Autor Wątek: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW  (Przeczytany 241989 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Serekzolty

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #280 dnia: Listopada 28, 2011, 17:39:53 pm »
Po automatycznej aktualizacji protoSkype przestało działać - wcześniej wszystko było w porządku, tak więc powrócę do poprzedniej wersji.
Ściągnij protoSkype z linka podanego przez kasper93 to będzie działać

Offline booo9

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #281 dnia: Listopada 28, 2011, 18:55:34 pm »
I nie będzie działać. Skype po prostu nie ma grup, grupę na kontakty skype masz w opcjach skype;
Mam 400 kontaktów w skype, przewijanie aby kogoś znależć jest hmmm.... żmudne (ale wyrabia mi charakter jak sobie tak przewinę połowę listy pare razy dziennie)
Czy mozę jakiś 'ficzer' jest, typu szybki filtr (aka incremental search, Ctrl-F) co zostawia na liście kontaktów tylko osobniki które pasują do filtra, tak jak to jest w wyszukiwaniu kontaktów w natywnym skypie.
Taki szybki filtr to by się przydał nawet bez skype dla szybkiej lokalizacji kontaktu.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #282 dnia: Listopada 28, 2011, 18:57:52 pm »
No ej, wstukaj nazwę mając aktywna listę kontaktów...

Offline dragi

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #283 dnia: Listopada 29, 2011, 05:25:01 am »
Nie działa przenoszenie kontaktu skype do innej groupy. Mogę przenościć (przeciągać) kontakt GG, xmpp między groupami, przeciąganie kontaktu skype do innej groupy niż groupa domyślna nie działa.
Ja sobie z tym poradziłem za pomocą meta metakontaktów :)
kocham Cie, kocham, obsesyjna mantra...

Offline VeeKing

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #284 dnia: Grudnia 02, 2011, 14:29:41 pm »
Ściągnij protoSkype z linka podanego przez kasper93 to będzie działać

mam ten sam problem i NEI POMOGŁO: przeinstalowanie WTW i ponowne zainstalowanie wtyczki.. nadal mam błąd we wtyczce

Administrator Comment spróbuj jeszcze raz

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #285 dnia: Grudnia 03, 2011, 00:18:49 am »
Miałem podobnie - i uaktualnienie wtyczki nie pomagało.

Skype wystartował po odinstalowaniu dodatku - Skype'a, restarcie WTW i instalacji wtyczki na nowo.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #286 dnia: Grudnia 03, 2011, 10:35:11 am »
Jakoś prace nad protoskype stanęły w miejscu...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #287 dnia: Grudnia 03, 2011, 12:07:41 pm »
wszystko stanęło, niedługo stabilna...
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #288 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:51:41 am »
hmmm... Nie pierwszy raz zdarza mi się, że ktoś na skype do mnie zagaduje (chat tekstowy), coś tam pisze, po czym nagle pojawiają się dwie-trzy ostatnie wypowiedzi z poprzedniej rozmowy z danym rozmówcą z aktualną datą i godziną wypowiedzi. i nawet, jeśli między tymi wypowiedziami w owej poprzedniej rozmowie myśmy odpowiadali, to wkleja nam po prostu ostatnie wypowiedzi naszego rozmówcy :/ Widzę nowa nightly protoskype, która chyba niczego nie wprowadza :D

Edit:
Poprawka tego, co wyżej napisałem... Jak się okazało rozmówca, o jakim wspominałem wyżej dziś do mnie w ogóle nie zagadywał. Po prostu po jego zalogowaniu się do sieci skype, wkleiło mi ostatnie 4 wypowiedzi naszej rozmowy z wczoraj. Zmyliła mnie godzina i data - jakby to było aktualne. I zdarza mi się to nie pierwszy raz.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 11:14:10 am wysłana przez Muminoslaw »

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #289 dnia: Grudnia 05, 2011, 12:49:42 pm »
Ten sam błąd ma program skype, ogólnie przez skype nie warto wysyłać pisać do osób niedostępnych / ukrytych i od osób niedostępnych ukrytych wiadomości dostarczane są według widzi mi się serwera. Zazwyczaj dochodzą kiedy obie strony się uwidocznią.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline keeveek

  • Narybek
  • *
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #290 dnia: Grudnia 05, 2011, 17:33:26 pm »
Można by dodać obsługę stanu "Skype Me!" z tego co pamiętam to było coś takiego. Jest to odpowiednik statusu Porozmawiajmy z tym że umożliwia on wyszukanie nas w publicznym katalogu (osoba posiadająca klienta Skype może ustawić wyszukiwanie ludzi po statusie Skype Me i tak zagajać rozmowy - ogólnie pomocne przy nauce języków :D)

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #291 dnia: Grudnia 05, 2011, 18:26:57 pm »
no popatrz, a kaworu pisał mi ze "skype me" niby jest ale chyba niepotrzebne i jest to podłączone pod online ;D
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #292 dnia: Grudnia 05, 2011, 18:49:08 pm »
Można by dodać obsługę stanu "Skype Me!" z tego co pamiętam to było coś takiego. Jest to odpowiednik statusu Porozmawiajmy z tym że umożliwia on wyszukanie nas w publicznym katalogu (osoba posiadająca klienta Skype może ustawić wyszukiwanie ludzi po statusie Skype Me i tak zagajać rozmowy - ogólnie pomocne przy nauce języków :D)

A właśnie, że nie powinien bo w oficjalnym kliencie zrezygnowali z tego statusu właśnie przez skargi ludzi że jacyś nieznajomi walili drzwiami i oknami, podczas gdy ludzie oczekiwali że "SkypeMe/Porozmawiajmy" jest tylko dla ludzi z ich listy kontaktów.

Tak samo zrezygnowano ze statusu "Wrócę później/Niedostępny" (jeżeli Offline = Niepołączony) - co za różnica czy odszedłem od komputera na 5 czy 50 minut ? Jeżeli ktoś napisał to i tak otrzyma odpowiedź "wtedy, kiedy wrócę"

Zamiast dodawać Kavoru roboty to dajcie mu czas na dorobienie rozmów grupowych.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #293 dnia: Grudnia 05, 2011, 19:18:08 pm »
Tak samo zrezygnowano ze statusu "Wrócę później/Niedostępny" (jeżeli Offline = Niepołączony) - co za różnica czy odszedłem od komputera na 5 czy 50 minut ? Jeżeli ktoś napisał to i tak otrzyma odpowiedź "wtedy, kiedy wrócę"
Akurat w przypadku Skype pogrubienie ma się nijak do rzeczywistości bo oba kontakty muszą być w tym samym czasie online (wybitnie wkurzajace)
anyhow - czy planowana jest ( i możliwa? ) może obsługa kilku konta skype?

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #294 dnia: Grudnia 05, 2011, 20:43:14 pm »
Żeby nie było niejasności napisze statusy po angielsku:
Skype 3.x = takie same statusy jak Jabber/XMPP: SkypeMe!(Free For Chat), online, away, Extended Away(Not Active/NA), Do Not Disturb/Occupied, invisible, offline

Skype +4.x = zlikwidowano statusy: SkypeMe!(Free For Chat) oraz Extended Away(Not Active/NA)

Away oraz Extended Away(Not Active/NA) to są statusy gdzie użytkownik jest podłączony do sieci.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #295 dnia: Grudnia 05, 2011, 20:48:07 pm »
anyhow - czy planowana jest ( i możliwa? ) może obsługa kilku konta skype?
Planowana nie jest, możliwa jest. Chodzi o to, że zrobienie tego dobrze nie jest trywialne, ale zrobienie tego "mało fajnie, byle działało" jest względnie proste.

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #296 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:07:47 pm »
To pytanie dodatkowe - czy byłoby możliwe, aby byłoby planowane? ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2011, 09:55:57 am wysłana przez wojtek »

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #297 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:17:47 pm »
Planowana nie jest, możliwa jest. Chodzi o to, że zrobienie tego dobrze nie jest trywialne, ale zrobienie tego "mało fajnie, byle działało" jest względnie proste.

A czy nie możesz po prostu wziąć kodu Mirandy IM/Pingina/Innego IM Open Source, który ma tzw. menadżer kont ? Przy okazji cała reszta protokołów dostała by taką możliwość po odpowiednich poprawkach.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline zhvir

Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #298 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:22:05 pm »
hmm... reszta kont ma od dawna taką możliwość, a skoro kaw pisze że w skype nie jest trywialne to chyba wie co pisze
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Odp: [protoSkype] Czyli nowa obsługa Skype dla WTW
« Odpowiedź #299 dnia: Grudnia 05, 2011, 21:43:28 pm »
hmm... reszta kont ma od dawna taką możliwość, a skoro kaw pisze że w skype nie jest trywialne to chyba wie co pisze

Kopiowanie plików to nie jest "możliwość", to "wiem, że tak nie powinno być ale samemu nie dam rady zajmować się wszystkim, poza tym nikomu nic lepszego nie jest potrzebne bo każdy się cieszy, że wogółe może to osiągnąć ale napewno nie jest to rozwiązanie, z którego jestem całkowicie zadowolony." ;-)
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |