wirus co chwile wykrywa jakieś wirusy w profilu wtw a dokładnie w folderze gdzie jest skypeproto? Mój anty-wir to AVG..


"Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #433 dnia: Maja 28, 2012, 15:49:37 pm »
powiedzmy tak:
protoskype nie jest wirusem a AVG nie jest antywirusem
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #434 dnia: Maja 28, 2012, 16:44:37 pm »
byłem zmuszony do powrotu do avasta, avast także potraktował skype proxy z wtw jako podejrzany plik.Zablokował go i nie łączy mnie ze skype :-/


Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #435 dnia: Maja 28, 2012, 17:16:40 pm »
to go odblokuj
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Rygiel

  • Narybek
  • *
    • Forum - Barton Fighter 50
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #436 dnia: Maja 28, 2012, 18:34:22 pm »
przy włączaniu wtw wyskakuje mi jakieś ostrzeżenie dotyczące skypeproto.. ehh co to ma być? a było tak
pięknie..

przez to wgl. nie mogę włączyć wtw .. -.-

@edit.

udało mi się włączyć ale wtyczka wgl. nie działa..


"Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #437 dnia: Maja 28, 2012, 19:31:35 pm »
w pierwszym poście tego wątku napisane jest:

Cytuj
Jeśli firewall zapyta się czy proces "skype-proxy.ovl" ma uzyskać dostęp do sieci - owszem ma, bez niego skype nie działa (to jest runtime SkypeKita).

zapewne dotyczy to także antywirów połączonych z firewallami
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Rygiel

  • Narybek
  • *
    • Forum - Barton Fighter 50
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #438 dnia: Maja 29, 2012, 13:03:46 pm »
Już na początku odblokowałem wszelkie zapory.. To jak? Powiecie mi co mam teraz zrobić by normalnie działa wtyczka? ;)


"Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #439 dnia: Maja 29, 2012, 13:48:59 pm »
Dodać cały katalog WTW do wyjątków w programie antywirusowym... NOD32 takie wyjątki posiada, nie wiem jak twój antywirus. A jeżeli Windowsowa zaporka blokuje to musisz to wygooglować... w XP było to bodajże "Dodaj program" w: